Vyriausybės atstovė nurodė neignoruoti gyventojų

Dalia JURGAITYTĖ, 2010-06-30
Peržiūrėta
1894
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Vyriausybės atstovė Klaipėdos apskrityje Kristina Vintilaitė, įvertinusi Palangos miesto savivaldybės tarybos paskutiniąjame posėdyje pakeitusi 2004 metų birželio 10 d. sprendimu priimtas nuostatas dėl gyventojų dalyvavimo apklausoje, pasiūlė pakeisti priimtą sprendimą.

Kaip nurodoma Vyriausybės atstovės tarnybos rašte, priimtame sprendime yra sakoma, kad asmuo, norėdamas dalyvauti apklausoje turi pristatyti pažymą apie deklaruotą nuolatinę gyvenamąją vietą. Tuo tarpu sprendime nebeliko nuostatos apie pase esantį spaudą, kuriame nurodoma gyvenamoji vieta.

K.Vintilaitė atkreipė dėmesį, kad Savivaldybės taryba tokiu reglamentavimu suteikė galimybę gyventojų apklausoje dalyvauti tik tai asmenų grupei, kuri pateiks pažymą apie deklaruotą gyvenamąją vietą. Tuo tarpu kitoms asmenų grupėms, kurios pagal Lietuvos Respublikos savivaldybių tarybų rinkimų įstatymo nuostatas turi teisę rinkti savivaldybės tarybą, jiems užkertamas kelias dalyvauti apklausoje. Taip pat atstovės tarnyba pažymėjo, kad sprendimas pažeidžia ir Vietos savivaldos įstatymo nuostatą, kurioje teigiama apie savivaldybės gyventojų dalyvavimo tvarkant viešuosius reikalus principą. Šis principas, be kita ko, nustato, kad savivaldybės institucijos sudaro sąlygas gyventojams tiesiogiai dalyvauti rengiant ir svarstant sprendimų projektus, organizuojant apklausas, susirinkimus, sueigas bei skatina kitas pilietines iniciatyvas.

K.Vintilaitė atkreipė mero V.Stalmoko dėmesį, kad šis klausimas turi būti išspręstas iki numatytos vykdyti gyventojų apklausos, t.y. iki liepos 18 dienos. Priešingu atveju, anot Vyriausybės atstovės, apklausa gali būti pripažinta neteisėta.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Jau šį šeštadienį, gruodžio 2 d., 16 val. Kurhauze vyks Palangos miesto savivaldybės gyventojų garbės apdovanojimų šventinis vakaras.Palangoje susiklostė klausimų dėl interesų derinimo kelianti situacija. Kurorto savivaldybėje pradėjo dirbti ilgametė žurnalistė ir vietos laikraščio „Vakarinė Palanga“ redaktorė Tamara Zaiceva. Nors žurnalistų etikos standartai numato, kad žurnalisto darbas nesuderinamas su pareigomis valdžios institucijose, Palangos valdžia šioje situacijoje nieko blogo neįžvelgia. Pati T. Zaiceva apie...


Nuo sausio 10 dienos Palangos miesto savivaldybėje, Komunikacijos ir e. paslaugų skyriuje įsidarbino buvusi Palangos miesto laikraščio „Vakarinė Palanga“ leidėja Tamara Zaiceva. Kaip skelbiama Palanga.lt puslapyje, jos pareigos – atstovė spaudai.


Pirmadienį, spalio 18 d., Savivaldybėje lankėsi ir su miesto meru Šarūnu Vaitkumi susitiko Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjungos atstovė Daina Vitkauskienė. 


Šiandien, balandžio 1-ąją, Palangos asmens sveikatos priežiūros centro (PASPC) direktorė Jūratė Mikutienė nuotoliniu būdu vykusiame Palangos miesto tarybos posėdyje pristatė praėjusių metų įstaigos veiklos ataskaitą, kuriai buvo vienbalsiai pritarta. Direktorė pažymėjo, kad pandemijos laikotarpiu įstaiga pasiekė puikius rezultatus. „Masinę Palangos miesto gyventojų vakcinaciją...


Paskutinę kalendorinio pavasario dieną įvyko 28-asis Palangos miesto savivaldybės tarybos posėdis, kuriame buvo sprendžiami 27 klausimai. Posėdis be kelių kiek daugiau diskusijų sukėlusių klausimų praėjo sklandžiai. Tiesa, daugiau aistrų sukėlė sprendimo projektas, kuriame buvo numatyta suteikti galimybę automobilius statyti tiems gyventojams, kurie gyvena mokamose teritorijose. Vėl...


Vyriausybės atstovė Klaipėdos apskrityje Kristina Vintilaitė, įvertinusi Palangos miesto savivaldybės tarybos paskutiniąjame posėdyje pakeitusi 2004 metų birželio 10 d. sprendimu priimtas nuostatas dėl gyventojų dalyvavimo apklausoje, pasiūlė pakeisti priimtą sprendimą.


Vyriausybės atstovė Klaipėdos apskrityje Kristina Vintilaitė savo potvarkiu sustabdė šių metų sausio 14 dienos Palangos miesto savivaldybės tarybos sprendimą, kuriuo buvo sudarytos naujos komitetų sudėtys. Todėl savivaldybės Tarybos nariai ir toliau dirbs tuose pačiuose komitetuose, kaip ir anksčiau..


Vyriausybės atstovė Klaipėdos apskrityje Kristina Vintilaitė savo potvarkiu sustabdė praėjusį ketvirtadienį priimtą Palangos miesto savivaldybės tarybos sprendimo „Dėl ilgalaikės banko paskolos paėmimo“ antrojo punkto vykdymą, kuriuo buvo nuspręsta imti dar 500 tūkst. litų paskolą, ir apie tai informavo Klaipėdos apygardos prokuratūrą bei Specialiųjų tyrimų tarnybą.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius