Vasara Lietuvos pajūryje bus kitokia: lietuviai elgiasi neįprastai, o verslininkai sielojasi dėl rusų ir baltarusių

***, 2020-06-22
Peržiūrėta
1664
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Dėl pandemijos Lietuvoje tris mėnesius trukęs karantinas atnešė krūvą rūpesčių šalies verslininkams, kurie neslepia – ši vasara bus kitokia. Ir nors jau birželį lietuviai kaip niekada aktyviai traukia į šalies pajūrį, Palangos verslininkai džiūgauti neskuba ir sielojasi dėl koronaviruso grėsmės apriboto užsienio piliečių judėjimo. Skaudžiausiai išgyvenama dėl rusų ir baltarusių turistų stygiaus, kurie čia drąsiai atsukdavo savo pinigų kranelius ir išleisdavo daugiau pinigų nei lietuviai, rašo Agnė Černiauskaitė, 
Lietuvos rytas" žurnalistė.

„Rusijos, Baltarusijos svečiai išsiskirdavo savo viešnagės trukme – jų poilsis trunka ilgiau nei lietuvaičių, taip pat nepaneigsime fakto, kad šie svečiai išleisdavo daugiau“, portalui lrytas.lt sakė Palangos viešbučių ir restoranų asociacijos prezidentė Ingrida Valaitienė. Viešbučių užimtumas – beveik šimtaprocentinis Nors didžiausi turistų srautai Palangoje matomi iškart po Joninių, šiemet viskas klostosi šiek tiek kitaip – dėl neaiškios situacijos su po truputį atsiveriančiomis sienomis ir pandemijos grėsmės tautiečiai neskuba keliauti atostogų į užsienio šalis ir noriai traukia į Lietuvos pajūrį. Tiek savaitgalį, tiek įprastą pirmadienį žmonių Palangoje – gausu. I.Valaitienės teigimu, savaitgaliais viešbučiai būna užpildyti beveik 100 proc., o poilsiautojų antplūdžio dar laukiama iškart po Joninių.

„Savaitgaliai užpildyti viešbučiuose iki 90-100 proc. Nuo Joninių sulaukiame tikrųjų poilsiautojų, atvykstančių atostogoms (vaikams pasibaigę mokslo metai, tėvai atostogauja), taip ir šiais metais matyti, kad ilgesniam laikotarpiui svečiai renkasi liepos, rugpjūčio mėnesius. Kol kas didžiulio išankstinio svečių užsakymų skaičiaus nejaučiame, tačiau suprantame, jog šiais metais daugiausia sulauksime vietinių svečių – lietuvaičių, kurie nepratę planuoti iš anksto savo atostogų, jų rezervacijos daugiausia yra priskiriamos „paskutinės minutės“ užsakymams. Norėtųsi daugiau išankstinių, garantuotų rezervacijų, tačiau yra, kaip yra. Po visiško veiklų sustabdymo pandemijos metu, naujo starto gegužės mėnesį, turime džiaugtis gera pradžia ir toliau stengtis dėl svečių pritraukimo“, – tvirtino Palangos viešbučių ir restoranų asociacijos prezidentė.

Tiesa, I.Valaitienė pridūrė, kad nors lietuvių pajūryje išties gausu, Palangos verslininkams skaudžiai atsiliepia rusų ir baltarusių turistų netektis. „Tai tiesiog akivaizdu, bent jau kol kas. Tokia yra viena iš COVID-19 pandemijos pasekmių, kad užsienio turistų šią vasarą sulauksime mažiau“, – prognozavo ji.

Palangos turizmo informacijos centro direktorė Rasa Kmitienė aiškino, kad užsienio turistų trūkumas itin jaučiasi ir planuojant mieste bei jo apylinkėse vykdomas ekskursijas.

„Iš tos pusės mes matydavome, kad kitataučiai, ypač rusakalbiai turistai, tikrai mėgdavo mūsų šitas ekskursijas. Jie noriai keliaudavo, atvažiuodavo ilgesniam laikui – savaitei, 10 dienų ar net mėnesiui. Tai automatiškai ir gaudavosi, kad jie palikdavo daugiau pinigų. Tačiau pažiūrėjus į šiuos savaitgalius, matosi, kad viešbučiai yra užimti, tai turbūt nėra svarbu to turisto tautybė“, – svarstė R.Kmitienė. 15 nuotr.Vasara Palangoje.

Anot jos, nors kol kas Palangos gatvėse didžioji dalis poilsiautojų – lietuviai, kurorto išsiilgę užsieniečiai taip pat vis drąsiau atvyksta į Lietuvos pajūrį. „Turbūt matote, kas darosi Palangos gatvėse. Tas aktyviausias sezonas Palangoje tarsi prasideda nuo Joninių, bet po tų visų draudimų, karantino nutraukimo itin pasijautė žmonių skaičiaus didėjimas. Jau ir prieš tai buvo pilnos gatvės žmonių, bet atsivėrė visi keliai ir galime pasidžiaugti, kad didžioji dalis arba dauguma kelių veda į Lietuvos pajūrį. Pagal turistų skaičius, didžioji dalis vyrauja lietuvių, vietinių turistų, tačiau po truputėlį diena po dienos mes sulaukiame vis daugiau užsienio šalių turistų. Daugiausia iš Baltijos šalių – Latvijos, Estijos – tačiau sulaukiame svečių net iš Suomijos ir Rumunijos. Pradeda važiuoti ir vokiečiai. Tie, kas gali atvažiuoti automobiliais, yra pasiilgę Palangos, jau gali važiuoti“, – portalui lrytas.lt sakė Palangos turizmo informacijos centro direktorė.

„Nuotaikos džiugios, nes žmonių yra tikrai nemažai, aišku, mes norėtume, kad jų būtų ir dar daugiau. Bet tikimės, kad geri orai lems puikų sezoną“, – pridūrė ji.

Palangos turizmo informacijos centro direktorė Rasa Kmitienė. Vasara bus kitokia Pasak R.Kmitienės, Palangos restoranai ir viešbučiai karantino metu jau ruošėsi ir prognozavo, kad šiemet vasara bus kitokia – kurorte lankysis daugiau nei įprastai tautiečių ir mažiau užsieniečių. „Mes patys kada planavomės darbus tuo karantininiu laikotarpiu tikėjomės, kad tikrai šiemet mes sulauksime daugiau vietinių lietuvių turistų. Mūsų verslas ir viešbučiai labai ruošiasi tam. Atsirado galimybė atnaujinti vienas ar kitas patalpas, sugalvoti kitų dalykų, gal kartais net padaryti remontus kambariuose. Tas laikotarpis buvo išnaudotas tam. O dabar verslai tarsi naujai atgimę, siūlantys naujas paslaugas, prigalvoję įvairių traukos dalykų – visa tai lemia tą atvykimą. Po truputį veriasi sienos, tai žmonės gal ir sugalvos jau vykti į užsienį, bet, kada yra skatinama saugoti save ir kitus, ilsėtis Lietuvoje, mes tikimės, kad vietinis turizmas tikrai klestės“, – vylėsi ji.

Palangos turizmo informacijos centro direktorė tikino neturinti žinių, kad dėl pandemijos sukeltų pasekmių būtų užsidaręs nors vienas viešbutis ar restoranas. Tuo tarpu Palangos viešbučių ir restoranų asociacijos prezidentė I.Valaitienė pabrėžė, kad pandemija tiesiog pakoregavo ir nuvėlino kai kuriuos verslininkų planus. „Greičiau pandemija planus šiek tiek pakoregavo, nuvėlindama naujienų terminus. Buvo net ir tokių verslininkų, kurie karantino metu ieškojo patalpų nuomai vietos Palangoje (kavinei, restoranui), tad pandemijos nepabūgo. Naujienų ir šiemet tikrai bus ir ne tik iš naujai save pristatančių vietų, bet naujienų žada ir rinkos senbuviai“, – žadėjo I.Valaitienė

Skaitykite daugiau: https://www.lrytas.lt/lietuvosdiena/aktualijos/2020/06/22/news/vasara-lietuvos-pajuryje-bus-kitokia-lietuviai-elgiasi-neiprastai-o-verslininkai-sielojasi-del-rusu-ir-baltarusiu-15367487/

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Nors teigiama, kad ši vasara Palangos verslininkams buvo gera, patys verslininkai tikina, jog labai nepastovūs orai kartu su savimi atnešė ir itin nepastovų sezoną. 


Vasaros pelnus skaičiuojantys Palangos verslininkai sako, kad ši vasara – nebuvo išskirtinė, o poilsiautojai, net ir prasidėjus rudeniui, vis dar skuba pajūryje pasidžiaugti šilta saule ir kurorto pramogomis. 


Prasidėjus vasarai „Palangos orkestras“ savaitgaliais tradiciškai visus kviečia į Birutės parke rengiamus nemokamus koncertus „Orkestro vasara“.


Savaitgalį Palanga poilsiautojus pakvietė pasimėgauti išskirtiniu gintariniu lietumi – jau 15-tą kartą kurorte vyksta didelio pramogautojų dėmesio kasmet sulaukiantis „Gintarinis savaitgalis“.


Lietuvos pajūrio verslininkai intensyviai ruošiasi artėjančiam vasaros sezonui. Jau prasidėjo ir pirmosios viešbučių rezervacijos.


Vasara Lietuvoje jau įpusėjo, tačiau dauguma Palangos verslininkų teigia pasidžiaugti kol kas neturintys kuo.


Kaip ir kiekvieną vasarą, didžioji dalis lietuvių skuba bent kartą apsilankyti populiariausiame Lietuvos kurorte – Palangoje, rašo delfi.lt žurnalistė Deimantė Buslevičiūtė. Dažnai girdimi nusiskundimai dėl kainų bei kasmet matomos minios žmonių pagrindinėje Basanavičiaus gatvėje sukelia įspūdį, jog verslai sunkumų neturi. Tačiau pandemijos akivaizdoje realybė kitokia.


Palangos viešbučių ir restoranų asociacijos prezidentė Ingrida Valaitienė tikina, kad dar per anksti įvertinti, ar lietuviai vis tik nuspręs sutikti šventes pajūryje.


Dėl pandemijos Lietuvoje tris mėnesius trukęs karantinas atnešė krūvą rūpesčių šalies verslininkams, kurie neslepia – ši vasara bus kitokia. Ir nors jau birželį lietuviai kaip niekada aktyviai traukia į šalies pajūrį, Palangos verslininkai džiūgauti neskuba ir sielojasi dėl koronaviruso grėsmės apriboto užsienio piliečių judėjimo.


Birželio mėnesį neįprastai oro temperatūra pakilo iki +30, vandens - iki 18 laipsnių šilumos. Tokius birželio karščius sinoptikai vadina teigiama anomalija ir žada karštesnę bei sausesnę nei įprastai vasarą. Žmonės kol kas labiau džiaugiasi nei piktinasi pirmąja šilumos banga, o Palangos verslininkai trina rankomis – poilsiautojai jau plūsta prie jūros ir...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius