Valstybės dieną palangiškiai raginami švęsti su šeimomis

"Palangos tilto" informacija, 2016-07-04
Peržiūrėta
1887
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Valstybės dieną palangiškiai raginami švęsti su šeimomis

Valstybės dieną, Liepos 6-ąją, palangiškiai ir kurorto svečiai kviečiami švęsti su šeimomis. Šventinių renginių programoje – pirmą kartą Palangoje rengiamas atraktyvus Šeimų susibūrimas, šv. Mišios, iškilmingos salvės, tautinių kostiumų demonstravimas, Dainų vakaras ir Valstybės dienos kulminacija – 21 val. rengiamas Tautiškos giesmės giedojimas ant Birutės kalno.

Šeimų susibūrimas
Liepos 6-ąją Palanga pradės žvaliai ir energingai. „Šiais metais minėdami Valstybės dieną kurorto gyventojams ir svečiams pasiūlysime naujovę – vidurdienį kviečiame į Šeimų susibūrimą „Vardan tos Lietuvos“ ir bendrą bėgimą. Tai – įvairaus amžiaus žmonėms skirtas renginys, raginantis drauge su artimaisiais praleisti porą valandų bendroje tautos šeimoje. Tiems, kas neskiria laiko sportui gamtoje, kartu tai bus puiki galimybė susipažinti su „Labryčio“ taku. Trasas bėgimui parengė Sporto centro specialistai“, – sakė Palangos kultūros ir jaunimo centro renginių režisierė Aušra Latonienė.
Visi susirinkusieji ties Vaikų parku bus kviečiami dalyvauti bėgime, trasos ilgis priklausys nuo dalyvių amžiaus. Tačiau, kaip pabrėžė A. Latonienė, šio bėgimo tikslas nebus nugalėti. „Svarbiausia – kad dalyvautų visa šeima, o dalyvių laukiantis prizas – ne taurės ar medaliai, o pati šventė. Ne veltui ir pavadinimas šiam renginiui parinktas „Vardan tos Lietuvos“, – sakė Kultūros ir jaunimo centro atstovė. – Bus pasirūpinta ir mažiausiais Šeimų susibūrimo dalyviais, kuriuos drąsiai galima vadinti Lietuvos ateitimi – jų laukia linksmi užsiėmimai Vaikų parke“.
Šeimų susibūrimo organizatoriai dalyvius ragina atitinkamai pasipuošti – vilkėti drabužius ar dėvėti kepuraites su tautinės vėliavos spalvomis, taip pat – atsinešti Lietuvos vėliavėlių.

Himnas – ir bažnyčioje
Vakare visi tradiciškai kviečiami į šv. Mišias už Tėvynę, kurios Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčioje bus aukojamos 19 val. Bažnyčioje susirinkusiųjų laukia ir staigmena – pasibaigus šv. Mišioms, 20 val., čia prasidės dainininkės Juditos Leitaitės koncertas.
Palangos parapijos klebonas Marius Venskus ragina sunkiau vaikštančius palangiškius ir kurorto svečius, taip pat – neturinčius galimybių po šv. Mišių nueiti iki Birutės kalno neskubėti skirstytis vos pasibaigus šv. Mišioms ir J. Leitaitės koncertui – Tautiška giesmė 21 val. bus giedama ir bažnyčioje.

Salvės už Lietuvą
Beje, 20 val. šventinė nuotaika persikels ir prie paminklo generolui Jonui Žemaičiui – čia vyks iškilminga rikiuotė, kurioje dalyvaus kariai savanoriai ir Palangos Jūros šauliai bei šauliukai.
Pagerbdami karaliaus Mindaugo karūnavimą – valstybės dieną Krašto apsaugos Žemaičių apygardos 306 pėstininkų kuopos kariai savanoriai 20 val. prie paminklo generolui Jonui Žemaičiui iššaus tris salves: už Lietuvą, už laisvę ir Nepriklausomybę.

Ant Birutės kalno
Pasibaigus šiai ceremonijai, kariai bei visi susirinkusieji bendroje eisenoje patrauks link Birutės kalno, kur taip pat vyks šventiniai renginiai. Nuo 20 val. ant Birutės kalno prasidės teatralizuotas tautinio lietuvių kostiumo pristatymas. „Verta priminti, jog liepos 6 d. minime Tautinio kostiumo dieną, ir labai sakralu, kad būtent šioje vietoje bus pristatomi Žemaitijos bei Mažosios Lietuvos tautiniai kostiumai. Kostiumus pristatys Klaipėdos krašto Birutiečių draugijos narės. Kartu tai bus ir dar viena galimybė pasigrožėti autentiškais Palangos folkloro kolektyvo „Mėguva“, vadovaujamo Zitos Baniulaitytės, žemaitiškais kostiumais“, – kalbėjo A. Latonienė.
Kultūros ir jaunimo centro renginių režisierė paragino visus, Valstybės dieną dalyvausiančius ant Birutės kalno vyksiančiuose renginiuose, pasidabinti tautiniais kostiumais, o jei pilno kostiumo neturi, nors atskiromis jo detalėmis.
Šis susiėjimas kartu bus ir Dainų vakaras – belaukdami 21 val., kuomet visa Lietuva ir užsienyje esantys tautiečiai drauge giedos Tautišką giesmę, susirinkusieji ant Birutės kalno dainuos Lietuvai skirtas žinomas dainas.
Šventės kulminacija neabejotinai taps Tautiškos giesmės giedojimas ant Birutės kalno 21 val.

Valstybės dienos minėjimo Palangoje renginių programa:
Liepos 6. d.:
12 val. – Šeimų susibūrimas „Vardan tos Lietuvos“. „Labryčio“ bėgimo takas ties Vaikų parku, Žvejų g.
19 val. – šv. Mišių auka Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčioje.
20 val. – salvės už Tėvynę. Generolo Žemaičio paminklas.
20 val. – tautinio kostiumo pristatymas ir Dainų vakaras. Birutės kalnas.
21 val. – valstybės himno giedojimas. Birutės kalnas.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Laikraštis „Palangos tiltas“ šiandien, Vasario 16-ąją, neišėjo – kartu su jumis švenčiame Lietuvos valstybės atkūrimo dieną.


Mieli palangiškiai ir šventojiškiai, pasitikome ypatingą šventę – Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dieną. Dieną, kuri mums kasmet primena, kokią didelę vertybę – galimybę gyventi laisvoje šalyje, kalbėti gimtąja kalba ir patiems kurti mūsų šalies ateitį – turime. 


Šiemet gegužės 7 d. Palangoje organizuojamos Europos dienos tikslas – skatinti Palangos miesto gyventojus ir svečius domėtis Europos Sąjunga, aktyviai švęsti Europos dieną, prisimenant Europos raidą, vertybes ir kultūrą.


Mieli palangiškiai ir šventojiškiai, pasitikome vieną iš iškiliausių mūsų valstybei dienų – Lietuvos valstybės atkūrimo dieną. Prieš 104 metus vasario 16 d. pasaulio žemėlapyje vėl išryškėjo Lietuvos kontūrai, ir tai kasmet skatina mus džiaugtis bei didžiuotis savo valstybe, jos praeitimi ir dabartimi. 


Palangiškiai ir kurorto svečiai kviečiami aktyviai dalyvauti Lietuvos valstybės atkūrimo dienai skirtuose renginiuose, o taip pat – Vasario 16-ąją nepamiršti prie savo namų iškelti Trispalvę. Norintieji širdyje pajusti šventę, veiklos tądien nestigs – šventinių renginių numatyta tiek Palangoje, tiek ir Šventojoje.


Kviečiame visus – šeimomis ir po vieną, mažus ir didelius – į jaukias žiemos popietes Advento  dirbtuvėse, įsikūrusiose Palangos burmistro Jono Šliūpo muziejuje. Jose Kalėdų laukimą galėsime paversti stebuklingu!


Palanga Valstybės dieną kviečia švęsti su šeimomis

Palangos m. savivaldybės informacija, 2017 07 03 | Rubrika: Miestas

Palangoje susiklostė graži tradicija – liepos 6 d., minint Valstybės dieną, vietos gyventojai ir svečiai kviečiami ne tik drauge giedoti Lietuvos himną, bet ir smagiai praleisti laiką su savo šeima. Tad ketvirtadienį, Liepos 6-ąją, pirmieji į šventinius renginius bus pakviesti aktyvaus laisvalaikio mėgėjai – 18 val. ties Vaikų parku (Šermukšnių g. ir...


Valstybės dieną palangiškiai raginami švęsti su šeimomis

"Palangos tilto" informacija, 2016 07 04 | Rubrika: Miestas

Valstybės dieną, Liepos 6-ąją, palangiškiai ir kurorto svečiai kviečiami švęsti su šeimomis. Šventinių renginių programoje – pirmą kartą Palangoje rengiamas atraktyvus Šeimų susibūrimas, šv. Mišios, iškilmingos salvės, tautinių kostiumų demonstravimas, Dainų vakaras ir Valstybės dienos kulminacija – 21 val. rengiamas...


Šv. Mišios Palangos Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčioje, iškilminga eisena, šlamančios vėliavos, gėlės, į dangų kylantys balandžiai bei patriotinės dainos prie paminklų J. Basanavičiui ir generolui J. Žemaičiui ir šventiškas koncertas Kurhauzo salėje, kurio metu, galima sakyti, gimė jaunas Palangos kultūros centro kolektyvas –...


Paminėta valstybės atkūrimo diena

„Palangos tilto“ informacija, 2009 02 17 | Rubrika: Miestas

Užvakar palangiškiai paminėjo Vasario 16-ąją – Lietuvos valstybės atkūrimo dieną.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius