Vaikų kūrybinės iniciatyvos fondas pagerbė mokytojus, tarp jų – ir palangiškė

Rasa GEDVILAITĖ, 2018-05-10
Peržiūrėta
2794
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Pagerbta Palangos pedagogė Rima Šalkauskienė su VKIF projektų fondo vadovu Rimantu Martinėliu.
Pagerbta Palangos pedagogė Rima Šalkauskienė su VKIF projektų fondo vadovu Rimantu Martinėliu.

Palangos V. Jurgučio pagrindinės mokyklos direktorės pavaduotoja, lietuvių kalbos mokytoja metodininkė Rima Šalkauskienė buvo pagerbta, kai jai Vaikų kūrybinės iniciatyvos fondo (VKIF) atstovai Vyriausybėje vykusio renginio metu įteikė garbės raštą Lietuvos šimtmečio proga.Ji buvo vienintelė mokytoja iš Palangos, nusipelniusi tokio pagerbimo.

Neabejingi jaunimo ateičiai
Kaip skelbė šventės sumanytojai, „Vaikų kūrybinės iniciatyvos fondas Lietuvos atkūrimo šimtmečio proga nusprendė apdovanoti Lietuvos Respublikos mokytojus, aktyviai dalyvaujančius VKIF projektuose, neabejingus vaikų ir jaunimo ateičiai, nuolatos palaikančius švietimo, kultūros ir meno sąjūdį, drauge įsipareigodamas parodyti, kad švietimas, kultūra, menas – tai tos sritys, kurios rūpi mūsų pažangiajai visuomenei, jos elitui“.
Vaikų kūrybinės iniciatyvos fondas organizuoja įvairius konkursus švietimo bendruomenei puikiai žinomu pavadinimu „Kengūra“: vyksta matematikos, užsienio kalbų, gamtos, geografijos žinių konkursai, taip pat kūrybinis vaikų iliustracijos ir vertimų konkursas „Tavo žvilgsnis“.
Kiekvienais metais moksleiviai apdovanojami diplomais, knygomis, kelionėmis ar kitomis asmeninėmis dovanomis. Pasak VKIF projektų fondo vadovo Rimanto Martinėlio, mokytojai yra nuolatiniai moksleivių bendražygiai, kurie juos skatina, konsultuoja bei įkvepia, todėl įgyvendindamas naują iniciatyvą „Švietimas be sienų“ VKIF Lietuvos atkūrimo šimtmečio proga nusprendė apdovanoti mokytojus, kurie aktyviai dalyvauja fondo projektuose, yra neabejingi vaikų ir jaunimo ateičiai.

Galimybė save išbandyti
„Šisfondas organizuoja kūrybiškus konkursus. Ir jie išties yra populiarūs, mūsų mokykla juose taip pat jau daug metų aktyviai dalyvauja. Nuolatinis dalyvavimas, nuolatinis mano pavardės šmėkščiojimas ir rezultatai (už geriausius rezultatus mokiniai apdovanojami auksinėmis, sidabrinėmis arba bronzinėmis kengūromis) tikriausiai ir paskatino fondo atstovus atkreipti dėmesį į mus. Tikrai galime pasidžiaugti, jog mūsų mokytojai paskatina vaikus dalyvauti, save išbandyti“, – pasakojo apie fondą V. Jurgučio pagrindinės mokyklos direktorės pavaduotoja R. Šalkauskienė.
Visi konkursuose dalyvaujantys vaikai, jeigu ir negauna aukščiausio įvertinimo ir spalvotos kengūros, vis tiek gauna padėkos raštus už dalyvavimą. O geriausius rezultatus demonstruojantys mokiniai turi galimybių pakliūti į lyderių turą, mokiniams padovanojama ekskursija į užsienį. Dalyvaujančių konkurse „Tavo žvilgsnis“ mokinių darbai nelieka stalčiuose, jie sudedami į knygą, lieka atminimui.
„Tai yra viena iš galimybių vaikams save pasitikrinti. Vienais metais vieni pasiryžta dalyvauti viename, kitais – kitame konkurse. Ir fondo organizuojamuose konkursuose gali dalyvauti nebūtinai patys gabiausi, kiekvienas gali išbandyti save. Mokiniai gali dalyvauti jau nuo antros klasės, kasmet vaikams užduotys sudėtingėja“, – teigė pašnekovė.
Pasiteiravus, ar vaikus reikia raginti sudalyvauti konkursuose, mokytoja patikino, jog kartais reikia paskatinti nepabijoti, juolab, jeigu per metus nebuvo niekur sudalyvavę.

Apie mokytojo profesiją
Taigi, kovo 9 dieną visi Lietuvos mokytojai jau žinojo, kurie yra kviečiami į šventinį renginį. Šią žinią jau tuomet sužinojo ir pedagogė iš V. Jurgučio mokyklos. Renginys vyko balandžio mėnesio pabaigoje.
„Žinoma, mokytojams tai yra svarbu. Ypač šiuo laikotarpiu, kai tiek daug kalbama apie mokytojo profesijosprestižą. Suorganizavo gražią šventę, kurioje visas dėmesys buvo skiriamas būtent šios profesijos atstovams. Labai įvairių sričių žmonės dalinosi savo mintimis apie savo mokytojus“, – apie šventę pasakojo R. Šalkauskienė.
Smagu, anot pašnekovės, buvo pabūti ir Vilniuje, savo studijų mieste. Juolab, kad neeilinė proga buvo atvykti, jautėsi šventiška nuotaika.
„Manau, kad kiekvienas mokytojas savo srityje dirba, stengiasi. Ir tokios šventės praskaidrina mūsų kasdienines dienas, tarp sąsiuvinių taisymo, užduočių ruošimo“, – šypsojosi apdovanota mokytoja.
Apdovanojimų ceremonijoje dalyvavo ne tik mokytojai, bet ir svečiai iš įvairių Lietuvos savivaldybių, Seimo bei Vyriausybės atstovai. Scenoje pasirodė ir muzikinius kūrinius atliko Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro solistas Eugenijus Chreptovas, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos studentė Vismantė Vasaitytė, Vilniaus „Šaltinėlio“ privačios mokyklos septintos klasės mokinė Augustė Rutkauskaitė, jiems akomponavo Gražina Zalatorienė.
Apdovanojimų metu svečiai dalijosi prisiminimais ir mintimis apie mokytojus, kalbėjo apie šios profesijos prestižo kėlimą bei numatomas reformas švietimo srityje.
Vyriausybės pirmasis vicekancleris Deividas Matulionis kalbėjo apie politiką švietimo srityje ir numatytas reformas. Pagrindiniu tikslu jis įvardijo tai, kad mokytojai ateityje turėtų darbo vietų bei jų atlyginimai kiltų. D. Matulionis akcentavo etatinio darbo įvedimo svarbą bei ragino atkreipti dėmesį į grįžtančius į Lietuvą tautiečius.

Dirba nuo 1992 metų
Vaikų kūrybinės iniciatyvos fondas – nevalstybinė vaikų ir jaunimo organizacija – jau nuo 1992 metų įdomiai ir kūrybingai dirba švietimo ir kultūros srityse.
Šio fondo veikla ugdo mokinių pilietiškumą, mobilizuoja ir skatina vaikus mokytis, praktiškai pritaikyti sukauptas žinias, moko mąstyti, dirbti savarankiškai, formuoja socialinius įgūdžius, suteikia galimybę vaikams realizuoti save ir padeda atskleisti kuo daugiau talentų.
Vaikų kūrybinės iniciatyvos fondo renginiai ir projektai skatina vaikų ir jaunimo iniciatyvas, ugdo dalykines ir profesines kompetencijas.
Lietuvos mokiniai pamėgo šio fondo rengiamą vertimų ir kūrinių iliustracijų projektą „Tavo žvilgsnis“, jau tapusį tradicija meninių iniciatyvų projektą „Verdenė“, literatūrinio, istorinio pobūdžio dienines stovyklas.
Pažymėtina, jog svarbu yra tai, kad Vaikų kūrybinės iniciatyvos fondas ieško gabių ir talentingų vaikų, suteikia galimybę išreikšti savo prigimtinius gebėjimus ne tik didžiųjų, bet ir mažesnių miestų ir miestelių vaikams. Tikinama, jog mokiniams tiesiog pravartu išvysti savo veiklos rezultatus bendraamžių fone ir mokytis bendrauti. „Galbūt šio fondo veikla kai kuriems vaikams padės pasirinkti tolesnį gyvenimo kelią“, – teigia fondo įkūrėjai.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Paskutinį gegužės savaitgalį (24-26 d.), pasitinkant vasarą, kviečiame prisijungti prie tarptautinės upių pakrančių švarinimo iniciatyvos River Cleanup. 


Trečiadienį Savivaldybėje apdovanoti projekto „Saugi šeima – mano tvirtovė“ nugalėtojai – jiems įteikti marškinėliai su pačių iniciatyvos dalyvių atsiųstomis nuotraukomis.


Naujus metus liaudies dailės tradicijų puoselėtojų bendruomenė tradiciškai pradėjo pagerbdama geriausius metų kūrėjus – vaizdinės, taikomosios dailės ir kryždirbystės meistrus. 


Gyventojų ir būstų surašymo duomenimis, 2021 m. sausio 1 d. Lietuvoje nuolat gyveno 1 302,7 tūkst. 15 metų ir vyresnių moterų, iš jų 76,5 proc. (arba 996,6 tūkst.) buvo gimdžiusios. Jos pagimdė 1 mln. 962 tūkst. vaikų. Palyginti su 2011 m. surašymo rezultatais, šio amžiaus moterų sumažėjo 8,3 proc. (117,4 tūkst.), pagimdžiusių moterų – 6,6 proc. (70,7 tūkst.), o pagimdytų vaikų – 11,3 proc....


Palangos senosios gimnazijos biologijos mokytoją Daivą Urbštienę gyvenime sunku labai nustebinti, tačiau kai prieš karantiną, viename susitikime jai prisistačius mokytoja, vos ne visi ėmė sutartinai prisiminti savo mokyklas, mokytojus ir net atskirus dalykus, ji širdyje nusistebėjo: „Žmonės, baigę mokyklą prieš 30 metų ir daugiau, iki šiol prisimena ir kalba apie savo buvusius mokytojus.“


Spalio 25-26 dienomis labdaros ir paramos fondas „Maisto bankas“ vykdys tradicinę maisto produktų rinkimo nepasiturintiems akciją.  


Palangos V. Jurgučio pagrindinės mokyklos direktorės pavaduotoja, lietuvių kalbos mokytoja metodininkė Rima Šalkauskienė buvo pagerbta, kai jai Vaikų kūrybinės iniciatyvos fondo (VKIF) atstovai Vyriausybėje vykusio renginio metu įteikė garbės raštą Lietuvos šimtmečio proga.Ji buvo vienintelė mokytoja iš Palangos, nusipelniusi tokio pagerbimo.


Palangos švietimo pagalbos tarnyba (PŠPT) atvira ir vaikams, ir jų tėvams, ir mokytojams, ir net senjorams. Čia pas psichologą apsilankę mažiausieji net nesupranta, kad šiltas, smagus pokalbis su „gražia mokytoja“ sprendė jų bendravimo, mokymosi sunkumus. O tarnybos pažyma ne vienam moksleiviui gali palengvinti ir egzaminų maratoną. O kur kitos vaikus...


Palangos šauliai Vėlinių dieną tradiciškai pagerbė už Lietuvos laisvę žuvusius partizanus, visus laisvės kovų dalyvius. Šauliai šiemet žygį pradėjo nuo paminklo Jonui Žemaičiui, prie kurio pirmiausia padėjo gėlių, uždegė žvakutes ir pagerbė generolo atminimą tylos minute.


Praeitų metų pabaigoje Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondas skelbė konkursą žiniasklaidai. Jame dalyvavo ir „Palangos tiltas“. Mūsų redakcija laimėjo dalinį finansavimą, pateikusi du projektus: „Jūros mūšos aidai kurorto kūrėjų meninėje raiškoje ir gyvenime“ ir „ Mes-jūros vaikai“.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius