Vytauto V. ir Jono Landsbergių koncerto SKRISK MEDŽIŲ VIRŠŪNĖMIS premjera įvyks Palangoje

Palangos tiltas, 2023-12-13
Peržiūrėta
1134
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Vytauto V. ir Jono Landsbergių koncerto SKRISK MEDŽIŲ VIRŠŪNĖMIS premjera įvyks Palangoje

Gruodžio 15 d., jaukioje Palangos kultūros ir jaunimo centro (kurhauzo) salėje, įvyks šeimyninio dueto – Vytauto V. Landsbergio su sūnumi Jonu –koncerto SKRISK MEDŽIŲ VIRŠŪNĖMIS premjera. Vyksiančio renginio metu skambės gitaros ir elektronikos garsai, bus pristatytos naujos Landsbergių sukurtos dainos, Jono gyvai aranžuotos tautosakinės baladės bei eilės iš Vytauto naujausios knygos „Dienanaktis". 

Siekis išbandyti kažką naujo kilo jau seniai 

„Senokai koncertuose norėjau išbandyt ką nors nauja, kitaip, kas būtų iššūkis, ir neįprasta man pačiam. Ieškojau partnerio, gero instrumentalisto, kuris galėtų palydėti, praplėsti naujai kuriamas dainas – pvz., perkusijomis ar elektronika. Ir staiga supratau, kad tokį partnerį turiu pašonėj – sūnų Joną, niekur toli nereikia ieškot. Juolab, kad daug ką kūryboje darome kartu – vaikų teatro ar kino stovyklose, Jonas rašo muziką mano filmams, iliustruoja vaikiškas knygas. O dabar ir koncertuosime sykiu", – atvirauja dainų, knygų autorius, režisierius, bardas V. V. Landsbergis. 

Paprašytas plačiau papasakoti apie naujo formato programos atsiradimą Vytautas V. atskleidžia, kad sakyti, jog tai visiškai nauja gal ir nebūtų tikslu, tačiau nuo tokio formato koncertų viskas scenoje ir prasidėjo.  

„Prieš kokius dvidešimt penkis metus Mokytojų namuose buvo švenčiamos Vytautinės ir organizatoriai buvo nutarę sukviesti visus įmanomai dainuojančius Vytautus, pradedant nuo V. Kernagio pakvietė ir Vytautą V. Nors iki tol dainuodavo tik sau ir draugams, tą kartą sutiko pabandyti". Kokias penkias dainas sudainavau, tris savo, dvi liaudies, padedamas sūnaus Jono. Jam tuomkart buvo apie dvylika, ir tada jis, kiek pamenu, jau buvo baigęs smuiko studijas „dvarionkėj", ir ten pat persimetęs į klasikinę gitarą. Tada įvyko pirmasis mano (ir mudviejų) viešas koncertas, iki šiol buvęs vienintelis. Dabar tikėtina atsiras dar keli", – atskleidžia kūrybos scenoje pradžią Vytautas.  

Kūrybos gerbėjams įsimena ne tik kūryba 

Ne vieną dešimtmetį savo kūryba Lietuvos klausytojus džiuginančio V. V. Landsbergio koncertai palieka neišdildomą pėdsaką. Itin teigiamų atsiliepimų sulaukė ir naujai parengta programa, kurios generalinę repeticiją stebėjo keletas smalsuolių.

„Būna kartais, kad patinka koncertas, būna kartais, kad net sužavi, bet šįkart įvyko tikrai daugiau – nunešė kažkur toli toli, gal į vaikystę, o gal ir į praeitus gyvenimus. Esu dėkingas duetui ir tai smegenų chemijai, kurią sukūrė", – mintimis dalijasi dueto repeticijoje dalyvavęs Giedrius Tamoševičius. 

Landsbergių parengti koncertai įsimena ne tik dėl autentiškų kūrinių, tačiau ir dėl patiems klausytojams atmintin įstrigusio itin stipraus ir šilto ryšio tarp tėvo ir sūnaus.  

„Vytauto balsas stebuklingas, įspūdingas ir užburiantis, o Jono talentas pavergti „elektrinį" instrumentą išties paslaptingai sudėtingas. Ne tik muzika esmė, o ir santykis šeimoje! Nuostabu matyti, girdėti, jausti bendrystę. Kai šeimoje supratimas, palaikymas ir darna, tada vyksta stebuklai", – susižavėjusi atvirauja viena iš dueto gerbėjų Viktorija Gliaudelienė. 

Landsbergių dueto koncertus rengiančio projekto „8 eilė" organizatoriai Paulina Pranciška Nešukaitytė-Skripkė ir Vincas Augustinas Skripka-Nešukaitis irgi žavisi Jono Landsbergio kūryba. „Visa jo kūryba, kurią girdėjau labai patiko. Jis tikrai šauniai jaučia muziką ir kuria širdį veriančią elektroniką. Labai džiaugiuosi, kad galėsime šiuo nauju tėvo ir sūnaus kūriniu SKRISK MEDŽIŲ VIRŠŪNĖMIS pasidalinti su žiūrovais", – dalinasi Paulina.

„Šis duetas, ir naujų bei senų dainų atlikimas pritaikant Jono muziką yra mums didelis atradimas ir vertybė. Tai yra būtent tai ką mes mėgstame, ieškojome ir su kuo norime dirbti“, – antrina Vincas.

Organizatoriai maloniai kviečia sudalyvauti šeimyninio dueto premjeroje Palangoje ar kituose miestuose. Įsileiskite į savo širdis lietuvių tautosaka bei gitaros ir elektronikos garsais praturtintą Vytauto V. ir Jono Landsbergių kūrybą.  


Šiek tiek intro apie tai kas laukia iš repeticijų: 
https://youtu.be/Btz2DYD4lck
https://youtu.be/UGPkUX_V-bI

 

Daugiau informacijos www.8eile.lt  

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Gruodžio 15 d., jaukioje Palangos kultūros ir jaunimo centro (kurhauzo) salėje, įvyks šeimyninio dueto – Vytauto V. Landsbergio su sūnumi Jonu –koncerto SKRISK MEDŽIŲ VIRŠŪNĖMIS premjera.


Gruodžio 15 d., jaukioje Palangos kultūros ir jaunimo centro (kurhauzo) salėje, įvyks šeimyninio dueto – Vytauto V. Landsbergio su sūnumi Jonu – koncerto SKRISK MEDŽIŲ VIRŠŪNĖMIS premjera.


10-ojo šaukimo Palangos miesto savivaldybės tarybos 7-asis posėdis įvyks lapkričio 23 d. 9 val. Savivaldybės administracijos salėje., Gintaro g. 33A, Palangoje. Į darbotvarkę įtraukti šie sprendimų projektai.


Palangos gimtadienio akimirkos. Šventinio koncerto foto akimirkos

"Palangos tilto" informacija, 2023 04 08 | Rubrika: Miestas

Palangos gimtadienio akimirkos. Šventinis koncerto foto akimirkos. Aldo Kazlausko nuotraukos


Seimo Ekonomikos komiteto nario, palangiškio Mindaugo Skritulsko iniciatyva, lapkričio 10 dieną Palangoje įvyks Seimo Ekonomikos komiteto išvažiuojamasis posėdis.


Šiuolaikinės krikščioniškos muzikos festivalis Palangoje įvyks spalio 30 dieną.


Birželio 17 d. 9 val. įvyks Palangos miesto savivaldybės Tarybos posėdis, jame 24 klausimai


Populiari miesto interneto svetainė www.palangoje.info ieško pirkėjo - parduodama už 2 500 eurų.


Spalio 3 dieną Spektaklio Dž. M. Singas „Šaunuolis iš vakarų pakrantės“ premjera Spektaklį pristato Palangos kultūros centro „Grubusis“ teatras. Palangos senoji gimnazija, Jūratės g. 13, Palanga


Rugpjūčio 31 d., 18 ir 20 val. „Ramybės “ kultūros centre  (Vytauto g. 35, Palanga) įvyks šokio spektaklio „Nepaisant nieko/visko“ (In Spite Of Everything/All) premjera. Choreografas Anthony Vezich (Naujoji Zelandija). Šoka Anna-Marija Adomaitytė, Mantas Černeckas, Greta Grinevičiūtė, Sigita Juraškaitė, Agnietė Lisičkinaitė.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius