„Nykštukas“ šventė auklėtojų ir vaikų jungtinio teatro „Tukas“ 20-metį

2016-04-11
„Nykštukas“ šventė auklėtojų ir vaikų jungtinio teatro „Tukas“ 20-metį

Prieš 20 metų lopšelyje-darželyje „Nykštukas“ buvo įkurtas auklėtojų ir vaikų jungtinis teatras „Tukas“, kurio veikla džiugina visus – ir mažus ir didelius... Šio teatro įkūrėja, režisierė ir organizatorė – priešmokyklinio ugdymo pedagogė Ona Šleiniuvienė. Ji aplink save subūrė bendraminčių būrelį, kuris per tuos 20 metų beveik nepasikeitė.
Nuo „Tuko“ įkūrimo pradžios vaidina auklėtojos Aldona Venskienė, Birutė Pikūnienė, Diana Dašuk, Irina Kvietkauskienė. Į užtarnautą poilsį išėjus ilgametei aktorei Reginai Šeputienei, ją sėkmingai pakeitė Diana Intaitė. Teatro gyvavimo pradžioje muziką spektakliams parinkdavo meninio ugdymo mokytoja Marijona Laukienė, o dabar – Ina Cholinienė.
Per visą teatro „Tukas“ gyvavimo laikotarpį pastatyta daugiau nei 30 spektaklių – tiek savo kūrybos, tiek inscenizuojant liaudies, vaikų rašytojų kūrinius.
Savo kūrybos 20-mečio proga, teatro artistai vėl pradžiugino visus premjera. Balandžio 1-ąją sausakimšoje darželio salėje susirinkę laukė nepakartojamo reginio. „Tukas“ visiems savo gerbėjams padovanojo savo kūrybos spektaklį „Šventė Tuko karalystėje“. Jame vaidino visos teatro artistės ir dvidešimt 4-7 metų amžiaus vaikų. Spektaklio kūrėja ir režisierė – O. Šleiniuvienė, muziką parinko meninio ugdymo mokytoja I. Cholinienė, režisūrinius sprendimus pasiūlė Palangos senosios gimnazijos mokytoja Zita Šidlauskienė.
Į premjerą atvyko daug garbių svečių iš miesto švietimo įstaigų, darželio ugdytiniai, jų tėveliai. Šis spektaklis labai pradžiugino visus žiūrovus, nes jie galėjo drauge žaisti teatrą – drauge su aktoriais dainuoti, vykdyti personažų nurodymus. „Tuko karalystėje“ buvo pilna stebuklų, netikėtumų, kurie užbūrė tiek vaikus, tiek ir suaugusius.
Teatro „Tukas“ spektakliai per 20 metų suartino visus ir suteikė gražių, malonių emocijų. Jie ne tik prablaškė, bet paveikė visus žvelgti į pasaulį tyromis akimis. Tikimės, kad teatro Mūza visada gyvens „Nykštuke“, o „Tukas“ dar daug metų džiugins visus savo kūryba.

Sigita SIČIŪNIENĖ
Priešmokyklinio ugdymo pedagogė

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Palangiškiai ir kurorto svečiai Baltijos kelio 30-metį nuotaikingo minėjo, rugpjūčio 23 d. už rankų susikibdami pajūryje. Gyvoji grandinė nusidriekė ant jūros tilto, Šventojoje – prie skulptūros „Žvejo dukros“.  Kaip klostysis Halos ir Ahmado gyvenimas Lietuvoje, nuspręsti gali žiūrovai – forumo teatro pasirodyme kiekvienas žiūrovas tampa dalyviu ir gali paveikti situacijos eigą. Pasirodymas vyks spalio 21 d. 13 val. Palangoje, Kurhauzo 3-iajame aukšte, teatro palėpėje (Grafų Tiškevičių al. 1, Palanga). Renginys nemokamas.  


Praėjusią savaitę vaikai minėjo savo šventę – Tarptautinę vaikų gynimo dieną. Į šventę, vykusią Palangos Vlado Jurgučio pagrindinės mokyklos stadione, susirinkę mažieji Palangos visuomenės nariai turėjo ką veikti – jiems buvo pasiūlyta daug smagios veiklos.


Kiek daugiau nei prieš metus valstybės valdomos bendrovės „Lietuvos kinas“ vadovai pranešė, jog jau šiemet kurorto gyventojai ir svečiai galės lankytis gerokai pasikeitusiame vieninteliame kurorto kino teatre „Naglis“, tačiau, kaip paaiškėjo, atnaujinto kino teatro reiks dar palaukti iki 2018-ųjų vasaros. Beje, atnaujinimo planus koreguoja ne...


Kaip moterys supranta laimę, kas jas džiugina, o kas pravirkdo – tokie ir panašūs klausimai dažnai analizuojami, daug pateikiama ir atsakymų. Galbūt kitaip ir negalėtų būti. Juk žmonės, ypač silpnosios lyties atstovės, yra įvairiapusiai, emocionalūs, žodžiu, sudėtingi. Tai pabandė spektaklyje „Moterų laimė“ (režisierius Virginijus Milinis) perteikti Palangos...


„Su gimtadieniu, Sigute!” – nuo pat ryto džiaugsmingai skambėjo vaikų lūpose. Spalio 28-tos dienos rytas buvo pilnas šventiško jaudulio, vaikų šypsenų ir magiško laukimo. Visi žinojome – šiandien lopšeliui-darželiui „Sigutė“ jau 30-imt! Per šį tikrai nemažą laikotarpį keitėsi vaikai, tėvai, darbuotojai, tačiau...


Spalio 24 diena buvo išskirtinė Palangos vaikų darželių auklėtiniams. Palangos krepšinio klubas kartu su sporto centru surengė renginį, skirtą priešmokyklinio amžiaus vaikams. Lopšelių-darželių „Gintarėlis“, „Pasaka“, „Žilvinas“, „Nykštukas“ ir „Ąžuoliukas“ ugdytiniai praleido pirmadienio rytą su...


Prieš 20 metų lopšelyje-darželyje „Nykštukas“ buvo įkurtas auklėtojų ir vaikų jungtinis teatras „Tukas“, kurio veikla džiugina visus – ir mažus ir didelius... Šio teatro įkūrėja, režisierė ir organizatorė – priešmokyklinio ugdymo pedagogė Ona Šleiniuvienė. Ji aplink save subūrė bendraminčių būrelį, kuris per tuos...


Palanga šventė Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo 25-metį

"Palangos tilto" informacija, 2015 03 12 | Rubrika: Miestas

Palangoje bei Šventojoje trečiadienį iškilmingai paminėtos dvidešimt penktosios Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo metinės.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius
spaudos-radio-remimo-fondas