Žilvinas Kažys neįtikino prokuroro – byla prieš Vygantą Rekašių nutraukiama

Linas JEGELEVIČIUS, 2015-11-23
Peržiūrėta
801
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Ž. Kažiui rekomenduota dėl „nežymaus sveikatos sutrikdymo“ kreiptis į teismą privataus kaltinimo tvarka.
Ž. Kažiui rekomenduota dėl „nežymaus sveikatos sutrikdymo“ kreiptis į teismą privataus kaltinimo tvarka.

Klaipėdos prokuratūra nutraukė ikiteisminį tyrimą prieš Palangos miesto savivaldybės Kultūros skyriaus vedėją Vygantą Rekašių pagal Kultūros centro direktoriaus Žilvino Kažio pareiškimą dėl viešosios tvarkos pažeidimo (Baudžiamojo kodekso 284 str. 1 d.) paskutinę praėjusių metų dieną Kurhauze. Vakar Klaipėdos apygardos prokuratūros Klaipėdos apylinkės prokuroras Žilvinas Šiurna priėmė tokį sprendimą, nes prokuroro nuomone, nepadaryta jokia nusikalstama veika atitinkanti šį straipsnį. Ž. Kažiui rekomenduota dėl „nežymaus sveikatos sutrikdymo“ kreiptis į teismą privataus kaltinimo tvarka.
BK 284 straipsnio pirma dalis, pagal kurią buvo kvalifikuojama tyrime V. Rekašiaus veiksmai, skamba taip: „Kas viešoje vietoje įžūliu elgesiu, grasinimais, patyčiomis arba vandališkais veiksmais demonstravo nepagarbą aplinkiniams ar aplinkai ir sutrikdė visuomenės rimtį ar tvarką, baudžiamas viešaisiais darbais arba bauda, arba laisvės apribojimu, arba areštu, arba laisvės atėmimu iki dviejų metų“.
„Palangos tiltas“ jau rašė, kad paskutinę praėjusių metų dieną Kurhauze įvyko incidentas, plačiai nuskambėjęs visoje šalyje. Po Kultūros skyriaus vedėjo V. Rekašiaus ir Kultūros centro direktoriaus Ž. Kažio „aiškinimosi“ pastarasis ilgai gydėsi ligoninėje, o kitam teko beveik metus varstyti prokurorų duris.
Pernai, gruodžio 31-ąją, Palangos kurhauze turėjo vykti du koncertai. Pirmasis klasikinės muzikos koncertas „Palydint senuosius“, turėjęs vykti 15 valandą, buvo suplanuotas seniai ir įtrauktas į Kalėdų bei Naujųjų metų renginių ciklą. 19 valandą turėjo vykti žinomo Lietuvos atlikėjo Donato Montvydo koncertas „Noriu, kad būtum mano“. Anot incidento dalyvių, įvykių „katalizatoriumi“ tapo tai, kad nebuvo suderintas atlikėjų repeticijų laikas.
Incidentą mačiusių dalyvių parodymai išsiskyrė, nors buvo teigiama, kad Ž. Kažys „išprovokavo“ V. Rekašių.
Prokuroras Ž. Šiurna Ž. Kažio sužalojimus kvalifikavo kaip nežymų sveikatos sutrikdymą ir nusprendė, kad ikiteisminis tyrimas pagal Baudžiamojo kodekso 284 straipsnio 1 dalį turi būti nutrauktas, o pareiškėjas Ž. Kažys turi kreiptis į teismą privataus kaltinimo tvarka.
Pernai po konflikto Ž. Kažys „Palangos tiltui“ sakė nebematąs galimybės dirbti kartu nei su D. Rekašiene, nei su V. Rekašiumi.
„Ne, griežtai ne. Dirbti kartu tikrai nebegalėsime. Aš V. Rekašiaus vietoje atsiprašyčiau ir pasitraukčiau iš pareigų“, – tuomet sakė Ž. Kažys.
„Aš apgailestauju, kad taip įvyko. Jeigu galėčiau atsukti laiką atgal, tikrai taip nesielgčiau. Tačiau visada labai sunku suvaldyti emocijas, kai būna paliečiama tai, kas brangiausia: šeima, vaikai, žmona“, – kalbėjo prieš metus V. Rekašius.
Bet praėjus beveik metams po konflikto abu vyrai iki šiol „aria“ kurorto dirvonus, nors po vyrų susidūrimo Ž. Kažys beveik keturis mėnesius nedirbo. Redakcijos šaltinis sakė, kad Ž. Kažys vakar darbe nepasirodė. Šių eilučių autoriui vakar nepavyko susisiekti su Ž. Kažiu.
V. Rekašius vakar „Palangos tiltui“ sakė, kad jam „šiek tiek atlėgo“ po prokuroro sprendimo nutraukti ikiteisminį tyrimą prieš jį. „Bet neabejoju, kad istorija tęsis – jis nenusiramins“, – sakė V. Rekašius. Jo įtarimų sukėlė Ž. Kažio „keistas dėmesys“ V. Rekašiaus vadovaujamam pučiamųjų orkestrui.
Kultūros skyriaus vedėjas sakė, kad per metus po incidento jam neprireikė tiesiogiai bendrauti su Kultūros centro direktoriumi Ž. Kažiu. „Tai darė mūsų specialistai. Aš daugiausiai bendraudavau su Nerijumi Stasiuliu (Kultūros centro vadybininku – aut.). Man teko nusišalint dėl tiesioginių sprendimų dėl Kultūros centro, kol vyko tyrimas“, – sakė V. Rekašius.
Jis sutiko, kad „tokia situacija“ nėra gera: „Taip, ji kelia sunkumų įgyvendinant sumanymus, ypač kai reikia greitų sprendimų“.
N. Stasiulis vakar „Palangos tiltui“ sakė, kad jam tenka dirbti ir su savo tiesioginiu viršininku Ž. Kažiu, ir su V. Rekašiumi, todėl jis nenorįs komentuoti situacijos. „Bet tokia situacija, žinoma, bloga – nepadeda Palangos kultūrai“, – sakė jis.

Jūsų komentaras:

brawo 2015-11-24 11:20 (l / IP: 78.57.226.210)
,,kulturos vedejas'"..... per snuki? per snuki!! 11

brawo 2015-11-24 11:19 (l / IP: 78.57.226.210)
,,kulturos vedejas'"..... per snuki? per snuki!! 11

brawo 2015-11-24 11:19 (l / IP: 78.57.226.210)
,,kulturos vedejas'"..... per snuki? per snuki!! 11

Taip pat skaitykite

Lopšelyje-darželyje „Žilvinas“ triūsia statybininkai – čia vyksta pastato modernizavimo darbai.


Klaipėdos prokuratūra nutraukė ikiteisminį tyrimą prieš Palangos miesto savivaldybės Kultūros skyriaus vedėją Vygantą Rekašių pagal Kultūros centro direktoriaus Žilvino Kažio pareiškimą dėl viešosios tvarkos pažeidimo (Baudžiamojo kodekso 284 str. 1 d.) paskutinę praėjusių metų dieną Kurhauze. Vakar Klaipėdos apygardos prokuratūros Klaipėdos apylinkės prokuroras...


Pačioje vertingiausioje, labiausiai saugomoje Palangos miesto istorinėje dalyje, J. Simpsono g. 21 – prie Birutės parko, tarp Vytauto ir J. Simpsono gatvių plytinčioje buvusioje Seimo kanceliarijos poilsio bazės „Viešnagė“ teritorijoje planuojami nauji poilsio namai. Tačiau projekto vystytojai, parengę urbanistinę koncepciją bei šią savaitę viziją...


Nuo rugsėjo 11-osios, kaip oficialiai skelbiama, visoje Respublikoje baigta prokuratūros struktūros pertvarka. Palietė ji ir Palangą: ištuštėjusiame prokuratūros pastate vietoj tinklapyje valstybe.com vis dar skelbiamų vyriausiojo prokuroro, trijų eilinių prokurorų, vyriausiojo prokuroro padėjėjos bei raštinės vedėjos, dabar dirba du prokurorai ir viena padėjėja. Kaip jie...


Palangos aktyvistei Rūtai Ruzgutei nepavyks išvengti rinkliavos už šiukšles mokėjimo. Teismas nusprendė, kad nėra priežasčių, dėl kurių Palangos Rinkliavų centras turėtų atleisti palangiškę nuo rinkliavos mokėjimo. Tiesa, teismas nepriteisė iš atsakovės Rinkliavų centro reikalaujamų palūkanų.


83-ejų metų palangiškė Magdalena Ignotienė – guvi ir aristokratiškų, tarsi Anglijos karalienės, manierų moteris. Tačiau Palangos apylinkės prokurorei Nijolei Požarskienei ji – įkyruolė, kuri trukdo prokurorų darbą ir ramybę. „Prokuratūrai būtų geriausia, kad aš išleisčiau paskutinį kvapą – tuomet, nesant nukentėjusiems mano brolio kunigo žūties byloje, ji savaime būtų baigta“, - sako...


Lopšelyje-darželyje ,,Žilvinas“ gyvenome gerumu ir viltimi...

Mokyklos tarybos narių vardu Rita Paulauskienė, 2011 01 12 | Rubrika: Miestas

Lopšelio-darželio „Žilvinas“ pedagogės įsitikinusios, kad senosios tradicijos padeda nepamiršti tautos šaknų, jungti gražiausias lietuvių švenčių tradicijas su šių dienų naujos kultūros elementais.


Kurorto Darbo biržos byla atidėta

Dalia JURGAITYTĖ, 2010 01 09 | Rubrika: Miestas

Trečiadienį Klaipėdos apygardos administraciniame teisme nagrinėta byla dėl Palangos darbo biržai skirto valstybinio žemės sklypo panaudos sutarties nutraukimo. Pasak kurorto Darbo biržos direktorės Ritos Kivytaitės, teismas bylą atidėjo iki tol, kol išsispręs  kurorto paminklosauginio plano likimas, nes ši byla siejama su šiuo svarbiu Palangai teritorijų planavimo dokumentu. ...


Penktadienį miesto Savivaldybėje lankėsi Vokietijos Kirsheimo miesto „Lions“ klubo prezidentas  dr. Ulrichas Haagas ir geras palangiškių bičiulis Helmutas Valiauga su kolega. Jau ne vienerius metus prieš Šv. Kalėdas apsilankantys vokiečiai ikimokyklinėms ugdymo įstaigoms „Ąžuoliukas“ ir „Žilvinas“ atvežė labdarą.


Palangos lopšelio-darželio „Žilvinas“ kolektyvas itin didžiulį dėmesį skiria lietuvių tautos tradicijoms puoselėti. Vasaros saulėgrįža, dar vadinama Kupole, - viena gražiausių ir įspūdingiausių švenčių. Tai metas, apgaubtas paslaptimi ir senomis tradicijomis.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius