Vyras už motociklo statymą Palangoje gavo baudą: savivaldybė paaiškina, kokia tvarka galioja dabar

Palangos tiltas, 2024-06-30
Peržiūrėta
1020
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palanga. FOTO: DELFI / RITA GEČIŪNAITĖ
Palanga. FOTO: DELFI / RITA GEČIŪNAITĖ

Į „Delfi“ redakciją kreipėsi skaitytojas, gavęs baudą už motociklo statymą vienoje Palangos gatvių. Kaip teigė vyras, kontrolieriai į klausimą, ar reikia susimokėti, tiksliai neatsakė, o po 10 dienų jį pasiekė 40 eurų bauda. Kokia yra situacija, ar reikia mokėti už mopedų, motociklų ir jiems prilyginamų transporto priemonių statymą Palangos mieste, aiškinomės su Palangos miesto savivaldybe.

Baudą anuliavo, bet į klausimą neatsakė 

„Šių metų birželio 1-ąją Palangos Vytauto gatvėje priėjau prie dviejų kontrolierių, kurie vykdė mokėjimo už transporto priemonių statymą kontrolę, ir paklausiau, ar turiu susimokėti už savo transporto priemonės statymą. Atsakymas buvo: „Mes į motociklų numerius nežiūrime.“

Birželio 10 d. už tai, kad tąkart nesumokėjau už savo transporto priemonės statymą, gavau 40 eurų baudą. Birželio 11 d. bauda buvo panaikinta ir paaiškinta, kad „iš jūsų pateiktos informacijos supratome, jog buvote suklaidintas, todėl šį kartą (vienintelį) pranešimas bus anuliuotas“. Reikia suprasti, kad už statymą mokėti reikia. 

Paskui tris dienas iš eilės prašiau kontrolierių patvirtinti, kad Palangoje reikia mokėti už mopedų, motociklų ir jiems prilyginamų transporto priemonių statymą, tačiau jokio atsakymo taip ir negavau, nors susirašinėjimo pradžioje už tokioms transporto priemonėms priskiriamą priemonę mokėti reikalavo ir net baudė“, – laiške redakcijai rašė skaitytojas.

Motorinių transporto priemonių statymas mokamas 

Palangos miesto savivaldybės administracijos atstovė spaudai Tamara Zaiceva „Delfi“ patvirtino, kad motociklų, mopedų ir kitų motorinių transporto priemonių statymas Palangos gatvėse ar jų atkarpose, kuriose už statymą imama vietinė rinkliava, yra mokamas: 

„Tai numato Palangos miesto savivaldybės tarybos šių metų balandžio 25 d. sprendimas „Dėl vietinės rinkliavos už naudojimąsi Palangos miesto savivaldybės tarybos nustatytomis vietomis automobiliams statyti“. 

Šiuo sprendimu patvirtintose Vietinės rinkliavos už naudojimąsi Palangos miesto savivaldybės tarybos nustatytomis vietomis automobiliams statyti nuostatuose nurodoma, kad sąvoka „automobilis“ reiškia, jog tai yra motorizuota transporto priemonė, turinti registracijos liudijimą ir suprantama kaip bet kokia registruota transporto priemonė.

Atkreiptinas dėmesys, kad motociklų bei mopedų ir kitų panašių transporto priemonių apmokestinimas vietine rinkliava už stovėjimą mokamose Palangos gatvėse nėra jokia naujovė Lietuvoje ar išskirtinis sprendimas. Toks mokestis imamas ir Vilniaus miesto savivaldybės teritorijoje, kur vietinė rinkliava už naudojimąsi Tarybos nustatytomis mokamomis vietomis automobiliams statyti yra privaloma visų kategorijų ir klasių motorinių transporto priemonių ir jų priekabų valdytojams ar vairuotojams.

Pažymėtina, kad minėtas Palangos miesto savivaldybės tarybos sprendimas ir juo patvirtintos nuostatos orientuoti į tai, kuriose kurorto gatvėse ir kokio dydžio imama vietinė rinkliava, į gatvių suskirstymą zonomis, o ne į šios rinkliavos mokėtojo objektą ar transporto priemonių klasifikavimą.“

Rinkliavos dydis šią vasarą pakoreguotas 

T. Zaicevos teigimu, „už mopedo ar motociklo stovėjimą nesusimokėjus vietinės rinkliavos, jeigu ši transporto priemonė stovėtų Palangos miesto savivaldybės tarybos nustatytose vietine rinkliava apmokestinamose vietose, tektų mokėti Administracinių nusižengimų kodekse numatytą baudą, o vietinė rinkliava priklauso ne nuo transporto priemonės rūšies, o nuo stovėjimo zonos“. 

Pasak pašnekovės, pagal anksčiau galiojusią tvarką tokiems vairuotojams buvo numatyta 40 eurų dydžio vietinė rinkliava, nepriklausomai nuo tą dieną stovėto laiko ir neatsižvelgiant į tai, kokioje zonoje transporto priemonė buvo palikta: 

„Siekiant užtikrinti teisingumą ir proporcingumą, prieš šią vasarą toks rinkliavos dydis buvo peržiūrėtas vairuotojų naudai ir dabar priklauso nuo zonos, kurioje stovi transporto priemonė: žaliojoje rinkliava išlieka 40 eurų, raudonojoje siekia 30 eurų, o geltonojoje – 20 eurų. Taip pat vairuotojų patogumui pailgintas šio mokesčio sumokėjimo terminas – jį galima sumokėti iki kitos dienos 24 val., o ne iki 12 val., kaip buvo iki šiol.“

Paklausta apie ženklinimą, T. Zaiceva atkreipė dėmesį, kad specializuoto ženklinimo Kelių eismo taisyklės (KET) nenumato: „Visi vairuotojai vadovaujasi tuo ženklinimu, koks yra nurodytas KET, o būtent lentele 840 „Mokamos paslaugos“. 

Tokios KET reglamentuotos lentelės yra įrengtos absoliučiai visose Palangos miesto savivaldybės tarybos patvirtintose apmokestinamose gatvėse ar jų atkarpose ir yra visuotinai suprantamos transporto priemonių vairuotojams.“ 

Naktį ir už pirmą valandą mokėti nebereikia 

Kalbėdama apie transporto priemonių statymą pajūrio mieste, T. Zaiceva patikslino, kad automobilių statymas Palangoje ir Šventojoje yra apmokestinamas nuo gegužės 15-os iki rugsėjo 15 d., o šią vasarą kainuoja tiek pat, kiek ir pernai:

„Priklausomai nuo zonos, viena valanda kaip ir pernai kainuoja nuo 0,8 euro geltonojoje zonoje iki 2,2 euro arčiausiai jūros esančioje žaliojoje zonoje. Raudonojoje zonoje vietinė rinkliava siekia 1,6 euro už valandą ir taip pat nesikeitė.“ 

T. Zaicevos teigimu, viena pagrindinių šios vasaros naujovių – kad Palanga atsisakė automobilių stovėjimo apmokestinimo naktį. Tad palikus transporto priemones tam nustatytose miesto gatvėse už jų stovėjimą reikia mokėti tik nuo 7 val. ryto iki 24 val.: 

„Todėl tie, kurie atvyksta į kurortą naktį, po vidurnakčio automobilius iki ryto gali palikti nemokamai ir taip nemažai sutaupyti.

Be to, apmokestinamose gatvėse centrinėje miesto dalyje numatytos vietos, kur už pirmąją automobilio statymo valandą nereikia mokėti. Tai aikštelė ties Jūratės ir Vytauto gatvių sankirta, prie vaistinių Vytauto g. 33 ir Plytų g. 9, taip pat pačiame kurorto centre esanti automobilių stovėjimo aikštelė tarp Kretingos g. 1 ir Kretingos g. 7 (prie buvusios autobusų stoties).

Tokia lengvata gali pasinaudoti visi vairuotojai, tačiau privaloma pagal KET 149 str. nuostatas užfiksuoti savo atvykimo laiką“, – sakė pašnekovė ir pridūrė, kad apskaičiuota, jog galimybė nemokėti už transporto priemonių statymą kurorto gatvėse naktimis ir viena nemokama valanda tam tikrose centrinės miesto dalies vietose Palangos svečiams leis sutaupyti apie 300 tūkst. eurų.

Palangos miesto savivaldybės administracijos atstovė spaudai priminė, kad visų transporto priemonių vairuotojai ar valdytojai, kuriems tenka prievolė susimokėti už stovėjimą apmokestinamose Palangos miesto gatvėse, tai gali padaryti keliais būdais: pasinaudodami parkomatu, SMS žinutėmis per savo mobilųjį operatorių ir pirmąsyk šią vasarą net keturiomis mobiliosiomis programėlėmis: „uniPark“, „Flowbird“, „carOne“ ir „ParkMan“, o tam tikrais atvejais – ir Palangos rinkliavų centro savitarnos svetainėje tiesiogiai bankiniu pavedimu.

Indrė Pepcevičiūtė-Bogušienė

DELFI

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Atvykusius į Palangos centrą automobiliu pasitinka pokyčiai. Vieni kurorto svečiai džiaugiasi tokiomis naujienomis, kiti neslepia susierzinimo, o Palangos miesto savivaldybė paaiškina, kodėl šis žingsnis buvo būtinas. 


Į „Delfi“ redakciją kreipėsi skaitytojas, gavęs baudą už motociklo statymą vienoje Palangos gatvių. Kaip teigė vyras, kontrolieriai į klausimą, ar reikia susimokėti, tiksliai neatsakė, o po 10 dienų jį pasiekė 40 eurų bauda. 


Atkreipiame vairuotojų dėmesį, kad nuo gegužės 15 d. iki rugsėjo 15 d. imtinai renkama vietinė rinkliava už automobilių statymą nustatytose apmokestinamose kurorto vietose. 


Primename, kad nuo gegužės 15 d. iki rugsėjo 15 d. Palangos miesto savivaldybėje už automobilių statymą renkama vietinė rinkliava.


Į Palangą atvykęs pailsėti Viktoras tikrai nesitikėjo gauti 40 eurų baudą. 


Konkursą laimėjusį prezidento Antano Smetonos paminklą ir 250 tūkstančius eurų Vilnius atidavė Palangai, bet dabar Lietuvos sostinės valdžia susizgribo, kad į valdžią per perversmą atėjusiam tarpukario prezidentui paminklo reikėtų ir joje. Tačiau Palanga su savo paminklu A. Smetonai jau spėjo įšokti į traukinį – mūsų miestas iš Kultūros ministerijos jam jau gavo 25 tūkstančius eurų. O kada ir...


Kaip "Palangos tiltą" informavo Klaipėdos apskrities vyriausiasis policijos komisariatas, praėjusį savaitgalį Palangoje vykdytos prevencinės priemonės viešose miesto erdvėse, prie didžiųjų prekybos vietų, dėl karantino sąlygų laikymosi, priemonių metu surašyti 6 administracinio nusižengimo protokolai pagal LR ANK 45 str., numatantį atsakomybę už karantino reikalavimų...


Populiari miesto interneto svetainė www.palangoje.info ieško pirkėjo - parduodama už 2 500 eurų.


Palangos miesto savivaldybės Kultūros skyriaus vedėjas Vyganto Rekašius: – Kiek pajamų už renginius Palangos Koncertų salėje yra gauta šiemet?


Noras sugrįžti bet kokia kaina

Šarūnas VAITKUS, 2009 01 24 | Rubrika: Miestas

Nors nuo naujosios Vyriausybės darbo pradžios dar nepraėjo 100 dienų, tačiau nuo valdžios lovio patraukti socialdemokratai vakarietiškos politinės kultūros nesilaiko ir Vyriausybę purvais drabsto net suprakaitavę. Toks socialdemokratų elgesys gali būti suprantamas tik noru bet kokia kaina nuo rinkėjų pykčio paslėpti jų pačių „padarytus gerus darbus“.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius