Vasario 16-ąją palangiškiai šventė valstybės gimimo dieną

Livija GRAJAUSKIENĖ , 2015-02-19
Peržiūrėta
1029
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palangiškiai pagerbė tautos patriarcho J. Basanavičiaus atminimą.
Palangiškiai pagerbė tautos patriarcho J. Basanavičiaus atminimą.

Šv. Mišios Palangos Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčioje, iškilminga eisena, šlamančios vėliavos, gėlės, į dangų kylantys balandžiai bei patriotinės dainos prie paminklų J. Basanavičiui ir generolui J. Žemaičiui ir šventiškas koncertas Kurhauzo salėje, kurio metu, galima sakyti, gimė jaunas Palangos kultūros centro kolektyvas – kamerinis choras, taip Palanga ir jos svečiai paminėjo valstybės gimimo diena dažnai pavadinamą šventę – Vasario 16-ąją.
Lietuvos valstybės atkūrimo dienos renginiai Palangoje prasidėjo Šv. Mišiomis, po kurių palangiškių eisena patraukė prie tautos patriarcho J. Basanavičiaus paminklo.
„1918 metų vasario 16 dieną išsipildė ilgai laukta daktaro Jono Basanavičiaus svajonė – jo pirmininkaujami dvidešimt Lietuvos Tarybos narių paskelbė Lietuvos Nepriklausomybę, o pats J. Basanavičius pirmasis pasirašė Nepriklausomybės aktą“, – nuskambėjus Palangos šaulių vyrų choro „Naglis“ atliktai dainai „Brangiausios spalvos“, kviesdama susirinkusiuosius pagerbti tautos patriarcho atminimą ir padėti gėlių sakė Palangos kultūros centro renginių režisierė Aušra Latonienė.
Su Lietuvos valstybės atkūrimo diena visus sveikino Palangos meras Šarūnas Vaitkus. O po jo kalbos iš iškilmėn susirinkusiųjų rankų į dangų buvo paleisti balandžiai, paskelbę pasauliui Lietuvą esant nepriklausoma ir taikia valstybe.
Nuo paminklo J. Basanavičiui eisena pajudėjo link paminklo generolui J. Žemaičiui. Čia taip pat buvo padėta gėlių, tarta sveikinimo žodžių, o Lietuvos šaulių sąjungos Klaipėdos apskrities jūros šaulių 3-iosios rinktinės Palangos Šaulių 6-osios kuopos vadas Adolfas Sendrauskas įteikė padėkas už aktyvią veiklą šauliams.
Vakarop palangiškiai būriais traukė į Kurhauzo salę. Čia, apžiūrėję tautodailininkės Teresės Žulkienės austas juostas, nuoširdžiai paploję Vyganto Rekašiaus vadovaujamo Palangos orkestro Brass ansamblio muzikantams, su didžiuliu dėmesiu klausėsi jaunųjų palangiškių skaitomų laiškų, parašytų mūsų valstybės gimtadienio proga. Juos parašė, perskaitė, o perskaitę sudėjo į šalia scenos stovinčią senovinę skrynią Elena, Agota, Laurynas, Greta, Vilius ir Beatričė, kuriems padėjo mokytojos Lijana Krapikienė, Jūratė Galinauskienė ir Elena Mažeikienė.
O daugiausiai aplodismentų sulaukė pirmąkart palangiškiams koncertavęs Palangos kamerinis choras, kurį subūrė Edmundas Jucevičius, o dainoms akomponavo ir koncertmeisteris Vincas Paulauskas, ir Brass ansamblis: žinomas dainas publika dainavo kartu su vasario 16-ąją užgimusiu choru, o paskutinę jų atliktą dainą palangiškiai palydėjo plojimais atsistoję.
 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

UAB „Palangos šilumos tinklai“ informuoja, kad sąskaitos už gautas paslaugas vasario mėnesį vėluos dėl AB „Lietuvos paštas“ vykdomų darbų diegiant automatizuotą siuntų skirstymą.Praėjusią savaitę vaikai minėjo savo šventę – Tarptautinę vaikų gynimo dieną. Į šventę, vykusią Palangos Vlado Jurgučio pagrindinės mokyklos stadione, susirinkę mažieji Palangos visuomenės nariai turėjo ką veikti – jiems buvo pasiūlyta daug smagios veiklos.


Valstybės dieną palangiškiai raginami švęsti su šeimomis

"Palangos tilto" informacija, 2016 07 04 | Rubrika: Miestas

Valstybės dieną, Liepos 6-ąją, palangiškiai ir kurorto svečiai kviečiami švęsti su šeimomis. Šventinių renginių programoje – pirmą kartą Palangoje rengiamas atraktyvus Šeimų susibūrimas, šv. Mišios, iškilmingos salvės, tautinių kostiumų demonstravimas, Dainų vakaras ir Valstybės dienos kulminacija – 21 val. rengiamas...


Rugsėjo 28 dieną Palangoje buvo minima Tarptautinė diena be automobilio. Centrinėje miesto aikštėje praeiviams buvo dalinami atšvaitai, jog tamsiu paros metu pėstieji visuomet būtų saugūs. Pirmą kartą tokios dienos minėjimas buvo surengtas 1998 m. Prancūzijoje. Vėliau, išplitęs po įvairias Europos šalis, pasiekė ir Lietuvą. Akcijos misija – kilni....


Šv. Mišios Palangos Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčioje, iškilminga eisena, šlamančios vėliavos, gėlės, į dangų kylantys balandžiai bei patriotinės dainos prie paminklų J. Basanavičiui ir generolui J. Žemaičiui ir šventiškas koncertas Kurhauzo salėje, kurio metu, galima sakyti, gimė jaunas Palangos kultūros centro kolektyvas –...


Paminėtos prelato Jurgio Galdiko 130-osios gimimo metinės

„Palangos tilto” informacija, 2013 07 01 | Rubrika: Miestas

Praėjusį šeštadienį, Šventojoje buvo paminėtos prelato Jurgio Galdiko (1883-1963) 130-osios gimimo metinės.


Jaunieji palangiškiai kūrybingai minėjo gyvūnų dieną

„Palangos tilto“ informacija, 2010 10 10 | Rubrika: Miestas

Visą praėjusią savaitę Palangos miesto Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba minėjo Pasaulinės pasiutligės ir gyvūnijos dienas. Praėjusį pirmadienį renginį, pavadintą „Gyvūnas – mano draugas“, organizavo Šventosios pagrindinėje mokykloje, o vakar gausus būrys vaikų rinkosi Palangos pradinėje mokykloje, kur buvo vertinami jaunųjų gyvūnų mylėtojų darbai – piešiniai bei fotografijos....


Mėgėjų turnyre pergalę šventė palangiškiai

Rasa GEDVILAITĖ, 2009 12 08 | Rubrika: Miestas

Palangoje savaitgalį Sporto mokyklos salėje vyko pirmasis tarptautinis krepšinio mėgėjų turnyras asociacijos „CliFox“ įsteigtai taurei laimėti, kuriame rungėsi keturios komandos ne tik iš Lietuvos, bet ir iš Latvijos bei Estijos. Visgi sėkmingiausiai pasirodė šeimininkai palangiškiai, užėmę pirmąją vietą.


Paminėta valstybės atkūrimo diena

„Palangos tilto“ informacija, 2009 02 17 | Rubrika: Miestas

Užvakar palangiškiai paminėjo Vasario 16-ąją – Lietuvos valstybės atkūrimo dieną.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius