Palangoje sulaikyti 4 dviračių vagys, įtariami daugiau kaip 20 dviračių ir 1 paspirtuko vagyste

"Palangos tilto" informacija, 2020-07-20
Peržiūrėta
2220
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palangoje sulaikyti 4 dviračių vagys, įtariami daugiau kaip 20 dviračių ir 1 paspirtuko vagyste

Palanga vasarą tampa vagių rojumi – vieni jų vagia prabangius automobilius – praėjusį savaitgalį buvo pavogtas daugiau kaip 100 tūkstančių eurų kainuojantis automobilis „BMW“ – jų detales, kiti – dviračius. Kol policija vis dar ieško vagišių, nugvelbusių ne tik minėtąjį „BMW“, bet ir trijų automobilių „Porsche“ žibintus šiais metais, vagišiai, nusitaikę į miestelėnų ir kurorto svečių dviračius, buvo sučiupti.
Kaip pirmadienį, liepos 20-ąją, informavo „Palangos tiltą“ Kęstutis Bončkus, Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Palangos miesto policijos komisariato Veiklos skyriaus viršininkas, nuo vasaros pradžios jau pradėta 17 ikiteisminių tyrimų dėl dviračių vagysčių kurorte.
„Realiai gali būti pavogta daugiau kaip 20 dviračių. Praėjusią savaitę kurorto policija sulaikė 4 įtariamuosius dviračių vagystėmis, pas juos buvo rasti 9 pavogti dviračiai (ATIDŽIAI pažiūrėkite į nuotrauką prie straipsnio – ar nematote joje jūsų pavogto dviračio? – PT),“ – „Palangos tiltui“ sakė K. Bončkus.
Anot jo, visi keturi įtariamieji yra policijai gerai žinomi asmenys, kurie buvo teisti už vagystes anksčiau.
„Kaip išsiaiškinome, vienas dviračius vogdavo savarankiškai, o kiti veikė trijų asmenų grupėje,“ – sakė K. Bončkus.
Didžioji dalis pavogtų dviračių jau buvo parduoti – pareigūnai juos iš įsigijusių asmenų konfiskavo.
„Tiesa, ne visi tokie pirkėjai buvo nustatyti. Raginame pavogtus dviračius įsigijusius žmones juos grąžinti policijai. Dalis pavogtų dviračių buvo rasti garažuose ar krūmuose,“ – sakė K. Bončkus.
Dauguma dviračių – vidutinės klasės, nors aptiktas pavogtas paspirtukas (žiūrėkite nuotraukoje- PT) yra laikomas brangiu. Nusikaltėliams – nuo 32 iki 43 metų.
Nusikaltimus padėjo veikiančios vaizdo kameros daugiabučių namų ar privačių namų kiemuose, taip pat prie viešbučių.
„Vaizdo kameros yra labai gera prevencija prieš vagystes, o joms nutikus, jų medžiaga – tiesiog neįkainuojama,“ – sakė „Palangos tilto“ pašnekovas. „Dėl jų nusikaltėliai slapsto veidus kaip gali – dėvi „kapišonus“ (galvos gaubtuvus – PT), tačiau net ir tokiu atveju mes juos galime atpažinti, sakykime, pagal eiseną ar kituos specifinius bruožus.“
Mieste veikia ir 23 Savivaldybės finansuojamos vaizdo kameros, kurias kurorto policijoje stebi pareigūnai.
„Ne visada būna prie jų, bet prireikus įrašų, mes juos peržiūrime,“ – sakė K. Bončkus.
Anot jo, dviračius apsaugoti padėtų ir specialus jų žymėjimas.
„Tai padėtų mums lengviau nustatyti jų savininką,“ – teigė policijos pareigūnas.
Anot K. Bončkaus, įtariamiesiems pagal Baudžiamąjį kodeksą gresia tokia atsakomybė: viešieji darbai arba bauda, arba laisvės apribojimas arba areštas, arba laisvės atėmimas iki trejų metų. Bausmes sunkina tai, kad jie pavogtą turtą realizavo (pardavė).
K. Bončkus sakė, kad policija kol kas nenustatė trijų „Porsche“ automobilių žibintų vagių, taipogi ieškomi ir savaitgalį pavogto prabangaus automobilio „BMW“ vagis ar vagys.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Šiandien, spalio 20 d., simbolinės kapsulės įkasimu, prasidėjo dviračių ir pėsčiųjų tako tarp Kretingos ir Vydmantų gyvenvietės rangos darbai.


Šeštadienį (liepos 23 d.) pasivažinėjimą taku per pušyną palei Baltijos jūrą poilsiautojams aptemdė apmaudus susidūrimas. 


Klaipėdos apskrities pareigūnai pastebi, kad pastaruoju metu padaugėjo dviračių ir paspirtukų vagysčių.


Pamažėl šylant orams, kretingiškiai dviratininkai vėl prisiminė valdžios pažadą nutiesti dviračių taką į Palangą. Jau daugel metų gyventojams žadama įrengti kone 5 km ilgio dviračių taką iš Kretingos iki Vydmantų, kur jis susijungtų su jau anksčiau palei magistralinį kelią Šiauliai–Palanga įrengtu taku į kurortą. Savivaldybė pernai žadėjo, kad darbai bus pradėti šiemet, tačiau yra aišku, kad...


Važinėjimo dviračiu sezonas Lietuvoje palyginus trumpas, o jo metu oras irgi ne visada malonus. Dėl to, atėjus šaltajam sezonui, kasdien mintą dviratį daugelis yra linkę pamiršti ar palikti dulkėti sandėliuke iki kito sezono. Visgi, užuot nenoriai atsisakius mėgstamos veiklos, geriau pasinaudoti alternatyva – dviračiais treniruokliais.


Nuo birželio 1 d. iki rugsėjo 1 d. J. Basanavičiaus gatvėje yra draudžiamas dviračių ir elektrinių transporto priemonių, kurios priskiriamos dviračiams, t. y. elektrinių dviračių, elektrinių paspirtukų, riedžių, elektrinių riedlenčių, eismas. Analogiškas ribojimas visus metus galioja ant jūros tilto bei Birutės parke. Nurodyti draudimai negalioja vedantis (varantis) dviratį


Palanga vasarą tampa vagių rojumi – vieni jų vagia prabangius automobilius – praėjusį savaitgalį buvo pavogtas daugiau kaip 100 tūkstančių eurų kainuojantis automobilis „BMW“ – jų detales, kiti – dviračius. Kol policija vis dar ieško vagišių, nugvelbusių ne tik minėtąjį „BMW“, bet ir trijų automobilių „Porsche“ žibintus...


Gegužės 19 d. Palangos dviračių takas buvo virtęs dviračių greičio ruožu, pušynas, ties spalvingąja vaikų žaidimų aikštele – dviračių kroso trasa, slalomo taku. Taip prasidėjo Palangos senosios gimnazijos moksleivių tęstinis tradicinis sveikatingumo projektas „Motorizuoti ir nepavojingi“ – dviračių diena. Kad ir ne tokia gausi susirinkusiųjų komanda...


  Generalinis konsulas Karaliaučiuje Vaclavas Stankevičius gali lengviau atsikvėpti – pačiame Palangos centre pirmadienį pavogtas naujutėlis konsulo visureigis BMW X5, priklausantis Užsienio reikalų ministerijai ir kuriuo naudojosi Palangoje gyvenantis V.Stankevičius, vakar buvo rastas. Buvo sulaikyti ir automobilio vagys.   Daugiau informacijos – vėliau...


Visi ant dviračių!

Monika ŠIUGŽDAITĖ, 2009 04 21 | Rubrika: Miestas

Sušilę orai daugelį palangiškių pasodino ant dviračių. Pedalus mina nuo jauniausio „triratukininko“ iki senjoro amžiaus žmonių. Visi garsiai deklaruoja, jog palangiškis be dviračio – netikras palangiškis. O kaip, kada ir kodėl gyventojai pasikinko minamą arkliuką, klausėme gyventojų, sutiktų tiesiog gatvėje.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius