Universitetinę ligoninę Klaipėdoje tikimasi įkurti iki metų pabaigos

Palangos tiltas, 2022-04-19
Peržiūrėta
1789
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Planuoja steigti Klaipėdos universiteto ligoninę, apjungiant tris gydymo įstaigas. Delfi.lt nuotr.
Planuoja steigti Klaipėdos universiteto ligoninę, apjungiant tris gydymo įstaigas. Delfi.lt nuotr.

Universitetinę ligoninę Klaipėdoje tikimasi įkurti iki šių metų pabaigos.

„Manome, kad įstaigos galėtų būti baigtos reorganizuoti ir Klaipėdos universitetinė ligoninė galėtų atsirasti ne vėliau kaip iki 2023 metų sausio 1 dienos“, – sakė Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) Teisės skyriaus patarėjas Kazys Rušinskas.

Trečioji šalyje universitetinė gydymo įstaiga kuriama trijų sveikatos įstaigų – Klaipėdos universitetinės ligoninės, Palangos reabilitacijos ligoninės ir Klaipėdos jūrininkų ligoninės – pagrindu. 

Pasak K. Rušinsko, jos bus sujungtos į vieną juridinį asmenį. 

„Jas sujungus į vieną juridinį asmenį ir į dalininkus priėmus Klaipėdos universitetą šita Klaipėdos ligoninė taptų Klaipėdos universitetine ligonine“, – šią savaitę per Seimo Sveikatos reikalų komiteto posėdį informavo SAM specialistas. 

Sveikatos apsaugos viceministrės Danguolės Jankauskienės teigimu, jau baigtas derinti Vyriausybės nutarimo projektas dėl minėtų ligoninių turto ir teisių perėmimo valstybės žinion.

Jos teigimu, pats reorganizacijos procesas valstybei nieko nekainuos, tačiau į naująją ligoninę numatytos investicijos. Pirmiausiai ketinama investuoti į skubios pagalbos ir infekcinių ligų padalinių vystymą.

Pasak D. Jankauskienės, infekcinių ligų klasteriui Klaipėdoje suplanuota skirti apie 16 mln. eurų, dar keli milijonai – skubiai pagalbai. 

Universitetinės ligoninės steigimui Klaipėdoje kelią atvėrė Seimo gruodį priimtos Sveikatos priežiūros įstaigų įstatymo pataisos. Šios gydymo įstaigos dalininkais būtų SAM ir Klaipėdos universitetas.

Dabar tokio lygio gydymo įstaigos veikia Vilniuje ir Kaune.

BNS

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Į Klaipėdos ligoninę penktadienio naktį paguldyta iš Palangos paplūdimio atvežta sušalusi nepilnametė.


Latvijai tapus antrąja Baltijos šalimi, sulaukusia „Michelin“ įvertinimų, tikimasi, kad Lietuvoje apie prestižiškiausius gastronomijos apdovanojimus bus galima išgirsti jau kitąmet. Gal Palangoje?


Universitetinę ligoninę Klaipėdoje tikimasi įkurti iki šių metų pabaigos.


Palangoje su šautine žaizda rastas vyras paguldytas į ligoninę

"Palangos tilto" informacija, 2021 11 02 | Rubrika: Miestas

Praėjusį šeštadienį, spalio 30 d., apie 11 val., Palangoje, Svarainių tak., namo kieme, rastas sužalotas vyras (gim. 1962 m.), kuris dėl šautinės žaizdos paguldytas į ligoninę, pranešė policija.


Gegužės 5 d., apie 12.57 val., Palangoje, Paukščių take, automobilis „Ford“, kurį vairavo 1979 m. gimęs vyras, pirminiais duomenimis, atsitrenkė į stovėjusį automobilį „Toyota“. Į ligoninę nuvežtas automobilio „Ford“ vairuotojas ir trys 2004 m. gimusios keleivės. Aplinkybės tikslinamos.


Vyriausybė nusprendė pratęsti karantiną iki gegužės pabaigos. Natūralu, kad jis psichologiškai veikia žmones: kol vieni dalijasi gerumu, dalyvauja labdaros akcijose, skiria daugiau dėmesio beglobiams gyvūnams, kiti piktinasi ribojimais ir draudimais ir net ieško psichologų ar psichiatrų pagalbos. „Palangos tiltas“ domėjosi, kaip karantinas ir saviizoliacija veikia...


Karantino laikotarpiu sumažėjus keleivių srautui, nuo balandžio 1 d. iki karantino pabaigos sumažinamas reguliaraus susisiekimo maršrutų skaičius mieste. Kai kurie reisai nutraukiami.


Lietuvos kredito unijoms pastaruoju metu dėmesio nestinga. Sparčiai joms augant, Lietuvos bankas priėmė kredito unijų priežiūros ir veiklos sugriežtinimo priemones. Tačiau į jas Palangos kredito unijos (PKU) valdybos pirmininkas Vytenis Tomkus linkęs žiūrėti optimistiškai: „Galima ir pasidžiaugti, kad eilę metų besikaupusios problemos pagaliau buvo pradėtos spręsti, kredito unija...


Šiandien – lemtingoji 2012 metų 12 mėnesio 21 diena. Lemtingoji, nes, jeigu tikėtume kai kuriais senovės majų, pasižymėjusių giliomis astronomijos žiniomis, laiko ciklo aiškintojais, tryliktas jų laiko ciklas, kuris trunka 144 000 dienų, pasibaigs būtent šiandien. Tačiau ar tai tikrai reiškia pasaulio pabaigą? Per žmonijos gyvavimą buvo skelbta daugybė...


Gegužės 12-ąją Palangoje įvyko Pasaulio Žemaičių sueiga. Kalbėta, kad Lietuvos Respublikos santvarkoje valstybės vadovai visiškai neorganizuoja nei lietuvių, nei žemaičių tikrosios istorijos išsiaiškinimo ir paskelbimo. Pasak kalbotyrininkų, seniausia Europoje pripažinta kalba – lietuvių kalba. Tačiau Respublikos valstybės vadovai neužtikrina jos...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius