„UAB „Palangos šilumos tinklai“ neturi teises vykdyti šilumos ūkio priežiūros“

Palangos tiltas, 2013-10-24
Peržiūrėta
2241
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

„UAB „Palangos šilumos tinklai“  neturi teises vykdyti šilumos ūkio priežiūros“

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Apie daugiabučių namų šildymo ir karšto vandens sistemų prižiūrėtojų pasirinkimą „Palangos tiltas“ kalbėjosi su UAB „Palangos butų ūkis“ atstovu Jevgenij Sakovskiu

 

 

Kas gyventojus įpareigoja pasirinkti daugiabučių namų šildymo ir karšto vandens sistemų prižiūrėtojus?

Į tą klausimą geriausiai atsako citata iš Vyriausybės atstovo Klaipėdos apskrityje tarnybos raštų:

...Savivaldybė, vykdydama administratorių veiklos priežiūrą, turėjo (galėjo) nustatyti įpareigojimus administratoriams vykdyti Šilumos ūkio įstatymo 20 straipsnio 1 dalies reikalavimus, o ne tiesiogiai nurodyti UAB „Palangos šilumos tinklams“ užtikrinti daugiabučių namų Palangos mieste šildymo ir karšto vandens sistemų priežiūrą.“

Taip pat šis:„...Energetikos ministerija, atsakydama į Vyriausybės atstovo tarnybos rašą, pažymėjo, kad pastato šildymo ir karšto vandens sistemos prižiūrėtoją (eksploatuotoją) Civilinio kodekso 4.85 straipsnyje nustatyta sprendimų priėmimo tvarka pasirenka daugiabučio namo butų ir kitų patalpų savininkai, daugiabučio namo butų ir kitų patalpų savininkų bendrija arba, jeigu šie nepriima sprendimo bendrojo naudojimo objektų, administratorius...

Kaip vyksta šis procesas UAB „Palangos butų ūkis“ administruojamuose daugiabučiuose?

Jis vyksta, kaip įpareigoja jau minėtas Šilumos ūkio įstatymas ir Civilinis kodeksas. Jų nustatyta tvarka UAB „Palangos butų ūkis“ vykdo balsavimą raštu administruojamuose namuose.

Kokias įmones UAB „Palangos butų ūkis“ siūlo rinktis šiai paslaugai vykdyti?

Siūlome UAB „Velma“, UAB „Pastatų ūkio priežiūra“ ir UAB „Skaidrola“. Tarifai yra skirtingi, nes priklauso nuo konkretaus namo, dydžio, šilumos sistemos tipo, senumo ir t.t.

Kodėl pasirinkta šios įmonės?

Šilumos ūkio priežiūros negali vykdyti bet kas. Mes turime karčios patirties Klaipėdoje, kai neatsakingas šilumos prižiūrėtojas, pasiūlęs labai mažą įkainį, visiškai apleido šildymo sistemas. Arba kai kita įmonė, kuri nesutiko su tai, kad gyventojai „išdrįso“ pakeisti šilumos sistemų prižiūrėtoją, įtraukė apie kelis šimtus gyventojų į teismą kaip atsakovus.

 Byla vyksta jau daugiau kaip 3 metus.

Mums reikalingas profesionalumas, atsakomybė, kokybė ir stabilumas.

Daugiabučiai ne vieta eksperimentams.

 Kodėl „Palangos butų ūkis“ išplatintuose raginimuose nebuvo UAB „Palangos šilumos tinklų“?

Vėl pacituosiu citatą iš to paties Vyriausybės atstovo Klaipėdos apskrityje rašto:.„.. Energetikos ministerija 2012-09-10 raštu Nr. (17.3 - 16) 3 – 3396 „Dėl Lietuvos Respublikos šilumos ūkio įstatymo nuostatų taikymo“ informavo, kad Savivaldybės taryba turėjo teisę apsispręsti bei nustatyti, kad esamas šilumos tiekėjas negali būti pastatų šildymo ir karšto vandens sistemų prižiūrėtoju, tačiau nepagrįstai pavedė Savivaldybės įmonei UAB „Palangos šilumos tinklai“ užtikrinti daugiabučių namų Palangos mieste šildymo ir karšto vandens sistemų priežiūrą.“

Kitais žodžiais tariant, UAB „Palangos šilumos tinklai“  neturi teises vykdyti šilumos ūkio priežiūros Palangos mieste.

Tai žinodama, Palangos miesto savivaldybės taryba, paskirdama tai paslaugai teikti „Palangos šilumos tinklus“, sąmoningai pažeidinėja Šilumos ūkio įstatymą.  

Štai ką sako Šilumos ūkio įstatymas:

“…Pastato šildymo ir karšto vandens sistemos prižiūrėtoju (eksploatuotoju) negali būti šilumos tiekėjas ar asmenys, susiję su šilumos tiekėju darbo santykiais ar tiekiantys prekes ar teikiantys paslaugas šilumos tiekėjui… “

Akivaizdu, kad UAB „Palangos šilumos tinklai“ tiesiogiai darbo santykiais susiję su UAB „Litesko“.

Įstatyme numatyta nuobauda už tuos pažeidimus iki 10 % metinės apyvartos. Valstybinė energetikos inspekcija, nustačiusi šį pažeidimą gali sustabdyti ar panaikinti atestato galiojimą ir (ar) skirti iki 10 procentų jo metinių pajamų dydžio piniginę baudą.“ 

Kai kas jus dėl to kaltina gyventojų klaidinimu ir nesąžiningumu? Kaip tai pakomentuotumėte?

Artėja savivaldybės rinkimai ir kai kurie politikai renka sau „taškus“. Tuo ir skiriasi savivaldybės ir privačių bendrovių požiūris.

Privačios bendrovės direktorius yra pilnai atsakingas gyventojams ir griežtai laikosi įstatymų, o savivaldybės įmones valdo politikai, dėl to jie dalina savivaldybės įmonių vadovų pareigas savam asmenų ratui.

Nepamenu, kad būtų nubaustas nors vienas savivaldybės įmonės vadovas, akcininkų (savivaldybės) iniciatyva.

Mūsų įmonių grupė nuolat privatizuoja įvairioms savivaldybėms priklausančias bendroves. Po įsigijimų atrandame išvaistytus kaupiamuosius fondus, „ant popieriaus“ pakeistus stogus ir t.t.

Vienas iš naujausių tokių pavyzdžių: privatizuotoje  daugiabučių administravimo bendrovėje Vilniuje po atlikto audito nustatėme išvaistytų virš 0,5 mln. litų. Teismas priteisė iš buvusio direktoriaus 274 tūkst. Lt pagal ieškinį civilinėje byloje ir pagal baudžiamąją bylą - 100 tūkst. Lt baudą valstybei bei apribojo įmonės direktoriaus laisvę 2 metams.

Ar „Palangos butų ūkio“ siūlomos šildymo ir karšto vandens sistemas galinčios prižiūrėti įmonės paslaugas teiks pigiau ir kokybiškiau nei UAB „Palangos šilumos tinklai“?

Kokybė- mūsų prioritetas, dėl kainų negaliu atsakyti, nes gyventojai priimą sprendimą. Mes tik jį įforminame. Bet manau, kad mes galime pasiūlyti ir mažesnę daugiabučių namų šildymo ir karšto vandens sistemų priežiūros kainą.

Bet „Palangos šilumos tinklai“ skelbia, kad savo tokių paslaugų tarifą atpigino vienu centu?

Aš girdėjau, kad jie atpigino apie 2 centus, bet oficialiai mes negavome jokio pasiūlymo. Kol kas man Palangos šilumos įmonės kalbos atrodo tik kaip politikavimas.

Kaip vyksta gyventojų apsisprendimas UAB „Palangos butų ūkis“ administruojamuose daugiabučiuose?

Balsavimas nepasibaigė. Galėsime tai viešai Palangos visuomenę informuoti artimiausiu metu.
Kiek bendrijų jau įteikė prašymus jums? Kiek gyventojų savarankiškai kreipėsi į siūlomas bendroves? Iki kada bendrijos ir gyventojai turi pasirinkti  šildymo ir karšto vandens sistemų prižiūrėtojus?

Įstatyme numatytas dvejų savaičių balsavimo raštu laikotarpis. Biuleteniuose nurodyta data –iki kada tai reikia padaryti -lapkričio 4 d.

Kas nutiks, jei daugiabučiai nesuskubs laiku pasirinkti sistemų prižiūrėtojų?

Jei savininkai neapsisprendžia, kaip numato Šilumos ūkio įstatymas, daugiabučio namo administratorius turi teisę pats laikinai paskirti prižiūrėtoją, kol to nepadarys gyventojai.

Ką dar primintumėte palangiškiams?

Palangiškiams patarčiau neužkibti ant politikų pažadų, dezinformacijos, dirbtinai rodomos iniciatyvos.

Artėja savivaldybės, prezidento rinkimai, visi kas nesugeba nieko sugalvoti, kaip patraukti gyventojų, būsimų rinkėjų dėmesį, pradeda užsiimti savireklama ir eilinį kartą žadėti aukso kalnus.

Mes dirbame ne tik per rinkimus, o kiekvieną dieną - 24 valandas per parą.

Jūsų komentaras:

Kas tas "palangos tiltas"? 2013-10-28 12:01 (IP: 86.100.60.112)
...kas autorius, bijantis pasirašyti, šio klaikiai suvelto, klaidinančio , nešvankaus straipsnio? - Ausys kyšo...

Palangiske 2013-10-24 17:40 (IP: 86.100.150.103)
Atsakymai i uzduotus klausimus parodo, kad ponas Jevgenij visiskai nesusigaudo esamuose santykiuose tarp miesto imoniu. UAB "Palangos silumos tinklai" neturi visiskai jokiu reikalu su UAB "Litesko", neteikia jiems jokiu paslaugu ar prekiu ir neturi darbo santykiu. Be to tam paciam istatyme yra nurodyta, kad savivaldybes reikalas yra ka paskirti mieste priziuretoju. Siuo atveju Palangos savivaldybe gale paskirti net ir UAB "Litesko" buti priziuretoju. O tokias imones kaip Vites valdos reikia is viso varyti is miesto. Kai zinai, kas imones akcininkai, kazi ar posakis "Obuolys nuo obels netoli rieda" nebutu teisingiausias apibudinimas. O idomiausia kai pasiskambini i tuo kitus nurodytus UAB. Gauni toki atsakyma: Nieko mes nesiruosiame ten priziureti, tai jusu butu ukio afera.

netikėkit tai plėšikais!.. 2013-10-24 16:49 (. / IP: 86.100.60.112)
Didesnių aferiūgų kaip "Vitės valdų" privati bendrija "Palangos butų ūkis" - dar gyventojai neregėjo! Tik pažr stogų niekinė užtiesta plėvelė, iš gyventojų išprievartavo milžiniškas tūkstantines sumas...pavadinę tai "Papildomi darbai"??? Nuotokių stogų užtiestų plėvelių - 4 aukštai šąla!Raktai nuo liukų ant stogų - atimti, slepiami, kad tik neiškviestų statybinės kontrolės...Ką vėl peza tie plėšikai? Kas tie kt. prirašyti uab;ai? Jienieko nėra girdėję..O ir gyventojai nesupažindinti..Tai kažkokie vėl atskalūnai...Netikėkit , nesileiskit mulkinami žmonės!..

Taip pat skaitykite


Vienas iš šilumos kainą apsprendžiančiųjų faktorių yra biokuro kaina, kurį perkame per BALTPOOL biržą. Valstybinė energetikos reguliavimo tarnyba (VERT) rugsėjo pradžioje savo tinklapy paskelbė, kad per metus biokuro kaina biržoje didėjo 19,8 procento. Ko tikėtis Palangos šilumos vartotojui? Apie tai „Palangos tiltas“ kalbėjosi su UAB „Palangos šilumos tinklai“ direktore Giedre Juršėne.


UAB „Palangos šilumos tinklai“ informuoja, kad hidraulinių bandymų metu gegužės 6 d. trūko magistralinis šilumos energijos tiekimo vamzdis. Avarija įvyko ties Gintaro g. 46 pastatu.


Dar tik antras mėnuo, kai UAB „Palangos šilumos tinklai“ po 16 metų pertraukos iš privatininko „Litesko“ perėmė jai nuomotą miesto šilumos ūkį, tačiau karšto vandens kaina mieste jau sumažėjo net 30 procentų.


Lietuvos Respublikos Šilumos ūkio įstatymas reglamentuoja šilumos ūkio valstybinį valdymą, šilumos subjektų veiklą, jų santykius su vartotojais, tarpusavio ryšius ir atsakomybę.  


Apie daugiabučių namų šildymo ir karšto vandens sistemų prižiūrėtojų pasirinkimą „Palangos tiltas“ kalbėjosi su UAB „Palangos butų ūkis“ atstovu Jevgenij Sakovskiu


Šildymo sezonas pasibaigė, bet UAB „Palangos šilumos tinklai“ jau pradeda ruoštis naujam šildymo sezonui. Užpernai įsigaliojus Šilumos įstatymo dėl šilumos tiekėjo ir šilumos punktų priežiūros atskyrimo pasikeitimams, UAB „Palangos šilumos tinklai“ jau penkis mėnesius, nuo gruodžio 1-osios, rūpinasi kurorto...


Naujajai Vyriausybei nusprendus „įpūsti“ naujų vėjų į daugiabučių renovaciją – butų savininkams nereikėtų imti jai kreditų, o vietos savivaldybėms tektų gerokai didesnis vaidmuo procese, savivaldybės ėmė sukti galvą, kokiai vietos įmonei pavesti renovaciją. Miestų komunalinio ūkio įmonėms? Šilumos įmonėms? O gal kurti naujas įmones?


Kažin ar kurorte yra kita ūkinė sritis, kuri sukeltų daugiau miestiečių purkštavimų ir politikavimo kas – geriau, o kas – blogiau negu miesto daugiabučių administravimas. Vasara yra įkarštis tokią prievolę atliekančioms įmonėms, bet prasukus pro UAB „Palangos butų ūkis“ ir savivaldybės bendrovės UAB „Palangos komunalinis ūkis“ administruojamus...


Vykusiame miesto valdžios posėdyje trečiąjį kartą buvo svarstytas klausimas dėl karšto vandens apskaitos prietaisų aptarnavimo mokesčio bei dėl daugiabučių namų šildymo ir karšto vandens sistemų priežiūros diferencijuotų maksimalių tarifų. Tačiau  sprendimas nepriimtas, nes kelti rankos už naujus mokesčius neišdrįso nei vienas politikas.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius