Verslininkų elgsena keičiasi: mokesčių sumokama vis daugiau

Rasa GEDVILAITĖ, 2018-06-29
Peržiūrėta
1569
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Susitikime dalyvavo Klaipėdos AVMI viršininkas Audrius Morkūnas, Mokestinių prievolių departamento direktorė Laimutė Mačernienė bei Kontrolės departamento direktoriaus pavaduotoja Vida Okuličienė.
Susitikime dalyvavo Klaipėdos AVMI viršininkas Audrius Morkūnas, Mokestinių prievolių departamento direktorė Laimutė Mačernienė bei Kontrolės departamento direktoriaus pavaduotoja Vida Okuličienė.

Klaipėdos apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) penktadienį pakvietė susitikti žiniasklaidos atstovus J. Basanavičiaus gatvėje. Tądien VMI specialistės tradiciškai pradėjo konsultavimą važinėdamos dviračiais, atvykę inspekcijos atstovai papasakojo, kokias kitas priemones VMI yra numačiusi šiam sezonui, kokios pagalbos sulauks verslininkai ir gyventojai, kokie planai ir pirmos įžvalgos įgyvendinant vieną iš prioritetinių VMI veiklos krypčių viešojo maitinimo srityje.

Daugiau verslo liudijimų
Susitikime dalyvavo Klaipėdos AVMI viršininkas Audrius Morkūnas, Mokestinių prievolių departamento direktorė Laimutė Mačernienė bei Kontrolės departamento direktoriaus pavaduotoja Vida Okuličienė, papasakoję, į ką labiausiai kreips šį sezoną dėmesį VMI specialistai ir ko tikimasi iš verslininkų.
„Kadangi vasaros sezonas įprastai aktyviausiai prasideda po Joninių, tad nusprendėme būtent tokiu laikotarpiu pradėti teikti visą reikalingą informaciją verslininkams, gyventojams, nuomojantiems patalpas. Startuos mūsų specialistės dviračiais, kurios teiks konsultacijas, teirausis, kokios informacijos trūksta, ką gali čia vietoje patarti. Taip pat grupė specialistų pasivaikščios, norėdami pabendrauti su būstų nuomotojais. VMI specialistai kurorte jau nebėra naujiena, žmonės pamatę specialistus, parodo, jog turi ir lipdukus, kuriais deklaruoja, jog dirba sąžiningai. Stengiamės visiems suteikti reikalingą informaciją ir padėti. Taip pat išsiaiškiname, kaip galėtume palengvinti mūsų teikiama elektronines paslaugas, su kokiomis problemomis dažniausiai susiduria žmonės“, – pristatė Klaipėdos AVMI atstovė spaudai Laima Domarkienė.
Kaip teigė Mokestinių prievolių departamento direktorė L. Mačernienė, Palangos verslininkai mokesčius moka laiku. „Palangoje vyraujantis verslas, ypač vasaros metu, – patalpų apgyvendinimas su pusryčiais arba be pusryčių, šiai veiklai nemažas skaičius palangiškių yra išsiėmę verslo liudijimus, apie 1300 žmonių yra išsiėmę verslo liudijimus būtent šiai veiklai. Šiai dienai galime pasidžiaugti, jog tokiai veiklai įsigijusių verslo liudijimų yra 14 procentų daugiau nei pernai. Žinoma, tam turėjo įtakos šiųmetinis geras oras, bet, manau, kad ir mokesčių mokėtojų sąmoningumas. Patys gyventojai, kurie nuomojasi patalpas, taip pat yra sąmoningesni“, – pasakojo L. Mačernienė.
Pasak pašnekovės, gyventojas, kuris yra išsiėmęs verslo liudijimą arba gali būti registravęs individualią veiklą pagal pažymą, jeigu nuomoja patalpas, turi teisę metų pabaigoje deklaruoti savo pajamas ir susimokėti 15 procentų pajamų mokestį. Palangoje esama apie 400 žmonių, deklaravusių tokias pajamas ir sumokėjo per 200 tūkst. gyventojų pajamų mokesčio.
Didžioji dalis gyventojų renkasi verslo liudijimus, kurį išsiėmus vykdyti veiklą yra paprasčiau, yra fiksuotas pajamų mokestis, gyventojui nereikia kas mėnesį prasitęsti verslo liudijimo.

Pranešėjų ir pažeidimų daugėja
Mokestinių prievolių departamento direktorė papasakojo, jog vykdant patikrinimus įprastai specialistai stengiasi padėti verslininkams, tačiau pripažino, jog tikrinimų, kuriuos dažnai inicijuoja ir eiliniai gyventojai, pamatę, jog veikla vykdoma nelegaliai ar darant pažeidimus, metu dažnai nustatoma įvairių pažeidimų.
„Pažeidimų daugėja. Žinoma, daugėja ir pranešėjų, bet daugėja ir pažeidimų, kuriuos nustatome gavus signalą. Dažniausi nustatomi pažeidimai – neišduodamas kasos aparato kvitas maitinimo įstaigose, būna, kad gauname nemažai pranešimų dėl patalpų nuomos, ir ne tik vasaros metu, kad nuomotojas neturi išsiėmęs verslo liudijimo“, – teigė L. Mačernienė.
Tačiau padėtis gerėja, tikino specialistė, vis daugiau verslininkų savo pajamas apskaito sąžiningai.
Klaipėdos AVMI viršininkas A. Morkūnas teigė, jog iš 2000 įmonių (visoje Lietuvoje), kurios teikia visuomeninio maitinimo paslaugas, VMI yra atsirinkusi apie 10 procentų įmonių, kurios gaus laiškus dėl pirkimo-pardavimo santykių. „Jeigu aiškinant aiškiai ir suprantamai, tai Valstybinė mokesčių inspekcija mato, kad tie patiekalai, kurių kaina yra užfiksuota kaip 3 eurų, žmogui parduodami už 12 eurų. Galima daryti išvadą, jog manipuliuojama su kasos aparatais arba nemušami čekiai. Iš kitos pusės, jeigu mes mokame 12 eurų, tai mums turėtų atnešti didžiulį dviejų kilogramų mėsos patiekalą ir kibirą sulčių. O mes matome, už kiek perkami produktai, mėsos gaminiai. Kreipiuosi į verslininkus, buhalterius, kad tai būtų peržiūrėta ir antkainis atsidurtų buhalterinėj apskaitoj“, – teigė A. Morkūnas.

Mažiau protokolų dėl čekių
Pasak viršininko, visoje Lietuvoje padėtis yra panaši – kas antra-trečia įmonė turi tą pačią problemą, vadinasi, apie 10 procentų tokių įmonių esama Palangoje. „Negalime išskirti įmonių nei Vilniuje, nei kurorte. Mes stebėsime įmonių elgseną, tikimės, kad verslininkai patys tą supras. Ir dabar jau net matau, kad padėtis gerėja, ateityje, manau, galėsime pasidžiaugti rezultatais“, – spėjo viršininkas.
Inspekcijos specialistai Palangoje verslininkų veiklą stebi ir jiems tiesioginę pagalbą teikia septynerius metus. „Per šiuos septynerius metus verslininkų elgsena labai keitėsi. Būdavo daug daugiau manipuliuojama ir kasos aparatais, neapskaitydavo pajamų. Dabar jau gerokai mažiau surašoma protokolų dėl čekių. Pati esmė yra tokia – viskas atsispindi pajamose, kurios didėja“, – teigė A. Morkūnas.
VMI specialistai pastebi, kad verslininkų elgsena keičiasi ir daugelis sąžiningai moka mokesčius, kadangi jų suma padidėja. „Kai pradėjome daugiau kalbėti, verslininkai atsižvelgė į tai ir šiai dienai mokesčių jau yra sumokėta milijonu eurų daugiau, palyginti penkių mėnesių laikotarpį su tuo pačiu laikotarpiu pernai. Tikimės, jog situacija šioje srityje dar labiau gerės“, – teigė specialistai.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Pagauta įkvėpimo, atsidaužiusi šonus Baltijos bangomis, savo feisbuko paskyroje pasidalinu naujais įspūdžiais apie Palangą, į kurią be jokių išimčių grįžtu kiekvieną vasarą jau daug metų iš eilės, ir galiu palyginti, kaip ji keičiasi. Negaila be jokio užsakymo ir be išankstinių suderinimų pareklamuoti tai, kas verta mūsų laiko ir uždirbtų pinigų. Tai štai – eilinį kartą apginsiu Palangą....


Padidėjus tyrimų dėl COVID-19 ligos poreikiui, nuo balandžio 19 dienos keičiasi Palangos mobilaus punkto darbo grafikas. Mobili komanda dirbs dviem pamainomis.


Kaip Palangos miesto savivaldybė atrodė šiais metais žvelgiant mokesčių surinkimo prievaizdo, Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) akimis? Kiek verslo liudijimų ir kokiai veiklai palangiškiai buvo šiemet išsiėmę? Kaip Palangoje surenkami labiausiai valstybės biudžetą papildantys gyventojų pajamų ir pridėtinės vertės mokesčiai (GPM ir PVM)? „Palangos...


Palangos savivaldybė informuoja, kad nuo trečiadienio, rugsėjo 16 d., keičiasi automobilių stovėjimo Palangos gatvės apmokestinimas. Iki gegužės 14 d. (imtinai) automobilių statymas Palangos miesto gatvėse bei daugumoje automobilių stovėjimo aikštelių yra nemokamas.  


Meteorologė, fizinių mokslų daktarė, meteorologijos mokslo populiarintoja Audronė Galvonaitė, minint Palangos miesto savivaldybės viešojoje bibliotekoje Nacionalinę bibliotekų savaitę, palangiškiams suteikė daug naudingų žinių apie klimato ir orų įtaką žmonių sveikatai. Gausus būrys gyventojų nepraleido progos susitikti su legendine meteorologe ir su ja padiskutuoti įvairiais...


Žiemai atėjus, atrodo, paukščiai prityla, bet tik ne profesionaliems paukščių stebėtojams, kurie jų atranda bet kokiais metų laikais. O jų ir yra. Palangiškiai puikiai žino, kur būriuojasi gausiausi ančių būriai, kaip prisivilioti zylutes, o ornitologas Algimantas Petraitis papasakojo, kad ir žiemą galima išgirsti paukščių giesmių. Kalbėjomės apie...


Klaipėdos apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) penktadienį pakvietė susitikti žiniasklaidos atstovus J. Basanavičiaus gatvėje. Tądien VMI specialistės tradiciškai pradėjo konsultavimą važinėdamos dviračiais, atvykę inspekcijos atstovai papasakojo, kokias kitas priemones VMI yra numačiusi šiam sezonui, kokios pagalbos sulauks verslininkai ir gyventojai, kokie planai ir...


Klaipėdos apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (Klaipėdos AVMI) informuoja, jog kaip ir kasmet, taip ir šiemet, padėdama sąžiningai pajūryje verslą vykdantiems verslininkams užtikrinti pajamų apskaitymą ir mokesčių sumokėjimą, šią vasarą vykdys prevencines, stebėjimo bei kontrolės priemones apgyvendinimo ir maitinimo paslaugų sektoriuose. Vasaros sezonas pasirinktas, nes...


Palangos miesto savivaldybės taryba vakar vienbalsiai dar kartą pasisakė prieš verslininkų užmojus naikinti žaliuosius miesto plotus – panaikino žemės sklypo J. Simpsono g. 21 detaliojo plano koncepciją bei vienbalsiai apsisprendė netvirtinti minėto detaliojo plano, taip apgindami Palangos bendruomenės interesus.


„Palanga – miestas kurortas, išsiskiriantis iš kitų miestų savo sezoniškumu. Tai turi įtakos ir mokesčių mokėtojų veiklai, ir biudžeto pajamų surinkimui“, – teigia Klaipėdos AVMI Mokestinių prievolių departamento Rajonų ir miestų mokesčių mokėtojų skyriaus Palangos poskyrio vedėja Elena Kuznecova.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius