„Nykštukas“ šventė auklėtojų ir vaikų jungtinio teatro „Tukas“ 20-metį

Palangos tiltas, 2016-04-11
Peržiūrėta
1072
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

„Nykštukas“ šventė auklėtojų ir vaikų jungtinio teatro „Tukas“ 20-metį

Prieš 20 metų lopšelyje-darželyje „Nykštukas“ buvo įkurtas auklėtojų ir vaikų jungtinis teatras „Tukas“, kurio veikla džiugina visus – ir mažus ir didelius... Šio teatro įkūrėja, režisierė ir organizatorė – priešmokyklinio ugdymo pedagogė Ona Šleiniuvienė. Ji aplink save subūrė bendraminčių būrelį, kuris per tuos 20 metų beveik nepasikeitė.
Nuo „Tuko“ įkūrimo pradžios vaidina auklėtojos Aldona Venskienė, Birutė Pikūnienė, Diana Dašuk, Irina Kvietkauskienė. Į užtarnautą poilsį išėjus ilgametei aktorei Reginai Šeputienei, ją sėkmingai pakeitė Diana Intaitė. Teatro gyvavimo pradžioje muziką spektakliams parinkdavo meninio ugdymo mokytoja Marijona Laukienė, o dabar – Ina Cholinienė.
Per visą teatro „Tukas“ gyvavimo laikotarpį pastatyta daugiau nei 30 spektaklių – tiek savo kūrybos, tiek inscenizuojant liaudies, vaikų rašytojų kūrinius.
Savo kūrybos 20-mečio proga, teatro artistai vėl pradžiugino visus premjera. Balandžio 1-ąją sausakimšoje darželio salėje susirinkę laukė nepakartojamo reginio. „Tukas“ visiems savo gerbėjams padovanojo savo kūrybos spektaklį „Šventė Tuko karalystėje“. Jame vaidino visos teatro artistės ir dvidešimt 4-7 metų amžiaus vaikų. Spektaklio kūrėja ir režisierė – O. Šleiniuvienė, muziką parinko meninio ugdymo mokytoja I. Cholinienė, režisūrinius sprendimus pasiūlė Palangos senosios gimnazijos mokytoja Zita Šidlauskienė.
Į premjerą atvyko daug garbių svečių iš miesto švietimo įstaigų, darželio ugdytiniai, jų tėveliai. Šis spektaklis labai pradžiugino visus žiūrovus, nes jie galėjo drauge žaisti teatrą – drauge su aktoriais dainuoti, vykdyti personažų nurodymus. „Tuko karalystėje“ buvo pilna stebuklų, netikėtumų, kurie užbūrė tiek vaikus, tiek ir suaugusius.
Teatro „Tukas“ spektakliai per 20 metų suartino visus ir suteikė gražių, malonių emocijų. Jie ne tik prablaškė, bet paveikė visus žvelgti į pasaulį tyromis akimis. Tikimės, kad teatro Mūza visada gyvens „Nykštuke“, o „Tukas“ dar daug metų džiugins visus savo kūryba.

Sigita SIČIŪNIENĖ
Priešmokyklinio ugdymo pedagogė

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Lapkričio 13, 20 ir 21 dienomis kurhauzo teatro salę vėl užplūs teatro gerbėjai. Šiomis dienomis „Grubusis“ teatras rodys daug laurų respublikinėje mėgėjų teatro šventėje „Tegyvuoja teatras“ pelniusį spektaklį „Tanato viešbutis”. 


Neseniai pradėto rekonstruoti senojo Kretingos miesto parko istorija siekia beveik 100-metį. Istoriko Juliaus Kanarsko duomenimis, Kretingos dvaro Vaitiškių 21 ha sklypas miestui atiteko 1925 m. Žemės reformos komisijai jį suvalstybinus.


Seniai seniai (o tiksliau - prieš ketverius metus) Palangos kurhauzo palėpėje apsigyveno mažytis visada žalią kepurę užsimaukšlinęs nykštukas. Nepaprastas tai buvo nykštukas – didis teatro ir kitų menų gerbėjas. Kiekvieną pavasarį jis pradėdavo palėpėje garsiai garsiai bildėti ir taip į kurhauzą prikviesdavo įdomiausių aktorių ir šauniausių šokėjų iš tolimiausių Lietuvos kampelių. 


„Kurhauzo nykštukas“ į Palangą sugrįžta jau ketvirtą kartą. Per 3 metus šis profesionalių teatrų festivalis vaikams suformavo savo tikslinę auditoriją, prasiplėtė žanrų įvairovė, atsirado poreikis šeimų spektakliams ir edukacijai. 


Penktadienį, birželio 11 dieną, Palangos kurorto Jūros šaulių choras šventė savo veiklos 40 – metį. „Palangos bendruomenės vardu pasveikinome ir palinkėjome dar daug metų  savo dainomis džiuginti palangiškius ir miesto svečius,“ – tokį sveikinimą savo „Facebook“ paskyroje paliko Palangos meras Šarūnas Vaitkus.


Palangiškiai ir kurorto svečiai Baltijos kelio 30-metį nuotaikingo minėjo, rugpjūčio 23 d. už rankų susikibdami pajūryje. Gyvoji grandinė nusidriekė ant jūros tilto, Šventojoje – prie skulptūros „Žvejo dukros“.  


Praėjusią savaitę vaikai minėjo savo šventę – Tarptautinę vaikų gynimo dieną. Į šventę, vykusią Palangos Vlado Jurgučio pagrindinės mokyklos stadione, susirinkę mažieji Palangos visuomenės nariai turėjo ką veikti – jiems buvo pasiūlyta daug smagios veiklos.


Spalio 24 diena buvo išskirtinė Palangos vaikų darželių auklėtiniams. Palangos krepšinio klubas kartu su sporto centru surengė renginį, skirtą priešmokyklinio amžiaus vaikams. Lopšelių-darželių „Gintarėlis“, „Pasaka“, „Žilvinas“, „Nykštukas“ ir „Ąžuoliukas“ ugdytiniai praleido pirmadienio rytą su...


Prieš 20 metų lopšelyje-darželyje „Nykštukas“ buvo įkurtas auklėtojų ir vaikų jungtinis teatras „Tukas“, kurio veikla džiugina visus – ir mažus ir didelius... Šio teatro įkūrėja, režisierė ir organizatorė – priešmokyklinio ugdymo pedagogė Ona Šleiniuvienė. Ji aplink save subūrė bendraminčių būrelį, kuris per tuos...


Palanga šventė Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo 25-metį

"Palangos tilto" informacija, 2015 03 12 | Rubrika: Miestas

Palangoje bei Šventojoje trečiadienį iškilmingai paminėtos dvidešimt penktosios Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo metinės.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius