Žodis „laisvė“ – 54-ių Lietuvos organizacijų pavadinimuose

Palangos tiltas, 2022-02-15
Peržiūrėta
1059
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Žodis „laisvė“ – 54-ių Lietuvos organizacijų pavadinimuose

Kasmet sausį, vasarį ir kovą Lietuvai minint šalies laisvei ir valstybingumui svarbias datas, kredito biuras „Creditinfo Lietuva“ suskaičiavo, kad mūsų šalyje žodis „laisvė“ sutinkamas 54-ių organizacijų pavadinimuose. Tik vienos specifinės institucijos – Laisvės atėmimo vietų ligoninės – pavadinimas turi priešingą laisvei reikšmę.

Iš jų 25 organizacijos įregistruotos Vilniuje, 14 – Kaune, 6 – Panevėžyje, ir po vieną – Alytuje, Joniškyje, Kėdainiuose, Kaišiadoryse, Klaipėdoje, Kupiškyje, Rokiškyje, Šiauliuose ir Varėnos rajone. 22 organizacijoms vadovauja moterys, 32 – vyrai.

Pastebėta, kad žodžio „laisvė“ naudojimui organizacijos pavadinime dažniausiai įtakos turi taip skambantis  registracijos adresas: 9 Kauno įmonių registracijos adresas yra Laisvės alėja, 5 Panevėžio bendrovių – Laisvės aikštė, 11 įmonių Vilniuje – Laisvės prospektas.

„Akivaizdu, kad kuriant organizacijas arba verslo įmones žmonės noriai pasirenka „Laisvės“ vardą, jei jų gyvenamoji arba darbo vieta susijusi su svarbiomis kiekvienam miestui vietomis. Kiekvienam lietuviui svarbų ir prasmingą žodį gyventojai naudoja arba turėdami neginčijamą pagrindą, arba suteikdami pavadinimui ypatingos reikšmės“, – sako Aurimas Kačinskas, „Creditinfo Lietuva“ vadovas.

21 organizacija turi bendrijos statusą ir dažniausiai jungia daugiabučių namų savininkus. Klaipėdos rajone veikia vienintelė tokiu pavadinimu sodininkų bendrija „Laisvė“.

Lietuvoje taip pat veikia 4 viešos įstaigos – „Laisvė būti“, „Pilietinės rezistencijos ir laisvės gynimo centras“, „Laisvės žmonės“ bei „Laisvės TV“. 2 politinės partijos žodį „laisvė“ naudoja savo pavadinimuose – „Laisvė ir teisingumas” bei Laisvės partija. Su „laisve“ savo pavadinimus susiejo 3 mažosios bendrijos: Kaune registruotos „Žiūrausko laisvė“ ir „Laisvės virtuvė“, taip pat Kupiškio rajone veikianti MV „Laisvė judėti“. Lietuvoje veikia 20 uždarųjų akcinių bendrovių, kurių pavadinimus puošia „laisvė“.

Daugiausia darbo vietų sukūrė dvi biudžetinės įstaigos – tai 268 darbuotojus turinti Laisvės atėmimo vietų ligoninė bei 49 darbo vietas sukūrusi Vilniaus „Laisvės“ gimnazija. 20 darbuotojų pluša Kaune Laisvės alėjoje esančiame „Laisvės bare“, 16 – Varėnos rajone veikiančiame lombarde „Laisvės sala“, bet 8 darbuotojus turi sostinėje įsikūrusi nestandartinių baldų gamintoja „Laisvės baldai“. Po vieną įdarbintą žmogų turi 22 organizacijos.

Kredito biuro duomenimis, kelios organizacijos išsiskiria teisminių ginčų gausa – Laisvės partija jų turėjo 9, partija „Laisvė ir teisingumas“ – 10, DNSB Laisvės al. 23 – 12, о Laisvės atėmimo vietų ligoninė – 2104 (du tūkstančius šimtą keturis). Septynios organizacijos šiuo metu turi skolų arba atidėtų mokėjimų Sodrai.

Kredito biuro atstovų vertinimu, gražiausius pavadinimus su žodžiu „laisvė“ turi šios organizacijos – Šiauliuose socialines paslaugas teikiantis labdaros ir paramos fondas „Laisvės vartai“, trys mažosios bendrijos „Žiūrausko laisvė“, „Laisvės virtuvė“ ir „Laisvė judėti“, Kaune veikiančios uždarosios akcinės bendrovės „Laisvės sodas“ ir „Laisvės metai“, Vilniuje įsikūrusi UAB „77 laisvės“, Joniškio raj. įsteigta VšĮ „Laisvė būti“.

Iš viso „Creditinfo Lietuva“ išanalizavo 105,8 tūkst. šiuo metu veikiančių ir darbuotojų turinčių įmonių. Veikiančiomis įmonėmis laikomos tos, kuriose dirba bent vienas žmogus ir mokami mokesčiai Sodrai.

Daugiau informacijos:
Aurimas Kačinskas, „Creditinfo Lietuva” vadovas ([email protected]; +370 618 10110)

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Seime priimtas Politinių organizacijų įstatymas kartu su kitais politinių organizacijų veiklą reglamentuojančiais aspektais įtvirtino ir pakeistą politinių komitetų registravimo tvarką.


Šiandien, kovo 11-ąją minime mūsų Valstybės Nepriklausomybės atkūrimo dieną. Stebėdami įvykius Ukrainoje, matome, kokia trapi gali būti laisvė, todėl tokiu įtemptu laiku kaip niekad svarbu ją saugoti ir branginti.


Kasmet sausį, vasarį ir kovą Lietuvai minint šalies laisvei ir valstybingumui svarbias datas, kredito biuras „Creditinfo Lietuva“ suskaičiavo, kad mūsų šalyje žodis „laisvė“ sutinkamas 54-ių organizacijų pavadinimuose. Tik vienos specifinės institucijos – Laisvės atėmimo vietų ligoninės – pavadinimas turi priešingą laisvei reikšmę.


Žodis „atostogos“ dažniausiai asocijuojasi su poilsiu ir malonumu, tačiau dažnas turintis vaikų sutiks, kad suplanuoti šeimos laisvalaikį nėra jau tokia paprasta užduotis. 


Lapkričio 12 dieną buvo paskelbti tradicinio rašytojos Kristinos Sabaliauskaitės trumpojo rašinio konkurso nugalėtojai. Šiemet organizatoriams (leidyklai ,,baltos lankos“) pateiktuose rašiniuose 8-12 klasių moksleiviai svarstė: ,,Ką man reiškia laisvė?“ Pasak pačios rašytojos, šiais metais dauguma rašinių buvo pažymėti...


Neeilinė situacija tarsi apvertė pasaulį, kuris jau toks, koks buvo iki šiol, matyt, niekada nebebus. Karantine pradedi mąstyti giliau, ieškoti gyvenimo prasmės. Natūralu, kad tokiu momentu grįžtame prie tikrosios, savo žmogiškosios esmės: keliame egzistencinius klausimus. „Palangos tiltas“ teiravosi palangiškių, kaip jie yra gyvenime įveikę ir dabar...


Siekiant įgyvendinant bendruomeninių organizacijų plėtros politiką Savivaldybėje, stiprinti bendradarbiavimą tarp Savivaldybės institucijų, įstaigų ir bendruomeninių organizacijų, Savivaldybės tarybos sprendimu trejų metų kadencijai sudaryta bendruomeninių organizacijų taryba.


Kultūros naujienos

2018 03 02 | Rubrika: Kultūra

Dalyvavo viktorinoje „Žodis – ne žvirblis“ Vasario 27 dieną Palangos viešojoje bibliotekoje vyko viktorina „Žodis – ne žvirblis“. Palangos viešoji biblioteka jau antrus metus mini Tarptautinę gimtosios kalbos dieną ir ta proga kviečia moksleivius pasitikrinti lietuvių kalbos žinias. Šį kartą jėgas išbandė Palangos...


Savaitgalį viešbutyje „Palangos Juzė“ Klaipėdos apskrities nevyriausybinių organizacijų atstovai rinkosi į seminarą, kuriame kalbėta apie organizacijų bendradarbiavimą bei savanoriškos veiklos populiarinimą. Į seminarą atstovus iš Klaipėdos miesto bei rajono, Skuodo, Šilutės ir Kretingos rajonų ir Palangos sukvietė Kretingos moterų informacijos ir...


Už modernų kurortą! (Visuomeninių organizacijų atstovai)

Tėvynės Sąjungos - Lietuvos krikščionių demokratų (TS – LKD) Palangos skyrius, 2011 01 09 | Rubrika: Miestas

Šiandien mes pristatome mūsų kandidatų sąraše esančius visuomeninių organizacijų atstovus.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius