XVII-asis muzikos festivalis „Pasaulio balsai 2025“ | Palanga 2025 m. liepos 31 d. – rugpjūčio 30 d.

Palangos tiltas, 2025-07-21
Peržiūrėta
380
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

XVII-asis muzikos festivalis „Pasaulio balsai 2025“ | Palanga 2025 m. liepos 31 d. – rugpjūčio 30 d.

„Tapau sonatą – eskizuose jau visa apmesta... Labai norėčiau ją baigti kuo greičiausiai, nes jau antra pradeda man rodytis akyse. Atvešiu į Palangą – pamatysi.“
— M. K. Čiurlionis, iš laiško Sofijai, 1908 m.

Palanga vėl tampa svarbia profesionaliosios muzikos susitikimų vieta – čia vasarą vyks XVII-asis tarptautinis muzikos festivalis „Pasaulio balsai 2025“, suburiantis iškilius atlikėjus iš Lietuvos ir viso pasaulio. Šių metų tema – „Saulės ir jūros sonata“ – kviečia patirti muziką kaip daugiasluoksnį, gyvą, emocijomis alsuojantį paveikslą. Kaip ir M. K. Čiurlionio kūryba, festivalio programa pulsuoja spalvomis, atspalviais, potėpiais – kiekvienas koncertas tampa dalimi vientisos meninės visumos.

Festivalio programa sąmoningai plėtojama kaip muzikinė dramaturgija

Liepos 31 d., Palangos Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčioje, festivalį pradės vargonininkas Virginijus Barkauskas (JAV). 

Rugpjūčio 5 d. Palangos gintaro muziejuje – jausmų ir peizažų koncertas su Vera Talerko (sopranas, Norvegija), Grantu Šileikiu (baritonas, Vokietija) ir Césaru Cañón (pianistas, Kolumbija). 

Rugpjūčio 6 d. Palangos bažnyčioje – sodrių sąskambių programa „Àdieu“, atliekama pasaulinę šlovę pelniusio Čiurlionio kvarteto.

Tembrinis sodrumas ir muzikinės spalvos

Vidurinė festivalio dalis išsiskirs tembriniu sodrumu – Palangos Kurhauze skambės ansambliai, Tembrinis sodrumas ir garsų tapyba

Vidurinė festivalio dalis išsiskirs tembriniu sodrumu – Palangos Kurhauze skambės ansambliai, pučiamieji instrumentai ir originalios aranžuotės. 

Rugpjūčio 18 d. koncerte „Elegija trims“ pasirodys Asta Krikščiūnaitė (sopranas), Milda Umbrusevičiūtė (fortepijonas) ir Gleb Pyšniak (violončelė). Klausytojai išgirs ypatingo subtilumo, Lietuvoje dar neskambėjusius André Previno kūrinius, parašytus sopranui, violončelei ir fortepijonui. 

Rugpjūčio 24 d. koncertas, įkvėptas M. K. Čiurlionio kūrybos, taps muzikinės vaizduotės paveikslu. Jame muzikuos Beata Ignatavičiūtė (sopranas), obojininkai Robertas ir Laurynas Beinariai bei Klaipėdos bras kvintetas – skambės programa, kurioje muzikos garsai kuria vaizdus.

Festivalio kulminacija – trys išskirtiniai vakarai

Paskutinė festivalio savaitė – tikra muzikinė kulminacija. Palangos Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčioje vyks trys finaliniai koncertai.

Rugpjūčio 27 d. – išskirtinis koncertas su eufonijos meistrais Misa Mead ir Steven Mead (Jungtinė Karalystė), Palangos orkestru ir dirigentu Vygantu Rekašiumi

Rugpjūčio 29 d. – sakralinis vakaras „Štai čia šviesa“, kurį pristatys valstybinis choras „Vilnius“, vadovaujamas meno vadovo ir vyriausiojo dirigento Artūro Dambrausko. Ši programa parengta specialiai šiam festivaliui.

Iškilminga pabaiga – naujas skambesys Lietuvoje

Festivalį rugpjūčio 30 d. užbaigs iškilmingas koncertas, kuriame pirmą kartą Lietuvoje nuskambės norvegų kompozitoriaus Egilio Hovlando sakralinis opusas „Agnus Dei“, sukurtas mišriam chorui ir fagotui.

Šis retai atliekamas, giliai jaudinantis kūrinys alsuoja vidine ramybe ir šviesia meditacine nuotaika.
Jį atliks fagotininkas Roman Reznik (Švedija / Ukraina) ir valstybinis choras „Polifonija“, vadovaujamas dirigento Lino Balandžio.

Festivalis „Pasaulio balsai 2025“ – tai ne tik koncertai, bet ir muzikinė kelionė. Joje atsiveria spalvingas skirtingų kultūrų, muzikos stilių ir skambesio pasaulis.
Kiekvienas koncertas – tarsi atskiras paveikslo fragmentas, kuris pamėgtose Palangos erdvėse, aidint jūros alsavimui, susilieja į vieną meninę visumą – „Saulės ir jūros sonatą“.

Visų festivalio koncertų pradžia – 19 val.Koncertai Palangos Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčioje – nemokami.Bilietus į rugpjūčio 5, 18 ir 24 d. koncertus platina: www.bilietai.lt

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Palanga vėl tampa svarbia profesionaliosios muzikos susitikimų vieta – čia vasarą vyks XVII-asis tarptautinis muzikos festivalis „Pasaulio balsai 2025“, suburiantis iškilius atlikėjus iš Lietuvos ir viso pasaulio. 


Vasaros vakarai uostamiestyje šiemet įgauna naujų atspalvių – Klaipėdos festivalis grįžta ir kviečia pasinerti į muzikos, šokio ir vizualaus meno patirtis dar neatrastose miesto erdvėse.


Gegužės 23–25 d. Palangoje vyksiantis tarptautinis pučiamųjų muzikos festivalis „Amber Wind 2025“ vėl grįžta į mūsų kurortą po vienerių metų pertraukos – žada ne tik aukštos meninės vertės koncertus, bet ir unikalią galimybę mokytis iš užsienio kolegų.


Septintasis tarptautinis pučiamųjų muzikos festivalis „Amber Wind 2025“ gala koncerte kvies švęsti vienybę, bendruomeniškumą ir Naujojo Orleano dvasią.


Po metų pertraukos, kai Palanga svetingai priėmė Europos varinių pučiamųjų orkestrų čempionatą, didžiausias pajūrio pučiamųjų muzikos žanro renginys „Amber Wind“ grįžta su nauja jėga.


2025 metais vėl sugrįžta ambicingas VII Tarptautinis kamerinės muzikos festivalis „Impresijos“. Programoje numatyti 23 koncertai, kurie vyks Lietuvoje ir užsienyje. 


Pirmą kartą Palangoje visus muzikos mylėtojus kviečia tarptautinis vokalo festivalis – konkursas „Teatrališka daina 2025“. Renginys vyks vasario 25 d. 11:00 val. Palangos kurhauzo koncertų salėje.


Sekmadienį pajūrį užpildys viltimi alsuojantys kamerinės, vokalinės ir chorinės muzikos koncertai, pristatantys XVI-ąjį muzikos festivalį „Pasaulio balsai“. 


Liepos 31 – rugpjūčio 21 dienomis jau keturioliktą vasarą iš eilės Palangos miesto gyventojus ir svečius kviečia muzikos festivalis „Pasaulio balsai“.


Palangos Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į Dangų bažnyčia (Vytauto g. 51): Žolinės šventė (rugpjūčio 14 d., trečiadienis, 20 val.) Solistas V. Noreika (tenoras). Palangos pučiamųjų instrumentų orkestras (dirigentas V. Rekašius). Programoje: J. S. Bach, R. van Beringen, Ph. Sparke, G. Verdi, A. Caldar, P. Stanek. Festivalio baigiamasis koncertas (rugpjūčio...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius