Palangiškiai nuo COVID-19 ligos skiepijasi aktyviai – gyventojų vakcinacijos lygis jau perkopė 70 procentų

Palangos tiltas, 2021-12-02
Peržiūrėta
2060
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palangiškiai nuo COVID-19 ligos skiepijasi aktyviai – gyventojų vakcinacijos lygis jau perkopė 70 procentų

Palangoje nuo COVID-19 ligos jau pasiskiepijo 70,2 proc. kurorto gyventojų. Sustiprinančiąja vakcina ­ – 15,7 proc. palangiškių ir šventojiškių. Įvertinus tiek vakcinomis, tiek natūraliai imunizuotų miesto gyventojų skaičių, kurorte bendras imunizacijos lygis galimai siekia 79,2 proc. 

Skiepijasi aktyviai

Aktyviausiai skiepijasi vyresnio amžiaus grupės gyventojai. Tarp 65–69 metų amžiaus senjorų vakcinuota 81,8 proc., 70–74 metų amžiaus grupės – 88,7 proc., 75–79 metų amžiaus grupės – 87,8 proc. 80 metų ir vyresnių kurorto gyventojų amžiaus grupėje vakcinacijos lygis siekia 77,9 proc. p

Darbingo amžiaus palangiškiai ir šventojiškiai taip pat skiepijasi aktyviai: 25–34 metų amžiaus grupėje vakcinuota 78,4 proc. kurorto 35–44 metų amžiaus grupėje – 82,5 proc., 45–54 metų amžiaus grupėje – 81,2 proc., 55–64 metų amžiaus grupėje – 82,3 proc. gyventojų.

Nedaug aktyvumu nusileidžia ir 16–24 metų amžiaus jaunimas – jų kurorte paskiepyta 74,7 proc.

Serga ir vaikai

Mažiausias procentas pasiskiepijusių nuo COVID-19 – tarp 12–15 metų amžiaus paauglių. Jis Palangoje siekia 28,8 proc. Tačiau specialistai ragina tėvus nedelsti ir pasinaudoti galimybe apsaugoti savo vaikus nuo COVID-19 ligos bei galimų jos sukeliamų komplikacijų. 

Per vienerius pandemijos metus Lietuvos ligoninėse nuo koronaviruso gydėsi daugiau kaip pusė tūkstančio vaikų. Ir nors didžioji dauguma vaikų koronaviruso infekcija perserga lengvai,  yra ir nemažai sunkiai sergančių jaunųjų pacientų. Trečdaliui vaikų, kurie patenka į ligonines, reikalinga deguonies terapija – tai yra pakankamai sunkūs ligoniai. Specialistai atkreipia dėmesį, kad nuo sunkių ligos formų vaikus gali apsaugoti vakcinos. 

Vaikams, taip pat kaip ir suaugusiems, po vakcinų gali pasireikšti trumpalaikis šalutinis poveikis: skausmas dūrio vietoje, karščiavimas, prastesnė bendra savijauta. Tai tokie patys simptomai, kaip ir nuo bet kurių kitų vakcinų. Nėra duomenų, kad vaikų šalutinės reakcijos būtų stipresnės nei suaugusiųjų.

Ligos sukeliamos komplikacijos

Itin dažnas tėvų, dar neapsisprendusių dėl paauglių skiepijimo, klausimas, užduodamas specialistams ­– kokios sunkiausios komplikacijos gali kilti vaikams, susirgus koronaviruso infekcija. Deja, iš anksto nuspėti, kaip vaiko organizmas sureaguos į koronaviruso infekciją, nėra galima. Tai priklauso nuo individualios organizmo reakcijos.

Tačiau, skirtingai negu suaugusiems, vaikams gali pasireikšti multisisteminis uždegiminis sindromas, kuris išsivysto nuo kontakto su koronaviruso infekcija praėjus dviem–penkioms savaitėms. Šis sindromas pasireiškia bendra organizmo šoko būkle ir daugybiniu organų nepakankamu. Tai yra nepaprastai sunki būklė, reikalaujanti intensyvaus, agresyvaus ir brangaus gydymo.

Svarbu pažymėti, kad multisisteminis uždegiminis sindromas gali išsivystyti ir jokių koronaviruso infekcijos simptomų nejutusiems vaikams. Tad jei vaikai serga be simptomų, tai dar nereiškia, kad koronavirusas jiems pakenkti negali. 

Net ir persirgus labai lengva forma, beveik pusei vaikų būdingas pokovidinis sindromas. Jis gali pasireikšti tokiais simptomais, kaip galvos ir pilvo skausmai, pykinimas, vėmimas.

Vakcinos – saugios

Daugeliui tėvų rūpi, ar pagrįstos yra abejonės koronaviruso vakcinomis kaip eksperimentinėmis, iki galo neišbandytomis? Būtina žinoti, kad technologijos, kurių pagrindu buvo sukurtos koronaviruso vakcinos, naudojamos jau trisdešimt metų, o prieš vakciną paleidžiant į rinką, pagal nustatytą tvarką atliekami visi būtini jos bandomieji tyrimai. 

Europos vaistų agentūra (EVA) visas vakcinų paraiškas vertina labai atsakingai ir jas naudojimui patvirtina tik tuomet, kai visi reikalingi tyrimai būna atlikti, įrodytas vakcinų efektyvumas ir saugumas. Visos Europoje naudojamos vakcinos yra praėjusios visus reikalingus išbandymo procesus. Tad baimintis, kad vakcinos yra nesaugios ar neištirtos, tikrai nereikėtų.

Vakcinos 5–11 metų vaikams 

Europos vaistų agentūrai rekomendavus skiepyti 5–11 metų vaikus nuo COVID-19 ligos, dar šiemet Lietuvoje prasidės ir šios amžiaus grupės vakcinacija, planuojama – gruodžio mėnesio antroje pusėje. Specialiai šios amžiaus grupės vaikams skirtos mažesnio tūrio „Comirnaty“ (gamintojas „BioNTech ir „Pfizer“) vakcinos Lietuvą turėtų pasiekti gruodžio antroje pusėje.

EVA patvirtino, kad 5–11 metų vaikams skirtos „Comirnaty“ vakcinos yra saugios ir efektyviai apsaugo vaikus nuo COVID-19 ligos. Jos bus suleidžiamos į žasto raumenį, tarp pirmos ir antros dozės bus daroma trijų savaičių pertrauka.

Pirmąją Lietuvai skirtą vakcinų 5–11 metų vaikams siuntą sudarys 78 tūkst. vakcinos dozių. Kai jos bus pristatytos į Lietuvą ir paskirstytos skiepijančioms įstaigoms, gyventojai galės registruoti savo vaikus vakcinacijai.

Kaip užsiregistruoti vakcinai?

Vakcinacijai registruojama internetu www.koronastop.lt arba Karštosios linijos telefonu 1808. Užregistravus vaiką vakcinacijai, bent vienas iš tėvų (įtėvių), globėjų arba rūpintojų turi kartu atvykti į vakcinacijos centrą. Atvykimas į vakcinacijos centrą yra traktuojamas kaip sutikimas skiepytis, todėl sutikimo pažymos pildyti nereikės.

Primename, kad Palangos mieste pasiskiepyti nuo COVID-19 ligos galima VšĮ Palangos asmens sveikatos priežiūros centre (Vytauto g. 92), S. Kulikauskienės bendrosios praktikos gydytojo centre (Medvalakio g. 6) ir „Ave Medica“ klinikoje (Sodų g. 6-1).

Be išankstinės registracijos pasiskiepyti galima kiekvieną ketvirtadienį VšĮ Palangos asmens sveikatos priežiūros centre, Vytauto g. 92, nuo 11 val. iki 16 val.

Parengta remiantis www.koronastop.lt, www.sam.lt ir www.mokyklabecovid.lt informacija.

Palangos miesto savivaldybės inf.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Informacinis nuovargis – taip būtų galima įvardinti Lietuvos gyventojų santykį su socialiniuose tinkluose skelbiamu turiniu apie Rusijos vykdomą karą Ukrainoje. 


Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) iniciatyva Valstybės duomenų agentūra sukūrė šaltojo sezono vakcinacijos švieslentę, kuri leidžia stebėti, kaip aktyviai gyventojai skiepijasi nuo gripo ir COVID-19 ligos. 


Palangoje nuo COVID-19 ligos jau pasiskiepijo 70,2 proc. kurorto gyventojų. Sustiprinančiąja vakcina ­ – 15,7 proc. palangiškių ir šventojiškių. Įvertinus tiek vakcinomis, tiek natūraliai imunizuotų miesto gyventojų skaičių, kurorte bendras imunizacijos lygis galimai siekia 79,2 proc. 


Nuo birželio 1 dienos visi palangiškiai, kaip ir bet kurios kitos savivaldybės gyventojai, sulaukę 16 metų, yra kviečiami savarankiškai registruotis skiepui nuo koronaviruso. Žinomi kurorto žmonės ragina pasinaudoti tokia galimybe ir pasiskiepyti. „Kuo daugiau žmonių kuo greičiau tai padarys, tuo sparčiau grįšime į iki pandemijos buvusias gyvenimo vėžes“, – sakė...


Statistikos departamentas pranešė „Palangos tiltui“, kad antradienį, balandžio 20 d., Palangoje, buvo registruoti du nauji koronaviruso atvejai. Šiuo metu kurorte COVID-19 serga 37 palangiškiai, nuo pandemijos ligos ja susirgo 1041 palangiškis. Dešimt tiesiogiai mirė nuo šios ligos, o dar apie šešias dešimtis –...


Šiuo metu Palangoje nuo COVID-19 ligos vakcinuoti 2 tūkst. 625 gyventojai, iš jų 1 tūkst. 80 – abiem vakcinos dozėmis. Iki kovo 8 d. Palanga yra gavusi 4 tūkst. 45 dozes vakcinos, panaudota – 3 tūkst. 705.


Bent vieną skiepą nuo COVID-19 Lietuvoje yra gavę 30,5 proc. 80 metų ir vyresnių gyventojų, rodo penktadienio Statistikos departamento duomenys. Tai gausiausia paskiepyta visuomenės grupė. Tarp 70-79-erių metų žmonių paskiepytųjų perpus mažiau – 15,3 proc. Šiuo metu pirmąja vakcinos doze paskiepyta per 200 tūkst. arba 7,16 proc. šalies gyventojų, abi vakcinos dozes gavo...


Vakar, spalio 30 d., įvyko Lietuvos savivaldybių asociacijos (LSA) Tarybos posėdis. Jame, be kita ko, buvo sutarta su posėdyje dalyvavusiu Finansų ministru Viliumi Šapoka, kad nuo kitų metų šalies savivaldybėms teks 70 procentų savivaldybėje surinkto gyventojų pajamų mokesčio. Iki šiol proporcija buvo 50 ir 50 procentų.


Facebook/Palangostiltas sekėjų skaičius perkopė 3 000

"Palangos tilto" informacija, 2019 10 26 | Rubrika: Miestas

"Palangos tilto" paskyra socialiniame tinkle Facebook žymi malonų pasiekimą - mūsų sekėjų skaičius šiandien, spalio 26-ąją, perkopė 3 tūkstančius. Vadinasi, tiek žmonių visoje Lietuvoje ir už jos pasiekia "Palangos tilto" žinutės.


Lietuvoje verslumo lygis auga: kelerius metus iš eilės didėja naujų įmonių skaičius, daugėja verslo naujokams išduodamų paskolų, savo verslą artimiausiais metais kurti planuoja 10 proc. šalies gyventojų. Tačiau tarp skirtingų Lietuvos regionų fiksuojamas akivaizdus verslumo lygio atotrūkis. Jei Vilniaus miesto, Neringos ir Palangos savivaldybėse bendras verslumo lygis...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius