Žemės dieną palydint

„Palangos tilto“ informacija, 2009-03-21
Peržiūrėta
3
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

1971 m. Jungtinės Tautos pavasario lygiadienį paskelbė Pasauline Žemės diena. Lietuvai atgavus nepriklausomybę, Žemės dienos iniciatorius Johnas Mc Connell‘is (Džonas Mak Konelis) kreipėsi į mūsų tautą, ragindamas taip pat tapti Žemės globėjais, o pavasario lygiadienį, kuris skirtingose planetos vietose yra kovo 20-21 d., minėti kaip Pasaulinę Žemės dieną. Atsiliepdama į šį kreipimąsi, tuometinė Lietuvos Respublikos Aukščiausioji Taryba 1992 m. Žemės dieną oficialiai įteisino ir Lietuvoje.

Šią dieną visoje Lietuvoje organizuojami šventiniai renginiai, kūrybinės akcijos, išvykos į parkus, miškų tvarkymas, inkilų kėlimo akcijos ir panašios, žmogaus sąlytį su gamta išryškinantys renginiai.

Nors visame pasaulyje ši diena švenčiama jau daug metų, Lietuvoje ji dažnai minima tik simboliškai, dažnai – mokyklose. Tačiau pati Žemės dienos esmė – kilni ir svarbi. Ja siekiama ne tik atkreipti pasaulio visuomenės dėmesį į aplinką, klimato atšilimo keliamas problemas, neatsakingą vartojimą, bet ir skatinti kiekvieną gyventoją prisidėti prie švarios aplinkos išsaugojimo. Skatinama atsikratyti požiūrio „mano amžiui užteks, o po manęs nors ir tvanas“, norima paskatinti pasaulio bendruomenę tapti „žaliąja karta“. Karta be anglies dvideginio, vartojančia energiją iš atsinaujinančių išteklių – vėjo, saulės, vandens, atsakingai vartojančią žemės turtus bei materialinius, dirbtinai kuriamus dalykus, palaikančią žaliosios ekonomikos idėją.

Kaip išsaugoti žemę, švarią aplinką, galvoja viso pasaulio mokslininkai. Tačiau susimąstyti apie aplinkai gręsiančius pavojus, kuriuos galima sumažinti, turėtų kiekvienas gyventojas. Anot žinovų, kiekvienas prisidėtų net mažomis pastangomis: buityje naudodamas elektros energiją tausojančias lemputes, nepalikdamas įjungtų elektros prietaisų, nevažiuodamas automobiliu, jeigu galima nueiti pėsčiomis, išmokdamas surinkti ir išrūšiuoti atliekas, pakelti numestą šiukšlę ir įdėti ją į atliekų konteinerį.

Šiandien gal ir nesusimąstome, kad mūsų išmesta kartoninė dėžutė irs du metus, plastiko maišelį ras mūsų anūkai, o stiklinio butelio šukės išnyks po dvyliktos mūsų kartos. Žalia aplinka, turtinga gyvūnija ir augalija priklauso nuo mūsų visų ir kiekvieno iš mūsų pastangų ją tokią išlaikyti. Žemės dieną palydint ruošiamasi ir balandžiui – švaros mėnesiui.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Prieš 13 metų palikdama Lietuvą, į Angliją, man svetimą šalį, važiavau tarsi užrištomis akimis:viskas nauja ir nepatirta. Laikas nepavaldus žmogaus norams.Jis(norim mes to,ar nenorim), ištrūkęs iš suspaustų žmogaus pirštų,sugrąžina mus į prisiminimus,o ateitį paverčia nežinia, baime,abejone ir ryžtu visa tai nugalėti.


Praėjusį penktadienį viešbučio „Žilvinas“ konferencijų salėje skambėjo Palangos ir Šventosios jaunųjų Žemės meno festivalio „Jaunimo Eco LandArt 2014“ dalyvių balsai. Čia pristatyti savaitę trukusio asociacijos „Ateities specialistų klubas“ iniciatyva surengto projekto, kuriame dalyvavo Palangos ir Šventosios mokyklų bei Karaliaus...


Žemės mokestis: dar nesurinkta ir pusės planuotų lėšų

„Palangos tilto“, Klaipėdos AVMI inf., 2013 11 21 | Rubrika: Miestas

Jau kelinti metai iš eilės tiek palangiškiai, tiek visos Klaipėdos apskrities gyventojai nesumoka žemės mokesčio iki nustatyto termino. Klaipėdos apskrities valstybinės mokesčių inspekcijos (AVMI) duomenimis, iki lapkričio 15-osios apie pusė gyventojų, kuriems iki šios dienos privalu sumokėti žemės mokestį, to dar nepadarė.


Žemės diena „Ąžuoliuke“

Lopšelio-darželio „Ąžuoliukas“ auklėtoja Aušra Pališaitienė ir auklėtoja metodininkė Milda Valantinienė, 2013 03 28 | Rubrika: Jūros vaikai

Minėdami žemės dieną darželyje „Ąžuoliukas“ pedagogai organizavo ekologinę savaitę „Švari aplinka – sveikas žmogus“.


Žemės dieną plazdėjo Žemės vėliava  1

Palangos moksleivių klubo inf. , 2013 03 21 | Rubrika: O man ne dzin

Palangos moksleivių klubo vaikai trečiadienį, kovo 20-ąją, rinkosi paminėti pasaulinės Žemės dienos. Ją Jungtinės Tautos paskelbė 1971 metais, o Lietuva oficialiai prie šios akcijos prisijungė 1992 metais. Žemės dienai buvo pasirinktas pavasario lygiadienis – nuostabus laikas, kai dienos ir nakties ilgumas tampa vienodas visuose Žemės rutulio taškuose. Ši diena...


Žemės valandą užtemo Palangos jūros tiltas

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2012 04 02 | Rubrika: Miestas

Iš žvakių liepsnelių sudėliotas skaičius 60 bei valandai į tamsą paniręs jūros tiltas – taip šeštadienio vakarą atrodė didžiausias šalies kurortas Palanga.


Palanga šeštadienį prisijungs prie pasaulyje jau šeštą kartą rengiamos akcijos „Žemės valanda“, kurios metu visi raginami vienai valandai išjungti šviesą.


Žemės dienos proga – gamtininkės pasakojimas

Rasa GEDVILAITĖ, 2010 03 20 | Rubrika: Miestas

Penktadienį Pasaulinę Žemės dieną šventė ir Moksleivių klubo vadovai bei jų mokiniai. Pasikvietę į svečius žinomą ir visų mylimą gamtininkę ornitologę Lidiją Umbrasienę, jie daug sužinojo apie gamtą, o patys galėjo sužinoti atsakymus į jiems iškilusius klausimus. Atsidėkoję už nuoseklų pasakojimą savo dainomis vaikai po renginio iškėlė Žemės vėliavą.


Žemės dieną palydint

„Palangos tilto“ informacija, 2009 03 21 | Rubrika: Sveikata

Kovo 20 dieną minima pasaulinė Žemės diena, astronominis pavasaris. Šiomis dienomis ateina pavasario lygiadienis – dienos ir nakties ilgumas tampa vienodas visuose Žemės rutulio kampeliuose.


Švęskime Žemės dieną

Palangos m. savivaldybės informacija, 2009 03 18 | Rubrika: Kultūra

Kovo 20 d. minima pasaulinė Žemės diena, astronominis pavasaris. Šiomis dienomis ateina pavasario lygiadienis – dienos ir nakties ilgumas tampa vienodas visuose Žemės rutulio kampeliuose. 1971 m. Jungtinės Tautos pavasario lygiadienį paskelbė Pasauline Žemės diena. Lietuvai atgavus nepriklausomybę, Žemės dienos iniciatorius Johnas McConnellis kreipėsi į mūsų tautą, ragindamas taip pat tapti...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius
spaudos-radio-remimo-fondas