700 MW vėjo jėgainė jūroje planuojama maždaug 30 kilometrų nuo jūros kranto ties Palanga

Palangos tiltas, 2020-11-12
Peržiūrėta
768
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

700 MW vėjo jėgainė jūroje planuojama maždaug 30 kilometrų nuo jūros kranto ties Palanga

Lietuvai planuojant Baltijos jūroje ateityje įrengti 700 megavatų (MW) galios vėjo jėgainių parką, energetikos viceministras sako, kad jau dėliojama tolesnė projekto plėtra. Projektui numatyta 138 kvadratinių metrų teritorija yra maždaug 30 kilometrų nuo jūros kranto ties Palanga. Ryčio Kėvelaičio teigimu, antrame projekto etape būtų instaliuota dar 700 MW galios. Anot jo, bendras vėjo gamybos Baltijos jūroje potencialas siekia beveik 3,4 tūkst. MW. „Yra antro etapo galimybė, tai būtų dar vienas 700 MW projektas. Perdavimo sistemos operatorius „Litgrid“ vertina galimybes prijungti tokius pajėgumus. Kalbant apie dar vėlesnius etapus, tai yra atviras klausimas ir taip pat galimybė regioniniams projektams“, – nuotolinėje konferencijoje „Offshore Klaipėda“ trečiadienį, lapkričio 11 d., sakė R. Kėvelaitis.

Pasak jo, vien pirmasis projekto vystymo etapas, kuris turi būti baigtas vėliausiai iki 2030-ųjų, galėtų patenkinti apie 25 proc. šalies elektros poreikio. „Šis 700 MW projektas galėtų patenkinti apie 25 proc. Lietuvos elektros poreikio, todėl tai bus didžiausias elektros gamybos šaltinis Lietuvoje“, – sakė R. Kėvelaitis. „Jis  taip pat pritrauks virš 1 mlrd. eurų privačių investicijų, todėl itin svarbu kalbėti apie ekonominę naudą ir galimybes Klaipėdos regione“, – pridūrė viceministras.

Jo teigimu, projektui numatyta 138 kvadratinių metrų teritorija yra maždaug 30 kilometrų nuo jūros kranto ties Palanga ir 43 km nuo Klaipėdos uosto. Joje tokioms jėgainėms tinkamas vėjo greitis bei jūros gylis. „Ji (teritorija – BNS) nuo kranto yra nutolusi per maždaug 30-40 kilometrų ir vėjo greičiai yra geri, vidutiniškai apie 9-10 metrų per sekundę, o gyliai – 35-40 metrų“, – sakė R. Kėvelaitis.

Seimui jau pateiktos kelių įstatymų pataisos, leisiančios Baltijos jūroje įrengti 700 MW galios vėjo elektrinių parką. Jeigu jos būtų priimtos iki Kalėdų, jūrinio vėjo aukcionas galėtų įvykti 2023 metais. Skaičiuojama, kad daugiau nei 1 mlrd. eurų vertės projektas sukurtų per 1,3 tūkst. darbo vietų, o biudžetas gautų beveik 9 mln. eurų su darbo mokesčiais susijusių pajamų. Jūrinio vėjo plėtra Baltijos jūroje yra numatyta Nacionalinėje energetikos strategijoje ir Nacionaliniame Energetikos ir klimato srities veiksmų plane. Iki 2030 metų siekiama Lietuvoje ne mažiau kaip 5 TWh elektros pagaminti sausumoje ir ne mažiau kaip 2 TWh – jūroje.

Energetikos ministerijos duomenimis, šiuo metu vėjo gamybos pajėgumai Lietuvoje siekia 533 MW. Didžiąją dalį Lietuvos elektros poreikio užtikrina importas.

delfi/BNS

Jūsų komentaras:

aaa 2020-11-14 18:33 (IP: 172.69.190.65)
137 m2 (vieno buto plote) įsikurs vėjo jėgainių parkas. Redaktoriau,reikia atidžiai tikrinti,ką spausdinate.

Taip pat skaitykite

Paskutinių vasaros savaičių į Palangą atvykę palydėti poilsiautojai grožėjosi šalia Palangos tilto naujai išdygusiomis beveik šešių su puse metrų aukščio įspūdingomis Žolinės sūpynėmis.


Rugpjūčio 15 d. (sekmadienį) Žolinės proga Palangos poilsiautojus nustebins įspūdingo aukščio sūpynės ant jūros kranto.


Buvusi Kunigiškių vaikų poilsio stovykla pradėjo kilti naujam gyvenimui – rekonstruojamas Švietimo ir mokslo ministerijai priklausantis ir pagal panaudos sutartį nacionalinės M. K. Čiurlionio meno mokyklos valdomas turtas. Tad netrukus šiame poilsio pastatų komplekse, skirtame edukacijai, ir vėl bus priimami vaikai.


Lietuvai planuojant Baltijos jūroje ateityje įrengti 700 megavatų (MW) galios vėjo jėgainių parką, energetikos viceministras sako, kad jau dėliojama tolesnė projekto plėtra. Projektui numatyta 138 kvadratinių metrų teritorija yra maždaug 30 kilometrų nuo jūros kranto ties Palanga. Ryčio Kėvelaičio teigimu, antrame projekto etape būtų instaliuota dar 700 MW galios.


Iš Olandijos, kurioje vežioja gėles, į Palangą grįžęs palangiškis Saulius Lazdauskas, uoliai laikosi saviizoliacijos, nors jaučiasi puikiai. Didelis ilgų ir super-ilgų bėgimo distancijų aistruolis nenustygsta vietoje: taip norisi apsiauti sportinius batelius ir pasileisti kurorto miško takeliais. Tačiau ir karantine vyras rado išeitį: bute sustūmė stalą ir sofą ir...


Pasikeitė Savivaldybės internetinės svetainės adresas. Naujasis yra toks - www.naujas.palanga.lt


Lietuvai priklausančioje Baltijos jūros teritorijoje galima įrengti apie 3,35 gigavato (GW) vėjo turbinų, o geriausios vietos vėjo parkų vystymui – 30 km nuo kranto ties Šventąja, netoli sienos su Latvija, rodo Energetikos ministerijos užsakymu atlikta mokslininkų studija.  


Palangos kultūros ir jaunimo centro moterų vokalinis ansamblis „Guboja“ (vadovas Rimgaudas Juozapavičius) sekmadienį, lapkričio 6 dieną, neturėjo kada poilsiauti. Teko anksti rytą vykti į Kauną ir dainuoti karininkų įgulos Ramovės koncertų salėje. Tai – didelė garbė, todėl esame dėkingi Aleksandrai Žiedelienei, bendravardžio ansamblio „Guboja“ vadovei, kuri į...


Baltija ties Šventąja pasiglemžė pirmąją auką

Linas JEGELEVIČIUS, 2013 08 19 | Rubrika: Miestas

Šventojoje praėjusį ketvirtadienį po pietų, ties molu, Baltijos jūroje nuskendo 39 metų vilnietis Igoris S. Tai pirmoji Baltijos auka Palangos ir Šventosios paplūdimiuose šiemet.


Vietoj saulėlydžio – vėjo jėgainės

Dalia JURGAITYTĖ, 2010 05 09 | Rubrika: Miestas

Šią savaitę Palangos miesto savivaldybę pasiekė Klaipėdos universiteto Baltijos pajūrio aplinkos tyrimų ir planavimo instituto paruošta „Vėjo energijos parkų įrengimo Baltijos jūros Lietuvos EZ ir teritoriniuose vandenyse“ poveikio aplinkai vertinimo (PAV) ataskaita, kurią užsakė  UAB „Baltic Energy Group“. Pagal ją netolimoje ateityje į kurortą atvykę poilsiautojai, žiūrėdami nuo...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius