Vaikų vasaros stovyklos laukia mažųjų palangiškių, tėveliams teks papurtyti pinigines

Linas JEGELEVIČIUS, 2020-06-19
Peržiūrėta
1843
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Net ir karantinui įnešus pokyčių į ugdymo procesą, netrukus darželiai ir pradinės mokyklos jau skelbs ilgai lauktų atostogų pradžią. Tačiau ne visi vaikai turi senelius, pas kuriuos gali praleisti nerūpestingas atostogas, o didžioji dalis tėvelių taip pat neturi galimybės būti su vaiku namie, tad kyla klausimas – kur dėti vaiką vasaros metu, jei jis dar per mažas būti vienas namie? Viena iš išeičių – vaikų vasaros stovyklos.

Stovyklos vyks laikantis reikalavimų
„Išties, šiemet veiksiančios stovyklos bus organizuojamos ir vedamos kitaip – atsižvelgiant į Sveikatos ministro Aurelijaus Verygos reikalavimus, priimtus suvaldant COVID 19 pandemiją Lietuvoje. Tačiau jie stovyklų organizavimo ir veiklos iš esmės nekeis – Palangoje ir Šventojoje vaikai gali rinktis vieną ar kelias stovyklas beveik iš dešimties stovyklų. Tėveliams viena naujiena itin nepatiks – išleisti vaikus į stovyklas šiemet kainuos brangiau,“ – sakė Nijolė Vargonienė, Palangos miesto savivaldybės Švietimo skyriaus Vedėjo pavaduotoja.
Kainos šoktelėjo
Ypač ženkliai – apie 40-50 eurų – šoktelėjo kelialapio kaina į stacionarias vaikų vasaros stovyklas, tai yra tas, kurios parūpina ir maitinimą, ir apgyvendinimą. Paprastai daliai vaikų, kurie į stovyklas atvyksta iš socialiai remtinų šeimų, stovyklos išlaidas apmoka savivaldybė ir valstybė, tačiau už kitų vaikučių vasaros džiaugsmus turi kišenes pakrapštyti patys tėveliai.
„Pirmu atveju, tėveliai tik turi atvežti savo vaikus į stovyklą, o jai pasibaigus, juos pasiimti namo. Antru atveju, tėveliai turi apmokėti visą kelialapio į stovyklą kainą,“ – pabrėžė N. Vargonienė.
Kaip yra atrenkamos stovyklos, kurioms yra suteikta teisė rengti vaikų vasaros stovyklas? Kaip ir kitais paslaugų pirkimo atvejais, Savivaldybė organizuoja tokios paslaugos teikimo konkursą.
„Kaip ir kiekvienais metais, Savivaldybė yra numačiusi tam tikras lėšas tam tikroms vaikų ugdymo programoms – į kurias įeina ir vaikų vasaros stovyklų organizavimo programa – vykdyti. Kiekvienais metais sulaukiame daug konkurso dalyvių,“ – sakė pašnekovė.

Savivaldybė sulaukė 13 paraiškų
Pirmajame tokio konkurso etape Savivaldybė šiemet sulaukė 13 paraiškų.
„Maža paslaptis, kad kai kurie jų pasisiūlė stovyklas rengti itin brangiai – Švietimo skyrius ieškojo optimalaus kainos ir paslaugos kokybės santykio. Žinoma, atrenkant paslaugų tiekėjus, mums buvo itin svarbi jų patirtis, darbo su vaikais įgūdžiai ir kvalifikacijos,“ – sakė N. Vargonienė.
Šiemet Švietimo ir Mokslo ministerija vaikų vasaros stovykloms šalyje pavasarį skyrė papildomai lėšų. Palangai papildomai teko 15 400 eurų.
„Dėl tos priežasties mums jau vykdomą konkursą teko sustabdyti ir rengti jį pakartotinai. Būtent stovyklų organizatoriai laimėjo dėl to – jie gavo didesnes sumas stovykloms rengti,“ – paaiškino Švietimo skyriaus vedėjo pavaduotoja.
Paprastai vasaros vaikų stovyklų rengėjams suteikiama apie 1000 eurų subsidija.

Žinomi Palangos vaikų sporto ir laisvalaikio klubai
Anot N. Vargonienės, dauguma stovyklų rengėjų pirmiausia suteikia galimybę stovyklauti savo organizacijų nariams.
„Išimtis yra Palangos moksleivių klubas, kuris organizuoja dienines stovyklas – jis priima visus norinčius vaikus,“ – pabrėžė pokalbininkė. Tačiau ir tokiu atveju, tėveliai turi už tokią stovyklą mokėti.
Jau kitą savaitę Savivaldybėje rinksis paraiškų vaikų vasaros stovykloms rengti vertinimo komisija, kuri ir nuspręs, kokios programos ir kokie pareiškėjai įgys teisę organizuoti stovyklas.
„Tarp jų yra visiems palangiškiams gerai žinomo sporto ir vaikų laisvalaikio organizavimo klubai. Pavyzdžiui, paminėsiu „Zigmo žirgus“, viešąją įstaigą „Baltijos jūrų skautai“, karatė ir kyokushin klubas „Shodan“, futbolo klubas „Gintaras“, sporto klubas „Atžalynas“, Šventosios pagrindinė mokykla, Palangos sporto centras, bokso klubas „Gintarinis ringas“, jau minėtasis Palangos moksleivių klubas ir kai kurie kiti,“ – sakė N. Vargonienė.
Anot jos, paramą vaikų vasaros stovykloms organizuoti gaus dauguma jų.

Bus tvarkoma vaikų stovykla Kunigiškėse
Pašnekovė priminė, kad anksčiau Palangos savivaldybė turėjo savo vaikų vasaros stovyklą Kunigiškėse. Ją 2018 metais į savo pavaldumą perėmė nacionalinė M. K. Čiurlionio menų mokykla. Tikimasi, kad Kunigiškių vaikų poilsio stovykla neilgai trukus atgims ir vėl atliks savo funkciją – čia vėl numatoma organizuoti vaikų poilsį bei edukacines veiklas.
Švietimo ir mokslo ministerijai priklausanti Kunigiškių vaikų poilsio stovykla, įsikūrusi pušyne visai šalia jūros, ne vienerius metus stovėjo tuščia ir apleista bei neatliko savo funkcijos. Tačiau dabar situacija jai kita – yra parengtas stovyklos rekonstrukcijos techninis projektas, jį įgyvendinus senosios stovyklos vietoje duris atvers nacionalinės M. K. Čiurlionio menų mokyklos edukacijos centras. Čia numatoma organizuoti poilsį bei edukacines stovyklas Lietuvos vaikams. Stovykloje maždaug 100 vaikų apsistoti galės ne tik vasarą, bet ir šaltuoju metų periodu.
Vaizdas pasikeis neatpažįstamai
Įgyvendinus rekonstrukcijos projektą, stovyklos vaizdas iš esmės pasikeis – senųjų statinių vietoje atsiras nedidelio mastelio (ne aukštesni bei ne didesni už šiuo metu esamus), klasikinės formos pastatai – studijos, skirtos vaikų kūrybinėms veikloms. Numatoma įrengti ir 300 vietų koncertinę erdvę plenerams, dailės, muzikos užsiėmimams bei renginiams. Lauko erdvė tarp pastatų taip pat bus išnaudota kūrybinei veiklai.
Projektui įgyvendinti yra gautos ES struktūrinių fondų lėšos. Šiam tikslui jau gauta 2 mln. eurų. Projektą įgyvendinti planuojama per 36 mėnesius. Palangos miesto Savivaldybė yra pabrėžusi, jog Kunigiškių vaikų poilsio stovyklos rekonstrukcija yra vienas iš prioritetinių projektų, kadangi mažiesiems skirtų stovyklų prie jūros Lietuvoje itin trūksta.
Pernai veikė 10 vaikų stovyklų
Anot N. Vargonienės, pernai Palangoje veikė 10 vaikų vasaros stovyklų, iš jų – 2 stacionarios, 2 – dieninės. „Jose dalyvavo 385 vaikai, iš jų 72 buvo socialiai remtini vaikai,“ – sakė N. Vargonienė.
Kai paslaugos tiekėjai rašo programą, jie turi nurodyti, kiek socialiai remtinų vaikų jie galės priimti. „Tai – vienas iš kriterijų, kiek skirti pinigų,“ – paaiškino N. Vargonienė.
Anot jos, pernai vaikų vasaros stovykloms organizuoti buvo išleista beveik 29 tūkstančiai eurų. Savivaldybė tam tikslui skyrė 13 624 eurai.

Stovyklauti kviečia ir Moksleivių klubas
Palangos moksleivių klubas, ne vienerius metus organizuojantis nemokamas vaikų vasaros stovyklas, šiemet vėl kviečia visus vaikus. „Visuomet gaudavome stovykloms finansavimą iš miesto savivaldybės, tačiau šiais metais stovyklas – o jos bus dvi – organizuosime iš savo resursų. Taip pat tikimės, kad mums bus suteiktas finansavimas pagal kasmetinė vaikų vasaros stovyklos organizavimo programą. Tokiu atveju galėsime vaikams pasiūlyti daugiau veiklų,“ – sakė Eglė Bučienė, Palangos vaikų moksleivių klubo direktorė.
Anot jos, pirmoji stovykla jau vyksta – nuo birželio 15 iki 19 dienos, o kita įvyks rugpjūčio 17-21 dienomis.
„Pirmajai stovyklai, kuri jau vyksta, 33 vaikai užsiregistravo per 30 minučių,“ – sakė E. Bučienė.
Moksleivių klubo stovyklose dalyvauja vaikai nuo 6 iki 11 metų. Registruotis galime internetu.
Kvietime į stovyklą nurodyta, kad vaikas turės galimybę pažinti save, ugdyti bendravimo įgūdžius, įgyvendinti kūrybinius sumanymus ar vykti į edukacines išvykas. Direktorės teigimu, didžiausias dėmesys stovyklos metu bus skiriamas vaiko asmenybės ugdymui ir kūrybinėms veikloms: „Kasdien organizuosime žygius į gamtą, kitaip gyvenant kurorte ir negalėtume įsivaizduoti. Planuojame edukacines išvykas į Smiltynės delfinariumą, kur vyksta edukaciniai užsiėmimai įvairaus amžiaus vaikams“.

Tėvai išlaidauti nelinkę
Šalies gyventojus išgąsdinusi ir daugybę planų apsunkinusi COVID-19 pandemija palietė ne tik tūkstančių šeimų finansinę būklę, bet ir vaikų ugdymą bei laisvalaikį: mokymasis persikėlė į virtualią erdvę, sutriko užimtumo studijų veikla, buvo ribojamas vaikų skaičius parkuose bei žaidimų aikštelėse. Švelnėjant karantino sąlygoms, panašu, kad vasaros planai gali labai ir nenukentėti – laikantis apribojimų vaikai galės dalyvauti kai kuriose vasaros sezono veiklose. Visgi, nestabili šalies ekonominė padėtis priverčia daugelį tėvų susimąstyti, kiek jiems tai kainuos. „Kadangi „kovidas“ pakeitė mano ir tėvelio planus, labai norime vaiką leisti į vaikų stovyklą Palangoje. Dabar renkamės, kur sūnų leisti, tačiau mūsų prioritetas – nemokama stovykla arba nedidelė jos kaina,“ – sakė jauna palangiškė mama.

 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Vaikų parkas mažųjų lankytojų laukia kasdien nuo 9 val. iki 20 val. 


Net ir karantinui įnešus pokyčių į ugdymo procesą, netrukus darželiai ir pradinės mokyklos jau skelbs ilgai lauktų atostogų pradžią. Tačiau ne visi vaikai turi senelius, pas kuriuos gali praleisti nerūpestingas atostogas, o didžioji dalis tėvelių taip pat neturi galimybės būti su vaiku namie, tad kyla klausimas – kur dėti vaiką vasaros metu, jei jis dar per mažas būti vienas...


Pirmadienio vakarą į Palangos rajone esančias Kunigiškes išskubėjo priešgaisrinės gelbėjimo pajėgos. 23 val. 10 min. Bendrajame pagalvos centre skubios pagalbos telefonu 112 gautas pranešimas apie buvusioje vaikų stovykloje kilusį gaisrą.  Buvo pranešta, kad užsiliepsnojo pastatas. Ar tai yra tyčinis padegimas? Skaitykite penktadienio „Palangos...


Kuomet paaiškėjo stojimo į aukštąsias šalies mokyklas rezultatai, kai kurie ką tik Senosios gimnazijos duris užvėrę palangiškiai didelio džiugesio nepajuto. Netgi daugiau – jų veidą persmelkė rūpestis. Nepavykus įstoti į valstybės finansuojamą vietą (VF), už norimas studijas teks suploti nemenkas sumas, o kitus galbūt net paskatins emigruoti.


Šią savaitę darželiai ir pradinės mokyklos jau skelbia ilgai lauktų atostogų pradžią. Tačiau ne visi vaikai turi senelius, pas kuriuos gali praleisti nerūpestingas atostogas, o didžioji dalis tėvelių taip pat neturi galimybės būti su vaiku namie, tad kyla klausimas – kur dėti vaiką vasaros metu, jei jis dar per mažas būti vienas namie? Viena iš išeičių –...


Praėjusį savaitgalį kurorte atidarytas Vaikų parkas buvo pompastiškai vadinamas Disneilendu, o garbūs valdžios vyrai žarstė pažadus, kad nuo šiol Palanga bus mažųjų ir jų tėvelių draugu. Bet šalia „Lino“, Vytauto g. 157 trijų korpusų daugiabučio gyventojai taip nemano – nepatenkinti kaimynystėje esančia šiuolaikiška vaikų žaidimo...


Didžiuosiuose Lietuvos miestuose vos gimus vaikučiui tėvai skuba jį užrašyti į darželį. Neretai tėvai piktinasi ilgomis darželio eilėmis. Palangos lopšeliai-darželiai mažųjų lankytojų laukia visus metus – eilių čia nėra, nors, pavyzdžiui, Kretingoje eilės į juos didelės. Ne todėl, kad darželių Palangoje būtų labai daug, o todėl, kad, blogėjant demografinei padėčiai...


Obuolių pasakos suviliojo gausų būrį mažųjų

Rasa GEDVILAITĖ, 2010 11 16 | Rubrika: Miestas

Praėjusį šeštadienį Palangos miesto vaikų bibliotekoje mažųjų palangiškių, įsikibusių savo tėveliams ir pedagogams į rankas išties netrūko. Gausus skaičius mažųjų panoro išvysti teatro grupės „Beprotiškai. Fantastiški“ sukurtos improvizacijos pagal rašytojo Vytauto V.Landsbergio „Obuolių pasakas“.


Valdžios delsimas plonina palangiškių pinigines

Dalia JURGAITYTĖ, 2009 09 26 | Rubrika: Miestas

Nauja šilumos kainų nustatymo tvarka, pagal kurią šilumos kainas numatoma perskaičiuoti kas mėnesį, Seima priimta liepą. Tačiau Palangos valdžia delsia jas koreguoti, o šilumos tiekėjai ir toliau sėkmingai  iš palangiškių  lupa pinigus. Artėjant  šildymo sezonui, naujos kainos už centralizuotai tiekiamą šilumą turi būti nustatytos vėliausiai iki lapkričio 1 dienos. Pastaruoju...


Verslininkams teks papurtyti pinigines

Aistas Mendeika, 2009 04 21 | Rubrika: Miestas

Praėjusį pirmadienį Palangoje svečiavosi dainininkė Vitalija Katunskytė, kuri su kurorto meru Vytautu Stalmoku kalbėjosi apie galimybes šiemet dainomis džiuginti poilsiautojus.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius