Iškilmingo baleto gala koncerto žiūrovus užbūrė šiuolaikinio ir klasikinio šokio magija

Palangos tiltas, 2024-05-20
Peržiūrėta
497
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Iškilmingo baleto gala koncerto žiūrovus užbūrė šiuolaikinio ir klasikinio šokio magija

Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro rūmuose pirmą kartą surengtas Iškilmingas baleto gala koncertas, dedikuotas Lietuvos narystės Europos Sąjungoje 20-mečiui, publikai atvėrė magišką šokio pasaulį: dinamiškoje jo programoje susitiko vedantieji Europos šalių šokio menininkai, baleto solistai iš trijų Pabaltijo nacionalinių operos ir baleto bei Kauno ir Klaipėdos valstybinių muzikinių teatrų artistai.

„Man, kaip naujajam Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro baleto trupės meno vadovui, malonu pristatyti pirmąjį tarptautinį baleto gala koncertą Klaipėdoje, kurį organizavome norėdami pažymėti naujų teatro rūmų atidarymą ir mūsų baleto trupės naujo raidos etapo pradžią. Šokis nėra tik graži meno forma, tai taip pat ir būdas tyrinėti, bendrauti ir dalintis su kitais. Labai džiaugiuosi galėdamas pristatyti vedančiuosius baleto solistus iš visų trijų Pabaltijo valstybių, taip pat tarptautinį pripažinimą pelniusius šokio menininkus ir choreografus, kurie šiame vakare dalinosi scena su mūsų baleto trupe. Įvairiapusė ir dinamiška šio vakaro programa, kurioje klasikinis šokis jungėsi su šiuolaikiniu šokio repertuaru, neabejotinai tikra puota publikos akims“,- akcentavo Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro baleto trupės meno vadovas Gaj Žmavc (Slovėnija, Lietuva).

Naujojoje KVMT didžiosios salės „Jūra“ scenoje publika išvydo solistus iš Pancūzijos, Ispanijos, Estijos, Latvijos ir, žinoma, Lietuvos. Šokiui nereikia nei kalbos, nei vertėjų. Tai lyg kiekvienam artima ir lengvai suprantama kalba. Žiūrovai sulaikę kvapą mėgavosi kiekvienu scenoje matytu numeriu.

Muzikologė, profesorė Daiva Kšanienė sakė, kad baleto gala koncertas ją sužavėjo ir stebino žanrų įvairove, šokio kalbos galimybėmis, originalumu ir didžiuliu meistriškumu.

Išeinantys iš baleto gala koncerto minėjo, kad jiems labai gilų įspūdį paliko legendiniai Nyderlandų šokio teatro (NDT)  – šokėjai Chloé Albaret ir Olivier Coëffard’as iš Prancūzijos, taip pat Barselonoje šiuo metu įsikūrę šokio menininkai Clémentine Telesfort ir Lisard’as Tranisas. Jų šokiuose kiekvienas perskaitė atrodytų tik jam skirtą kūno judesiu išrašytą žinutę, siuntusią vaizdinius, personažus ir istorijas. Jų šokis suskambėjo lyg pasąmonės poezija.

Daugybės plojimų sulaukė ir LNOBT baleto trupės vedantieji solistai Kristina Gudžiūnaitė ir Ignas Armalis, Olesia Šaitanova ir Jonas Laucius,  solistų poros iš Rygos nacionalinio operos ir baleto teatro  Yuliya Brauer ir Darius Florianas Catana bei Estijos nacionalinės operos baleto solistai Laura Maya y Rosiers ir Jevgenijus Gribas.

Du šiuolaikinės choreografijos numerius pristatė Kauno valstybinio muzikinio teatro šokėjai: buvusi Klaipėdos VMT šokėja, dabartinė Kauno VMT baleto solistė Ana Buchovskaja-Zamulskienė ir Deividas Dulka bei jauna suomių šokėja Laura Annika Lehtonen, šiuo metu šokanti Kauno VMT baleto trupėje.

Klaipėdoje reziduojanti baleto trupė ir jos naujasis meno vadovas Gajus Žmavcas pristatė du naujus, labai palankaus publikos vertinimo sulaukusius choreografo kūrinius (jis pats kūrė ir muziką bei kostiumus): Šoko talentingieji KVMT trupės solistai, tarp jų ir trys „Auksinių scenos kryžių“ nominantai - Anna Chekmarova, Oleksandra Borodina ir Romanas Semenenko ir šių metų „Auksinio scenos kryžiaus“ laureatas Yanas Malaki. Jų dėka susirinkusieji dar kartą pasidžiaugė kokie įspūdingi pastatymai sukurti KVMT scenoje: parodytos ištraukos iš Alexanderio Ekmano šokio spektaklio „Kaktusai“ ir Edwardo Clugo pastatyto „Stabat Mater“.

Klaipėdoje ir Lietuva turi kuo didžiuotis!

 

KVMT inf.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro rūmuose pirmą kartą surengtas Iškilmingas baleto gala koncertas, dedikuotas Lietuvos narystės Europos Sąjungoje 20-mečiui, publikai atvėrė magišką šokio pasaulį.


„Įvairiapusė ir dinamiška Iškilmingo baleto gala koncerto programa, kurioje klasikinis šokis jungsis su šiuolaikiniu šokio repertuaru, neabejotinai žada tikrą puotą jūsų akims“,- sako Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro baleto trupės meno vadovas Gajus Žmavcas. 


Gruodžio 15 d., jaukioje Palangos kultūros ir jaunimo centro (kurhauzo) salėje, įvyks šeimyninio dueto – Vytauto V. Landsbergio su sūnumi Jonu –koncerto SKRISK MEDŽIŲ VIRŠŪNĖMIS premjera.


Gruodžio 15 d., jaukioje Palangos kultūros ir jaunimo centro (kurhauzo) salėje, įvyks šeimyninio dueto – Vytauto V. Landsbergio su sūnumi Jonu – koncerto SKRISK MEDŽIŲ VIRŠŪNĖMIS premjera.


Ansamblis „Lietuva“ ir „Prabudimo orkestras“ pristato premjerą – šokio ir muzikos spektaklį „Šokio simfonija iš Šiaurės Jeruzalės“. 


Šeštadienį, gegužės 7 dieną, Palangos Koncertų salėje Ukrainos Charkivo nacionalinio akademinio operos ir baleto teatro baleto artistai ir orkestras surengė jaudinantį ir širdį veriantį pasirodymą.


Gegužės 3–9 dienomis Lietuvoje rengiami Charkivo nacionalinio akademinio operos ir baleto teatro pasirodymai. Gegužės 7 d. 19 val. Charkivo artistų baleto gala koncertas vyks Palangos koncertų salėje. Nors už bilietus surinkti pinigai Ukrainos artistams labai reikalingi, du mėnesius rodyti spektaklių negalėję bombarduojamo miesto artistai sako, kad labiausiai jie pasiilgo publikos. 


Gražiuose namuose gražų gyvenimą gyvena gražios seserys trynės. Vyriausioji Arvyda domisi visomis konspiracijos teorijomis, Regina yra aistringa golfo žaidėja, o jauniausioji sesuo Elžbieta atsidavusi astrologijai. Ji, ištyrinėjusi savo ir seserų horoskopus žino, kas jų laukia ateityje, žino kuri mirs, žino, kad ateis detektyvė, kuri atskleis po mandagių šypsenų fasadu slypinčias paslaptis.


Jau ketverius metus namais vadinantis Lietuvą, iš Niujorko atvykęs talentingas šokėjas Matthew Dane Livingston pristato savo pirmąjį šokio spektaklį – „Pluto“. Kūrėjo debiutas apie kelionę į save, savo identiteto paieškas ir tamsią, paslaptimis apipintą planetą – Plutoną žiūrovų mintis ir širdis užburs jau šį mėnesį. Buvęs šokio teatro „Aura“ šokėjas Matthew Dane Livingston sutiko paatvirauti...


Rugpjūčio 31 d., 18 ir 20 val. „Ramybės “ kultūros centre  (Vytauto g. 35, Palanga) įvyks šokio spektaklio „Nepaisant nieko/visko“ (In Spite Of Everything/All) premjera. Choreografas Anthony Vezich (Naujoji Zelandija). Šoka Anna-Marija Adomaitytė, Mantas Černeckas, Greta Grinevičiūtė, Sigita Juraškaitė, Agnietė Lisičkinaitė.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius