Žydrūnas Savickas savo gyvenimo istoriją atvežė į pajūrį

Rasa GEDVILAITĖ, 2010-08-31
Peržiūrėta
2381
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Net ir pliaupiantis lietus nesutrukdė žmonėms praėjusį sekmadienį išsirikiavus laukti eilėje prie  Pramogų ir poilsio komplekso HBH „Juozo alus“, mat tądien ten svečiavosi stipriausias pasaulio žmogus Žydrūnas Savickas. Ten jis pristatė biografinę knygą „Žydrūnas Savickas – žmogus iš geležies“, kurią parašė Andrius Guginis. Stipriausias pasaulio žmogus susirinkusiems žmonėms suteikė galimybę su juo pabendrauti, įsiamžinti, o patys drąsiausieji nepabūgo išbandyti ir savo jėgas.

 

Po rungtynių

Sekmadienį Ž.Savickas į Žibininkus atvyko po praėjusią dieną vykusio išbandymo – tądien galiūnas dalyvavo Lietuvos galiūnų varžybose Ignalinoje, o vėliau Radviliškio geležinkelio stotyje laukė ant bėgių stovintis šilumvežis. Trys šalies galiūnai – Žydrūnas Savickas, Vidas Blekaitis ir Saulius Brusokas bei Islandijos galiūnas Stefan Solvi Peturson traukė 135 tonas sveriantį šilumvežį, demonstruodami neeilinius savo gabumus.

 

Su savo biografija

Net ir patirtas nuovargis nesutrukdė Ž.Savickui atvykti į pajūrį, kur jo jau laukė būrys besižavinčių žmonių, visgi jis – neeilinė asmenybė, stebinanti savo pasiekimais ir ištverme. „Lietuvoje daug žymių sportininkų, tačiau jie neturi savo biografijų, tad ir ėmiausi šios užduoties, juo labiau, kad Ž.Savickas garsina Lietuvos vardą visame pasaulyje“, - knygos atsiradimo priežastį apibūdino A.Guginis. Galiūnas atskleidė, jog būtų ėmęsis ir pats šio darbo, tačiau tam vis pritrūkdavę laiko, tad patikėjo A.Guginio profesionalumu ir „atidavė savo gyvenimą“ į jo rankas.

Ž.Savickas gimė 1975 liepos 15 dieną Biržų mieste. Dar būdamas vaikas išsiskyrė savo ūgiu ir jėga. 1989 metais, pamatęs per televiziją pirmas galiūnų varžybas Lietuvoje, nutarė pradėti sportuoti ir pats tapti galiūnu. Jau po trejų metų, būdamas tik šešiolikmetis, išbandė jėgas galiūnų varžybose. Po tų varžybų jis dar labiau užsidegė noru sportuoti ir tapti stipriausiu. Ž.Savickas dalyvavo ne tik galiūnų, bet ir jėgos trikovės varžybose. Jau antrose savo gyvenime jėgos trikovės varžybose pagerino Lietuvos rekordą. Galiūnas pirmasis Lietuvoje pritūpęs su 400 kg sveriančia štanga, atkėlęs 400 kg ir jėgos trikovės sumoje surinkęs 1000 kg. 1998 metais Ž.Savickas laimėjo Lietuvos galiūnų čempionatą ir pirmą kartą dalyvavo pasaulio galiūnų čempionate. Tai – tik dalis sportininko nueito kelio.

 

Be paslapčių

Pramogų ir poilsio komplekse populiarumo stipruoliui Ž.Savickui netrūko. Visų žvilgsniai krypo į jį, o smalsiausieji dar turėjo galimybę sužinoti ir daugiau apie šį ypatingą svečią. „Žmogus iš geležies“ nuoširdžiai priėmė kiekvieną panorusį paspausti jam ranką ar nusifotografuoti. Jog Ž.Savickas ypatingai nuoširdus ir atviras, patvirtino ir knygos autorius A.Guginis, kuris turėjo progą pažinti galiūną ne tik kaip sportininką, pasiekusį įspūdingų rekordų, bet ir kaip paprastą, nuoširdų žmogų. Ž.Savicką ir patį maloniai nustebino Žibininkuose susirinkusių žmonių gausa ir jų geranoriškumas, o ir aplinka jam sukūrė malonų įspūdį.

Mažai tą vakarą apie stipriausią pasaulio žmogų beliko paslapčių – žmonės smalsavo apie jo rekordus, kūno sudėjimą, netgi svajones. Didžiausią gyvenime savo svajonę jis jau pasiekė – tapo stipriausiu pasaulio žmogumi, tačiau tai netrukdo ir toliau stebinti, siekiant įspūdingų rekordų.

 

Retas svečias

Ž.Savickas atskleidė, jog pastaruoju metu retai begali leisti sau ilsėtis pajūryje. „Būdamas netoli Palangos, visuomet ją aplankau, tačiau ilgiau pabūti neturiu laiko, tad ši viešnagė taip pat malonus atotrūkis“, - papasakojo sportininkas, prisiminęs, jog vaikystėje su tėvais atvažiuodavo dažniau.

 

Knygoje – sporto istorija

Biografinėje knygoje atskleidžiamos užsibrėžto tikslo siekimo detalės. Kaip paminėjo jos autorius A.Guginis, joje papasakota visa Ž.Savicko sporto istorija – margaspalvė, paženklinta traumų ir įspūdingų laimėjimų. „Ž.Savickas ėmęs svajoti apie sportininko karjerą ir užsibrėžęs tikslus, kantriai to siekė, o šioje knygoje tai ir pateikiama – kaip svajonę paversti realybe, tad tai gali būti vertinga ir būsimiems sportininkams“, - knygą apibūdino pats autorius. „Aš ir pats skaitydavau knygas apie pasaulio sportininkus“, - pritarė Ž.Savickas.

 

Išbandymai svečiams

Prasisklaidžius debesims, Ž.Savickas visus pakvietė į kiemą, kur išbandymai laukė susirinkusių žmonių. Čia savo jėgas panoro išbandyti vyrai. Iš visų Lietuvos kampelių atvažiavę svečiai siekė kuo ilgiau rankose išlaikyti 12 kg varžtą bei surinkę komandas varžėsi virvės traukimo rungtyje. Šioms rungtims teisėjavo Ž.Savickas.

 

Pavykęs renginys

Kartu su savim atvežęs šventiškų emocijų pliūpsnį, Ž.Savickas suteikė progą švęsti, tad juoko ir smagių akimirkų nepristigo. „Renginys tikrai pavyko. Žmonės pajuto, koks iš tiesų yra stipriausias pasaulio žmogus, o jis malonus ir atlapaširdis, tad šalia jo panoro pabūti kiekvienas apsilankęs“, - renginio akimirkomis pasidalino renginį vedęs ir padėjęs jį organizuoti Dovydas Bajoras. Galiūno apsilankymas praskaidrino popietę ir suteikė įdomių pramogų, tad joms abejingų neliko.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Palanga – miestas prie jūros, turintis ypatingą aurą. Prancūzų rašytojas Alber'as Camus yra pastebėjęs, kad „kai kurios išskirtinės vietovės, pavyzdžiui, pajūrio miestai, atsiveria dangui“.


Vienas žmogus žuvo ir vienas buvo sužalotas pirmadienį greta Palangos susidūrus sunkvežimiui ir lengvajam automobiliui „Toyota Yaris“.


Meravimo dešimtmetį mininčiam miesto merui Šarūnui Vaitkui gerų žodžių negailėjo ir Saulius Skvernelis, buvęs premjeras, dabar – Seimo narys, Seimo opozicijos lyderis. „Šarūnas yra tiesiog hyper aktyvus, labai darbštus, sąžiningas ir nuoširdus žmogus. Jis nuolat jaučia didelę asmeninę atsakomybę ne tik tam, ką daro, bet ir visai Palangos...


Palangos miesto visuomenės sveikatos biuras informavo, kad vakar, pirmadienį, sausio 4 d., Palangoje buvo registruoti du COVID-19 atvejai. Praėjusį penktadienį per parą Palangoje buvo registruota 14 koronaviruso atvejų, pasveiko 13, mirė žmogus. Šeštadienį atvejų per parą buvo registruoti 7 atvejai, pasveikusiųjų nebuvo registruota. Sekmadienį atitinkamai – 13 ir nė vieno.


Rugpjūčio 31 d., pirmadienį, Klaipėdos apskrities vyriausiasis policijos komisariatas gavo pranešimą, kad Palangoje užpultas žmogus.


Kai kurie mūsų skaitytojai – taikliai? – pastebėjo, kad „visų konservatorių“ mintys, šnekantis su „Palangos tiltu“ šios Tarybos kadencijos pusiaukelės proga, yra gan panašios: įvykdėme, ryškūs darbai, vieninga koalicija. Bet Vaidas Šimaitis, miesto savivaldybės Tarybos narys ir Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių...


Penktadienį į Palangos miesto savivaldybės viešąją biblioteką rinkosi tie, kas skaito ir myli Kristijono Donelaičio kūrybą. Čia buvo surengtas vakaras 300-osioms lietuvių grožinės literatūros pradininko gimimo metinėms atminti, kuriame skambėjo ne tik mūsų literatūros klasika pripažintos poemos „Metai“ ištraukos - paskaitą „K. Donelaitis: literatūros klasikas ar...


Praėjusį antradienį viešbutyje „Prie parko“ vyko pirmosios V. Schmidt personalinės tapybos parodos atidarymas, suintrigavęs ne vieną palangiškį ir miesto svečią. Paveikslų autorė, viena iš   Palangos moterų „Lions“ klubo  įkūrėjų, visuomenės veikėja, dabar tapusi ir dailininke, pristatė savo darbus visuomenei.


„Mokinių sporto šventė, skirta tarptautinei vaikų gynimo dienai pažymėti“ – jau tradicinė, kiekvienais metais vykstanti šventė centriniame Palangos stadione ir šiemet sukvietė sportuoti paties „įvairiausio plauko“ moksleivius.


Net ir pliaupiantis lietus nesutrukdė žmonėms praėjusį sekmadienį išsirikiavus laukti eilėje prie  Pramogų ir poilsio komplekso HBH „Juozo alus“, mat tądien ten svečiavosi stipriausias pasaulio žmogus Žydrūnas Savickas. Ten jis pristatė biografinę knygą „Žydrūnas Savickas – žmogus iš geležies“, kurią parašė Andrius Guginis. Stipriausias...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius