„Ąžuoliuko“ vaikai aktyviai saugo gamtą

Rasa GEDVILAITĖ, 2010-05-04
Peržiūrėta
1188
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Lopšelyje-darželyje „Ąžuoliukas“ praėjusį trečiadienį buvo atkreiptas dėmesys į propaguojamą ekologinę kryptį. Susirinkusios pedagogės išgirdo apie „Ąžuoliuko“ auklėtojų vykdomus projektus, turėjo progą apžiūrėti vaikų sukurtą parodėlę, sužinojo, kaip ši vertybė perteikiama vaikams, kurie savo ruožtu spektakliu pademonstravo, kaip jiems svarbu saugoti gamtą, kuria taip mielai džiaugiasi.

 

Vaikai neabejingi gamtai

Seminaras prasidėjo vaikų sukurtu lėlių teatro spektakliu „Pavojingas žvirblių skrydis“, kuriame priešmokyklinio ugdymo grupės auklėtiniai papasakojo kaip jaučiasi gyvūnėliai, gyvendami žmonių teršiamoje aplinkoje. Vaizdžiai atskleidę opią šiuolaikinio gyvenimo problemą, pasinaudoję itin originaliai sukurtomis direktorės pavaduotojos ugdymui Zitos Paulikienės lėlėmis, vaikai susilaukė didelių pagyrų ir aplodismentų. Auklėtojų Salomėjos Dobromilskienės ir Nerutės Šiušienės bei muzikos mokytojos Nijolės Petrauskienės sukurtas spektaklis bylojo apie tai, kad vaikai supranta daromą žalą ir patys stengiasi pagelbėti gamtai. S.Dobromilskienė tai patvirtino, sakydama, kad šie vaikai turi unikalią galimybę gyventi prie jūros ir ja džiaugtis, kada panorėję, ko negali kituose miestuose gyvenantys vaikai. Šia proga vaikai padainavo dainą apie visų mylimą Baltiją. Šį spektaklį vaikai vaidino ne paskutinį kartą, praėjusį penktadienį jį pademonstravo ir Kretingoje į VII-ąją vaikų teatrų šventę „Mėlynasis lapelis-2010“ susirinkusiems žiūrovams.

 

Parodėlė „Sveiki, aš atliekiukas“

Po itin jausmingo spektaklio pedagogės skubėjo pasidalinti savo išgyventomis emocijomis, o lopšelio-darželio „Ąžuoliukas“ papuošta palangė bei piešiniais apkabintos sienos nepaliko abejingos nei vienos viešnios. Visos mielai įvertino vaikų parodėlę „Sveiki, aš atliekiukas“, kurioje netrūko išradingai padarytų darbelių – iš plastikinių daiktų sulipdyti įvairiausi gyvūnai, netgi visos šeimynos, o šiukšlių maišai bei saldainių popieriukai panaudoti įspūdingoms suknelėms ir daug kitų labai kūrybiškų darbų. Džiaugdamosis išradingumu pedagogės negailėjo pagyrų.

 

Nuveikti naudingi darbai

Direktorės pavaduotoja ugdymui Z.Paulikienė pristatė projektą „Padedu gamtai, padedu sau“, kuriame supažindino susirinkusias pedagoges su jų vykdoma veikla ir gamtos puoselėjimu, į kurį aktyviai įsitraukia vaikai. Projektu „Už vieną trupinėlį – čiulbėsiu visą vasarėlę“ auklėtoja Stanislava Kvasienė papasakojo apie vaikų pažintį su paukščiais bei puoselėjamą norą pagelbėti žiemą badaujantiems paukšteliams. Žinodami, kas yra „baltasis badas“, vaikai mielai maitino mažuosius čiulbuonėlius, visą žiemą nepamiršę išsaugojo savo draugus, kurie dabar džiugina savo giesmėmis. Auklėtoja Milda Valantinienė pristatė projektą „Šiukšles rinksiu, rūšiuosiu – gamtą saugosiu“ išsamiai supažindindama su savo grupės vaikais nuveiktais itin naudingais darbais, tausojant gamtą.

Susirinkusios pedagogės liko sužavėtos lopšelio-darželio „Ąžuoliukas“ pedagogių veiklumu ir dėkojo už naudingas žinias, galbūt praversiančiomis ateityje. Itin buvo pasidžiaugta pedagogių surinkta knyga, kurioje gausu ugdymo veikloje naudojamos medžiagos. Puikiai atskleidusios savo sumanymų įgyvendinimus pedagogės neliko nepastebėtos, joms buvo skirtos nuoširdžios padėkos.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Visas būrys klaipėdiečių darbuojasi Palangoje, tačiau toli gražu ne visi čia pritampa, o juo labiau diriguoja kitiems. Tačiau klaipėdietei, buvusiai Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro Informacijos ir pardavimų skyriaus vedėjai, o dabar Palangos Kultūros ir Jaunimo centro (PKJC) direktorei Vitai Petrauskienei pasisekė – Palangoje ji nardo kaip žuvis vandenyje, nors prieš beveik...


Augantis visuomenės ekologinis sąmoningumas lemia didėjantį dėmesį aplinkosaugai, atsakingesniam vartojimui ir atliekų perdirbimui. Kartu ryškėja ir ekologinio vaikų švietimo svarba. Ekspertų teigimu, tvaresnės vaikų gyvensenos įpročius svarbu ugdyti nuo mažų dienų – tik tuomet jie užaugs sąmoningais ir savo aplinka besirūpinančiais piliečiais. Juk vaiko pasaulio pažinimas...


Palangos lopšelyje-darželyje „Ąžuoliukas“ direktoriaus pavaduotojos ūkiui RamunėsGadiliauskienės iniciatyva spalio mėnesįbuvo organizuotipriešgaisrinės saugos mokymai, kurių tikslas buvo praktiškai atlikti vaikų ir personalo evakuaciją.


Kasmet spalio 4-ąją pažymime Pasaulinę gyvūnų dieną – Palangos lopšelis-darželis „Ąžuoliukas“ yra ekologinės krypties ikimokyklinė įstaiga. Tad mūsų tikslas – mokyti mažuosius pažinti, tyrinėti, saugoti gamtą, suteikti žinių apie supančią aplinką, gyvūnų globą ir priežiūrą.


Sausio 6 dieną apsilankę Trys Karaliaipasveikinolopšelio-darželio „Ąžuoliukas“ vaikus, visą bendruomenę ir palinkėjo gerų atėjusių metų.Ta proga įstaigos teatro grupės pedagogai, direktoriaus pavaduotoja ugdymui Zita Paulikienė, meninio ugdymo mokytoja Nijolė Petrauskienė pakvietė visus į jautrų spektaklį „Žaliaskarė eglutė“.


Lopšelio-darželio ,,Ąžuoliukas“ bendruomenė aktyviai įsijungė į Europos judumo savaitę. Rugsėjo 16 dienos ryte vaikai, pedagogai, darbuotojai, tėveliai susirinko į bendrą rytinę mankštą. Direktorė Rūta Regina Lukaitienė paskelbė Europos judumo savaitės pradžią ir palinkėjo visiems kuo daugiau judėti, būti geros nuotaikos. Mankštą nuotaikingai pravedė auklėtoja...


Palangos lopšelis-darželis „Ąžuoliukas“ įsikūręs netoli Birutės parko, vykdė projektą „Medžiai - šalia mūsų“. Šio projekto tikslas – plėtoti vaiko poreikį pažinti aplinkinį pasaulį, pratinant jame atitinkamai elgtis ir vertinti visa, kas jį supa.  


„Tėvai nežinojo, pas ką mane nuvežti, tai aš pati jiems pasakiau“, - atkartojo savo mažosios pacientės žodžius vaikų gydytojas Alfredas Kerulis. Pelnyti vaikų meilę šiam gydytojui ne itin sudėtinga. Pasak jo, svarbu užmegzti ryšį, o jį užmezgus vaikai gydytoju ima pasitikėti ir nejaučia nei menkiausios baimės. Ypatingai tuo atveju, jei atliekama procedūra nekelia skausmo. Pastaruoju metu...


„Žaliosios europiečių atostogos“ ragina saugoti gamtą  1

Rasa GEDVILAITĖ, Linas JEGELEVIČIUS, 2010 08 15 | Rubrika: Miestas

Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje jau trečią kartą inicijuoja kovai su klimato kaita skirtą projektą „Žaliosios europiečių atostogos“.


„Ąžuoliuko“ vaikai aktyviai saugo gamtą

Rasa GEDVILAITĖ, 2010 05 04 | Rubrika: Miestas

Lopšelyje-darželyje „Ąžuoliukas“ praėjusį trečiadienį buvo atkreiptas dėmesys į propaguojamą ekologinę kryptį. Susirinkusios pedagogės išgirdo apie „Ąžuoliuko“ auklėtojų vykdomus projektus, turėjo progą apžiūrėti vaikų sukurtą parodėlę, sužinojo, kaip ši vertybė perteikiama vaikams, kurie savo ruožtu spektakliu pademonstravo, kaip jiems svarbu saugoti gamtą, kuria taip mielai džiaugiasi.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius