VTEK nutraukė tyrimą dėl Tarybos nario Eimučio Židanavičiaus

Linas JEGELEVIČIUS, 2015-10-05
Peržiūrėta
1502
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

VTEK nutraukė tyrimą dėl Tarybos nario Eimučio Židanavičiaus

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) nusprendė nutraukti tyrimą dėl Palangos miesto savivaldybės Tarybos nario Eimučio Židanavičiaus. UAB „Palangos klevas“ direktorius Andrejus Byčkovas kreipėsi į VTEK su skundu, kad E. Židanavičius, buvęs „Palangos klevo“ darbuotojas, nenusišalino Palangos miesto Tarybai svarstant klausimą dėl buvusios darbovietės „Palangos klevas“ teikiamų paslaugų tarifų nustatymo.
Pranešime, kurio pagrindu pradėtas tyrimas, nurodyta, kad E. Židanavičius nuo 2009 m. spalio 15 d. ėjo UAB „Palangos klevas“ direktoriaus pareigas, vėliau, 2011 m. vasario 27 d. išrinkus jį į Savivaldybės tarybą, šioje bendrovėje įsidarbino pagal darbo sutartį ir iki 2013 m. gruodžio 16 d. buvo atsakingas už turgų.
Tyrimo metu buvo pažymėta, kad Klaipėdos apygardos prokuratūroje vyksta ikiteisminis tyrimas dėl E. Židanavičiaus veiksmų buvusioje darbovietėje.
E. Židanavičius teigė UAB „Palangos klevas“ nedirbantis nuo 2013 m. gruodžio 16 d. ir jokio asmeninio suinteresuotumo ar kitų interesų šioje bendrovėje neturintis (informacija neskelbtina). Teigė manantis, kad negalima vadovautis tik asmenine, subjektyvia, jokiais įrodymais nepagrįsta pareiškėjo nuostata apie jo (E. Židanavičiaus) neigiamą nusistatymą bendrovės „Palangos klevas“ ir jos direktoriaus A. B. atžvilgiu.
Nagrinėjamu atveju VTEK pažymėjo, kad Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas yra konstatavęs, jog pakeitęs darbovietę asmuo 12 mėnesių laikomas turintis sąsajų su ankstesniąja darbo vieta. Nagrinėjamu atveju E. Židanavičiaus ir UAB „Palangos klevas“ darbo santykiai pasibaigė 2013 m. gruodžio 16 d., todėl 2015 m. liepos 2 d. dalyvaudamas Savivaldybės tarybos posėdyje, jau daugiau nei vienus metus neturėjo darbinių santykių su šia bendrove.
Vis dėlto Komisija atkreipia dėmesį į tai, kad šiuo metu yra atliekamas dėl to ikiteisminis tyrimas, Komisijos nuomone, E. Židanavičius negalėjo būti nešališkas ir objektyvus svarstydamas klausimus, susijusius su jo buvusia darboviete. Komisija, vertindama E. Židanavičiaus elgesį, atsižvelgė į jo pasisakymų savivaldybės tarybos posėdyje pobūdį: E. Židanavičiaus užduoti klausimai buvo techninio pobūdžio, nelemiantys sprendimo projekto turinio ir nedarantys įtakos kitų posėdyje dalyvavusių Savivaldybės tarybos narių balsavimui. Atsižvelgiant į tai, kad nėra pagrįstų ir neginčijamų duomenų, jog E. Židanavičius dalyvaudamas minėtame Savivaldybės tarybos posėdyje buvo veikiamas interesų konflikto, tyrimas dėl E. Židanavičiaus veiksmų atitikties Įstatymo nuostatoms nutrauktas.
Komisija rekomendavo E. Židanavičiui ateityje elgtis taip, kad nekiltų abejonių dėl galimo interesų konflikto, – kol vyksta aukščiau minėtas ikiteisminis tyrimas, nusišalinti nuo bet kokių klausimų, susijusių su UAB „Palangos klevas“, rengimo, svarstymo ar sprendimų priėmimo.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Henrikas Lubinas debiutavo vyriausiojo trenerio poste, o jo treniruojami Palangos „Kuršiai“ (8-15) nutraukė šešių pralaimėjimų seriją „7bet-NKL“ pirmenybėse.


Seimo vicepirmininkas socialdemokratas Julius Sabatauskas apgailestauja, kad, jam pasiūlius Seimo Antikorupcijos komisijoje pradėti parlamentinį tyrimą dėl vidaus reikalų ministrės Agnės Bilotaitės vaidmens sanatorijų „Pušynas“ ir „Dainava“ atsisakymo istorijoje, šis siūlymas susidūrė su iki šiol nematytu konservatorių partijos atstovų pasipriešinimu. Pasak parlamentaro, konservatorių...


Reikalaujant Nacionalinei žemės tarnybai (NŽT) ir Palangos miesto savivaldybei, Palangos teismo rūmai 2020 m. lapkričio 11 dienos sprendimu prieš terminą nutraukė Nacionalinės žemės tarnybos 2012 metų gegužės 29 dieną su UAB „Serenitė“ sudarytą 1,06 ha valstybinės žemės, esančios Šventojoje, nuomos sutartį, nes sklypas yra neprižiūrėtas, o sklype stovi...


Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) trečiadienį, rugsėjo 16 dieną, pradėjo tyrimą dėl Palangos miesto savivaldybės tarybos narės Svetlanos Grigorian elgesio. Bus aiškinamasi, ar valstybės politikė nepažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo įstatymo reikalavimų vengti interesų konflikto, o jam kilus – nusišalinti.


Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) pradėjo tyrimą dėl buvusio Palangos miesto savivaldybės tarybos nario Aleksandro Jokūbausko elgesį. Bus aiškinamasi, ar jis, nustojęs eiti minėtąsias pareigas, nepažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo draudimo atstovauti.  


Klaipėdos apygardos prokuratūra, įvertinusi visą tyrimo metu surinktų duomenų ir įrodymų visumą, priimė nutarimą atsisakyti taikyti viešojo intereso gynimo priemones dėl statinio, adresu Meilės al. 26, Palangoje. Šis statinys yra žinomas kaip Palangos "dušinės." Atlikus tyrimą nustatyta, kad prokurorui nėra teisinio pagrindo konstatuoti teisės aktų, o tuo pačiu...


Teismas atmetė Eimučio Židanavičiaus skundą

Linas JEGELEVIČIUS, 2018 11 08 | Rubrika: Miestas

Vilniaus apygardos administracinis teismas išnagrinėjo administracinę bylą pagal pareiškėjo, Palangos miesto savivaldybės Tarybos nario Eimučio Židanavičiaus skundą atsakovei Vyriausiajai tarnybinės etikos komisijai (VTEK), trečiajam suinteresuotam asmeniui Palangos miesto savivaldybės tarybos Etikos komisijai dėl jam nepalankaus sprendimo panaikinimo. Įvertinęs aplinkybes...


Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) nusprendė nutraukti tyrimą dėl Palangos miesto savivaldybės Tarybos nario Eimučio Židanavičiaus. UAB „Palangos klevas“ direktorius Andrejus Byčkovas kreipėsi į VTEK su skundu, kad E. Židanavičius, buvęs „Palangos klevo“ darbuotojas, nenusišalino Palangos miesto Tarybai svarstant klausimą dėl buvusios...


Trečiadienį ir penktadienį posėdžiavusi Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) iš rinkimų sąrašų išbraukė 280 kandidatų į savivaldybių tarybų narius, nuslėpusius, kad buvo teisti. Penki kandidatai – trys iškelti Darbo partijos ir po vieną partijos Tvarka ir teisingumas bei Visuomeninio rinkimų komiteto „Nepartinių palangiškių sąjūdis”...


Miestui pradėta kenkti stabdant tarybos darbą

Alvydas ZIABKUS “Lietuvos ryto” apžvalgininkas, 2014 03 20 | Rubrika: PT redaktoriaus skiltis

Ar palangiškių išrinkti politikai dar benori būti miesto tarybos nariais? Ar tarybos posėdžiai jiems nevirto nepakeliama našta? Tokie klausimai iškilo praėjusį ketvirtadienį, kai į iš anksto paskelbtą tarybos posėdį iš 21 tarybos nario tesusirinko vos 10 politikų.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius
spaudos-radio-remimo-fondas