Siūloma įpareigoti restoranus ir kavines nemokamai pavaišinti klientus geriamuoju vandeniu

Palangos tiltas, 2021-09-21
Peržiūrėta
1999
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

 Siūloma įpareigoti restoranus ir kavines nemokamai pavaišinti klientus geriamuoju vandeniu

Siūloma nustatyti, kad viešojo maitinimo įstaigos klientų prašymu kartu su tiekiamu maistu turi nemokamai pateikti geriamąjį vandenį. Tai numatantį Geriamojo vandens įstatymo pakeitimo projektą įregistravo Seimo Demokratų frakcijos „Vardan Lietuvos“ narys Lukas Savickas.

Anot L. Savicko, Lietuvoje pradėtos organizuoti geriamojo vandens iš čiaupo vartojimo akcijos, iniciatyvos. Beveik prieš 10 metų vyko Aplinkos ministerijos socialinė iniciatyva „Vanduo iš čiaupo – Tau geriausias“. Specialiu ženklu – lipduku ant durų, kuris informuoja, kad čia galima nemokamai atsigerti vandens iš čiaupo, taip pat vandeniu prisipildyti savo atsineštą tarą, buvo žymimos Palangos, Vilniaus, Druskininkų, kitų miestų kavinės bei restoranai.

Pagal projektą, „viešojo maitinimo įstaigos klientų (pirkėjų) prašymu kartu su tiekiamu maistu turi nemokamai pateikti teisės aktų nustatytus saugos ir kokybės reikalavimus atitinkantį geriamąjį vandenį.“

Pasak L. Savicko, Lietuvoje tik nedidelėje dalyje viešojo maitinimo įstaigų vyrauja gastronominė tradicija klientams pateikti nemokamai vandentiekio geriamojo vandens. „Geriamasis vanduo klientams reikalingas ne tik bendrajai sveikatos būklei saugoti ir palaikyti, bet gali būti reikalingas vaistams suvartoti, o šiltojo sezono metu yra būtinas siekiant išvengti dehidratacijos. Taip pat viešojo maitinimo įstaigose, kuriose leidžiama lankytis kartu su augintiniais, geriamasis vanduo reikalingas pagirdyti augintinį“, – dokumento aiškinamajame rašte sako parlamentaras.

Anot L. Savicko, nepaisant to, kad fasuoto vandens buteliukų pardavimas viešojo maitinimo įstaigose yra ekonomiškai reikšmingas pačioms įstaigoms, tačiau patiekiant vandentiekio vandenį būtų sumažinta plastiko sukeliama tarša bei efektyviau išnaudojamas vandentiekiu tiekiamo vandens potencialas.

Seimo nario L. Savicko teigimu, nuo 2021 m. pradžios įsigaliojo Europos Parlamento ir Tarybos direktyva (ES) dėl žmonėms vartoti skirto vandens kokybės. Joje nurodoma, kad turi būti gerinama prieiga prie geriamojo vandens, taip pat rekomenduojama valstybėms narėms skatinti nemokamai arba už nedidelį aptarnavimo mokestį siūlyti šį vandenį restoranų, valgyklų bei kitų maisto ir gėrimų tiekimo įstaigų klientams. Direktyvos nuostatos į nacionalinę teisę turi būti perkeltos iki 2023 m. sausio 12 d.

Šiuo metu galiojančiuose įstatymuose nėra įtvirtintos pareigos viešojo maitinimo įstaigose klientų (pirkėjų) prašymu nemokamai pateikti geriamąjį vandentiekio vandenį.

Jadvyga Bieliavska (ELTA)

 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Mokiniams nuo 10 metų siūloma suteikti tokią transporto lengvatą, kurią šiuo metu turi pradinukai, studentai. Tai numatančią Transporto lengvatų įstatymo pataisą įregistravo Seimo narys konservatorius Mindaugas Skritulskas


Siūloma nustatyti, kad viešojo maitinimo įstaigos klientų prašymu kartu su tiekiamu maistu turi nemokamai pateikti geriamąjį vandenį. Tai numatantį Geriamojo vandens įstatymo pakeitimo projektą įregistravo Seimo Demokratų frakcijos „Vardan Lietuvos“ narys Lukas Savickas.


Rugpjūčio 23 dieną šalyje jau buvo 661 įmonė, kuri apsisprendė veikti aptarnaujant tik klientus, kurie turi galimybių pasą ar kitą dokumentą, įrodantį imunitetą COVID-19, ar turimą neigiamą testą. 


Šventosios jūrų uostą, jo infrastruktūrą ir akvatoriją siūloma leisti patikėjimo teise valdyti Palangos miesto savivaldybės tarybos sprendimu įsteigtai įmonei – uosto direkcijai. 


Kaip pranešė Klaipėdos VPK,  Palangos barus ir kavines atakuoja vagys.


Palangos pastangos į paplūdimio ir lauko kavines sugrąžinti silpnąjį alkoholį davė rezultatą. Šiandien, birželio 30-ąją, Seimas kelių balsų persvara pritarė grupės parlamentarų siūlymui sušvelninti prekybą silpnu alkoholiu. Nuo rugpjūčio iki 15 laipsnių stiprumo alkoholiu bus galima prekiauti paplūdimiuose įrengtose nestacionariose viešojo maitinimo vietose.


Palangiškės kviečiamos nemokamai pasitikrinti krūtis

"Palangos tilto" informacija, 2019 09 12 | Rubrika: Miestas

Prevencinis projektas prieš krūties vėžį „NEDELSK“ kviečia moteris nemokamai, patogiai ir greitai pasitikrinti krūtis echoskopu Palangoje.


Partnerystėje su "Palangos tiltu" išleistas naujas žurnalo "Lietuvos pajūris" vasaros-rudens numeris tęsia kelionę per Lietuvą - šįkart vėl Vilniuje. O jau netrukus pradėsime leisti žiemos sezonui skirtą žurnalą. Kas jam turi idėjų, pasiūlymų?


Kasmet Lietuvoje nustatoma vis daugiau ikivėžinių krūties susirgimų, kas leidžia gerokai lengviau sustabdyti šią klastingą ligą ir nuo jos išgydyti daugiau moterų. Tačiau, moterys, vis dar nepakankamai dalyvauja prevencinėje programoje dėl krūties vėžio ir pagal ją nemokamai tikrinasi dėl šios ligos. Todėl VLK ragina moteris aktyviau naudotis galimybe kas 2 metus nemokamai...


„Pramogų centras ir restoranas, žinoma, be stipraus alkoholio, ant Palangos tilto? O gal artimoje ateityje – ir po vandeniu – ant Baltijos dugno? Skamba kaip neįtikėtina mintis dabar, bet galbūt ji, sustiprėjus kurorto verslui, gali pasirodyti įdomi ne vienam verslininkui ir Palangos valdžiai. Svarbiausia, tokiems Palangos savivaldybės sprendimams konservatorių daugumos...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius