Galimybių paso įsigaliojimas chaoso Palangoje nesukėlė, nors jis pasitiktas neramiai

Linas JEGELEVIČIUS, 2021-09-18
Peržiūrėta
648
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Galimybių paso įsigaliojimas chaoso Palangoje nesukėlė, nors jis pasitiktas neramiai

Praėjusį pirmadienį, rugsėjo 13 d., visoje šalyje įsigaliojant Galimybių pasui, daug palangiškių su nerimu laukė naujos savaitės pradžios. Nekilo abejonių, kad dėl skirtingo Galimybių paso taikymo įvairiose vietose, kils nemažai sąmyšio.

Ne visi taškai iki šiol aiškiai sudėti

„Mes ieškojome atsakymų ir nuosekliai sekėme, kokie sprendimai yra priimami Vyriausybėje ir Sveikatos apsaugos ministerijoje. Nors tiesa – ne visi taškai yra aiškiai sudėlioti iki šiol ir dar lieka kai kurių abejonių,“ – „Palangos tiltui“  prieš savaitę sakė Ingrida Valaitienė, Palangos viešbučių ir restoranų asociacijos (PVRA) prezidentė.

Anot jos, kurorto kavinės ir restoranai „privalės“ iš savo lankytojų reikalauti Galimybių paso.

„Kas norės pakliūti į vidų, turės jį turėti,“ – pabrėžė ji.

Lankytojai lauko terasose neprivalės turėti Galimybių paso

Tačiau iš lankytojų, sėdinčių kavinių lauko terasose, jo nebus reikalaujama.

Į klausimą, ar toks žmogus – be Galimybių paso – nebus įleidžiamas į kavinės tualetą viduje, I. Valaitienė prieš savaitę sakė: „Išties, tai – problema. Mes atsakymo į tokį klausimą dar nesame išgirdę. Neabejoju, kad tokių neaiškumų „išlįs“ ir daugiau.“ (Vyriausybė atšaukė savo sprendimą – kavinių lankytojai be Galimybių paso galės apsilankyti tualetuose viduje – aut.)

Galimybių pasą bus galima pateikti elektroninį mobiliuose telefonuose arba popierinį.

Anot I. Valaitienės, dauguma kurorto restoranų, kavinių ir viešbučių personalo yra pasiskiepiję, nors reikalavimo, kad visi aptarnavimo sektoriuje dirbantys darbuotojai būtų pasisiepyję, dar nėra.

Tikėjosi „išaiškinimų“

Baro „Resort pub“ direktorė Sandra Kakhiani praėjusią savaitę, trečiadienį, rugsėjo 8 d., sakė, kad jai dėl Galimybių paso dar buvo likę nemažai „neaiškumų“: „Atvirai kalbant, laukiame penktadienio (rugsėjo 10 d.), kuomet tikimės, kad sulauksime daugiau išaiškinimų,“ – sakė S. Kakhiani.

Autobusuose Galimybių paso nereikės

Saulius Čepkauskas, UAB „Vlasava“ direktorius, sakė „Palangos tiltui“, kad Galimybių paso važiuojant įmonės priemiestiniais ir tarpmiestiniais autobusais nereikės.

Anot verslininko, keleivių srautai įmonės autobusuose per koronaviruso pandemiją sumažėjo dukart.

O kaip autobusų stotyje?

Palangos autobusų stoties vadybininkė Ingryda Gagilaitė sakė „Palangos tiltui“ praėjusį ketvirtadienį kad kol kas dėl Galimybių paso jai taip pat kyla daug neaiškumų.

„Tikimės, kad per savaitgalį išaiškės. Parduodami bilietus autobusų stoties kasose, Galimybių paso neprašysime. Juk dabar dauguma perka bilietus internetu – iš jų niekas nereikalauja Galimybių paso. Autobusų vairuotojai taip pat neprašys pateikti Galimybių pasų,“ – sakė I. Gagilaitė.

Išimtys – ne visiems

Nuo pirmadienio, rugsėjo 13 d., neleidžiama be Galimybių paso lankytis įvairiose parduotuvėse ar naudotis kontaktinėmis paslaugomis – išskyrus pagal patvirtintą išimčių sąrašą.

Tarp išimčių yra ir bankai, vaistinės, pašto paslaugos ir kitos būtinosios paslaugos, kurios dažnai veikia prekybos centruose. Tačiau tokios paslaugos prekybos centruose be Galimybių paso liks neprieinamos. 

Vyriausybės nutarimu nuo rugsėjo 13 d. gerokai ribojamas patekimas į parduotuves, viešojo maitinimo įmones, renginius tiems asmenims, kurie neturės Galimybių pasų.

Turgavietėje Galimybių paso nereikia

Be Galimybių paso galima lankytis tose parduotuvėse, turgavietėse, kurių pagrindinė veikla yra maisto, veterinarijos, pašarų gyvūnams, vaistinių, optikos prekių ir ortopedijos techninių priemonių, augalų, sėklų, trąšų pardavimas, turinčiose atskirą įėjimą iš lauko, kurių prekybos plotas (t. y. prekybos salės, skirtos pirkėjams aptarnauti ir prekėms išdėlioti, plotas, įskaitant matavimosi kabinas; į prekybos plotą neįskaitomas administracinių patalpų, sandėlių ir pagalbinių patalpų, dirbtuvių, laiptinių, koridorių, sanitarinių patalpų plotas) neviršija 1 500 kv. m.

1 500 kv. m. reikalavimas

Taip pat bus galima lankytis prekybos centruose esančiose parduotuvėse, kurių bendras prekybos plotas, turint atskirą įėjimą iš lauko ir kai nėra galimybės patekti į visą prekybos centrą, neviršija 1 500 kv. m.

Iš keturių Palangoje esančių „Maxima“ parduotuvių tik vienos iš jų – „Maxima XX“, esančios prekybos centre autobusų stotyje Klaipėdos plente, prekybinis plotas yra didesnis nei 1500 kv m. Šioje parduotuvėje bus taikomi Vyriausybės nutarime numatyti ribojimai ir čia galės lankytis tik turintieji Galimybių pasus.

Kitose trijose „Maxima“ parduotuvėse galės prekintis visi pirkėjai, nereikalaujant įrodyti savo galimybes.

„Lidl Lietuva“ nereikalauja Galimybių paso

„Lidl Lietuva“ nereikalauja Galimybių paso visose pajūryje esančiose „Lidl“ parduotuvėse, Palangoje taip pat, nes Palangoje, Klaipėdoje ir Kretingoje esančių „Lidl“ parduotuvių prekybos salės plotas yra mažesnis nei 1500 kvadratinių metrų.

Nuo rugsėjo 7 dienos „Lidl“ parduotuvės, esančios Palangoje, Klaipėdos pl., darbo laikas sutrumpėjo – nuo 8 iki 22 valandos.

Į „Rimi“ parduotuvę Palangoje nuo pirmadienio, rugsėjo 13 d., taip pat negali patekti visi norintieji.

Palangoje esanti „Rimi“ parduotuvė yra didesnė nei Vyriausybės nustatytas 1500 kv. m plotas. 

„Rimi“ Palangoje, Malūnų gatvėje, jau dirba rudens režimu, darbo laikas nuo 8 iki 22 val.

O Palangos „Iki“ aptarnaus visus – abi šio tinko parduotuvės kurorte neviršija Vyriausybės nustatyto 1500 kv. m prekybos ploto.

Registrų centras nereikalauja Galimybių paso

Visos paslaugos fiziniuose Registrų centro klientų aptarnavimo padaliniuose ir toliau yra teikiamos iš atvykstančių klientų nereikalaujant pateikti Galimybių pasą ar kitą imunizaciją įrodantį dokumentą.

 

 

Jūsų komentaras:

Saulius 2021-09-11 07:41 ([email protected] / IP: 162.158.202.246)
Vaidyba visada vyksta scenoje, o užkulisių nieks nemato

Taip pat skaitykite

Praėjusį pirmadienį, rugsėjo 13 d., visoje šalyje įsigaliojant Galimybių pasui, daug palangiškių su nerimu laukė naujos savaitės pradžios. Nekilo abejonių, kad dėl skirtingo Galimybių paso taikymo įvairiose vietose, kils nemažai sąmyšio.


Palangos savivaldybės administracija rugsėjo 15 d. pranešė, jog, reaguodama į Vyriausybės sprendimus ir į ekstremalią padėtį dėl koronaviruso pandemijos pasaulyje, siekia saugiai organizuoti interesantų aptarnavimą.


Palangos lopšelis darželio „Sigutė“ vaikučiai birželio 1-ąją, „Vaikų gynimo dieną“, pasitiko aktyviai sportuodami lauke.


Klaipėdos apygardos teismas, išnagrinėjęs apeliacinį skundą, paliko nepakeistą Plungės apylinkės teismo sprendimą, kuriuo buvusi sodininkų bendrijos valdybos pirmininkė privalės atlyginti keliolika tūkstančių eurų sodininkų bendrijai padarytą žalą. Civilinę bylą pirmąja instancija nagrinėjo šešiolikos metų teisėjo darbo patirtį turintis Plungės apylinkės teismo Plungės...


Vis labiau šylant orams Palangos miesto savivaldybės administracijos Viešosios tvarkos skyrius ragina miesto gyventojus susitvarkyti savo žemės sklypus ir gyvenamąją aplinką.


Palangos miesto Savivaldybė kviečia palangiškius dalyvauti susitikime su energetikos ekspertais ir sužinoti daugiau apie saulės energijos teikiamą naudą, šilumos siurblius bei dujinius katilus ir jų efektyvumą.


    Vienoje Žemaitijos redakcijoje žurnaliste dirbusi Žiedūnė I. (vardas ir pavardė pakeisti-L. M.), šiandien jau laisva, tačiau suka galvą, kaip iki galo nusikratyti buvusio darbdavio jungą. Nors ji seniai parašė pareiškimą ją atleisti, redaktorė iki šiol apie jos išėjimą nepranešė „sodrai." „Žinoma, tai ji daro...


Prieš metus duris atvėręs vaikų žaidimų parkas Palangoje, įsikūręs netoli gelbėjimo stoties, tebėra labai populiarus ir lankomas, tačiau vis dažniau galima išgirsti ir jam skirtų pastabų.


Penktadienio vakarą Palangos miesto savivaldybės viešojoje bibliotekoje vos tilpo visi, norėjusieji susitikti su poete, žurnaliste, Seimo Liberalų Sąjūdžio frakcijos nare Dalia Teišerskyte. Tie, kurie atėjo, patyrė išties didžiulį malonumą klausydami pačios autorės bei „Grubiojo“ teatro aktoriaus Ramūno Dzimido skaitomų eilių. Ne mažiau malonumo...


„Palangos tiltas“ tęsia rašinių ciklą apie miesto verslininkų vasaros sezoną. Kalbinti restoranų bei kavinių savininkai džiaugėsi klientais, kurie negailėjo pinigų prabangiems patiekalams bei gėrimams. Daugiausiai restoranuose pietavo bei vakarieniavo poilsiautojai iš Rusijos.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius