Žygyje „Gintaro kelias“ – pusantro šimto palangiškių ir svečių

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2012-04-02
Peržiūrėta
1844
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Žygyje „Gintaro kelias“ – pusantro šimto palangiškių ir svečių

Šeštadienį Palangos pajūriu į žygį „Gintaro kelias“ leidosi beveik pusantro šimto žygeivių iš įvairių Lietuvos miestų ir netgi užsienio. Taip kurorte paminėta šaliai svarbi istorinė data – Palangos prijungimo prie Lietuvos metinės.

Po iškilmingų palydų Jūratės ir Kastyčio skvere, žygeiviai pajūriu patraukė link Šventosios. Išbandyti savo jėgas nusprendė įvairaus amžiaus palangiškiai ir svečiai – tarp „Gintaro kelio“ dalyvių buvo ir septynmečių, ir senjorų.

Maždaug pusė pėsčiomis Šventąją pasiekti apsisprendusių žygeivių rankose laikė šiaurietiško ėjimo lazdas, nemažai akcijos dalyvių apsisprendė kartu sudalyvauti ir ekologinėje akcijoje – surinkti pajūryje pastebėtas šiukšles.

Pėsčiomis 13 kilometrų atstumą pavyko įveikti per pustrečios valandos. Tačiau neapsieita ir be išbandymų – dalis žygeivių pabūgo šaltoko vėjo ir Šventąją pasiekti nutarė keliaudami ne pajūriu, o šalia nusidriekusiu dviračių taku, o žygeiviams artėjant link finišo, užklupo šlapdriba. Tačiau nei šaltas vėjas, nei krituliai „Gintaro kelio“ dalyvių nuotaikos nesugadino.

Šventojoje žygeivius pasitiko liaudiškos muzikos kapela „Eldija“, jiems įteikti specialūs diplomai, ištvermingieji keliautojai pakviesti pasivaišinti kareiviška koše ir arbata.

Košei, kuri gaminta pagal tikrą kareiviškos košės receptą, išvirti sunaudota 8 kilogramai žirnių, 2 kilogramai perlinių kruopų, 8 kilogramai mėsos.

„Gintaro kelio“, kurį organizavo Palangos miesto savivaldybė bei Palangos kultūros centras, tikslas – plėtoti glaudesnį piliečių bendradarbiavimą, ugdyti patriotiškumą, pilietiškumą, puoselėti kultūros, istorines tradicijas, užtikrinti prasmingą ir turiningą laisvalaikio praleidimą. Žygis, skirtas Palangos krašto prijungimo prie Lietuvos 1921 kovo 30 d. progai atminti.

Organizatoriai tikisi, jog šis reikšmingai istorinei datai atminti skirtas renginys taps tradicinis. „Tiesiog būsime priversti žygį rengti kasmet, nes iškart po pirmojo sulaukėme norinčiųjų užsiregistruoti ir kitų metų žygiui“, – šypsojosi Palangos kultūros centro direktorius Žilvinas Kažys.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

LNDM Palangos gintaro muziejuje gegužės 19 dieną, penktadienį, 18 val. atidaroma kartu su Vokietijos gintaro muziejumi parengta paroda „Gintaras iš gelmių“.


Palangos miesto gatves ir skverus netrukus papuoš nauji želdiniai – šią savaitę kurorto bendrojo naudojimo teritorijose planuojama pasodinti daugiau nei 150 įvairiausių medelių.


Penktadienio vakarą dailės salone „Mostas“ skambant muzikai atidaryta tradicinė – jau keturioliktoji – kalėdinių atvirukų paroda. Šešiolika Palangos dailininkų čia pristatė apie 150 atvirukų, stulbinančių savo įvairove.


Artėjantį savaitgalį Palanga kviečia praleisti nekasdieniškai – atvykusieji į didžiausią šalies kurortą, šeštadienį, gegužės 14 d., paklius į tikrą gintaro lietų, o aktyviausieji netgi galės susirungti jau ketvirtajame Lietuvos gintaro rinkimo čempionate.


Rytoj, šeštadienį, Palangos J. Basanavičiaus gatvėje bei paplūdimyje prie jūros tilto, prapliups gintaro lietus – didžiausias šalies kurortas jau septintą kartą kviečia į Gintarinio savaitgalio šventę bei 3-ąjį Lietuvos gintaro rinkimo čempionatą. Kaip ir kasmet, gintaro lietumi pramogautojus džiugins jūrų dievas Bangpatys, kuris vidurdienį savo kelionę...


Į mūsų kurortą atvykstantys svečiai miesto biudžetą kasmet papildo lėšomis, kurios skiriamos tam, kad Palanga taptų gražesnė, patrauklesnė, o jos vardas kuo garsiau skambėtų Lietuvoje ir už jos ribų. Per tris vasaros mėnesius surinkta kiek per pusę milijono litų vadinamojo „pagalvės“ mokesčio, o „ratuoti“ poilsiautojai nuo gegužės 15 iki rugsėjo 15 sumokėjo per...


Palangiškiai ir kurorto svečiai kviečiami prasmingai ir jaunatviškai paminėti artėjančią svarbią istorinę datą – Palangos krašto prijungimo prie Lietuvos 1921 m. kovo 30 d. metines. Šia proga kovo 29 d. kurorte jau trečius metus iš eilės organizuojamas pėsčiųjų žygis „Gintaro kelias Palanga – Šventoji 2014“.


Palangos gintaro muziejus šį šeštadienį švenčia 50 metų jubiliejų

LDM Ryšių su visuomene centro inf., 2013 08 01 | Rubrika: Kultūra

Lietuvos dailės muziejus rugpjūčio 3 d., šeštadienį, 17 val. kviečia į Palangos gintaro muziejaus 50 metų jubiliejaus renginius Palangoje (Vytauto g. 17): simbolinį žibinto prie naujojo Gintaro muziejaus įėjimo įžiebimą, susitikimą su Gintaro muziejaus kūrėjais ir puoselėtojais rūmų Didžiajame salone, parodos „Palangos gintaro muziejui – 50“ atidarymą rūmų...


Šeštadienį Neptūnas kurorte išbarstys beveik 100 kg gintaro  4

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2012 05 03 | Rubrika: Miestas

80 kilogramų gintaro – tiek vadinamojo Lietuvos aukso rytoj, gegužės 5 d., planuojama išbarstyti Palangos pajūryje ties tiltu. Taip didžiausiame šalies kurorte bus švenčiamas Gintarinis Palangos savaitgalis.    Vyks ketvirtus metus Gintarinis savaitgalis Palangoje – jau ketvirtus metus rengiama šventė, kurios metu jūrų dievas Neptūnas...


Žygyje „Gintaro kelias“ – pusantro šimto palangiškių ir svečių

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2012 04 02 | Rubrika: Miestas

Šeštadienį Palangos pajūriu į žygį „Gintaro kelias“ leidosi beveik pusantro šimto žygeivių iš įvairių Lietuvos miestų ir netgi užsienio. Taip kurorte paminėta šaliai svarbi istorinė data – Palangos prijungimo prie Lietuvos metinės.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius