„Žaliosiose europiečių atostogose“ apsilankė virš šešių tūkstančių žmonių

Agnė LEKAVIČIENĖ, 2011-08-18
Peržiūrėta
1174
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

„Žaliosiose europiečių atostogose“ apsilankė virš šešių tūkstančių žmonių

Rugpjūčio 12 -15 dienomis ketvirtą kartą Palangoje vykęs renginys „Žaliosios europiečių atostogos 2011“ kvietė miestiečius bei miesto svečius atkreipti dėmesį į atliekų rūšiavimo problemas bei neigiamą poveikį Baltijos jūros ekosistemai.

 

Žmonės aktyviai dalyvavo

Europos Komisijos atstovybė, siekdama išugdyti visuomenės ekologinį sąmoningumą, miesto centrinėje aikštėje siūlė daugybę edukacinių ir kūrybinių veiklų, pasirodymų ir gyvo garso koncertų.

Projektą inicijavusios Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje komunikacijos skyriaus vadovės Renitos Paleckienės teigimu, šiemet palangiškiai ir poilsiautojai buvo labai aktyvūs.

 „Žmonės dalyvavo kūrybinėse dirbtuvėse, pažintinėse veiklose, domėjosi atliekų rūšiavimo svarba. Renginio lankytojai teigiamai vertino edukacines projekto veiklas ir žadėjo atsakingai rūšiuoti buitines atliekas, o nuolatiniai projekto dalyviai sakė lauksią „Žaliųjų europiečių atostogų“ Palangoje ir kitais metais“, - sakė R. Paleckienė.

 

Atliekų rūšiavimo sistema įsibėgėja

Projekto organizatorė - Europos Komisijos atstovybė - kartu su partneriais Lietuvos Respublikos Aplinkos ministerijos Klaipėdos regiono aplinkos apsaugos departamentu, Palangos savivaldybės administracijos ekologe bei pajūrio regioninio parko direkcijos vyriausiuoju ekologu Erlandu Paplauskiu pristatė būsimą modernų atliekų rūšiavimo centrą, kuriame šiukšlės bus prikeliamos antram gyvenimui, tai yra perdirbamos.

Klaipėdos regiono aplinkos apsaugos departamento direktorius Andrius Kairys pažymėjo, jog Klaipėdos apskrityje atliekos vežamos į netinkamus sąvartynus bei nepakankamas kiekis kompostavimo konteinerių neleidžia tinkamai išrūšiuoti atliekų. Dėl šios priežasties atliekų kiekis sąvartynuose didėja.

„Per du-tris metus planuojama įrengti atliekų rūšiavimo liniją, kuri išrūšiuos plastiką, popierių, stiklą. Tai sumažins sąvartynų kiekį miestuose“, - kalbėjo A. Kairys.

Palangos ekologės Redos Kairienės teigimu, vasaros metu iš miesto išvežama 3,5 tūkstančių tonų atliekų. Per metus iš miesto išvežama apie 20 tūkstančių tonų atliekų, tad nauja atliekų surinkimo aikštelė, kuri kaip tikimasi atsiras kitą sezoną, leis surinkti ir daugiagabaritines atliekas.

Pajūrio regioniniame parke poilsiautojai taip pat palieka savo pėdsaką.

E. Paplauskio teigimu, Maisto ir veterinarijos tarnyba Baltijos jūroje yra užfiksavusi ne vieną žuvies rūšį, kurios valgyti nerekomenduojama dėl didelio dioksinų kiekio.

 „Tiek šiame, tiek kitame Baltijos krante, siekiant spręsti augančio atliekų kiekio problemas, nerūšiuotos atliekos yra deginamos. Šis procesas turi milžinišką poveikį Baltijos jūros ekosistemai: deginimo metu į aplinką išskiriami dioksinai, kurie galiausiai patenka į Baltijos jūros žuvis, o per jas – ir į lėkštes ant mūsų stalų“, - sakė E. Paplauskis, kuris taip pat kritikavo idėją įrengti atliekų deginimo gamyklą Klaipėdos rajone Kalotėje.

Teigiama, kad „Žaliosiose europiečių atostogose“ Palangoje apsilankė virš šešių tūkstančių žmonių.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

32-ąjį kartą iš įvairių Lietuvos vietų susirinkę folkloro ansambliai balandžio 22-24 dienomis kvies palangiškius ir miesto svečius į Jurginių festivalio veiklas gamtoje – nuo skambančių eitynių iki slibino ugnies misterijos pajūryje. 


Pinigų plovimo prevencijos kompetencijų centras atkreipia dėmesį, kad dabartine geopolitine situacija gali pasinaudoti ir finansiniai sukčiai. Socialiniuose tinkluose prisidengę fiktyviais paramos fondais, jie gali raginti pervesti lėšas Ukrainai, bet pervedami pinigai gali atsidurti sukčių sąskaitose. Norint to išvengti, rekomenduojama atkreipti dėmesį į kelis paramos gavėjo ženklus, kurie...


Į ką atkreipti dėmesį renkantis naują skalbimo mašiną? Nusprendus įsigyti naują skalbimo mašiną vartotojams neretai kyla įvairių klausimų.


Ieškote vietos, kur galėtumėte stebėti vakaro rungtynes ir esate pavargęs nuo to, kad jūsų pasirinktas baras rodo jūsų varžovų komandos rungtynes, o ne jūsų? Čia mes pateikiame kelis greitus aspektus, į ką reikėtų atkreipti dėmesį ieškant sporto baro. 


Dar nežinai, ką veiksi rugpjūčio 8-14 dienomis? Būtent tada Palangoje vyks jau ketvirtą gimtadienį švenčiantis projektas „Jaunimo savaitė“. Palangos kultūros ir jaunimo centras kartu su atvira jaunimo erdve „Be stogo“ pasirūpino visos savaitės pramogomis, kurios visų pirma skirtos jaunimui nuo 14 iki 29 metų, tačiau laukiami visi!


Kiek Palangos mieste registruotų įmonių nukentėjo nuo COVID-19? Kiek iš jų paprašė laikinai atidėti mokestines prievoles?„Palangos tiltui“ tai komentuoja Klaipėdos apskrities valstybinės mokesčių inspekcijos viršininkas Audrius Morkūnas: "Šiuo metu neigiamą COVID-19 poveikį patyrusių įmonių, kurioms automatiškai taikomos VMI pagalbos...


„Žaliosios europiečių atostogos Palangoje 2020“ kviečia pajūryje gyvenančius ir poilsiaujančius žmones pasimėgauti ne tik saulės voniomis, bet ir daugiau sužinoti apie klimato kaitą, aplinkosaugą ir biologinę įvairovę.


Šeštadienį palangiškių ir miesto svečių dėmesį traukė jau dešimtosios kurorte organizuojamos „Žaliosios europiečių atostogos“. Europos komisijos atstovybės Lietuvoje organizuojamame renginyje kasmet atkreipiamas dėmesys į mūsų aplinką ir kaip ją išsaugoti, mažiau teršti. Šiemet daugiausiai dėmesio skirta plastikui.


Rugpjūčio 12 -15 dienomis ketvirtą kartą Palangoje vykęs renginys „Žaliosios europiečių atostogos 2011“ kvietė miestiečius bei miesto svečius atkreipti dėmesį į atliekų rūšiavimo problemas bei neigiamą poveikį Baltijos jūros ekosistemai.


„Žaliosios europiečių atostogos“ ragina saugoti gamtą  1

Rasa GEDVILAITĖ, Linas JEGELEVIČIUS, 2010 08 15 | Rubrika: Miestas

Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje jau trečią kartą inicijuoja kovai su klimato kaita skirtą projektą „Žaliosios europiečių atostogos“.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius