„Žaliosios europiečių atostogos“ ragina saugoti gamtą

Rasa GEDVILAITĖ, Linas JEGELEVIČIUS, 2010-08-15
Peržiūrėta
1319
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje jau trečią kartą inicijuoja kovai su klimato kaita skirtą projektą „Žaliosios europiečių atostogos“.

 

Renginys prasidėjo spaudos konferencija Botanikos parke, Rotondoje, ketvirtadienio popietę. Joje dalyvavo Laimutė Pilukaitė, laikinai einanti Europos Komisijos atstovybės vadovės pareigas, Erlandas Paplauskas, ekologinio klubo „Žvejonė“ pirmininkas, Palangos savivaldybės vicemerė Marytė Vačerskienė ir Botanikos parko direktorius Antanas Sebeckas. Konferencijos dalyviai atkreipė dėmesį į nykstančią bioįvairovę, žmogaus įtaką gamtosaugai, ekologiją.

Palangos centrinėje miesto aikštėje įsikūręs „Žaliųjų europiečių atostogų“ laisvalaikio miestelis keturias dienas nuo šeštos valandos vakaro iki dešimtos pritrauks visus neabejingus gamtai ir jos išsaugojimui.

Trečius metus Europos Komisijos atstovybės organizuojamas renginys šiemet siekia atkreipti visuomenės dėmesį į biologinės įvairovės nykimo problemą bei ragina visuomenės narius elgtis draugiškiau su aplinka. Šūkiu „Mes visi susiję!“ kurorto gyventojus ir svečius pasitiksiančiame miestelyje ir suaugusieji, ir vaikai galės sužinoti, kaip tausoti aplinką ir prisidėti prie gamtos įvairovės išsaugojimo.

Per keturias renginiui skirtas dienas susirinkusiems palangiškiams ir miesto svečiams bus suteikta galimybė įdėmiau pažvelgti į keturias skirtingas gamtos stichijas – į orą, žemę, vandenį ir ugnį. Pirmą kartą Lietuvoje specialiai įrengtose palapinėse palangiškiai ir poilsiautojai jau ketvirtadienį turėjo progą pamatyti ir patirti, kaip šias stichijas veikia žmogaus veikla. Pirmąją dieną buvo atkreiptas dėmesys į orą, suteikus dienos temai pavadinimą – „Oras ir žmogus“, praėjusį penktadienį buvo skelbiama „Žemės ir žmogaus“ tema, šiandien – „Vanduo ir žmogus“, o sekmadienį bus atkreiptas dėmesys į ugnį.

Šventės atidarymo metu pasveikinimo žodį tarė Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje vadovė Laimutė Pilukaitė, kuri pasidžiaugė vėl organizuojama akcija, siekiant saugoti gamtą, propaguojant atkreipti dėmesį į daromą žalą. Taip pat organizatorius bei susirinkusius palangiškius bei miesto svečius pasveikino Palangos miesto savivaldybės vicemerė Marytė Vačerskienė bei Europos Sąjungos atstovas Afganistane Vygaudas Ušackas. Ketvirtadienį dienos svečiu tapo Juodkrantės paukščių žiedavimo stoties vedėjas Vytautas Pareigis, kuris pasidalino su visais susirinkusiaisiais savo sukaupta patirtimi. Smagiausia, žinoma labiausiai vaikams, buvo žaidimams padedant įminti gamtos paslaptis. Jie patyrė daug džiaugsmo ir pasisėmė tuo pačiu naudingos patirties dėlionėje „Kaip teisingai rūšiuoti atliekas“, taip pat žaidime „Išmintingo taupymo vadovas“, o ir trumpametražiai filmukai bei paroda „Biologinės įvairovės“ suteikė visapusišką naudą visiems stebėjusiems. Vakarop sekė linksmoji vakaro dalis, kuomet buvo teikiami dienos viktorinos laimėtojams apdovanojimai, o vakarą praskaidrino Palangos pučiamųjų orkestras.

Net keturias dienas besitęsiančios „Žaliųjų europiečių atostogos“ suteiks progą išgirsti naudingų žinių, o ir patirti įdomių pramogų. „Žaliųjų europiečių atostogų“ uždaryme sekmadienį 21 val. laukia susitikimas su dainininke Jurga Šeduikyte ir fakyrų pasirodymas.

Jūsų komentaras:

Sandman 2013-05-05 20:18 ([email protected] / IP: 213.83.129.98)
No už tradične je to v piatok, takže to vyjuhove iba tfdm, ktored buď študujfa v bledzkom okoled, alebo majfa vhodne nastavenfd rozvrh. Pozdrav tam slečnu, ktore1 objektedvne hodnoted poe9ziu a skfas jej odke1zať, že by bolo dobre9 posunfať to na sobotu.

Taip pat skaitykite

„Žaliosios europiečių atostogos Palangoje 2020“ kviečia pajūryje gyvenančius ir poilsiaujančius žmones pasimėgauti ne tik saulės voniomis, bet ir daugiau sužinoti apie klimato kaitą, aplinkosaugą ir biologinę įvairovę.


Šeštadienį palangiškių ir miesto svečių dėmesį traukė jau dešimtosios kurorte organizuojamos „Žaliosios europiečių atostogos“. Europos komisijos atstovybės Lietuvoje organizuojamame renginyje kasmet atkreipiamas dėmesys į mūsų aplinką ir kaip ją išsaugoti, mažiau teršti. Šiemet daugiausiai dėmesio skirta plastikui.


Vasarą J. Basanavičiaus gatvė Palangoje yra įvairių pasiūlymų, pramogų, atrakcijų turgus. Joje poilsiautojų pagundos tyko kas žingsnį. Ar įsigyti savo portretą, ar pasidaryti laikiną tatuiruotę, ar skaniai pavalgyti, ar nueiti į linksmus atrakcionus? O galbūt išbandyti viską? O ką atostogautojų marga minia ir pati promenada reiškia tiems, kurie lieja čia prakaitą ir vilioja...


Populiariausia lietuvių atostogų kryptis – Lietuvos pajūris arba gimtasis kaimas. Taip šiais metais atostogaus daugiau kaip pusė lietuvių. O šeši iš dešimties apklaustųjų teigia atostogoms skiriantys ne daugiau kaip 500 eurų, rodo internetinė Pigu.lt klientų apklausa.


Jūratė RIEPŠAITĖ Atostogos –  turbūt daugeliui iš mūsų tai pats geriausias metas pailsėti ar nuveikti tai, ką norime. Pasibaigus mokslo metams, ne vienam jaunuoliui teko rimtai apmąstyti, ką jis norėtų atlikti per šias vasaros atostogas. Tad ką renkasi Palangos miesto jaunimas: poilsį, sunkų darbą ar „trynimąsi“ gatvėmis?  ...


Šiemet atostogos privertė mokinius pasukti galvas, ką reikės veikti: linksmintis ar ruoštis ne už kalnų gresiantiems egzaminams, galbūt aplankyti tėvus arba išvažiuoti atostogauti?


Rugpjūčio 12 -15 dienomis ketvirtą kartą Palangoje vykęs renginys „Žaliosios europiečių atostogos 2011“ kvietė miestiečius bei miesto svečius atkreipti dėmesį į atliekų rūšiavimo problemas bei neigiamą poveikį Baltijos jūros ekosistemai.


„Žaliosios europiečių atostogos“ ragina saugoti gamtą  1

Rasa GEDVILAITĖ, Linas JEGELEVIČIUS, 2010 08 15 | Rubrika: Miestas

Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje jau trečią kartą inicijuoja kovai su klimato kaita skirtą projektą „Žaliosios europiečių atostogos“.


Ekonominio nuosmukio metu vis labiau ryškėja liūdnos tendencijos. Įmonės, siekdamos išsilaikyti, kaip vieną iš  taupymo būdų renkasi darbuotojų nemokamas atostogas. Tokį sprendimą priėmė ir kurorto bendrovė „Palangos vandenys“. Nors įstatymas darbdaviams kai kuriais atvejais suteikia tokią galimybę, tačiau tuo pačiu draudžia iš darbuotojo reikalauti imti nemokamų atostogų.


Bonifacijaus atostogos

Monika ŠIUGŽDAITĖ, 2009 03 16 | Rubrika: Miestas

Kol saulė nelepina spindulių saujom, tol tenka tik pasvajoti apie žemiškus ir nežemiškus malonumus... Masažai, saulės bučiniai, vandens purslai... Matyt, mane veikia „holivudinė vaizduotė“ ir mano akys, pavergtos nudailintų filmų scenų iš saulėto rojaus, verčia svajoti apie atostogas kažkur beveik dievo ausyje.  


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius