NAUJIENŲ PABIROS

Palangos tiltas, 2014-07-07
Peržiūrėta
3085
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

NAUJIENŲ PABIROS

Sustabdė veiklą: Palangoje laikinai sustabdyta užkandinės „Kebabai“, esančios J. Basanavičiaus g. 23, veikla. Griežtas Palangos valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) sprendimas priimtas po planinio patikrinimo, kurio metu šioje viešojo maitinimo įmonėje nustatyti grubūs savikontrolės, higienos, produktų atsekamumo ir technologijų pažeidimai.

Patikrinimo metu UAB „Saupa“ užkandinėje nebuvo tekančio karšto vandens, trūko rankų sausinimo priemonių, patalpos buvo nešvarios, skraidė musės, ropojo skruzdėlės, gamybos inventorius susidėvėjęs ir nevalytas. Buvo atliekamos ir registruojamos ne visos savikontrolės sistemoje numatytos procedūros. Dalis maisto produktų ir pusgaminių buvo neženklinti, darbuotojai negalėjo pateikti įsigijimo dokumentų, kai kurie patiekalai buvo gaminami be patvirtintų receptūrų ir technologinių aprašymų, rasta produktų su pasibaigusiais tinkamumo vartoti terminais. Buvo netinkamai tvarkomi šalutiniai gyvūniniai produktai.

Palangos VMVT nurodė sunaikinti neženklintus ir pasenusius maisto produktus, veiklą įmonė galės atnaujinti tik pašalinusi visus nustatytus trūkumus.

 

Nelegali prekyba: Palangos valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) sustabdė nelegaliai vykdomą ūkinę komercinę veiklą – žuvų rūkymą ir prekybą jomis.

Gavę anoniminį skundą, Palangos VMVT inspektoriai kartu su Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato ekonominių nusikaltimų skyriaus pareigūnais patikrino nurodytą informaciją, kad gyventojas (Klaipėdos pl. 16, Palanga) galimai vykdo nelegalią veiklą.

Piliečio skunde išdėstyti faktai pasitvirtino, patikrinimo metu nustatyta, kad palangiškis prekiavo ir rūkė žuvis, neturėdamas šiai veiklai išduoto Maisto tvarkymo subjekto patvirtinimo pažymėjimo. Žuvys buvo rūkomos antisanitarinėmis sąlygomis, ant susidėvėjusios įrangos. Jau išrūkytos ir parengtos prekybai žuvys buvo laikomos automobilyje, aplinkos (+22,40 C) temperatūroje.

Ši nelegali ūkinė komercinė veikla sustabdyta. Palangos valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos nurodymu, 60 kg (104 vnt.) rūkytos žuvies nukreipta sunaikinti šalutinių gyvūninių produktų tvarkymo įmonėje UAB „Rietavo veterinarinė sanitarija“.

 

Akcija: „Būk tikra dėl savo sveikos makšties!“ – tokiu šūkiu šeštadienį Palangoje prasidėjo „Sveikos Makšties Pasaulinis Turas“. Pirmą kartą Lietuvoje startuojantis projektas pritraukė nemažai smalsuolių dėmesio, praneša „Vakarų ekspresas“.

Jono Basanavičiaus gatve bei Palangos paplūdimiu žygiuojanti milžiniška dekoratyvinė makštis siekė atkreipti Lietuvos moterų dėmesį ir padrąsinti prabilti apie lytines problemas. Ne paslaptis, kad 3 iš 4 dailiosios lyties atstovių kasdien kenčia nuo makšties negalavimų visame pasaulyje, tačiau nesiskundžia ir apie tai nedrįsta kalbėti.

Linksmos ir žaismingos akcijos metu renginio organizatorė Jurgita Steponavičiūtė su komanda siekė suteikti vertingos informacijos apie intymių vietų sveikatą bei teisingą makšties priežiūrą.

„Projekto tikslas yra sulaužyti tabu. Siekiame, kad moterys nebijotų kalbėti apie savo lytines problemas. Dirbtinė makštis pritraukia dėmesį, o mes dalijame skrajutes, kuriose aprašytos pagrindinės problemos ir negalavimai. Norime akcentuoti, kad moterys ignoruoja simptomus, o tai priveda prie rimtų susirgimų“, – pasakojo J. Steponavičiūtė.

Pasak renginio iniciatorės, susidomėjimas akcija buvo didelis iš abiejų lyčių atstovų.

 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Ketvirtadienį, balandžio 27 dieną, Seimas priėmė Šventosios jūrų uosto įstatymo pataisas, inicijuotas Seimo nario Mindaugo Skritulsko, kuriomis siūloma nuo 2024 m. Šventosios jūrų uosto žemę, jo infrastruktūrą ir akvatoriją leisti patikėjimo teise valdyti Palangos miesto savivaldybės tarybos sprendimu įsteigtai įmonei – uosto direkcijai. 


Į Palangą iš įvairių Lietuvos kampelių susirinkę folkloro ansambliai savaitgalį kviečia palangiškius ir miesto svečius į Jurginių festivalio veiklas nuostabioje didžiausio šalies kurorto gamtoje – nuo skambančių eitynių iki slibino ugnies misterijos pajūryje.


Penktadienį, sausio 15 d., Palangoje patvirtintų COVID-19 atvejų buvo 363, pasveikusiųjų 367.


Mūsų visuomenėje yra ir pažeidžiamų, su negalia žmonių, kurie ne visada gali pasirūpinti savimi. Tokių žmonių tėvams ir šeimos nariams Palangos socialinių paslaugų centras (PSPC) siūlo atsikvėpti nuo kasdienio rūpesčio ir siūlo centre naudotis dienos socialine globa.


Netoli jūros, prie Naglio alėjos vykstantys kirtimai pastaruoju metu itin audrino palangiškius. Į redakciją paskambinęs palangiškis Vytautas išreiškė nuogąstavimą, jog dabar palangiškiams išsakyti savo nuomonę jau per vėlu – kirtimas jau baigtas, liko siūruoti daug retesnis pušynas. „Taip, iš tiesų, urėdija padarė vienintelę...


2011–2015 metų miesto savivaldybės Taryba baigia savo darbo kadenciją. Po kovo 1-ąją įvyksiančių savivaldos naujosios Tarybos ir – pirmąkart nepriklausomos Lietuvos istorijoje – tiesioginių mero rinkimų, kurorto ateitį kitus ketverius metus spręs naujos sudėties miesto Taryba su tiesiogiai išrinktu meru. Apie tai, ką pavyko nuveikti paskutinius mėnesius valdžioje...


Plėšikai: sekmadienį Palangoje du plėšikai per langą pateko į Žemdirbių gatvėje esantį namą, kuriame gyvena 1937 m. gimusi moteris G. R. Nepažįstami vyrai moterį mušė ir reikalavo pinigų, vėliau iš nusikaltimo vietos pabėgo. Garbaus amžiaus palangiškė po šio įvykio gydoma reanimacijos skyriuje.  


Naujienų pabiros

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2013 10 14 | Rubrika: Miestas

Vizitas: penktadienį Palangoje lankėsi bei su miesto vadovais susitiko Jaltos (Ukraina) meras Sergej Ilaš bei Jaltos savivaldybės administracijos specialistai. Šios viešnagės tikslas – užmegzti glaudžius bendradarbiavimo ryšius su Palanga.


Praėjusią savaitę žiniasklaidoje pasirodė informacija, skelbianti, kad kovoje dėl rusų turistų Palanga pagaliau įveikė Jūrmalą. Rusijos turistai pirmą kartą geriausiu Baltijos šalių kurortu įvardijo Palangą. Prieš tai devynerius metus šis statusas atitekdavo Latvijos kurortui Jūrmalai.


Jau nuo seno visi svečiai, atvykę į Klaipėdą ar Palangą, apsilanko ir Smiltynėje įsikūrusiame jūrų muziejaus delfinariume. Delfinai jau atsisveikino su Lietuva ir išvyks į Graikijos Atikos zoologijos sodą. Kaip  „Palangos tiltui“ sakė jūrų muziejaus direktorė Olga Žalienė kartu su delfinais – Gabija, Glorija, Premija, Arga, Lima, Gile ir Nojumi – į Graikiją išvyks ir jų  keturi...


Renginių kalendorius