Vaikai turės galimybę poilsiauti įvairių užsiėmimų stovyklose

Palangos tiltas, 2017-06-01
Peržiūrėta
1153
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Vaikai turės galimybę poilsiauti įvairių užsiėmimų stovyklose

Vasara – atostogų metas, tad pailsėti, patirti nuotykių šiuo šiltuoju laikotarpiu skuba ne tik suaugusieji, bet ir vaikai. Palangos miesto vaikams pasirinkti, kur smagiai ir naudingai praleisti laiką, bus iš ko. Savivaldybė finansuoja septynias vaikų vasaros poilsio programas, be to, organizuoja dar ir stovyklą mažas pajamas gaunančių šeimų vaikams, o į mokamą stovyklą kviečia ir Palangos moksleivių klubas.

Finansavimą gavo 7 programos
Palangos miesto savivaldybės administracijos Švietimo skyriaus vedėjo pavaduotoja Nijolė Vargonienė teigė, kad kasmet vaikų vasaros poilsio programų rėmimo konkurso komisija atrenka programas, labiausiai vertas finansavimo. Šiemet pateikta 12 programų, iš jų 7-ioms skirtas finansavimas. Iš viso savivaldybė programų vykdytojams išdalins 5 tūkst. eurų.
„Komisijos nariai vertina pateiktas programas pagal tam tikrus kriterijus. Programa turi būti parengta profesionaliai, atkreipiamas dėmesys į tai, ar programa yra tęstinė, ar bus vadovų, kurie sugebės užimti vaikus. Taip pat būtina iki paskirto laiko – birželio 5 d. – pateikti vaikų, pageidaujančių stovyklauti, sąrašą“, – kriterijus nurodė N. Vargonienė.
Skirtoji savivaldybės lėšų suma paskirstyta VšĮ „Svivelis“ (500 eurų), VšĮ Palangos dziudo klubui (400 eurų), VšĮ futbolo klubui „Gintaras“ (700 eurų), Palangos sporto centrui (1700 eurų), Palangos karate kiokušin klubui „Shodan“ (800 eurų) ir pirmą kartą programas pateikusioms VšĮ Palangos sambo akademijai (500 eurų) bei Vlado Jurgučio pagrindinei mokyklai (400 eurų).
„Sporto centrui atiteko didžiausia suma, kadangi kolektyvas stovyklauti išsiveža beveik visus vaikus mažiausiai trims dienoms, tad daugiau vaikų, daugiau ir išlaidų. Suplanuota įdomių veiklų, tad vaikams tikrai bus labai įdomu ir naudinga. Labai džiugu, jog atsiranda puikių vadovų, kurie nebijo atsakomybės naštos, geba užsiimti su vaikais, pateikti jiems įdomių užsiėmimų. Jiems pirmiausia ir reikia dėkoti“, – teigė Švietimo skyriaus vedėjo pavaduotoja.

Dienos stovykla patinka mažiesiems
Palangos moksleivių klubo kolektyvas vaikus kvies į mokamą dienos stovyklą „Aš esu Aš“, skirtą 6-12 metų vaikams. Palangos moksleivių klubo direktorė Eglė Bučienė priminė, jog tokia stovykla buvo organizuota ir pernai. Ji vaikams paliko didžiulį įspūdį, tad dabar, kaip juokėsi direktorė, jie registruojasi jau su draugų būriais.
„Vaikams labai patiko, jie turėjo daug veiklos. Tėvai pasakojo, jog grįžę namo vakarais, mažieji tik pavalgydavo ir eidavo miegoti – tiek būdavo išsidūkę. Net stovyklos vadovai pernai prisipažino, jog pavargo, bet tas nuovargis buvo geras“, – prisiminė E. Bučienė.
Dėl didelio vaikų susidomėjimo šiemet veiks trys stovyklos pamainos: pirmoji pamaina prasidės birželio 12 dieną ir baigsis birželio 23 dieną, antroji – birželio 26 dieną ir baigsis liepos 7-ąją, o trečioji tęsis nuo liepos 10 dienos iki liepos 21 dienos. Užsiėmimai vyks darbo dienomis, nuo 10 iki 16 valandos. Direktorė papasakojo, jog šioje stovykloje vaikai pažins save, ugdys darbo komandoje, bendravimo įgūdžius, dirbs su gamtinėmis medžiagomis, daug judės, pramogaus, leis laiką gamtoje, keliaus į edukacines išvykas.
„Vaikai mokyklose neturi tiek daug laiko pabūti su bendraamžiais, tad stovykla jiems – puiki galimybė pabendrauti, kartu padūkti. Mažieji stovyklautojai džiaugiasi, kad tai – būtent dienos stovykla, nes vakare gali grįžti namo, pas tėvus. Juk tai – dar nedideli tie vaikai, norisi jiems būti arti mamos. O ir tėvai patenkinti, nes žino, kad vaikai yra užimti, jie turi veiklos ir yra saugūs“, – kalbėjo Palangos moksleivių klubo vadovė.

Mažas pajamas gaunančių šeimų vaikams
Vaiko teisių apsaugos skyrius, įgyvendindamas 2017–2019 metų Palangos miesto savivaldybės strateginio veiklos plano priemones, kaip ir kiekvienais metais, organizuoja vaikų vasaros poilsį mažas pajamas gaunančių šeimų vaikams.
Priemonei įgyvendinti iš Savivaldybės biudžeto numatyta skirti 6800 eurų. Būsimų stovyklautojų sąrašai jau sudarinėjami. Į stacionarią 10-ies kalendorinių dienų trukmės stovyklą nemokamai galės vykti 34 palangiškiai. Jie bus atrinkti, įvertinus šeimų materialinę padėtį bei ugdymo įstaigų socialinių pedagogų rekomendacijas.
Kaip pasakojo Palangos miesto savivaldybės Vaiko teisių apsaugos skyriaus vedėjo pavaduotoja, laikinai einanti ir vedėjo pareigas Ilona Lingytė, vasaros poilsio stovyklai organizuoti kasmet Palangos miesto savivaldybė perka paslaugą. Strateginiame plane numatyta 10 kalendorinių dienų stacionari stovykla. „Rinkdamiesi iš pasiūlymų, atsižvelgiame į tai, kad atitiktų visus reikalavimus, peržiūrime siūlomas programas. O veiklų įprastai būna siūloma labai įdomių“, – pasakojo I. Lingytė.
Stovyklauti kviečiami visi mažas pajamas gaunančių palangiškių šeimų vaikai, kurių amžius nuo 7 iki 17 metų. Pernai tokia stovykla buvo organizuota rugpjūčio mėnesį, tikėtina, jog ir šiemet vaikai stovyklaus panašiu metu. „Įprastai vasaros pirmojoje pusėje vaikai turi įvairios veiklos, o rugpjūtis jau būna ramesnis, tad visi gali smagiai pastovyklauti. Įprastai į stovyklas nedaug pajamų gaunančių tėvų vaikai nelabai turėtų galimybę patekti, kadangi jos nepigiai kainuoja, tad mes suteikiame galimybę vaikams pasidžiaugti. Planuojama nupirkti 34 kelialapius į stovyklą“, – apie gerą Palangos miesto savivaldybės iniciatyvą atsiliepė I. Lingytė.

Palangos m. sav. inf.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

32-ąjį kartą iš įvairių Lietuvos vietų susirinkę folkloro ansambliai balandžio 22-24 dienomis kvies palangiškius ir miesto svečius į Jurginių festivalio veiklas gamtoje – nuo skambančių eitynių iki slibino ugnies misterijos pajūryje. 


Palangos kultūros ir jaunimo centro atvirojoje erdvėje „Be stogo“ (Vytauto g. 106/Jūratės g. 42, II a.), o vasarą – ir pievelėje prieš Savivaldybę įsikūrusi Palangos atvira jaunimo erdvė laukia „senų“ ir naujų bičiulių – siūlo daug įvairių veiklų.


Palangiškiai jau neilgai trukus turės galimybę sportuoti uždaruose teniso kortuose – juos įrengti planuojama Bangų gatvėje, numatomo statyti pastato antrajame aukšte. Čia taip pat bus įrengtos ir keturios tensio aikštelės. Apie tai savo Facebook paskyroje penktadienį, balandžio 30 d., pranešė Palangos meras Šarūnas Vaitkus. PT žiniomis, kortai atsiras...


Savivaldybei ir Švietimo ir mokslo ministerijai skyrus lėšų, šimtai Palangos ir Šventosios moksleivių vasarą leidžia ne ieškodami nuotykių gatvėse, o prasmingai – keliose dešimtyse įvairių sporto, edukacinių ir pramoginių stovyklų. Kai kurie kurorto vaikai vasaroja net ne Palangoje – stovyklų geografija driekiasi po visą Lietuvą.


Vasaros atostogų metu, kai tėveliai dirba ar yra atvykę į pajūrį poilsiauti, mažieji vaikai dienomis dažniausiai nuobodžiauja: kiurkso prie televizoriaus arba sėdi įsikniaubę į kompiuterį bei telefoną.


Šventoji turės naują, modernią miesto aikštę pačioje miestelio širdyje.


Stogo konstrukcijos: kokią galimybę pasirinkti?

"Palangos tilto" redakcija, 2019 11 05 | Rubrika: Verslas pinigai

Šiandien stogo konstrukcijų pasirinkimas yra pakankamai platus, todėl turime galimybę rinktis iš įvairių stogų tipų. Kiekvienas galimas pasirinkimas turi savų privalumų bei trūkumų, tad neretai keliamas klausimas, koks sprendimas galėtų būti pačiu palankiausiu. Taigi, kokiomis savybėmis pasižymi įvairios stogo konstrukcijos ?


Vasara – atostogų metas, tad pailsėti, patirti nuotykių šiuo šiltuoju laikotarpiu skuba ne tik suaugusieji, bet ir vaikai. Palangos miesto vaikams pasirinkti, kur smagiai ir naudingai praleisti laiką, bus iš ko. Savivaldybė šiemet finansuoja devynias vaikų vasaros poilsio programas, be to, bus suteikta galimybė vaikams, kurių šeimoms reikalinga pagalba...


Vasara – atostogų metas, tad pailsėti, patirti nuotykių šiuo šiltuoju laikotarpiu skuba ne tik suaugusieji, bet ir vaikai. Palangos miesto vaikams pasirinkti, kur smagiai ir naudingai praleisti laiką, bus iš ko. Savivaldybė finansuoja septynias vaikų vasaros poilsio programas, be to, organizuoja dar ir stovyklą mažas pajamas gaunančių šeimų vaikams, o į...


Palangiškiai turėjo galimybę mokytis piešti smėliu

Eglė PALUBINSKAITĖ, 2016 06 20 | Rubrika: Miestas

Penktadienį Palangos miesto viešojoje bibliotekoje miesto gyventojai turėjo galimybę išmokti piešti smėliu, sužinoti, kas yra smėlio animacija ir terapija.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius