Žemės dienos proga – gamtininkės pasakojimas

Rasa GEDVILAITĖ, 2010-03-19
Peržiūrėta
1110
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Penktadienį Pasaulinę Žemės dieną šventė ir Moksleivių klubo vadovai bei jų mokiniai. Pasikvietę į svečius žinomą ir visų mylimą gamtininkę ornitologę Lidiją Umbrasienę, jie daug sužinojo apie gamtą, o patys galėjo sužinoti atsakymus į jiems iškilusius klausimus. Atsidėkoję už nuoseklų pasakojimą savo dainomis vaikai po renginio iškėlė Žemės vėliavą.

 

Penktadienio popietę susirinkę į mielą draugiją vadovai bei mažieji jų ugdytiniai nuoširdžiai sutiko pasiruošusią įdomiam pasakojimui gamtininkę L.Umbrasienę, kuri papasakojo apie visus parskrendančius pavasarinius paukštelius ir netrukus pradėsiančias kaltis gėles. Kaip pasakojo gamtininkė, Pasaulinė Žemės diena pirmą kartą paminėta prieš 39 metus, o Lietuvoje ši diena švenčiama jau 18 metų. Kovo 20 dieną išaušta pavasario lygiadienis, analogiška šventė yra rudens lygiadienis, kuris pasitinka žmones rugsėjo 21 dieną.

Gamtininkė paaiškino mažiesiems vaikams, kad svarbiausia – mylėti Žemę, saugoti ją, kad kuo mažiau grėstų pavojus. „Mes visi esame Žemės vaikai“, - nuoširdžiai pasakojo gamtininkė apie būtinybę ją kuo labiau saugoti ir puoselėti. Pasak jos, visos blogybės, padarytos žmonių, atsiliepia Žemei. „Negalima išskinti visų augalų, vaistažolių, nes tuomet jos paprasčiausiai išnyks“, - dėstė gamtininkė, vaikams įdėmiai klausantis.

Ši visų gerbiama moteris vaikams atskleidė, kad jie susirinko pempės dieną, o ir šiaip kovas pasižymi paukščių gausa. Kovas – paukščių mėnuo. Įdomiausia vaikams buvo klausytis, kaip L.Umbrasienė pasakojo apie paukščius mėgdžiotojus, linkusius greitai įsidėmėti girdimus garsus. Susirinkusiems vaikų folkloro grupės „Kikilis“ nariams, kuriuos globoja vadovė Diana Šeduikienė, ypatingai buvo smalsu išgirsti apie parskridusį kikilį. Gamtininkė juos nudžiugino papasakojusi, kad būtent tądien jį ir girdėjusi, tačiau, jos teigimu, tikriausiai šis kikilis niekur nebuvo ir išskridęs, nes jie į gimtinę sugrįžta vėliau.

Gamtininkė L.Umbrasienė neapsiribojo vien pasakojimu, susirinkusiems ji pademonstravo ir gražiausių pavasarinių gėlių nuotraukas, papasakojusi apie tai, kur jas galima surasti ir kam panaudoti. Vaikai aktyviai drauge su gamtininke vardijo pavadinimus ir tikrino savo žinias.

Moksleivių klubo direktorė Rūta Gecienė atsidėkodama už apsilankymą gamtininkei įteikė gėlių. Talentingieji būrelių nariai taip pat neliko skolingi garbiajai viešniai ir nuoširdžiausiai įteikė savo dovanas – dainas. Vaikų folkloro grupė „Kikilis“ bei muzikos mokytojos Valdonės Juozapavičienės auklėtinės atliko itin pavasariškas dainas.

Po renginio visi išskubėjo į balkoną, kuriame buvo iškelta Žemės vėliava, kuri kabės visą mėnesį ir primins apie atėjusį pavasarį bei jo keliamus reikalavimus – saugoti, globoti ir mylėti Žemę, kuria vaikštome ir norime kuo ilgiau grožėtis.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Žemės ūkio ministerija (ŽŪM) siekia depolitizuoti vietos veiklos grupių (VVG) veiklą. „Vietos veiklos grupės neturėtų priklausyti nuo politinių vėjų. Siekiame, kad vietinės valdžios interesams VVG nebeatstovautų savivaldybių merai ir kiti politikai“,  –  sako žemės ūkio ministro patarėjas Daivaras Rybakovas.


Žemės ūkio ministerija (ŽŪM) siekia depolitizuoti vietos veiklos grupių (VVG) veiklą. „Vietos veiklos grupės neturėtų priklausyti nuo politinių vėjų. Siekiame, kad vietinės valdžios interesams VVG nebeatstovautų savivaldybių merai ir kiti politikai“, – sako žemės ūkio ministro patarėjas Daivaras Rybakovas.


Tikriausiai ne veltui teigiama, jog vienybėje – stiprybė. Žemės ūkio kooperatinės bendrovės (ŽŪKB) „Pieno gėlė“ valdybos pirmininkas Jonas Kuzminskas tvirtino, jog kooperatyvai – didžiulė jėga, tereikia, kad jų Lietuvoje būtų daugiau ir stipresnių. Įgyvendinant Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 m. programą (KPP), kooperatyvams skiriamas ypatingas dėmesys –...


Tam, kad išliktume jaunatviški ir išvengtume daugybės nepageidaujamų pokyčių, mums reikalingos įvairios medžiagos, o viena iš jų – hialurono rūgštis. Tačiau, ar apie ją žinote iš tiesų viską, kas svarbu? Kviečiame sužinoti atsakymus į svarbiausius klausimus.


Praėjusį penktadienį viešbučio „Žilvinas“ konferencijų salėje skambėjo Palangos ir Šventosios jaunųjų Žemės meno festivalio „Jaunimo Eco LandArt 2014“ dalyvių balsai. Čia pristatyti savaitę trukusio asociacijos „Ateities specialistų klubas“ iniciatyva surengto projekto, kuriame dalyvavo Palangos ir Šventosios mokyklų bei Karaliaus...


Žemės dieną plazdėjo Žemės vėliava  1

Palangos moksleivių klubo inf. , 2013 03 21 | Rubrika: O man ne dzin

Palangos moksleivių klubo vaikai trečiadienį, kovo 20-ąją, rinkosi paminėti pasaulinės Žemės dienos. Ją Jungtinės Tautos paskelbė 1971 metais, o Lietuva oficialiai prie šios akcijos prisijungė 1992 metais. Žemės dienai buvo pasirinktas pavasario lygiadienis – nuostabus laikas, kai dienos ir nakties ilgumas tampa vienodas visuose Žemės rutulio taškuose. Ši diena...


Palanga šeštadienį prisijungs prie pasaulyje jau šeštą kartą rengiamos akcijos „Žemės valanda“, kurios metu visi raginami vienai valandai išjungti šviesą.


Žemės dienos proga – gamtininkės pasakojimas

Rasa GEDVILAITĖ, 2010 03 19 | Rubrika: Miestas

Penktadienį Pasaulinę Žemės dieną šventė ir Moksleivių klubo vadovai bei jų mokiniai. Pasikvietę į svečius žinomą ir visų mylimą gamtininkę ornitologę Lidiją Umbrasienę, jie daug sužinojo apie gamtą, o patys galėjo sužinoti atsakymus į jiems iškilusius klausimus. Atsidėkoję už nuoseklų pasakojimą savo dainomis vaikai po renginio iškėlė Žemės vėliavą.


Žemės dieną palydint

„Palangos tilto“ informacija, 2009 03 20 | Rubrika: Sveikata

Kovo 20 dieną minima pasaulinė Žemės diena, astronominis pavasaris. Šiomis dienomis ateina pavasario lygiadienis – dienos ir nakties ilgumas tampa vienodas visuose Žemės rutulio kampeliuose.


Švęskime Žemės dieną

Palangos m. savivaldybės informacija, 2009 03 17 | Rubrika: Kultūra

Kovo 20 d. minima pasaulinė Žemės diena, astronominis pavasaris. Šiomis dienomis ateina pavasario lygiadienis – dienos ir nakties ilgumas tampa vienodas visuose Žemės rutulio kampeliuose. 1971 m. Jungtinės Tautos pavasario lygiadienį paskelbė Pasauline Žemės diena. Lietuvai atgavus nepriklausomybę, Žemės dienos iniciatorius Johnas McConnellis kreipėsi į mūsų tautą, ragindamas taip pat tapti...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius