Žengiant kūrybiniu keliu

„Palangos tilto“ informacija, 2009-09-09
Peržiūrėta
455
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palangos Stasio Vainiūno muzikos mokyklos dailės skyrius gali pasigirti ugdantis gabų jaunimą. Vienas iš gabiausiųjų yra šio skyriaus auklėtinis Justas Vaičiūnas. Nuo 11 metų lankantis šią mokyklą jis jau gali pasigirti labai gerais rezultatais, už kuriuos yra dėkingas savo mokytojoms.

 

Jo kūrybinis kelias prasidėjo tuomet, kai jis nupiešė „3 paršiukus“ ir rezultatas buvo geresnis nei kas galėjo tikėtis. Sulaukęs tinkamo amžiaus jis pradėjo lankyti Stasio Vainiūno muzikos mokyklos dailės skyrių. Mokytojoms nepraslydo pro akis vaiko stiprus talentas. Padedant mokytojai ekspertei Lendrūnai Moncevičienei, Rasai Užpelkytei-Jurgelienei ir skulptūros mokytojai Dovilei Oškinytei, netrukus jo darbai papuošė parodų sales.

Pasiekęs jau didelių asmeninių rezultatų Justas išlieka drovus ir tiesiog daro tai, kas jam artimiausia širdžiai ir sielai. Jis – dar tik vaikas, o jo gabumai tiesiog veržiasi iš jo, demonstruodami savo jėgą. Lakios fantazijos berniukas nepasižymi dideliu iškalbingumu, tačiau jo darbai pasako kur kas daugiau. Jo darbai pabuvojo jau išeiviams paminėti skirtame renginyje, Jūrmaloje organizuotoje grafikos darbų parodoje, o vasarai prasidėjus buvo surengta Justo personalinė paroda. Tai tik keletas paminėtų jo asmeninių laimėjimų, jų yra kur kas daugiau. Kūrybingas berniukas nelieka nepastebėtas nei viename renginyje, kur demonstruojami jo darbai. Pats darbų autorius dar nemėgsta viešintis, tad viešumas atitenka tik jo kūriniams.

Už pastangas, siekiant meninių aukštumų, Justas dėkoja savo kantrioms mokytojoms. Jo kūrybinis kelias nubarstytas žiedlapiais ir jis veda link šlovės. O tam pasiekti reikia didelio atsidavimo ir ištiestos pagalbos rankos, kurią mielai ir ištiesia Stasio Vainiūno muzikos mokyklos dailės skyriaus pedagogės. Turėdamos pašaukimą dirbti su vaikais jos su šypsenomis pasitinka visus nesklandumus ir uoliai juos įveikia. Tuomet belieka džiaugtis rezultatais, kuriuos demonstruoja jos pačios ir gabūs vaikai, tokie kaip Justas.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Linas Jegelevičius – vienas iš keleto vyresnės kartos Lietuvos žurnalistų, kuris yra dvikalbis: lengvai ir profesionaliai rašo lietuviškai – jis yra dabar jau vienintelio Palangos laikraščio „Palangos tiltas“ redaktorius, žurnalo „Lietuvos pajūris“ redaktorius ir leidėjas – ir angliškai. Linas jau daugiau kaip 10 metų...


Pristatome Rasą Bluškę, Klaipėdos teritorinės muitinės Muitinės kontrolės organizavimo skyriaus viršininkę, šiuo metu dar laikinai einančią ir Muitinės priežiūros uostuose skyriaus vedėjo pareigas. Leiskime jai pačiai papasakoti apie savo darbo pradžią, patirtį dirbant muitinėje, kuriozinius atvejus, kontrabandą bei pasvarstyti, kas yra geras muitininkas.


Palangos TS-LKD skyrius gegužės pabaigoje kreipimesi į partijos Prezidiumą primena, kad TS-LKD Palangos skyrius – vienas iš stipriausių skyrių Palangoje, o skyriaus pirmininkas ir miesto meras Šarūnas Vaitkus yra išrinktas meru trečiai kadencijai, o konservatoriai turi absoliučią daugumą miesto Taryboje.


„Palangos tilto“ žiniomis, savaitgalį kurorto konservatoriai prie arbatėlės gamtoje ieškos sprendimo iš aklavietės – kokį kandidatą į Seimo rinkimus pasiūlyti Mėguvos vienmandatėje rinkimų apygardoje, kurioje beveik pusė rinkėjų – palangiškiai?


Palangos miesto savivaldybė ir Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos Klaipėdos departamento Palangos skyrius (toliau – NVSC) perspėja, kad liūtys ir potvyniai gali neigiamai paveikti iš šachtinių šulinių naudojamo geriamojo vandens kokybę ir saugą, dėl paviršinės taršos patekimo galimybės į gruntinius vandenis.


Gegužės 26 d. į Palangos Stasio Vainiūno meno mokyklą, į absolventų išleistuvių iškilmes, rinkosi mokiniai, mokytojai, svečiai. Iškilmingame renginyje įteikti Neformaliojo vaikų švietimo pažymėjimai 35-iems Meno mokyklos absolventams. Šiemet mokyklą baigė 19 muzikos skyriaus ir 16 dailės skyriaus mokinių.


  Dešimt metų miesto savivaldybės Taryboje besidarbuojąs ir beveik trejus metus mero duonos „ragavęs“ Remigijus Alvydas Kirstukas pripažįsta dabartinio miesto mero, konservatoriaus Šarūno Vaitkaus pasiekimus. Bet paklaustas, kas jam trukdė, stovint prie miesto vairo daugiau nuveikti jo labui, R. A. Kirstukas teisinosi, kad esą labai svarbu, vadovaujant miestui...


Pasivažinėti dviračiu – puiku. Juolab, kad kurorte – puikūs dviračių takai, o dviračių nuomos punktai gali pasiūlyti dviračių įvairovę. Bet dviračių mėgėjo patirtis, nuomojant dviratį ir juo lekiant su vėjeliu kurorto gatvėmis, gali būti ir karti.


Po daugelio, daugelio metų į savo tikrąją tėviškę Palangą Vaikų bibliotekos ir vedėjos Nijolės Bagdonienės kvietimu sugrįžo, Palangai vėl „atgimė“ į lietuvių vaikų literatūros aruodus daug pasakiškai gero jau įnešusi iškili poetė, Nacionalinės premijos laureatė Ramutė Skučaitė.   Mažieji prirašė laiškų... Mažieji...


Žengiant kūrybiniu keliu

„Palangos tilto“ informacija, 2009 09 09 | Rubrika: Kultūra

Palangos Stasio Vainiūno muzikos mokyklos dailės skyrius gali pasigirti ugdantis gabų jaunimą. Vienas iš gabiausiųjų yra šio skyriaus auklėtinis Justas Vaičiūnas. Nuo 11 metų lankantis šią mokyklą jis jau gali pasigirti labai gerais rezultatais, už kuriuos yra dėkingas savo mokytojoms.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius