Visi ant dviračių!

Monika ŠIUGŽDAITĖ, 2009-04-22
Peržiūrėta
935
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Sušilę orai daugelį palangiškių pasodino ant dviračių. Pedalus mina nuo jauniausio „triratukininko“ iki senjoro amžiaus žmonių. Visi garsiai deklaruoja, jog palangiškis be dviračio – netikras palangiškis. O kaip, kada ir kodėl gyventojai pasikinko minamą arkliuką, klausėme gyventojų, sutiktų tiesiog gatvėje.

Vincas, palangiškis:
- Dviratis – pagrindinė transporto priemonė nuo seniausių laikų. Be jų Palangoje neišsiverstum. Tik mane labai erzina „kelių ereliai“. Atrodo, kad jie – vieninteliai ir svarbiausi. Zvimbia tokiu greičiu, tokiais garsais, kad apsikęst neįmanoma. Kur žiūri policija? Nesijaučiu saugiai tik dėl jų. Kaip ir dėl „mašinuotų erelių“. Tokius jauniklius tikrai turėtų kažkas bausti. O šiaip – dviratis ir nieko nekainuojanti transporto priemonė, ir malonumas. Kiekvieną pavasarį jį pažiūri meistras ir vėl tarnauja it naujas. Važiuoju visus metus, jei tik oras leidžia.


Vida ir Aurelija, palangiškės:

- Mes taip pripratę – be dviračio Palangoje tiesiog neįmanoma. Tiek čia jos yra – jis atlieka ir transporto priemonės, ir pramogos funkciją. Dabar važinėjame savo malonumui, ilsimės, labai smagu. Jei oras leidžia, jei neprisnigę, važiuojame tiek rudenį, tiek žiemą. Aišku, kai išlenda pavasarinė saulė, kai sušyla, malonumas kur kas didesnis. Tačiau apskritai, išsitraukti dviratį – beveik šventė, tikras džiaugsmas.Jurga, palangiškė:

- Su dviračiu reikalų tvarkyti į Klaipėdą nenuvažiuosi, tai man dviratis – tiesiog pramoga čia, važinėjant netoli. Ar prie jūros, ar į parduotuvę – važiuoju būtent dviračiu. Tiesa, šis malonumas nėra toks dažnas, tačiau kai galiu – mėgaujuosi. Važinėjuos dažniausiai sezono metu – nuo pavasario iki rudens.Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Nuo birželio 1 d. iki rugsėjo 1 d. J. Basanavičiaus gatvėje yra draudžiamas dviračių ir elektrinių transporto priemonių, kurios priskiriamos dviračiams, t. y. elektrinių dviračių, elektrinių paspirtukų, riedžių, elektrinių riedlenčių, eismas. Analogiškas ribojimas visus metus galioja ant jūros tilto bei Birutės parke. Nurodyti draudimai negalioja vedantis (varantis) dviratį


Evaldas Kavalskis griebėsi Facebook, tikėdamas atgauti savo pavogtą dviratį antradienio naktį.


Palanga vasarą tampa vagių rojumi – vieni jų vagia prabangius automobilius – praėjusį savaitgalį buvo pavogtas daugiau kaip 100 tūkstančių eurų kainuojantis automobilis „BMW“ – jų detales, kiti – dviračius. Kol policija vis dar ieško vagišių, nugvelbusių ne tik minėtąjį „BMW“, bet ir trijų automobilių „Porsche“ žibintus...


Nuo birželio 1 d. iki rugsėjo 1 d. J. Basanavičiaus gatvėje draudžiama važiuoti elektriniais paspirtukais, dviračiais bei velomobiliais. Analogiškas ribojimas visus metus galioja ant jūros tilto bei Birutės parke.


Palangos J. Basanavičiaus gatvėje vasarą, kaip ir praėjusiais metais, bus draudžiama važiuoti elektriniais paspirtukais, dviračiais bei velomobiliais. Analogiškas ribojimas, priimtas siekiant užtikrinti pėsčiųjų saugumą, visus metus galioja ant jūros tilto bei Birutės parke.


Palangiškė Ilona Emanuelsson su vyru Joachimu, šiuo metu gyvenantys Šveicarijoje, kviečia jungtis prie žmonių, neabejingų specialiųjų poreikių turintiems kurorto vaikams, bei padėti surinkti lėšų mažiesiems itin reikalingoms ugdymo priemonėms ir infrastruktūrai.  


Gegužės 19 d. Palangos dviračių takas buvo virtęs dviračių greičio ruožu, pušynas, ties spalvingąja vaikų žaidimų aikštele – dviračių kroso trasa, slalomo taku. Taip prasidėjo Palangos senosios gimnazijos moksleivių tęstinis tradicinis sveikatingumo projektas „Motorizuoti ir nepavojingi“ – dviračių diena. Kad ir ne tokia gausi susirinkusiųjų komanda...


Kodėl šį, 2015-ųjų pavasarį, ypač vešli pajūrio pievų ir medžių žaluma, visos gėlės pabudo beveik vienu metu, o žiedų spalvų vaivorykštės putote putoja visuose prietakiuose ir pašaliuose, kur tik akys užmato – arti Šaipių ir Palangos gyventojų jaukiuose kiemuose, naujo aplinkkelio prieigose ir Šventosios apylinkėse, kur buvom numynę dviračių...


Žinia apie Palangą – minant dviračių pedalus

Laura GRENDIENĖ Palangos miesto savivaldybės administracijos Jaunimo reikalų koordinatorė, 2013 06 17 | Rubrika: O man ne dzin

Palangiškiai šeštadienį išlydėjo Senosios gimnazijos abiturientą Tautvydą Lubį bei jo komandą, pasiryžusius originaliai – minant dviračių pedalus – paminėti keletą reikšmingų ir miestui svarbių datų: Palangos – Lietuvos kultūros sostinės metus, miesto 760 metų gimtadienį ir Palangos senosios gimnazijos 90-mečio jubiliejų.


Visi ant dviračių!

Monika ŠIUGŽDAITĖ, 2009 04 22 | Rubrika: Miestas

Sušilę orai daugelį palangiškių pasodino ant dviračių. Pedalus mina nuo jauniausio „triratukininko“ iki senjoro amžiaus žmonių. Visi garsiai deklaruoja, jog palangiškis be dviračio – netikras palangiškis. O kaip, kada ir kodėl gyventojai pasikinko minamą arkliuką, klausėme gyventojų, sutiktų tiesiog gatvėje.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius