Vakcinacijos nuo gripo ir COVID-19 ligos švieslentė leis stebėti skiepijimosi tempus

Palangos tiltas, 2023-11-21
Peržiūrėta
6739
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Vakcinacijos nuo gripo ir COVID-19 ligos švieslentė leis stebėti skiepijimosi tempus

Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) iniciatyva Valstybės duomenų agentūra sukūrė šaltojo sezono vakcinacijos švieslentę, kuri leidžia stebėti, kaip aktyviai gyventojai skiepijasi nuo gripo ir COVID-19 ligos. Švieslentė prieinama visiems gyventojams, bet bus naudinga ir gydymo įstaigoms. Joje bus pateikti išsamūs duomenys apie gyventojų vakcinaciją, kurie leis vertinti skiepijimo tempą.

Švieslentę galite rasti ČIA.

Švieslentėje atvaizduojami duomenys, kiek gyventojų nuo gripo ir COVID-19 ligos buvo paskiepyta kasdien ir per visą peršalimo ligų sezoną, duomenys grupuojami pagal savivaldybes, gyventojų amžių ir lytį, gydymo įstaigas. Duomenų atvėrimas yra svarbus skaidrumo ir aiškumo vakcinacijos procese didinimui.

Švieslentės tikslas – turėti viešai prieinamą informaciją, leidžiančią mažinti sergamumą ir mirštamumą nuo ligų, kurioms užkirsti kelią gali vakcinos. Šiuo metu skelbiama pradinė švieslentės versija. Ji bus nuolat atnaujinama, papildant statistika apie rizikos grupes, įžvalgomis apie vakcinų efektyvumą ir potencialius nepageidaujamus poveikius.

Šį sezoną nuo gripo jau pasiskiepijo 185 tūkst., o nuo COVID-19 – beveik 34 tūkst. gyventojų.

„Šiais metais stebimas didelis gyventojų aktyvumas skiepijantis nuo gripo ir COVID-19 ligos. Švieslentė taps svarbiu įrankiu gydymo įstaigoms ir sveikatos politikos formuotojams ieškant būdų, kaip dar labiau paskatinti gyventojus vakcinuotis. Patiems gyventojams taip pat svarbu būti informuotiems ir matyti visuomenės imunizacijos lygį – tikimės, kad dvejojantiems tai padės apsispręsti ir užsiregistruoti vakcinacijai“, – sako SAM Visuomenės sveikatos departamento Sveikatos stiprinimo skyriaus patarėja Ginreta Megelinskienė.

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro duomenimis, per šių metų rugsėjo ir spalio mėnesius jau sunaudota 75 proc. valstybės biudžeto lėšomis nupirktos sezoninio gripo vakcinos, tad laikas suskubti ir pasiskiepyti. Primename, kad valstybės lėšomis nuo gripo skiepijami rizikos grupių asmenys (65 metų ir vyresni gyventojai, sergantys lėtinėmis ligomis, nėščiosios, gydymo įstaigų darbuotojai), o nuo COVID-19 ligos – visi Lietuvos gyventojai. Pasiskiepyti nuo abiejų ligų galima vieno vizito pas gydytoją metu, injekcijos atliekamos į skirtingas rankas. Registruotis vakcinacijai galima savo gydymo įstaigoje. Vakcinacijai nuo COVID-19 ligos taip pat galima registruotis internetu.

Daugiau informacijos apie vakcinaciją nuo gripo ir COVID-19 ligos galima rasti ČIA.

SAM Komunikacijos skyrius

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) iniciatyva Valstybės duomenų agentūra sukūrė šaltojo sezono vakcinacijos švieslentę, kuri leidžia stebėti, kaip aktyviai gyventojai skiepijasi nuo gripo ir COVID-19 ligos. 


Prasidėjus šaltajam sezonui, Pasaulio sveikatos organizacijos Europos regiono biuras, Europos Komisija ir Europos ligų kontrolės ir prevencijos centras skelbia aiškią ir skubią žinią.


Prasidedant šaltajam sezonui Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) primena – savo imunitetu turime pasirūpinti kiekvienas, tad nuo spalio 5 d. visose gydymo įstaigose bus galima pasiskiepyti nuo labiausiai plintančių infekcinių susirgimų – gripo ir koronaviruso vieno vizito metu.


Į Lietuvą atskraidinta visa 2022–2023 m. gripo sezonui skirtos gripo vakcinos siunta. 


Palangoje nuo COVID-19 ligos jau pasiskiepijo 70,2 proc. kurorto gyventojų. Sustiprinančiąja vakcina ­ – 15,7 proc. palangiškių ir šventojiškių. Įvertinus tiek vakcinomis, tiek natūraliai imunizuotų miesto gyventojų skaičių, kurorte bendras imunizacijos lygis galimai siekia 79,2 proc. 


Palangos miesto savivaldybės teritorijoje gripo ir ūmių viršutinių kvėpavimo takų infekcijos epidemijos pradžia skelbiama nuo kovo 6 d.


Palangiškių gripas nepuola, bet peršalimo ligos kimba

Livija GRAJAUSKIENĖ , 2015 02 05 | Rubrika: Sveikata

Visuomenės sveikatos specialistų teigimu, gripo epidemijų „sezonas“ Lietuvoje prasideda gruodį ir tęsiasi beveik iki pavasario pradžios – kovo mėnesio. Gruodį bei sausį didelio sergamumo gripu bei ūmiomis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (ŪVKTI) tiek visoje šalyje, tiek mūsų mieste nebuvo užfiksuota. Tačiau pastaruoju metu sergančiųjų skaičius auga. Ir...


Gripas dar nepuola, bet peršalimo ligos atakuoja

Livija GRAJAUSKIENĖ , 2013 10 24 | Rubrika: Sveikata

Visuomenės sveikatos specialistų teigimu, gripo sezono pradžia laikomas spalio mėnuo. Tačiau kol kas didelio sergamumo gripu ir ūmiomis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (ŪVKTI) nei Klaipėdos apskrityje, nei Palangoje neregistruojama, nors sergamumo rodikliai viršija pernykščius. Tačiau slogos, kosuliai, žodžiu, įprastos peršalimo ligos atakuoja tiek...


Nors jau antra savaitė sergamumas ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (ŪVKTI) ir gripu Palangoje viršija epidemijos lygį, antrą kartą Savivaldybės administracija gripo epidemijos neskelbia, o. S. Kulikauskienės Bendrosios praktikos gydytojo centro vadovė gydytoja Sondra Kulikauskienė teigė, kad „stebima susirgimų mažėjimo tendencija“.


Kurorte gripo epidemija dar neskelbiama

Dalia JURGAITYTĖ, 2009 11 20 | Rubrika: Miestas

Gripo epidemija Lietuvoje įsisiautėjo. Iš šešiasdešimties savivaldybių epidemija jau paskelbta trečdalyje. Kauno klinikose mirus vaikui nuo pandeminio gripo komplikacijų, visoje šalyje imtasi priemonių šiai epidemijai pažaboti. Gripo A (H1N1) virusas – tai naujas gripo viruso potipis. Pandeminis gripas plinta tarp žmonių: sergantis žmogus užkrečia kitus žmones. Juo užsikrečiama taip pat...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius