Aptartos Šventosios švyturio pritaikymo turizmui galimybės

Palangos tiltas, 2021-10-28
Peržiūrėta
10835
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Aptartos Šventosios švyturio pritaikymo turizmui galimybės

Aiškėja, kaip turėtų atrodyti Šventosios švyturys, pritaikytas ir turizmui – ką būtina atlikti, kad švyturys, pastatytas dar 1957 m., tarnautų ne tik kaip navigacinis objektas, bet ir kaip vienas iš turistų traukos centrų, ketvirtadienį aptarė Palangos meras Šarūnas Vaitkus, Savivaldybės administracijos direktorė Akvilė Kilijonienė, pavaduotoja Violeta Staskonienė, atsakingi Savivaldybės administracijos specialistai bei žinomas švyturių tyrinėtojas, farologas Aidas Jurkštas.

Pasitarimo metu apsispręsta, jog atliekant kapitalinį švyturio remontą, išlaikant pagrindinę švyturio funkciją bei pritaikant jį ir turizmui, būtina įrengti stiklinį liftą, dabartines kopėčias pakeisti sraigtiniais laiptais, pertvarkyti ir viršutinėje švyturio dalyje esančią keturkampę uždarą dalį – čia vertėtų  įrengti apvalios formos patalpą, kurioje ne tik būtų galima rengti edukacijas, bet ir, net esant prastam orui – grožėtis iš 40 metrų aukščio atsiveriančiais Šventosios, jos apylinkių ir jūros vaizdais. Aukščiau esančią apžvalgos aikštelę reikėtų praplėsti, o švyturį iš rytinės pusės papuošti Šventosios herbu.

Taip pat planuojama sutvarkyti ir švyturio aplinką, įrengti patogų privažiavimą, automobilių stovėjimo aikštelę. Švyturio teritorijoje esančias technines patalpas būtų galima pertvarkyti bei čia įrengti Švyturių muziejų.

Kokia šiuo metu yra švyturio būklė, ką  ir kaip galima keisti švyturyje, kokie galimi maksimalūs konstrukcijų bei įrenginių svoriai – į šiuos klausimus atsakys ekspertizė. Tuomet bus rengiamas Švyturio kapitalinio remonto bei pritaikymo turizmui techninis projektas. Jį planuojama parengti kitąmet.

Palangos miesto sav. info

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Ruošiantis atverti Šventosios švyturį lankytojams, Palangos miesto savivaldybė ieško galinčiųjų parengti pritaikymo visuomenės poreikiams techninio darbo projektą.


Vidaus reikalų ministerijos (VRM) sprendimas uždaryti poilsio ir reabilitacijos centrą „Pušynas“ Palangoje ir valstybės ir savivaldybių tarnautojų mokymo centrą „Dainava“ Druskininkuose vis dar karštai aptarinėjamas. Palangos valdžia tvirtina, kad ministrės Agnės Bilotaitės pateikti sprendimo motyvai yra neteisingi, tad nuspręsta priešintis permainoms. Pokyčių ir galimybės išlikti vis dar...


Ošupio takas taps draugiškesnis bei saugesnis neįgaliesiems – praėjusią savaitę pasirašyta šio tako atkarpos nuo Paraplegikų stovyklos iki Šventosios pritaikymo neįgaliesiems statybos darbų sutartis.


Aiškėja, kaip turėtų atrodyti Šventosios švyturys, pritaikytas ir turizmui – ką būtina atlikti, kad švyturys, pastatytas dar 1957 m., tarnautų ne tik kaip navigacinis objektas, bet ir kaip vienas iš turistų traukos centrų, ketvirtadienį aptarė Palangos meras Šarūnas Vaitkus, Savivaldybės administracijos direktorė Akvilė Kilijonienė, pavaduotoja Violeta Staskonienė, atsakingi Savivaldybės...


Palangos moksleivių klubas ir Švietimo pagalbos tarnyba š. m. rugpjūčio 20 dieną organizavo Respublikinę konferenciją „Neformaliojo vaikų ugdymo galimybės ir iššūkiai“.


Rugpjūčio 19 d. 12 val., „Pasaulinės švyturių dienos“ metu, bus minimas Šventosios švyturio 70 metų jubiliejus. Šventės svečiams bus suteikiama unikali galimybė aplankyti Šventosios švyturį, ne tik patekti į jo vidų, bet ir išvysti puikiai atsiveriančią Šventosios panoramą.


Palangos meras Šarūnas Vaitkus su palangiškiu, aktyviu visuomenininku Tomu Vilucku aptarė miesto pritaikymo neįgaliesiems klausimus.


Palanga apdovanota „Auksine krivūle“ – už pritraukiamas lėšas turizmui plėtoti

Jurgita Vanagė, Palangos savivaldybės mero patarėja, 2011 10 10 | Rubrika: Nuomonės

  Tarp kasmet už ryškiausias iniciatyvas „Auksine krivūle“ apdovanojamų Lietuvos savivaldybių – ir Palanga. Didžiausias šalies kurortas penktadienį įvertintas už lėšų pritraukimą plėtojant turizmo potencialą. „Auksine krivūle“ Palangą apdovanojo Ūkio ministerija.


Penktadienį Palangos miesto Tarybos posėdžių salėje įvyko susitikimas su svečiais iš Vokietijos, Riugeno salos Bergeno miesto. Susitikimo tikslas buvo supažindinti svečius su Palangos miestu, savivaldybės administracijos darbu ir įteikti jiems bendradarbiavimo sutarties projektą.


Šventosios švyturio šviesa – jau pusę amžiaus

Monika ŠIUGŽDAITĖ, 2009 01 09 | Rubrika: Sveikata

Lietuvoje stovi keturi jūriniai švyturiai – Klaipėdoje, Nidoje, Juodkrantėje ir Šventojoje. Pastarasis skaičiuoja jau šeštą dešimtį, tačiau iki šiol jūroje besiblaškantiems moja nuo kranto šviesomis. Vėjuotą ketvirtadienio popietę aplankytas jūreivių palydovas romantiškai žvelgė į tolį.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius