Žolinės proga – pirmą karta Lietuvoje - įspūdingos sūpynės ant jūros kranto

"Palangos tilto" informacija, 2021-08-10
Peržiūrėta
2463
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Žolinės proga – pirmą karta Lietuvoje - įspūdingos sūpynės ant jūros kranto

Rugpjūčio 15 d. (sekmadienį) Žolinės proga Palangos poilsiautojus nustebins įspūdingo aukščio sūpynės ant jūros kranto.

Šalia Palangos tilto, paplūdimyje, šešių su puse metrų aukščio, instaliacijų menininko Vytenio Zagorskio sukurtos sūpynės kvies ne tik pasisupti, bet ir likusią vasarą palydėti pakylėta širdimi. Natūralaus medžio kūrinį papuoš didžiulė širdis iš augalų, kuri primins, jog sveikatos galima semtis ir iš Lietuvos gamtos.

Šios įspūdingos dovanos Palangai atidarymo proga ant Baltijos jūros kranto apie Žolinės tradicijas pasakos TV laidų vedėja, folkloro atlikėja, etninės kultūros puoselėtoja Loreta Sungailienė. Kartu su projekto iniciatoriumi „Vaistažolių tinktūros Valentis“  bei folk džiazo grupe ji dovanos ir muzikinę programą.

 „Ši šventė – vasaros ir rudens sandūra, kai didieji lauko darbai pabaigti ir yra puiki proga atsipūsti, pailsėti, ir ramiai pabendrauti su artimaisiais, bičiuliais. „Gamta brandina, aukščiausios jėgos laimina, o mes dėkodami pasidžiaukim ir pilnatvės laime pasidalinkim“, - kviesdama užsukti į Palangą, sako Loreta.

Žolinės dieną Palangoje galima bus ne tik išbandyti pirmas Lietuvoje jūros pakrantės sūpynes, bet ir sužinoti daugiau apie vaistažoles kurios, pasak sveikatos specialistų, stiprina ne tik mūsų širdį, bet ir gerina savijautą.

Žolinės sūpynes ir Loretos Sungailienės bei grupės „LAV trio + Art“ pasirodymą galima bus išvysti šių metų rugpjūčio 15 d., (sekmadienį) nuo 12 val. šalia Palangos tilto.

 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Palangiškiai ir miesto svečiai, kviečiame į pikniką Palangoje ant jūros kranto! 


Klaipėdos apygardos prokuratūra, reaguodama į viešai paskelbtą informaciją apie galimai neteisėtai vykdomas statybas Kunigiškių paplūdimyje, pradėjo tyrimą dėl galimo viešojo intereso pažeidimo.Punsko valsčiaus savivaldybės viršaičio Vytauto Liškausko, kvietimu rugpjūčio 15 d., Palangos balandininkų klubo nariai dalyvavo šventėje „Punsko dienos – Žolinės 2022“.


Lietuvių sentimentai Baltijos jūrai, balto smėlio paplūdimiams ir ošiantiems Palangos ar Nidos pušynams dažnai tampa pagrindine priežastimi išleisti įspūdingas sumas nuosavam būstui gimtinės pajūryje. 


Paskutinių vasaros savaičių į Palangą atvykę palydėti poilsiautojai grožėjosi šalia Palangos tilto naujai išdygusiomis beveik šešių su puse metrų aukščio įspūdingomis Žolinės sūpynėmis.


Rugpjūčio 15 d. (sekmadienį) Žolinės proga Palangos poilsiautojus nustebins įspūdingo aukščio sūpynės ant jūros kranto.


Lietuvai planuojant Baltijos jūroje ateityje įrengti 700 megavatų (MW) galios vėjo jėgainių parką, energetikos viceministras sako, kad jau dėliojama tolesnė projekto plėtra. Projektui numatyta 138 kvadratinių metrų teritorija yra maždaug 30 kilometrų nuo jūros kranto ties Palanga. Ryčio Kėvelaičio teigimu, antrame projekto etape būtų instaliuota dar 700 MW galios.


Įsibėgėjęs sakralinės muzikos festivalis „Ave Maria“ palangiškių ir kurorto svečių vasarą praturtina įspūdingais koncertais. Nuo liepos pabaigos džiuginantis įspūdingais renginiais, šįvakar festivalis pakvies vokalinės muzikos gerbėjus, o Žolinės dieną dovanos nemokamus maestro Virgilijaus Noreikos koncertus.


M – tai režisierius Juozas Miltinis. Jis yra pirmoji karta, antroji – jo buvusi mokinė, dabar Palangos Vlado Jurgučio pagrindinės mokyklos mokytoja Alma Pronckūnienė, o 3-ioji karta – tai jos dramos sambūrio auklėtiniai. „Tokį pavadinimą dar 1999 metais sukūrė mano pirmoji laida. Kai jau mano auklėtiniai turės savo būrelį, galės pavadinti ketvirtąja...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius