Žūtbūtinis planas – pašalinti P. Keinį

Palangos tiltas, 2018-05-10
Peržiūrėta
969
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Žūtbūtinis planas – pašalinti P. Keinį

Vyresni žmonės turėtų dar gerai prisiminti sovietmečiu Lietuvos miestuose, kaip ir visoje Sovietų sąjungoje, veikusias taip vadinamas liaudies draugoves, kurias sudarydavo gamyklų ir įmonių darbo kolektyvų deleguoti atstovai.
Jie būdavo tuometės tarybinės milicijos talkininkai ir vakarais, lydimi bent vieno uniformuoto pareigūno, patruliuodavo gatvėmis virš alkūnės pasirišę raudonus raiščius.
Tingiai šlifuodami šaligatvius jie akylai stebėdavo praeivius, stengdamiesi nepraleisti bent kokio kryptelėjimo (o gal išgėręs?), čiupdavo be suaugusiųjų palydos vėlai vakarais mieste užtiktus vaikus, iš laiptinių gainiodavo vakarais gitarą brazdinantį ir alų gurkšnojantį jaunimą, dalyvaudavo gesinant šeimyninius konfliktus.
Savanorių laisvalaikio metu šitaip valkiotis mieste daug neatsirasdavo. Padorūs žmonės vakarus mieliau leisdavo namuose su šeima, o ne slampinėjant gatvėmis. Užtat į tokius reidus verždavosi patys stikliuko mėgėjai, ar patriukšmauti linkę agresyvoki asmenys. Juolab, kad už budėjimus liaudies draugovėse būdavo skiriami laisvadieniai arba premija.
Tokiems draugovininkams šie pasivaikščiojimai tapdavo teisėta proga kitus paauklėti, parodyti jiems valdžią. Dažnai jie taip įsijausdavo į tvarkdario vaidmenį, kad įsikarščiavusius draugovininkus tekdavo tramdyti patiems lydintiems milicininkams.
Sovietiniai draugovininkai iš atminties išniro peržiūrėjus vaizdo įrašą, kaip E. Židanavičius su D. Miklovu Klaipėdoje išgėrusius gaudė. Vienas pasakė, kad prie teismo užtiktas savivaldybės Viešosios tvarkos skyriaus vedėjas P. Keinys esąs girtas. Kitas atkišęs filmuojantį telefoną vos ne po ratais puolė norėdamas sustabdyti mašiną su tariamai neblaiviu valdininku.
Kad skyriaus vadovas esąs neblaivus, D. Miklovas sakosi spėjęs suprasti vos tik P. Keiniui trumpam pravėrus mašinos durelių langelį. Tokį aštrianosį tik vietoj alkotesterio samdyti. Kiek pinigų Policijos departamentas sutaupytų.
Tik įdomu, ką Palangos draugovininkai būtų darę sustabdę mašiną? Iš akies ir uoslės nustatę girtumą, „neblaivius“ valdininkus (moterį taipogi) būtų guldę veidu ant asfalto ir rišę rankas?
Kas teisuoliais vaizduojantiems veikėjams suteikė teisę persekioti žmones? E. Židanavičiaus supratimu, jis kaip miesto tarybos narys turintis teisę kontroliuoti valdininkų darbą. Ar per Marytės plauką Palangos gėdai į tarybą patekęs liūdnai pagarsėjęs veikėjas bent yra skaitęs Vietos savivaldos įstatymą? Ar žino, kokios tarybos nario teisės ir pareigos?
Kuriame įstatymo straipsnyje jis perskaitė turįs teisę viešoje vietoje persekioti savivaldybės darbuotojus ir varžyti žmonių judėjimo laisvę blokuojant mašiną? Gal visi valdininkų darbą neva galintys kontroliuoti tarybos nariai gali ateiti į savivaldybę ir išrikiavę apuostyti jos darbuotojus, liepti užsimerkus pirštu pataikyti į savo nosį. O gal jie darbo metu išgėrę?
Tokiu atveju, kuo E. Židanavičius skiriasi nuo raudoną sovietinio draugovininko raištį vienam vakarui gavusio ir dideliu tvarkdariu pasijutusio agresyvaus mėlynanosio?
Visiems P. Keinio ir verslininko D. Miklovo konflikto epopėją sekantiems palangiškiams yra seniai aišku, kas atsitiko. Kad su Viešosios tvarkos skyriaus vadovais konfliktą mėginęs išprovokuoti E. Židanavičius su D. Miklovu meluoja susiriesdami, aišku vien iš to, kaip jie užtikrintai P. Keiniui nustatė girtumą. Iš pradžių socialiniuose tinkluose galimai neblaiviu skyriaus vedėją vadinęs D. Miklovas vėliau nebeištvėrė ir jį kalbinusiems žurnalistams atvirai teigė iš valdininko burnos jutęs alkoholio kvapą.
Jam antrina ir E. Židanavičius, kuris taip pat supratęs, kad P. Keinys girtas ir ėjęs jam iš paskos norėdamas pamatyti, kaip jis neblaivus vairuos automobilį.
Ar jei P. Keinys iš tiesų tą dieną būtų išgėręs, būtų jis skubėjęs apie įvykį informuoti savivaldybės vadovus? Praėjus vos valandai po konflikto, jis su policijos pareigūnais bendravo Palangoje ir Klaipėdoje. Niekam nekilo įtarimų, kad skyriaus vedėjas ar jo pavaduotoja yra neblaivūs.
Kas kam grasino Klaipėdos kavinės tarpduryje, dabar nustatyti jau neįmanoma. Tačiau ar tai galėjo būti viešoje vietoje savo elgesį privalantis kontroliuoti valstybės tarnautojas, ar dingsties provokacijai ieškantis ir kalėjimo patirties turintis asmuo, kuris vėliau akivaizdžiai meluoja apie kito žmogaus girtumą?
E. Židanavičius painiojasi net savo kuriamose versijose.
Portalui „15 min.“ jis aiškina, kad po teismo užėjęs į kavinę ir laukė, kol D. Miklovas pasiims nuosprendžio kopiją. Tik tuomet į kavinę netrukus užėjęs P. Keinys, kuris esą pastūmė E. Židanavičių ir pagrasino „padėti į vietą“ (pasirodo, tarybos narys dar nepamiršęs kalėjimo žargono).
„Vakarinei Palangai“ jis jau aiškina po teismo užėjęs į kavinę ir ten sutikęs P. Keinį.
Iš tiesų, įtaręs, kad išklausyti teismo sprendimo D. Mikienė atvažiavo ne viena, po teismo politikas ją persekiodamas sankryžoje bėgo net per raudoną šviesoforo signalą. Pro kavinės langą tai pamatęs P. Keinys spėjo paskambinti savo pavaduotojai ir įspėti, kad į kavinę ji neitų. Tačiau moteris jau buvo sugriebusi durų rankeną. Šitaip E. Židanavičius rado „kontroliuojamą“ valdininką.
Kodėl P. Keinys tokiems verslininkams kaip D. Miklovas ir jo sėbrai atsistojo skersai gerklės, aišku kaip dieną. Iki 2011 metų, kai savivaldybėje buvo suformuotas Viešosios tvarkos skyrius, Palangoje įžūliausi verslininkai savivaliavo kaip norėjo.
J. Basanavičiaus gatvė buvo virtusi nekontroliuojamais Gariūnais. Dviem ledų vežimėliams vietą prekybai gavę pasistatydavo 8. Savivaldybės skirtą prekybos plotą išplėsdavo tris kartus. Per naktį atsirasdavo nelegalūs kioskai. Prekiautojus turėjusios kontroliuoti dvi moterėlės mito jų duoklėmis ir nė viena pusė vargo nematė. Tik Palanga vis smuko žmonių akyse, atbaidydama padorius poilsiautojus.
Kai savivaldybėje atsiradęs P. Keinys su savo komanda ėmėsi tvarkos, suįžūlėję prekiautojai kurį laiką negalėjo patikėti, kad kažkas drįsta jiems stoti skersai kelio. Vien per pirmuosius dvejus šio skyriaus veiklos metus iš J. Basanavičiaus gatvės buvo pašalinti 54 nelegalūs kioskai. O juk visi jie buvo kažkam išnuomoti ir nuomotojai tokio verslo organizatoriams mokėjo kelias dešimtis tūkstančių litų siekiančias sumas. Kasmet skyrius už įvairius pažeidimus surašo vidutiniškai apie pustrečio tūkstančio administracinio nusižengimo protokolų.
Elementarios miesto nustatytos tvarkos ėmęs reikalauti ir Palangoje jos pasiekęs P. Keinys tapo smulkaus verslo žlugdytoju. Jį pašalinti siekiantys „žlungantys“ verslininkai piešia žiauraus savivaliautojo ir agresyviai nusiteikusio valdininko, tariamo miesto caro portretą.
Tačiau apie kokius nors P. Keinio susidūrimus su verslininkais dar neteko girdėti. Neva despotiškas vedėjas kažkodėl yra „nuskriaudęs“ vienintelį D. Miklovą, kuriam už įvairius pažeidimus viešosios tvarkos skyriaus ir policijos yra surašyta keliasdešimt administracinių pažeidimų protokolų.
Planas nuversti P. Keinį, D. Miklovui išprovokavus konfliktą, buvo neblogas. Tam nebuvo gaila ir susižaloti pirštų. Ar pamenat kaip „sumušto“ verslininko versiją palaiminus savai teisėjai Palangoje, E. Židanavičius ardėsi miesto taryboje, reikalaudamas atleisti nuteistą skyriaus vedėją?
Galima įsivaizduoti, koks jau pastatytas kortų namelis sugriuvo, kai Klaipėdos apygardos teismas P. Keinį išteisino. Ar ne todėl D. Miklovas su E. Židanavičium vos tik išėję iš teismo veržėsi naujai provokacijai?

Jūsų komentaras:

Kas galetu paneigti? 2018-06-07 10:55 (IP: 46.189.140.94)
Taip ir yra!! Koks svarus politikas laikytu toki veikeja kaip Keinys tokiose pareigose?! :)))) Ko vertas faktas apie Keinio ismetima is Siauliu policijos ir baudziama byla jam!! Kaip ten bebutu sis zurnalistas tiesiog dengia si veikeja. Matyt , uz to tikrai kazkas slypi!

Mere 2018-06-06 18:17 (IP: 90.131.35.31)
2018-05-30 pradėtas tyrimas dėl Palangos miesto savivaldybės tarybos narės Elenos Kuznecovos elgesio. Aiškinamasi, ar politikė nepažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo reikalavimų vengti interesų konflikto, o jam kilus – nusišalinti. Tyrimas pradėtas nepritarus Palangos miesto savivaldybės tarybos Etikos komisijos sprendimui. VTEK tirs aplinkybes, kai E.Kuznecova, galbūt nenusišalino 2015 m. rugsėjį vykusiame savivaldybės tarybos Ekonomikos ir finansų komiteto posėdyje, svarstant su šalto vandens normų nustatymu susijusį klausimą, kai politikė ir jos sutuoktinis yra UAB „Palangos vandenys“ akcininkai.

Zad.Anija 2018-05-24 09:05 (IP: 90.131.40.70)
O Ziabkus dabar turi zutbutini plana arba kitaip- "zadanije" - bet kokia kaina issaugoti Keinio likusius reputacijos draiskalus bent kazkiek pavirsiuje. Sekmes gerb.Ziabkau! Jusu uzduotis lyg Sizifo darbas! Ar nepavargot? Ar tiesiog jums gerai moka?? (Apie ka cia as?? Na aisku, kad apie jusu virsininkus)..

Trys parseliai 2018-05-22 09:51 (IP: 46.166.129.156)
Jeigu savivaldybes vadovai butu "švarūs", tai jau seniai būtų atleidę Keinį už jo visus "nuopelnus", tačiau dabar jie elgiasi kaip pridera nusikaltėlių pasaulyje - betkokia kaina stovėk už savo bendrą!

mg baltic 2018-05-15 10:16 (IP: 90.131.32.194)
Faktas tik tame teisus, kad Miklovas ir Zidanavicius ta savo kova su Palangos valdzios MGbaltizavimu veda per daug emocionaliai ir duoda preteksta juos pacius "apjuodinti". O tokie Faktai kaip sis - arba tai palangiskos MG Baltic istorijos vienas is veikeju arba tiesiog Palangos valdzios ir Palangos viesinimo priemoniu "konsorciumo" kvailinimo auka. Jus pasiziurekit i sio zurnalisto rasini- jis net neababejoja, kad vargsas Keinys nuskriaustas. Ir tie smulkus verslininkai - siaubunai - tiesiog jam nelaimeliui neduoda gyventi ir vercia ji sviesu aniuoleli dirbti vardant savo didziu Palangos vadu ir visos bendruomenes labui. O kur tie paprasti verslininkai, kuriu simtai ir kurie tikrai yra susidure su Keinio ujimu?? Tyli! nes zino, kad Palangis valdzios rankos ilgos ir bijo, nes turi savo seimas, savo vaikus ir dideliu prakaitu susikurtus versliukus. Ir tokius gi valdyti lengva! Ir tokie Ziabkui neidomus!

Faktui 2018-05-14 12:17 (IP: 84.15.177.123)
O kaip pats nustatei,jog jie meluoja?Arkliu aišku?O pats esi arklys,ar tik koks nors kuinas tau į ausį pakuždėjo?Gyvuliu ūkis ir ne kitaip...

Faktas 2018-05-13 09:12 (IP: 193.219.12.61)
kad meluoja eimutis ir mikolovas. Taikliai ir teisingai. cia ir arkliui aisku, kad netiesa su tais girtumai, bet kas belieka feisbukininkams sakyt:)))

2018-05-13 08:35 (IP: 90.131.44.159)
Ka gi daugiau sis astriaplunksnis padakys? ogi nieko, ko nezinotu visi t.y. jis kaio aidas atkartos , ka Palangos valdzia ir biurokratai gieda. Ir jis vadinasi zurnalistu?? As manau, kad toks rasytojas tiesiog galetu vadintis dvaro metrastininku ir viskas butu aisku. Toks pamastymas. Bet ar tai ne tiesa?

Jonas 2018-05-12 19:38 ([email protected] / IP: 84.15.177.123)
Ponas Ziabkus nusirašė į dausas ir susipainiojo matyt,net pats kontebliuodama.Pone Ziakau-prašau parašykite,kuo skiriasi buves draugovininkai,nuo dabartinio policijos rėmėjo?Kazin ar apie tokius jau ponas Ziabkus yra girdėjęs?Ir dar,man pono Ziabkaus pavarde,visuomet asocijuojasi su didžiausio Lietuvos veltėdžiai pavarde ir ne tiktai sąskambių prasme...Ponas Ziabkus kažkada tai rašė,jog socialinius tinklus užkariauja anonimai,kaip tuo tarpu pats tenai pasivadinęs Are ir mano nuomone,tai skamba panasiai,kaip tu pakrypeliu pseudonimai,kurie ieško sau jaunu mergaičių.Pone Ziabkau nežemink ute prašau kitu...

Eugenijus 2018-05-11 14:30 (IP: 88.118.162.63)
Tipinis užsakomo straipsnio pavyzdys.

Draugovininkui 2018-05-11 10:56 (IP: 84.15.180.204)
O neprošal būtų suabejoti. Grįžęs iš armijos nuo 1986 metų jau dirbau redakcijoje žurnalistu. Tad tuos draugovininkus teko stebėti iš šalies ruošiant reportažus. Kitaip nei jūs, pasirašau - Alvydas Ziabkus

Draugovinininkas 2018-05-11 10:49 (IP: 108.45.108.81)
Patiko kaip Ziabkus aprase milicininku pagalbininkus, labai smulkiai, kaip jie veikdavo. Net neabejoju, kad pats irgi buvo tas milicijos talkininkas.

Palangiskis 2018-05-11 10:39 (IP: 78.60.132.117)
dar vienas eilinis bevertis nupirktas straipsnis. Kai taip stengiamasi teisinti praktiškai šventąjį Keinį, darosi visiškai aišku, kad teisinasi tik kaltas. Šiaip šitos tuščios rašliavos manau tik jums patiems suinteresuotiems žmonėms ir įdomus, o žmonės ne durni, viską mato ir supranta.

Taip pat skaitykite

Palangos miesto savivaldybė ir toliau intensyviai ruošiasi ateinančiam dešimtmečiui, t.y. rengiamas Palangos miesto strateginės plėtros planas 2021-2030 m. (toliau SPP iki 2030 m.) laikotarpiui. Šis strateginio planavimo dokumentas apibrėš tolimesnes kurorto vystymosi kryptis. Dar pernai atlikti gyventojų ir verslo atstovų tyrimo rezultatai atskleidė, kad Palangos...


„Palangos tiltas“ jau rašė šiandien, kovo 4 d., kad Lietuvos Statistikos Departamento (LSD) siunčiamose infografose statistika apie mirtis nuo koronoviruso Palangoje tiesiog dingo nieko nepaaiškinus. Palangos miesto savivaldybės mero patarėja Jurgita Vanagė, kuri persiunčia tokią LSD statistiką „Palangos tiltui“, negalėjo paaiškinti, kodėl...


Savivaldybė: Kęstutis Oginskas, Šventosios turizmo asociacijos (ŠTA) vadovas, dezinformuoja, leidimo iškirsti 25 brandžius medžius Savivaldybė neišdavė, pašalinti medžiai buvo sausi ir nudžiūvę. 


Vyresni žmonės turėtų dar gerai prisiminti sovietmečiu Lietuvos miestuose, kaip ir visoje Sovietų sąjungoje, veikusias taip vadinamas liaudies draugoves, kurias sudarydavo gamyklų ir įmonių darbo kolektyvų deleguoti atstovai.


Mieste vasaros metu veikiantys 32 automobilių stovėjimo aparatai rugsėjo 1 dieną buvo išjungti – tai yra    Jūratės g., S. Daukanto g., Vytauto g., Kontininkų g., Neringos g., Rąžės g., bei S. Dariaus ir S. Girėno gatvėse automobiliai iki birželio mėnesio stovės nemokamai. Palangos rinkliavų centro direktorius Gintaras Žukevičius „Palangos tiltui“ sakė, jog...


Palangos lopšelis-darželis „Gintarėlis“ prieš dvejus metus ėmė keistis – tuomet buvo pradėta pastato rekonstrukcija, kurią dalinai finansavo Europos Sąjungos Sanglaudos skatinimo veiksmų programa. Šiemet naujieji mokslo metai prasidėjo jau visiškai pasikeitusiame darželyje ir įgavusiame itin ryškią, tarsi simbolinę geltoną spalvą. Direktorė Ilona Milkontė apgailestavusi dėl paliktų...


Vienas svarbiausių kurorto planavimo dokumentų – paminklosauginis planas – dešimtmetį tąsomas po teismus. Dėl šio dokumento teisėtumo ne viename teisme buvo ginčijamasi. Šią savaitę Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas, išnagrinėjęs faktines šio dokumento rengimo, tvirtinimo aplinkybes, paskelbė verdiktą, kad prieš dešimtmetį parengtas M.Ptašek planas yra rekomendacinio pobūdžio...


Vienas svarbiausių kurorto planavimo dokumentų – paminklosauginis planas – jau ne vienerius metus tąsomas teismuose. Šįsyk Klaipėdos apygardos administracinis teismas nagrinėjo UAB „Pinus proprius“ prašymą ištirti, ar paminklosauginis planas teisėtas. Teismo nustatyta, kad prieš dešimtmetį priimtas miesto Tarybos sprendimas, kuriuo buvo patvirtintas minėtas planavimo dokumentas, negali...


Palangos šilumos ūkio planas – rėmai vartotojams

„Palangos tilto“ informacija, 2009 10 28 | Rubrika: Miestas

Kurorto savivaldybėje pradėtas svarstyti bendrovės „Cowi Baltic“ parengtas specialusis šilumos ūkio planas. Kaip nurodoma aiškinamojoje dalyje, pagrindinis jo tikslas yra tenkinti vartotojų šilumos poreikius mažiausiomis sąnaudomis bei atkreiptas didžiulis dėmesys į poveikį aplinkai.


Metų pabaigoje patvirtintas Bendrasis miesto planas, pasak laikinai einančio Savivaldybės architektūros ir urbanistikos skyriaus vedėjo pareigas Svajūno Bradūno, tai dokumentas, numatantis kurorto vystymosi kryptį.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius