Respublikiniame jaunųjų filologų konkurse keturi Palangos gimnazistai tapo laureatais

"Palangos tilto" informacija, 2019-05-11
Peržiūrėta
71
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Gegužės 2-4 dienomis Palangoje, Vlado Jurgučio pagrindinėje mokykloje, vyko ilgametes tradicijas turintis jaunųjų filologų konkursas, į kurį šiemet buvo pakviesti 124 mokiniai. Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos atstovė, pagrindinio ir vidurinio ugdymo skyriaus vyriausioji specialistė Elona Bagdanavičienė, skelbdamas šio konkurso finalinio etapo pradžią, teigė, kad tai ,,net septyni konkursai viename”. Mat dalyviai pagal savo darbų pobūdį skirtomi į septynias sekcijas: kalbos, literatūros kritikos, publicistikos, poezijos, prozos, vertimų iš anglų, prancūzų, rusų, vokiečių kalbų ir tautosakos sekcijas. Palangos senoji gimnazija, kurioje daug metų puoselėjamos humanitarinės tradicijos, didžiuojasi, kad į finalinį etapą buvo iškviesti net šeši mokiniai: Morta Kaminskaitė, Diana Zeringytė, Miglė Sokolovaitė, Aida Bradauskaitė, Diana Macaitytė, Ugnė Momkutė.
Paskutinę konkurso dieną, apibendrindamas renginį vertinimo komisijos pirmininkas literatūrologas, rašytojas, VU docentas, humanitarinių mokslų daktaras Regimantas Tamošaitis, teigė, kad svarbiausia šiame konkurse - tai galimybė susitikti su bendraminčiais, bendrauti, diskutuoti, dalintis atradimais, semtis idėjų ir įkvėpimo. Jis pabrėžė, kad visi konkurse dalyvavusieji jau yra laimėtojai.
Konkursas baigėsi nugalėtojų paskelbimu. Keturi gimnazistai tapo 51-ojo filologų konkurso laureatais. IV vietą vertimų iš vokiečių kalbos sekcijoje užėmė Ugnė Momkutė (IIID, mokytojos Giedrė Arlauskienė ir Jūratė Galinauskienė), III vieta už gerą literatūros kritikos darbą atiteko Mortai Kaminskaitei (IVB, mokytoja J.Galinauskienė), II vietą už labai gerą vertimą iš prancūzų kalbos pelnė Miglė Sokolovaitė (IIB, mokytojos Živilė Vaičiūnienė ir Aušra Šeštokienė), taip pat II vietą už labai gerą vertimą iš vokiečių kalbos laimėjo jau antrą kartą konkurse dalyvavusi Aida Bradauskaitė (IVA, mokytojos G.Arlauskienė ir Raimonda Kačerauskienė). Visų gimnazistai susilaukė įvertinimų už labai gerus temų ir vertimo tekstų pasirinkimus, už darbų moksliškumą, už labai geras užsienio kalbos žinias ir gimtosios kalbos gebėjimus. Sveikiname konkurso laureatus ir jų mokytojus, didžiuojamės ir tais mokiniais, kuriems iki laimėjimų pritrūko labai nedaug, bet jie taip pat įdėjo daug pastangų ir darbo - tai Diana Zeringytė (mokytoja J.Galinauskienė), Diana Macaitytė ir Ugnė Butkevičiūtė (mokytojos J.Galinauskienė ir Liudmila Augucevičienė). Taip pat džiugu, kad įvertinta buvo dar viena palangiškė – jau ne pirmus metus šiame konkurse dalyvavusi Vlado Jurgučio pagrindinės mokyklos 8 klasės mokinė Mūza Olimpija Svetickaitė, kuri už labai gerą poeziją pelnė II vietą. Konkurso dalyviai ir organizatoriai atsisveikino iki kitų metų – iki kito bendraminčių susitikimo.

Aušra Šeštokienė, lietuvių kalbos mokytoja

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Šiemet vyko ilgametes tradicijas turintis 52 – asis jaunųjų filologų konkursas, į kurį iš visos Lietuvos atkeliavo 194 mokinių darbai. Teigiama, kad šis konkursas tai ,,net septyni konkursai viename”. Mat dalyviai pagal savo darbų pobūdį skirtomi į septynias sekcijas: kalbos, literatūros kritikos, publicistikos, poezijos, prozos, vertimų iš anglų...


Palangiškių sėkmė jaunųjų matematikų olimpiadoje

"Palangos tilto" redakcija, 2019 11 15 | Rubrika: Jūros vaikai

Palangos gimnazistai Saulė Janavičiūtė, Renaldas Narbutas, Titas Neimontas ir Žygimantas Krušas (jų matematikos mokytoja metodininkė Vijutė Mickuvienė) spalio 29 d. Kretingos viešojoje įstaigoje Pranciškonų gimnazijoje vykusioje tradicinėje komandinėje jaunųjų matematikų olimpiadoje profesoriaus Vytauto Liutiko prizui laimėti rungėsi su pajėgiausiais regiono matematikais...


Gegužės 2-4 dienomis Palangoje, Vlado Jurgučio pagrindinėje mokykloje, vyko ilgametes tradicijas turintis jaunųjų filologų konkursas, į kurį šiemet buvo pakviesti 124 mokiniai.


Saulė Janavičiūtė- tarp geriausių jaunųjų biologų Lietuvoje Kovo pabaigoje Palangos senąją gimnaziją pasiekė džiugi žinia - IA klasės gimnazistė Saulė Janavičiūtė tapo 52-osios Lietuvos mokinių biologijos olimpiados prizininke devintų klasių grupėje.


Palangos senojoje gimnazijoje – gilios filologinės tradicijos. Jau daug metų gimnazistai dalyvauja Jaunųjų filologų konkurse. Šiemet sulaukta puikių rezultatų. Kaip teigia jau daug metų mokinius konkursui ruošianti mokytoja Jūratė Galinauskienė, šie metai ypatingi – net šeši gimnazistai tapo šio konkurso laureatais.


Palangos senosios gimnazijos IIIB klasės mokinys Adomas Gudaitis tapo vienu iš geriausių Lietuvos jaunųjų geografų, Gimnazijai parvežęs garbingų apdovanojimų iš respublikinės geografijos olimpiados.


Palangos senosios gimnazijos dešimtokė Beatričė Karpovič respublikiniame anglų kalbos konkurse, kuris organizuojamas IX-X klasių mokiniams, tapo prizininkė – ji buvo apdovanota 


Palangos vaikų lopšelio-darželio „Gintarėlis“ bendruomenė turi puikią progą pasididžiuoti ir pasidžiaugti: antrą kartą iš eilės ši ugdymo įstaiga patenka tarp geriausiai savo aplinką ir vidaus erdves tvarkančių Lietuvos mokymo įstaigų. 2012-aisiais apdovanotas „Gintarėlis“ ir šį rudenį įvertintas už geriausiai tvarkomas edukacines erdves.


Praėjusį savaitgalį Palangos moksleivės, šokių kolektyvo „Pajūris“ (vadovė Soneta Baltmiškienė) auklėtinės Greta Žvinklytė (Palangos senoji gimnazija), Jonė Dobrovolskytė ir Ernesta Žaromskytė („Baltijos“ pagrindinė mokykla), triumfavo Kuršėnuose surengtame respublikiniame šiuolaikinių šokių solo šokėjų „Iš oro...


Senosios gimnazijos 3-4 klasės gimnazistai šeštadienį dalyvavo Rietave vykusiame meninio skaitymo regioniniame etape ir, sužavėję komisijos narius, užėmė pirmąją vietą. Meninė kompozicija „Žiūrėjimas į Lietuvą“, kurią atliko konkurse, buvo ilgai kurto ir puoselėto, pusmetį trukusio pilietinio tautinio ugdymo projekto rezultatas, sužadinęs visas opiausias Lietuvos problemas, ypatingai...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius
spaudos-radio-remimo-fondas