Tikslesnei ligų diagnostikai – moderniausias kompiuterinis tomografas

Palangos tiltas, 2023-08-28
Peržiūrėta
2176
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

J.Sąlyga, M.Stražinskas, G.Kviecinskienė
J.Sąlyga, M.Stražinskas, G.Kviecinskienė

Klaipėdos universiteto ligoninės medikai pirmieji Baltijos šalyse pradėjo naudotis itin moderniu kompiuteriniu tomografu. Inovatyvi įranga, grįsta dirbtinio intelekto technologija, leidžia greičiau, efektyviau ir saugiau nustatyti įvairius sveikatos sutrikimus, tačiau ypač pasitarnauja gydant širdies ir kraujagyslių ligas.

Pasak filialo „Jūrininkų ligoninė“ Radiologijos skyriaus vedėjos Giedrės Kviecinskienės, tyrimai naujuoju aparatu yra gerokai informatyvesni, trumpesni ir saugesni.

„Įsigijome pažangiausią savo kategorijoje kompiuterinį tomografą. Technologija turi 16 cm detektorių, organų tūrinį vaizdą galime gauti per vieną apsisukimą, kuris trunka 0,285 sekundės. Gaunama 640 pjūvių, kurie apdorojami į aukštos kokybės vaizdus. Dėl tyrimų greičio pacientams nereikia ilgai sulaikyti kvėpavimo. Tyrimai tapo dar labiau tausojantys paciento sveikatą. Integruoto dirbtinio intelekto dėka prireikia mažiau kontrastinės medžiagos, o pacientai gauna daug mažiau spinduliuotės, nes ji veikia žymiai trumpesnį laiką ir skleidžia 40 procentų mažiau radioaktyvių spindulių“, – pranašumus ir naudą pacientams vardijo medikė.

Specialistės teigimu, naująjį kompiuterinį tomografą galima įvardinti kaip „auksinį“ standartą atliekant širdies ir kraujagyslių  tyrimus.

„Širdis nuolat juda, jos struktūros yra smulkios, todėl greitis ir raiška yra pagrindiniai veiksniai, leidžiantys kokybiškai ištirti vainikines arterijas, visą kraujagyslės pjūvį, širdies ertmes, vožtuvus bei tiriamos srities aplinką“, – atkreipė dėmesį G. Kviecinskienė. 

Naujuoju kompiuteriniu tomografu atliekami neintervenciniai širdies vainikinių arterijų tyrimai, kurių metu įvertinami šių kraujagyslių, širdies raumens būklė, širdies ertmių dydis, aortos būklė.

Pasak filialo „Jūrininkų ligoninė“  Diagnostinės medicinos klinikos vadovo Mindaugo Stražinsko, geresnės kokybės trimatės rekonstrukcijos leidžia gydytojams radiologams ir gydytojams specialistams tiksliau pamatyti pakitimus ir numatyti reikiamą gydymą – chirurginį, intervencinį ar medikamentinį. 

G. Kviecinskienės teigimu, specialių programų pagalba vaizdai tobulinami, eliminuojant natūralaus judėjimo (pvz. kvėpavimo), taip pat įvairių implantų (protezų, stentų ar kt.) sukeliamus trukdžius, išgryninant norimus vaizdus ir taip pagerinant diagnostikos galimybes, kad jos beveik prilygsta invazinei procedūrai – angiografijai.

Skenuojant išmaniosios sistemos funkcijos užtikrina vaizdą realiuoju laiku, todėl medikai gali iš karto stebėti rezultatus ir juos įvertinti, konstatuoti paciento sveikatos būklę. Tai padeda sutaupyti laiko, pagreitina sprendimus, suteikia galimybę operatyviau diagnozuoti ligą, kad būtų suteikta kuo efektyvesnė pagalba. 

„Naujasis aparatas, kuriame integruota kardiologinė programa ir dirbtinis intelektas – labai svarbus Vakarų Lietuvai. Klaipėdos universiteto ligoninėje įkurti ūmaus miokardo infarkto bei insulto diagnostikos ir gydymo centrai, tad šis išsamus tyrimo metodas itin reikšmingas tiek pacientams, tiek gydytojams“, – įrangos svarbą akcentavo Klaipėdos universiteto ligoninės l.e.p. generalinis direktorius prof. dr. Jonas Sąlyga. 

Klaipėdos universiteto ligoninės naujasis kompiuterinis tomografas yra pats moderniausias prietaisas Baltijos šalyse ir Lenkijoje. Artimiausios kaimynės, naudojančios tokius pat aparatus, yra Vokietija, Čekija ir Švedija. 

 

Klaipėdos universiteto ligoninės Komunikacijos tarnybos informacija

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Klaipėdos universiteto ligoninės medikai pirmieji Baltijos šalyse pradėjo naudotis itin moderniu kompiuteriniu tomografu. 


Populiariausiame Lietuvos kurorte – Palangoje duris atvėrė vienas moderniausių sporto ir sveikatingumo centrų šalyje. 


Moksliniai tyrimai rodo, kad per savo gyvenimą onkologinės ligos diagnozę išgirs 1 iš 3-ijų šalies gyventojų.


Erkinis encefalitas – paralyžių ir mirtį galinti sukelti virusinė liga, kuri pažeidžia galvos ir nugaros smegenis. Šia liga galima užsikrėsti vartojant termiškai neapdorotą pieną ir jo produktus arba įsisiurbus erkei, kurios šylant orams persikelia vis arčiau žmonių – į parkus, namų kiemus ar sodybas. Anot „Camelia“ vaistininkės Lauros Masiulienės, vaistų nuo šios pavojingos ligos nėra...


Du pastaruosius vakarus – sekmadienį ir pirmadienį – Palangos koncertų salė nušvito žalia, rožine, žydra ir violetine spalvomis. Taip Palanga paminėjo Pasaulinę retų ligų dieną ir išreiškė visuomenės palaikymą retomis ligomis sergančių žmonių bendruomenei.


Rugsėjo 17 – 18 dienomis „Palangos gintaro“ sanatorijoje vyko konferencija „Vaikų ligų aktualijos Covid-19 epidemijos fone“. Konferenciją organizavo vaikų reabilitacijos sanatorija „Palangos gintaras“ kartu su Klaipėdos universitetu. Konferencija skirta visų specialybių vaikų ir šeimos gydytojams. Konferencijos tikslas buvo supažindinti gydytojus su šių dienų vaikų ligų aktualijomis ir...


Neramus, nekokybiškas ar per trumpas miegas gali tapti mažesnio darbingumo, apatijos, agresijos protrūkių ar net ligų priežastimi. Tačiau norint įveikti nemigo naktis, tikrai nebūtina griebtis migdomųjų vaistų.


Apie periodontitą, jo priežastis ir pasekmės kalbamės su buvusiu ilgamečiu LSMU profesorium habil. m. dr. Leonardu Lukoševičiumi, Kauno kardiologinės klinikos „Elite medicale“ konsultantu, Tarptautinio žurnalo „Ko gydytojai tau nepasako“ redkolegijos nariu.


Visuomenės sveikatos saugą kuruojanti sveikatos apsaugos viceministrė, dr. Jadvyga Zinkevičiūtė prasidedant pavasariui ragina visuomenę daugiau dėmesio skirti savo gyvenviečių švarai, šulinių vandens kokybei. J. Zinkevičiūtė nuo 2015 metų vadovauja 1992 metų Tarpvalstybinių vandentakių ir tarptautinių ežerų apsaugos ir naudojimo konvencijos Vandens ir sveikatos protokolo...


Ūminė viršutinių kvėpavimo takų (arba respiracinė) infekcija (ŪVKTI) dar vadinama „peršalimo liga“ – tai ūminis viršutinių kvėpavimo takų uždegimas, galintis pažeisti tiek viršutinius kvėpavimo takus, tiek atskiras jo dalis: nosį, prienosinius ančius, ryklę, gerklas, kartais – trachėją ir bronchus. Peršalimu dažniausiai sergama...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius