Valdžią taršantys politikai virsta sizifais

Alvydas Ziabkus, „Lietuvos ryto“ apžvalgininkas, 2013-07-04
Peržiūrėta
575
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Alvydas ZIABKUS „Lietuvos ryto“ apžvalgininkas
Alvydas ZIABKUS „Lietuvos ryto“ apžvalgininkas

Prieš savivaldos rinkimus miesto spaudoje įvairiomis temomis aktyviai reiškęsis tuometis opozicijos lyderis Šarūnas Vaitkus tapo meru.
Šios kadencijos opozicionierius Danas Paluckas tai, matyt, įvertino kaip Š.Vaitkaus sėkmės formulę ir nusprendė, kad miesto meru tampa tas, kas dažnai rašo į laikraštį.  Antra išvada, kurią, regis, padarė D.Paluckas, - kuo labiau kritikuosi miesto valdžią, tuo labiau pasiseks rinkimuose.
Na ir tratina miesto merą jaunasis politikas, net dūmai rūksta:  ir vaikų žaidimų aikštelė prie jūros pastatyta įtartinai greitai, ir miestas jam prasiskolinęs, ir konservatoriai trukdantys jam atlikti tarybos nario pareigas.  Dabar štai D.Paluckui užkliuvo remontuojamos kurorto gatvės - anot jo, ne laiku atliekami šie darbai, ne taip, kaip norėtų valdžios kritikas.
Nuo jo stengiasi neatsilikti ir kitas mero postui besijaučiąs subrendęs politikas Eimutis Židanavičius.  Tačiau jam drožti valdžią sudėtingiau: viena koja valdančiojoje daugumoje norintis išlikti liberalas priverstas reikštis aptakiomis užuominomis, o sunkiai tvardomą neapykantą dabartinei miesto valdžiai maskuoti neįgyvendinamais ir populistiniais siūlymais, kurie yra atmetami.
Mėgindami eiti prieš trejus metus Š.Vaitkaus pramintu keliu, abu ant valdžios kritikos arkliuko užsėdę politikai neįvertina, kad situacija nebe ta.  Bepigu Š.Vaitkui savo laiku buvo vanoti tuometę valdančiąją daugumą, kai ji ketverius metus nieko doro nenuveikė ir tik pliauškė liežuviu.  Mėginti miesto valdžią išklibinti dabar, po pasiektų permainų, yra Sizifo darbas:  kiek akmenį į kalną beridentum, tiek jis rieda atgal.
Be jokios abejonės, miesto vadovų veiksmuose galima surasti klaidų, gal daug ką būtų galima daryti kitaip, tačiau valdžios kritikų reiškiami priekaištai tampa smulkmeniški ir juokingi lyginant su pasiektu rezultatu.
Iš esmės abu politikai verti pagyrimo už savo aktyvumą.  Kiekvienas tarybos narys aktualiaisiais miesto gyvenimo klausimais privalo turėti savo nuomonę ir su ja supažindinti visuomenę.  Kiekvienas politikas turėtų viešai pasisakyti dėl to, kas palangiškiams rūpi labiausiai. Tačiau prieš kažką viešai informuojant visuomenę, reikia turėti, ką pranešti.  Valdžios darbus bandanti sukritikuoti opozicija turėtų aiškiai pasakyti, kuo šie darbai yra blogi miestui ir pasiūlyti savo sprendimo būdus.
Ko vertos D.Palucko pastabos, jei iš jo rašinių kyšo asmeninių interesų ausys.  Leistų savivaldybė politiko globojamai pliažo kavinei rengti girtas diskotekas per naktis, o verslininkams - nevaržomai triukšmauti J.Basanavičiaus gatvėje - ir meras būtų geras. O dabar: jei per vasarą remontuojamos gatvės - mieste nėra šeimininko arba jis užsiėmęs kitais reikalais. O jei statybos nestabdomos, D.Paluckui kyla klausimas, ar turime gerą šeimininką, kuris vadovautųsi “protingu požiūriu”. Taip ir trykšta pagrindinė mintis - duotų kas D.Paluckui valdžią, sulauktume ne vieno protingo požiūrio. Tik kuo tuomet pavirstų kurortas?
Kitam verslininkų gynėjui E.Židanavičiui užkliuvo savivaldybės viešosios tvarkos skyriaus vedėjas Petras Keinys.  Pats kriminaline praeitimi susitepęs politikas laido neaiškias užuominas apie P.Keinio darbo stilių ir karjeros vingius Šiauliuose, tačiau taip ir lieka neaišku, ką blogo padarė P.Keinio vadovaujamas skyrius.  Kad šio skyriaus dėka miesto biudžetas už viešą reklamą pasipildė daugiau nei 100 tūkst.litų, kad J.Basanavičiaus gatvėje gerokai apmažėjo kioskų balaganas, kad buvo priversti susitvarkyti miesto apsileidėliai - nė žodžio.
Bepigu E.Židanavičiui vaizduoti geradarį ir miesto meno kolektyvams lengva ranka dalinti ne savo, o miesto biudžeto pinigus.  Tačiau norint kažkam pridėti, iš kažko reikia atimti.  O atliekamų pinigų biudžete nėra.
Prieš metus E.Židanavičius savo ranka nubraukė vokiečių verslininkės už apžvalgos ratą siūlytus 50 tūkst. litų.  Esą apskaičiavo, kad ji galėtų sumokėti dvigubai daugiau ir tuo įtikino kitus.  Politiko skaičiavimų rezultatas - kurortas antrus metus neturi nei poilsiautojų pageidaujamos atrakcijos, nei vokiečių verslininkės siūlytų pinigų, už kuriuos į festivalius galėjo važiuoti ne vienas kolektyvas.
Pakanka prisiminti ir E.Židanavičiaus idėją visus palangiškius atleisti nuo mokesčio už automobilių stovėjimą.  Noras gražus, patinkantis visiems miesto gyventojams, tačiau utopinis, nes tokią išimtį draudžia įstatymas.
Savo realiai neįgyvendinamu pasiūlymu palangiškius tik suerzinęs politikas liko nieko nepešęs, tačiau, matyt, įsivaizduoja tapęs vieninteliu Palangos gyventojų gynėju. O gal tiesiog neišmanėliu?
Būsimi savivaldos rinkimai artėja vis labiau.  Todėl ateityje įvairių politikų pasisakymų sulauksime dar daugiau.  Net nekyla abejonės, kad D.Paluckas su E.Židanavičiumi miesto laikraščių puslapiuose mirgės dažniausiai.
Ar abejotinais ir dažnai net nepagrįstais priekaištais taršydami miesto valdžią šie politikai išties sulauks populiarumo ir visuomenės pritarimo?  Kol opozicija ar jai prijaučiantys politikai prieš valdžią nesugeba iškapstyti nieko rimto, tokie priekabiavimai atrodo juokingi ir kelia abejonių dėl pačių politikų brandos.
Ar tokią priešrinkiminę taktiką pasirinkę politikai neapsijuoks, ar sunkiai į kalną stumiamas ir atgal krentantis Sizifo akmuo neprislėgs jų pačių?
Laukti liko ne tiek jau daug.

Jūsų komentaras:

p.Ziabkau 2013-07-10 01:20 (nsds / IP: 84.28.44.62)
Jus laikote kitus idiotais, ar pats toks esate? tai man tikras galvosukis, nes tai ka Jus parasete tai absoliuti demogogija, kuri lyg ir byloja apie tuos, kurie yra Vaitkaus klaunai.. Siaip isties geda Jums. Esu skaites pora Jusu straipsniu, kurie nebuvo labai blogi, bet dabar Jusu "kompetencija", mano nuomone, zemiau pagarbos lygio.

jonas 2013-07-09 15:22 (IP: 84.15.177.121)
Kazkaip tendencingi visi straipsniai apie mera rasomi is Ziabkaus puses..slovinami,garbinami... o uz kokius nuopelnus panele Ziabkute priimta dirbti i savivaldybe???

dede Vytas_tikrasis 2013-07-09 08:13 (IP: 78.61.224.46)
kazkaip negrazu naudoti svetima NIK;a (dede Vytas). Bet matomai tai dare neismanelis, nes IP adresas viska parodo. Nieko nepadarysi, reiks naudotis kitu NIK'u. Sekmes dedei Vytui

senbuve 2013-07-08 17:53 (l / IP: 212.122.93.162)
SMEIZALAI, niekados niekada sitas laikrastis nieko netrina, tiktai......, na SUPRANTATE, jie irgi ZMONES

Runkele 2013-07-07 16:56 (IP: 78.61.104.50)
Girdejau, kad ir savivaldybes vairuotojo zmona dirba savivaldybeje .Kodel buvo istrintas sis komentaras ???

Runkelis 2013-07-06 17:20 (IP: 78.61.251.2)
Girdėjau, kad ir Ziapkutė jau įdarbinta savivaldybėje.

dede Vytas 2013-07-05 10:20 (asa / IP: 81.7.78.217)
Ko jus kimbat prie tu politiku ,nu pareketavo anksciau truputi kas cia tokio,juk svarbu kad dabar turguje viskas skaidru.

dalyvis 2013-07-05 09:37 (IP: 82.135.141.134)
Sizfo akmuo tai šio straipsnio autorius kuris,visus nušluos Š. Vaitkui iš kelio,kad ant miesto "angelo" neužkristų nė dėmė.Šiaip šis žurnalistas manau dirba už algą,opridą galimai gauna "vokelį" nes apačoj straipsnio nėra užsakymo Nr.

hmmm 2013-07-04 22:41 (IP: 78.61.104.50)
na ir tratina miesto jaunaji politika D.Palucka autorius !!!Nebent del nuotrauku neuzkliuva, nes ir meras megsta fotografuotis- na nieko cia blogo.Ber man aki uzreze viena neteisybe - del padazyto geltonai bortelio prie socialdemokratu bustines iskilo respublikinio masto burbulas, rase net storiausias "Lietuvos rytas" !!! Tai ir KET pazeidimas, ir dar visokie pazeidimai.Pasakykit, o kas leido taksistams prie turgaus ryskiai ryskiai nusidazyti bortelius iki autobusu islaipinimo vietos ???!!! Ar cia ne KET pazeidimas??? Ir visiems gerai ??? Taip, nes nusidaze ne Paluckas, ne kitos partijos atstovas !!! DVIGUBI STANDARTAI !!!

Taip pat skaitykite

Ar Palanga netrukus turės dar vieną miestą partnerį? Prancūzijoje! „Apie galimą dviejų miestų draugystę šiandien (sausio 18 d.) nuotoliniu būdu bendravau su Lietuvos Respublikos ambasadoriumi Prancūzijos Respublikoje Nerijum Aleksiejūnu ir Prancūzijos miesto Saint Gilles Croix de Vie meru Francois Blanchet,“ – tokį įrašą savo Facebook paskyroje pirmadienio...


Antradienį, spalio 15 d., Palangos miesto savivaldybėje lankėsi bei su miesto meru Šarūnu Vaitkumi susitiko Palangos globos namų senjorai


Iki kitų savivaldos ir merų rinkimų beliko vos geras pusmetis, o viešojoje erdvėje – visiškas štilis. Nei kandidatai į merus reiškiasi, nei politinės partijos miesto gyvenimo klausimais pasisako, nei visuomeniniai rinkimų komitetai buriasi.


Jau kovo 18 dieną vyks Rusijos prezidento rinkimai.


Antradienį įvyko Palangos miesto savivaldybės Tarybos posėdis. Jame dalyvavo 18 Tarybos narių, nedalyvavo B. Vaitkus, V. Šimaitis ir I. Galdikienė.


„Neseniai lankėmės Ukrainoje. Patikėkite, Lietuvos vardas ten plačiai skamba. O po šios akcijos, į kurią, kaip matau, aktyviai įsijungė ir palangiškiai, Lietuvos vardas skambės dar plačiau“, – sakė TS-LKD pirmininkas Andrius Kubilius. Palangoje viešėjęs opozicijos lyderis su bendrapartiečiais vakar, paskutiniąją akcijos „Padėkime Ukrainos...


Valdžią taršantys politikai virsta sizifais  9

Alvydas Ziabkus, „Lietuvos ryto“ apžvalgininkas, 2013 07 04 | Rubrika: PT redaktoriaus skiltis

Prieš savivaldos rinkimus miesto spaudoje įvairiomis temomis aktyviai reiškęsis tuometis opozicijos lyderis Šarūnas Vaitkus tapo meru.


Kartą per metus rinkėjai turi progą žvilgtelėti į jų deleguotų politikų – nuo išrinktųjų į Seimą iki posėdžiaujančiųjų savivaldybių tarybose – pinigines ir pasidomėti: suplonėjo ar pastorėjo jos per metus?


Praėjusį ketvirtadienį įvyko Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų Palangos skyriaus visuotinis susirinkimas. Jame skyriaus nariai vienbalsiai rinkimų į savivaldybės Tarybą, vyksiančių 2011 metais, sąrašo lyderiu patvirtino skyriaus pirmininką Šarūną Vaitkų. Taip pat patvirtinta kandidatų į rinkimų sąrašą sudarymo tvarka bei išklausyta informacija apie šalies Seimo ir Vyriausybės...


Kurorto politikai - už tiesioginius merų rinkimus

Dalia JURGAITYTĖ, 2010 03 06 | Rubrika: Miestas

Šalies Prezidentei Daliai Grybauskaitei pareiškus pageidavimą, kad kitąmet merai turėtų būti renkami tiesiogiai, Palangos miesto politikų nuomonė šiuo klausimu buvo vienareikšmė: šiai idėjai pritariama, tačiau į daug klausimų dar neatsakyta ir būtinos diskusijos.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius