Žemės dieną palydint

„Palangos tilto“ informacija, 2009-03-21
Peržiūrėta
2362
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

1971 m. Jungtinės Tautos pavasario lygiadienį paskelbė Pasauline Žemės diena. Lietuvai atgavus nepriklausomybę, Žemės dienos iniciatorius Johnas Mc Connell‘is (Džonas Mak Konelis) kreipėsi į mūsų tautą, ragindamas taip pat tapti Žemės globėjais, o pavasario lygiadienį, kuris skirtingose planetos vietose yra kovo 20-21 d., minėti kaip Pasaulinę Žemės dieną. Atsiliepdama į šį kreipimąsi, tuometinė Lietuvos Respublikos Aukščiausioji Taryba 1992 m. Žemės dieną oficialiai įteisino ir Lietuvoje.

Šią dieną visoje Lietuvoje organizuojami šventiniai renginiai, kūrybinės akcijos, išvykos į parkus, miškų tvarkymas, inkilų kėlimo akcijos ir panašios, žmogaus sąlytį su gamta išryškinantys renginiai.

Nors visame pasaulyje ši diena švenčiama jau daug metų, Lietuvoje ji dažnai minima tik simboliškai, dažnai – mokyklose. Tačiau pati Žemės dienos esmė – kilni ir svarbi. Ja siekiama ne tik atkreipti pasaulio visuomenės dėmesį į aplinką, klimato atšilimo keliamas problemas, neatsakingą vartojimą, bet ir skatinti kiekvieną gyventoją prisidėti prie švarios aplinkos išsaugojimo. Skatinama atsikratyti požiūrio „mano amžiui užteks, o po manęs nors ir tvanas“, norima paskatinti pasaulio bendruomenę tapti „žaliąja karta“. Karta be anglies dvideginio, vartojančia energiją iš atsinaujinančių išteklių – vėjo, saulės, vandens, atsakingai vartojančią žemės turtus bei materialinius, dirbtinai kuriamus dalykus, palaikančią žaliosios ekonomikos idėją.

Kaip išsaugoti žemę, švarią aplinką, galvoja viso pasaulio mokslininkai. Tačiau susimąstyti apie aplinkai gręsiančius pavojus, kuriuos galima sumažinti, turėtų kiekvienas gyventojas. Anot žinovų, kiekvienas prisidėtų net mažomis pastangomis: buityje naudodamas elektros energiją tausojančias lemputes, nepalikdamas įjungtų elektros prietaisų, nevažiuodamas automobiliu, jeigu galima nueiti pėsčiomis, išmokdamas surinkti ir išrūšiuoti atliekas, pakelti numestą šiukšlę ir įdėti ją į atliekų konteinerį.

Šiandien gal ir nesusimąstome, kad mūsų išmesta kartoninė dėžutė irs du metus, plastiko maišelį ras mūsų anūkai, o stiklinio butelio šukės išnyks po dvyliktos mūsų kartos. Žalia aplinka, turtinga gyvūnija ir augalija priklauso nuo mūsų visų ir kiekvieno iš mūsų pastangų ją tokią išlaikyti. Žemės dieną palydint ruošiamasi ir balandžiui – švaros mėnesiui.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Šeštadienį, rugpjūčio 24 dieną, Palangoje lankėsi naujasis Žemės ūkio ministras Kazys Starkevičius, su kuriuo buvo aptarta daug svarbių dalykų dėl Šventosios uosto bei žvejų infrastruktūros. „Pats geriausias Žemės ūkio ministras Kazys Starkevičius. Ačiū už visokeriopą pagalbą Palangai ir sėkmės darbuose,“ – meras Š. Vaitkus po susitikimo parašė žinutę Facebook.


Klaipėdos apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (Klaipėdos AVMI) informuoja, kad privačios žemės savininkai, prisijungę prie Elektroninio deklaravimo sistemos (EDS) , jau gali rasti žemės mokesčio deklaracijas už 2023 m. Žemės mokestį reikia sumokėti iki lapkričio 15 d.


Žemės ūkio ministerija (ŽŪM) siekia depolitizuoti vietos veiklos grupių (VVG) veiklą. „Vietos veiklos grupės neturėtų priklausyti nuo politinių vėjų. Siekiame, kad vietinės valdžios interesams VVG nebeatstovautų savivaldybių merai ir kiti politikai“, – sako žemės ūkio ministro patarėjas Daivaras Rybakovas.


Tikriausiai ne veltui teigiama, jog vienybėje – stiprybė. Žemės ūkio kooperatinės bendrovės (ŽŪKB) „Pieno gėlė“ valdybos pirmininkas Jonas Kuzminskas tvirtino, jog kooperatyvai – didžiulė jėga, tereikia, kad jų Lietuvoje būtų daugiau ir stipresnių. Įgyvendinant Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 m. programą (KPP), kooperatyvams skiriamas ypatingas dėmesys –...


Žemės diena „Ąžuoliuke“

Lopšelio-darželio „Ąžuoliukas“ auklėtoja Aušra Pališaitienė ir auklėtoja metodininkė Milda Valantinienė, 2013 03 28 | Rubrika: Jūros vaikai

Minėdami žemės dieną darželyje „Ąžuoliukas“ pedagogai organizavo ekologinę savaitę „Švari aplinka – sveikas žmogus“.


Žemės dieną plazdėjo Žemės vėliava  1

Palangos moksleivių klubo inf. , 2013 03 21 | Rubrika: O man ne dzin

Palangos moksleivių klubo vaikai trečiadienį, kovo 20-ąją, rinkosi paminėti pasaulinės Žemės dienos. Ją Jungtinės Tautos paskelbė 1971 metais, o Lietuva oficialiai prie šios akcijos prisijungė 1992 metais. Žemės dienai buvo pasirinktas pavasario lygiadienis – nuostabus laikas, kai dienos ir nakties ilgumas tampa vienodas visuose Žemės rutulio taškuose. Ši diena...


Palanga šeštadienį prisijungs prie pasaulyje jau šeštą kartą rengiamos akcijos „Žemės valanda“, kurios metu visi raginami vienai valandai išjungti šviesą.


Žemės dienos proga – gamtininkės pasakojimas

Rasa GEDVILAITĖ, 2010 03 20 | Rubrika: Miestas

Penktadienį Pasaulinę Žemės dieną šventė ir Moksleivių klubo vadovai bei jų mokiniai. Pasikvietę į svečius žinomą ir visų mylimą gamtininkę ornitologę Lidiją Umbrasienę, jie daug sužinojo apie gamtą, o patys galėjo sužinoti atsakymus į jiems iškilusius klausimus. Atsidėkoję už nuoseklų pasakojimą savo dainomis vaikai po renginio iškėlė Žemės vėliavą.


Žemės dieną palydint

„Palangos tilto“ informacija, 2009 03 21 | Rubrika: Sveikata

Kovo 20 dieną minima pasaulinė Žemės diena, astronominis pavasaris. Šiomis dienomis ateina pavasario lygiadienis – dienos ir nakties ilgumas tampa vienodas visuose Žemės rutulio kampeliuose.


Švęskime Žemės dieną

Palangos m. savivaldybės informacija, 2009 03 18 | Rubrika: Kultūra

Kovo 20 d. minima pasaulinė Žemės diena, astronominis pavasaris. Šiomis dienomis ateina pavasario lygiadienis – dienos ir nakties ilgumas tampa vienodas visuose Žemės rutulio kampeliuose. 1971 m. Jungtinės Tautos pavasario lygiadienį paskelbė Pasauline Žemės diena. Lietuvai atgavus nepriklausomybę, Žemės dienos iniciatorius Johnas McConnellis kreipėsi į mūsų tautą, ragindamas taip pat tapti...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius