Žygimantas Mauricas padeda savo draugui, kuris suka galvą, ar pirkti butą Palangoje, ar Jūrmaloje

„Palangos tilto“, l.rytas.lt inf., 2021-10-23
Peržiūrėta
2012
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Žygimantas Mauricas lrytas.lt nuotr.
Žygimantas Mauricas lrytas.lt nuotr.

„Vienas mano draugo draugas niekaip neišsirenka kurį butą pirkti: ar 32 kv. m. ploto Palangoje, ar 100 kv. m. ploto Jūrmaloje. Kaina praktiškai tokia pati, tad reikia įvertinti kitus privalumus ir trūkumus“, – feisbuko paskyroje rašė „Luminor“ banko ekonomistas Žygimantas Mauricas. 

Štai iš kokių butų renkamasi: Palangoje butas yra tris kartus mažesnis (32 vs. 100 kv. m.), Jūrmaloje esantis butas yra kiek prabangesnis.

 „Bet su ta prabanga reikia atsargiai, nes dar gali įvesti prabangos mokestį (o 32 kv. m. ploto butas juk negali būti prabangus – jis gali būti tik brangus), – ironizuoja Ž.Mauricas. - Jūrmaloje esantis butas yra kiek komfortiškesnis ir erdvesnis (pvz., vonios kambaryje yra ne tik dušas, bet ir vonia), bet kam tas komfortas prie jūros? Juk atvažiuojame ne namuose sėdėti. O kai lyja, tai galime pasispausti ir pakentėti šiek tiek (kiek ten to lietaus Lietuvoje). Be to, duše yra sunaudojama mažiau gėlo vandens (kiek ten to vandens Lietuvoje) nei vonioje, tad jis yra ekologiškesnis. Be abejo, dar ekologiškiau yra maudytis jūroje, bet ką daryti žiemą? Nors kita vertus, kiek ten tos žiemos pas mus...“ 

Atstumas nuo Vilniaus iki Jūrmalos centro yra kiek mažesnis (312 km) nei iki Palangos centro (332 km). „Bet kai kada nors užbaigs Vilnius-Klaipėda autostrados remontą, bus galima greičiau nuvažiuoti į Palangą. 

Visgi su „Rail Baltica“ iki Rygos oro uosto traukiniu bus galima nuvykti vos per 2 val. (o iš ten iki Jūrmalos centro vos 15 min.), tad iki Jūrmalos bus ir arčiau, ir greičiau“, – traukia per dantį ekonomistas. 

 Butų kainos Palangoje per pastaruosius dvejus metus išaugo 60 proc., o Jūrmaloje – apie 10 proc. Jūrmalos centre vidutinė naujos statybos butų kaina siekia apie 2,4 tūkst. eurų už kv. metrą, o Palangoje naujų projektų kainos svyruoja 3-5 tūkst. eurų už kv. metrą.

 „Ką patartumėte?“, – klausė Ž.Mauricas.


lrytas.lt

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Palangoje butą išsinuomoti pagal skelbimą panorusios moterys buvo apgautos – negavo buto ir prarado pinigus.


Planuojate parduoti butą, namą ar sklypą? Profesionali LNTAA sertifikuota brokerė užtikrins pelningą pardavimą bei sandorio saugumą. Kreipkitės! Natalija Vinnikova Tel.: +370612 47784, [email protected], www.crew.lt


„Vienas mano draugo draugas niekaip neišsirenka kurį butą pirkti: ar 32 kv. m. ploto Palangoje, ar 100 kv. m. ploto Jūrmaloje. Kaina praktiškai tokia pati, tad reikia įvertinti kitus privalumus ir trūkumus“, – feisbuko paskyroje rašė „Luminor“ banko ekonomistas Žygimantas Mauricas. 


„Įdomūs dalykai vyksta ne tik nekilnojamo turto ir būsto rinkoje, bet ir ekonomikoje. Tokių dalykų nesame matę niekada anksčiau. Atsiranda įvairių pagundų, kad krizė atėjo ir beveik praėjo, bet tik nedaugelis tą krizę pajuto. Kodėl tai įvyko? Mes turėjome „K“ raidės formos krizę, aš vadinu tai „krokodilo“ krize – t. y. BVP nuosmukis buvo rekordinis išsivysčiusiose valstybėse, tačiau gyventojų...


Aktyviai miesto visuomeniniame gyvenime dalyvaujantis Donatas Žuolys trumpam stabtelėjo: tradiciniai Palangos kraštovaizdžio bičiulių klubo, kurios nariu jis yra, susitikimai vienoje miesto kavinėje dėl koronaviruso pandemijos atšaukti, dėl jos nevyksta choro „Jūros šauliai“ repeticijos, taipogi laikinai nutrūko Lietuvos šaulių sąjungos Palangos...


Populiari miesto interneto svetainė www.palangoje.info ieško pirkėjo - parduodama už 2 500 eurų.


Advento laikotarpiu skaičiuojame laiką iki didžiųjų metų švenčių – Kalėdų. Tačiau retas kuris beatsimena tikrąsias šio laukimo tradicijas ir daugiau suka galvas, kaip išmoningiau pasiruošti šventėms ar kokiomis dovanomis apipilti artimuosius. Domėjomės, kokias advento tradicijas dar žino Palangos gyventojai ir ar bent dalies jų dar laikosi.


Tai būtų trečiasis palaiminimas, pasakytas Arkivyskupo L. Bonazi liepos 8 dieną Žemaičių Kalvarijos atlaiduose. Jei nori pajusti širdyje džiaugsmą, padaryk gerą kitam. Kodėl dabar žmonės vaikšto liūdni, kiti net pikti, vengia šypsotis?


Liepos 8-ąją, pagrindinę Žemaičių Kalvarijos atlaidų dieną, Arkivyskupas L. Bonazi, sakydamas pamokslą, paminėjo aštuonis palaiminimus politikams. Man tie palaiminimai pasirodė tokie prasmingi, kad kilo mintis juos kiekvieną paanalizuoti kuo išsamiau.


Už kiek galėčiau įsigyti butą Palangoje?

Ugnė RAUDYTĖ, 2011 02 09 | Rubrika: Miestas

Kadangi praėjusį trečiadienį bandžiau imti iš banko kreditą būstui, tai šį trečiadienį jau bandau pirkti sau prieinama kaina būstą Palangoje. Internete šiuo metu galima rasti daugybę skelbimų, pranešančių apie parduodamus būstus. Ieškojau tinkamiausių ir, žinoma, pigiausių variantų.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius