Palangos „Ramybėje“ – šiuolaikinio šokio spektaklio premjera

Palangos tiltas, 2013-08-29
Peržiūrėta
1841
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palangos „Ramybėje“ – šiuolaikinio šokio spektaklio premjera

Rugpjūčio 31 d., 18 ir 20 val. „Ramybės “ kultūros centre  (Vytauto g. 35, Palanga) įvyks šokio spektaklio „Nepaisant nieko/visko“ (In Spite Of Everything/All) premjera. Choreografas Anthony Vezich (Naujoji Zelandija). Šoka Anna-Marija Adomaitytė, Mantas Černeckas, Greta Grinevičiūtė, Sigita Juraškaitė, Agnietė Lisičkinaitė.
Tonio Vezich choreografijoje „Nepaisant nieko/visko“ prasminis centras – dvasinio atsparumo absoliučioji prasmė. Šioje kompozicijoje kalbama  apie  asmenybę, atsidūrusią ribinėje situacijoje. Tuomet žmogaus gyvenimas tampa tiesiogiai priklausomas nuo to, kokias galias ir galimybes jis randa savo paties viduje. Sukurta choreografija gali būti laikoma tam tikra vidinio monologo forma. Tai taip pat ir šokėjų mąstymo proceso atskleidimas. Judesys, kaip stichija, kaip nenutrūkstamas ritmas susieja atskiras istorijas į neišskiriamą vienovę ir teikia bendrą jėgos ir stiprybės pajautimą.
„Atsidūręs ribinėje situacijoje, atrodančioje be išeities, žmogus parodydamas nepaprastą valią, nepaisant nieko/visko eina pirmyn. Žmogaus dvasia suteikia viltį, kai atrodo, jau nebelieka jai vietos. Šokio pasaulyje tai ypač dažnai atsitinka. Šokėjas, nepaisant visų kūno pojūčių ir galimybių, privalo daryti daugiau nei įmanoma, peržengti savo galimybių ribas“.
Anthony Vezich darbo procese naudoja savo sukurtą specifinę atpalaidavimo techniką Release the Beast (pažodžiui – išlaisvink žvėrį). „Daug metų paskyriau kurdamas „šiuolaikinio šokio žodyną“, kurio atskirų „žodžių“ jungtis  taikau savo pastatymuose“, – teigia A. Vezich. „Release the beast“ pamatas yra fizinis šokis.
Choreografas Anthony Vezich kūrybinę karjerą pradėjo savo tėvynėje Naujojoje Zelandijoje. 1998 metais įkūręs šokio kompaniją Temper Temper pradėjo dirbti meniniu vadovu ir choreografu Europoje. T. Vezich su šia ir kitomis teatro trupėmis sukūrė choreografijas Nyderlanduose, Austrijoje, Norvegijoje, Suomijoje, Ispanijoje. 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro rūmuose pirmą kartą surengtas Iškilmingas baleto gala koncertas, dedikuotas Lietuvos narystės Europos Sąjungoje 20-mečiui, publikai atvėrė magišką šokio pasaulį.


„Įvairiapusė ir dinamiška Iškilmingo baleto gala koncerto programa, kurioje klasikinis šokis jungsis su šiuolaikiniu šokio repertuaru, neabejotinai žada tikrą puotą jūsų akims“,- sako Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro baleto trupės meno vadovas Gajus Žmavcas. 


Gruodžio 15 d., jaukioje Palangos kultūros ir jaunimo centro (kurhauzo) salėje, įvyks šeimyninio dueto – Vytauto V. Landsbergio su sūnumi Jonu –koncerto SKRISK MEDŽIŲ VIRŠŪNĖMIS premjera.


Gruodžio 15 d., jaukioje Palangos kultūros ir jaunimo centro (kurhauzo) salėje, įvyks šeimyninio dueto – Vytauto V. Landsbergio su sūnumi Jonu – koncerto SKRISK MEDŽIŲ VIRŠŪNĖMIS premjera.


Ansamblis „Lietuva“ ir „Prabudimo orkestras“ pristato premjerą – šokio ir muzikos spektaklį „Šokio simfonija iš Šiaurės Jeruzalės“. 


Gražiuose namuose gražų gyvenimą gyvena gražios seserys trynės. Vyriausioji Arvyda domisi visomis konspiracijos teorijomis, Regina yra aistringa golfo žaidėja, o jauniausioji sesuo Elžbieta atsidavusi astrologijai. Ji, ištyrinėjusi savo ir seserų horoskopus žino, kas jų laukia ateityje, žino kuri mirs, žino, kad ateis detektyvė, kuri atskleis po mandagių šypsenų fasadu slypinčias paslaptis.


Jau ketverius metus namais vadinantis Lietuvą, iš Niujorko atvykęs talentingas šokėjas Matthew Dane Livingston pristato savo pirmąjį šokio spektaklį – „Pluto“. Kūrėjo debiutas apie kelionę į save, savo identiteto paieškas ir tamsią, paslaptimis apipintą planetą – Plutoną žiūrovų mintis ir širdis užburs jau šį mėnesį. Buvęs šokio teatro „Aura“ šokėjas Matthew Dane Livingston sutiko paatvirauti...


Sakoma, kad laimę žmogui neša ne tik duona, bet ir žaidimai. Palangos „Grubusis“ teatras netrukus ir vėl nudžiugins savo gerbėjus bei teatro mylėtojus. Rytoj, šeštadienį, 16 valandą Palangos senojoje gimnazijoje pristatoma spektaklio „Šaunuolis iš Vakarų pakrantės", sukurto pagal to paties pavadinimo airių dramaturgo John M. Synge...


Spalio 3 dieną Spektaklio Dž. M. Singas „Šaunuolis iš vakarų pakrantės“ premjera Spektaklį pristato Palangos kultūros centro „Grubusis“ teatras. Palangos senoji gimnazija, Jūratės g. 13, Palanga


Rugpjūčio 31 d., 18 ir 20 val. „Ramybės “ kultūros centre  (Vytauto g. 35, Palanga) įvyks šokio spektaklio „Nepaisant nieko/visko“ (In Spite Of Everything/All) premjera. Choreografas Anthony Vezich (Naujoji Zelandija). Šoka Anna-Marija Adomaitytė, Mantas Černeckas, Greta Grinevičiūtė, Sigita Juraškaitė, Agnietė Lisičkinaitė.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius