Visuomenei pristatyti Klaipėdos apskrities VPK 2023 m. veiklos rezultatai

Palangos tiltas, 2024-02-12
Peržiūrėta
991
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Visuomenei pristatyti Klaipėdos apskrities VPK 2023 m. veiklos rezultatai

2024-02-09 Klaipėdos Pilies muziejaus konferencijų salėje vykusiame renginyje, Klaipėdos apskrities VPK vadovai, dalyvaujant Lietuvos policijos generaliniam komisarui Renatui Požėlai, policijos profesinių sąjungų, apskrities savivaldybių merams ir kitų socialinių partnerių atstovams, pristatė 2023 m. veiklos rezultatus.

Per 2023 m. Klaipėdos apskrities VPK užregistruota 4816 nusikalstamų veikų, ištirta – 3203. Palyginti – 2022 m. užregistruotos 4788 nusikalstamos veikos, išaiškinta – 3279. Tarp registruotų nusikalstamų veikų dominavo vagystės (apie 25 proc.), el. erdvėje įvykdytos nusikalstamos veikos (apie 17 proc.), su smurtu artimoje aplinkoje (apie 15 proc.) ir su narkotinėmis medžiagomis susijusios nusikalstamos veikos (apie 14 proc.). Sunkūs ir labai sunkūs nusikaltimai tarp visų registruotų nusikalstamų veikų sudaro mažiau nei 4 proc. Per 2023 m. beveik dvigubai išaugo nusikaltimų el. erdvėje – pernai registruoti 569 nusikaltimai, 2022 m. – 298. Atlikus bylų analizę konstatuojama, kad nuo sukčių pernai Klaipėdos apskrityje nukentėjo daugiau kaip 400 asmenų, jiems padaryta žala siekia per 1,5 mln. eurų.

Klaipėdos apskrityje daugiau nei perpus sumažėjo nužudymų – 2023 m. įvykdyti 6, 2022 m. – 13. Beveik 27 proc. sumažėjo nusikaltimų dėl sukčiavimo (pagal LR BK 182 str. 1-3 d.) – 2023 m. registruotos 224 nusikalstamos veikos, 2022 m. – 305. Su smurtu artimoje aplinkoje susijusios nusikalstamos veikos Klaipėdos apskrityje vis dar yra tarp dominuojančiųjų, tačiau pareigūnai pastebi, kad jų nuosekliai mažėja ir 2023 m. registruotų nusikalstamų tokio pobūdžio veikų skaičius yra mažiausias per pastaruosius 5 metus – 2023 m. registruotos 497, 2022 m. – 537, o, pavyzdžiui, 2019 m. – 800.

Eismo saugumas taip pat yra vienas iš didžiausių Klaipėdos apskrities policijos prioritetų. Statistika rodo, kad pareigūnų vykdomos priemonės duoda rezultatų – 2023 m. padėtis Klaipėdos apskrities keliuose yra geriausia per pastaruosius šešerius metus.  Pernai visos apskrities keliuose buvo užregistruoti 324 įskaitiniai eismo įvykiai, tai yra – 15 proc. mažiau nei 2022 m., kai buvo užregistruotas 381 eismo įvykis. Per juos 2023 m. žuvo 14 žmonių, 2022 m. fiksuota 17 mirčių keliuose. Sužeistų asmenų skaičius taip pat mažėjo – 2023 m. per eismo įvykius nukentėjo 369 asmenys, 2022 m. – 464. Beveik perpus sumažėjo ir įskaitinių eismo įvykių, kuriuos sukėlė neblaivūs vairuotojai – 2023 m. registruoti 9, 2022 m. – 14 tokių eismo įvykių.

Daugiausia avarijų, per kurias nukenčia žmonės, fiksuota uostamiestyje – 150, per juos žuvo motociklo vairuotojas ir pėsčiasis, sužeisti buvo 166 žmonės. Kretingos rajone eismo įvykiai 2023 m. pareikalavo daugiausia mirčių – čia žuvo penki asmenys – 4 automobilių vairuotojai ir pėsčiasis, Klaipėdos rajone užgeso keturios gyvybės – automobilio vairuotojo, motociklininko ir dviejų pėsčiųjų.

Pagrindine skaudžių eismo įvykių priežastimi, pasak pareigūnų, išlieka leistino greičio viršijimas ar saugaus nepasirinkimas. Taip pat vyrauja reikalavimo duoti kelią važiuojant per sankryžą nevykdymas ir saugaus atstumo nesilaikymas. Net ketvirtadalio eismo įvykių priežastimi 2023 m. tapo pareigų pėstiesiems nevykdymas – fiksuota 81 avarija, kai transporto priemonės kliudė pėsčiuosius. Palangoje – apie trečdalį visų įskaitinių eismo įvykių sudarė susidūrimai su dviračiais ar paspirtukais.

Itin didelį dėmesį savo veikloje Klaipėdos apskrities VPK pareigūnai skiria ir prevencijai – per 2023 m. visoje apskrityje pareigūnai surengė 1877 prevencinius renginius, švietimo ir ugdymo įstaigose vaikams bei jaunimui skaitytos 1068 paskaitos. Viešąją tvarką tvarką ir eismo saugumą užtikrinti pareigūnams padėjo 104 policijos rėmėjai, kurie savanoriškai dirbo apie 3500 valandų (2022 m. buvo 73 policijos rėmėjai) Klaipėdos apskrityje 2023 m. veikė 277 saugios kaimynystės grupės, o uostamiesčio saugios kaimynystės grupė Birutės g. 17A – respublikiniame Saugių kaimynysčių grupių gerosios praktikos iniciatyvų konkurse pernai užėmė II vietą. Siekiant informuoti gyventojus, skatinti juos labiau saugoti save ir savo turtą, pernai apskrityje pareigūnai surengė 1482 susitikimus, kuriuose dalyvavo beveik 27 000 žmonių. Kalbėta smurto artimoje aplinkoje, vagysčių prevencijos, saugus eismo, saugumo elektroninėje erdvėje, prekybos žmonėmis nusikaltimų užkardymo, taip pat, socialinės atskirties mažinimo ar pagyvenusių žmonių informavimo kaip netapti nusikaltimo aukomis temomis.

Itin daug dėmesio skiriama ir saugios aplinkos ugdymo įstaigose užtikrinimui. 2023-12-01 uostamiesčio Kultūros fabrike vyko Klaipėdos apskrities VPK ir uostamiesčio savivaldybės surengta konferencija „Mokykla, savivalda, policija – ką mes visi galime geriau?". Joje keltas tikslas, kad institucijos betarpiškai bendradarbiautų ir operatyviai dalytųsi informacija apie realią situaciją uostamiesčio mokyklose, susijusią su psichoaktyvių medžiagų vartojimu ir platinimu.

Ieškant sprendimų, galinčių padėti spręsti esamą situaciją, konferencijos dalyviams, iš kurių dauguma buvo uostamiesčio mokyklų vadovai, siūlyta suvienodinti mokyklų vidaus tvarkos taisyklės, suvokti, kad jų laikytis privaloma ne tik moksleiviams, bet ir darbuotojams, pripažinti egzistuojančias problemas, tarp jų ir galimą psichoaktyvių medžiagų vartojimo bei platinimo, neslėpti jų baiminantis susigadinti įstaigos reputaciją, o priešingai – įtraukti tėvus ir bendradarbiauti su policija.

Konferencijoje iškeltas siekis panašaus pobūdžio renginius situacijai ir jos pokyčiams aptarti rengti ir ateityje, nes fiziškai ir emociškai saugią aplinką vaikams galima sukurti tik glaudžiai bendradarbiaujant, bendromis pastangomis. šiandien vykusio renginio metu taip pat vyko diskusija „Policija, savivalda, mokykla-2023“, per kurią policijos, savivaldybių merai, ugdymo įstaigų ir kitų socialinių partnerių atstovai išsakė įžvalgas apie policijos, savivaldos ir mokyklų sąveiką, siekiant sumažinti narkotinių medžiagų, patyčių, smurto plitimą ugdymo įstaigose bei saugesnei aplinkai sukurti.

Apibendrindamas pernai nuveiktus pareigūnų darbus, Klaipėdos apskr. VPK viršininkas Alfonsas Motuzas ypač džiaugėsi stabiliai aukštu visuomenės pasitikėjimu policija.

„Klaipėdos apskrities gyventojų pasitikėjimas policija šalies vidurkį lenkia keletą metų iš eilės ir siekia net 84 proc. Policijos pareigūnai ir toliau dės visas pastangas, kad pateisintų žmonių lūkesčius – pagrindiniai Klaipėdos apskrities VPK veiklos prioritetai šiemet bus viešosios tvarkos ir saugaus eismo užtikrinimas, nepilnamečių daromų teisės pažeidimų prevencija, nusikaltimų el. erdvėje ir sunkių bei labai sunkių nusikaltimų atskleidimas.“ – sakė Klaipėdos apskrities VPK viršininkas A. Motuzas.

Lietuvos policijos generalinis komisaras Renatas Požėla, teigiamai vertindamas praėjusių metų Klaipėdos apskrities VPK veiklos rezultatus, pabrėžė bendravimo su socialiniais partneriais svarbą.

„Klaipėdos apskrities policija, kaip ir visos Lietuvos policija, su socialiniais partneriais yra ir turi išlikti lyg vienas kumštis, nes gerus rezultatus galima pasiekti tik veikiant kartu, keičiantis žiniomis ir gerąja patirtimi.“ – sakė generalinis komisaras R. Požėla.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

2024-02-09 Klaipėdos Pilies muziejaus konferencijų salėje vykusiame renginyje, Klaipėdos apskrities VPK vadovai pristatė 2023 m. veiklos rezultatus.


2024 m. sausio 22–28 d. per Klaipėdos apskrities VPK Kelių policijos skyriaus pareigūnų vykdytas priemones iš viso užfiksuoti 504 įvairūs KET pažeidimai, nustatyti keturi neblaivūs vairuotojai.


2023 m. liepos 17-23 d. per Klaipėdos apskr. VPK Kelių policijos skyriaus pareigūnų vykdytas priemones iš viso užfiksuota 582 įvairūs KET pažeidimai, nustatyti 6 neblaivūs automobilių ir du pernelyg apsvaigę dviratininkai.


Per 2023 m. gegužės 29 – birželio 4 d. vykdytas priemones Klaipėdos apskr. VPK Kelių policijos skyriaus pareigūnai didžiausią dėmesį skyrė vairuotojų blaivumo ir dviračių bei elektrinių paspirtukų eismo saugumo kontrolei. Iš viso užfiksuota 730 įvairių KET pažeidimų.


2023 m. gegužės 15 - 21 d. per Klaipėdos apskrities VPK Kelių policijos skyriaus pareigūnų vykdytas priemones iš viso užfiksuoti 949 įvairūs KET pažeidimai. Tarp jų – nustatyta 13  neblaivių vairuotojų.  


2023 m. gegužės 8 - 14 d. Klaipėdos apskrities VPK Kelių policijos skyriaus pareigūnai policinių priemonių metu užfiksavo 11 neblaivių vairuotojų.


2023 m. kovo 6 - 12 d. per Klaipėdos apskrities VPK Kelių policijos skyriaus pareigūnų vykdytas priemones iš viso užfiksuota 717 KET pažeidimų, nustatyti keturi neblaivūs vairuotojai.


2023 vasario 6-12 d. Klaipėdos apskrities VPK Kelių policijos skyriaus pareigūnai iš viso užfiksavo 657 KET pažeidimus, tarp jų – net 10 neblaivių vairuotojų.


Kovo 5 d. nuotoliniu būdu pristatyti 2020 m. Palangos m. PK veiklos rezultatai. Kriminogeninę padėtį Palangoje, apžvelgė policijos komisariato viršininkas Algirdas Budginas.


Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Palangos miesto policijos komisariato atstovai antradienį pakvietė kurorto visuomenę į ataskaitinį susirinkimą Kurhauze. Policijos pareigūnai atskleidė, jog nusikaltimų kurorte mažėja, įvardijo su kuo tenka kovoti dažniausiai, – pats didžiausias darbymetis, kaip įprastai, būna vasaromis. Taip pat pasidžiaugta, jog auga visuomenės...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius