10 metų už "Palangos tiltas" redaktoriaus vairo: "Mane visada labiausiai domino politikos užkulisiai"

Linas JEGELEVIČIUS, 2020-06-10
Peržiūrėta
1594
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Linas Jegelevičius, "Palangos tiltas" ir www.palangostiltas.lt redaktorius

Kai esi redaktorius, asmeniniai įvykiai nėra visuomenės – šiuo atveju „Palangos tilto“ skaitytojų – aptarimo dalykas.
Tačiau vienu asmeniniu įvykiu šiandien noriu su jumis visais pasidalinti: šią savaitę miniu savo darbo laikraštyje „Palangos tiltas“ ir portale www.palangostiltas.lt dešimtmetį. Po beveik dešimties gyvenimo metų Amerikoje, vėliau trumpų darbo istorijų Lietuvos gilioje provincijoje Palanga yra neabejotinai sėkmingiausia mano gyvenimo stotelė. Visomis prasmėmis!
Ačiū Dovydui Bajorui, kuris tuomet po valandos pokalbio, mane priėmė į „Palangos tilto“ redaktoriaus pareigas.
Vadinasi, ir į Palangą!
Kai apie tai primenu Dovydui dabar, jis, verslininkas ir Kretingos rajono savivaldybės tarybos narys, juokiasi: „Tai kad didelio pasirinkimo neturėjau!”
Vos ne „pranašiškas“ ženklas – tuomet, 2010 birželio pradžioje, išėję iš susitikimo vienoje J. Basanavičiaus kavinėje, joje sutikome Šarūną Vaitkų, būsimą Palangos merą.
Jeigu kada nors rašyčiau prisiminimų knygą – o kodėl gi ne, ar ne? – tą susitikimą aprašyčiau taip: „Jis buvo putlus, vedėsi mažą šuniuką. Į mane žiūrėjo truputį prisimerkęs, tyrinėjančiai. Vos išvydęs Š. Vaitkų artėjantį, D. Bajoras man spėjo šnibždelėti į ausį: „Jis – svarbus žmogus. Įsidėmėk jį.“
Kai apie tai neseniai priminiau Š. Vaitkui, jis teigė nieko neprisimenąs – net turėjau jį pataisyti, kad 2010-aisiais jis dar tebuvo miesto tarybos opozicijoje...
Per 10 metų Palangoje buvau liudininkas – ir galbūt kam nors nekukliai nuskambės – dalyvis – jos didelės transformacijos. Tik žmonės – ir palangiškiai – geriems dalykams, teigiamiems pokyčiams turi trumpą atmintį.
Būtent žmones per tą dešimtmetį kurorte labiausiai įsidėmėjau aš. Aš, „žalias“ „Palangos tilto“ redaktorius 2010-aisiais, mero pareigose gerai prisimenu Vytautą Stelmoką. Jis kalbėjo ilgais, man rodėsi, nerišliais sakiniais, kad jam baigus kalbėti, kartais pagūžčiodavau – ką jis norėjo pasakyti?
Dabar, miesto tarybos posėdžiai, joje didžiąją daugumą sudarant konservatoriams, tėra formalumas – sprendimai kartais priimami net ne komitetuose, o partiniame formate prie arbatos. Prieš 10 metų miesto tarybos posėdžiai buvo tarsi uraganai – Giedriaus Šatkausko, Viktoro Pivriko jau nėra tarp gyvųjų. Kaip ir kai kurių etatinių tarybos aktyvistų – jie yra verti atskiro skirsnio knygoje.
Buvo piketai prieš „Litesko“ – jis vyko kur dabar veikia muzikinis fontanas, prieš olandų atrakcionus...Per dešimt metų įvyko ir vienintelė palangiškių apklausa.
Tarsi vakar naujoji miesto taryba su jau meru Šarūnu Vaitkumi priekyje 2011 metais prie dar aptriušusio, sudegusio kurhauzo nekantriai laukė konservatorių Vyriausybės premjero Andriaus Kubiliaus, Palangoje vyko istorinis išvažiuojamasis Vyriausybės posėdis...
Šiandien jau baigiama restauruoti ir medinė Kurhauzo dalis, pastatyta moderni Koncertų salė, universali sporto arena, Savivaldybė naujose patalpose, regis, dirba jau šimtmetį. O kur visi kiti infrastruktūros pagerinimai, naujos statybos?
Svarbiausia, pasikeitė ir Palangos žmonės – demografiniai tyrimai rodo, kad Palangą ne tik atostogoms, bet ir gyvenimui mielai renkasi jauni žmonės. Palanga – bene viena iš penkių savivaldybių šalyje, į kurią atvyksta daugiau žmonių gyventi, nei iš jos išvyksta.
Man visada buvo labiau įdomūs politikos užkulisiai – toli gražu ne visada žurnalistai juos žino, bet žurnalisto darbas neabejotinai leidžia žinoti daugiau. Per dešimt metų esu sukaupęs daug įdomios korespondencijos, dokumentų.
Tik stojus prie „Palangos tilto“ vairo, laikraščio padėtis atrodė liūdnoka, o kito miesto laikraščio redaktorė, kai kas kalbėjo, jau skaičiavo paskutines „Palangos tilto“ dienas.
Tačiau šiandien Palangoje leidžiamas tik „Palangos tiltas.“
„Palangos tiltas“, drįstu sakyti, dirbo efektyviau, buvo informatyvesnis, kritiškesnis ir, tikiu, draugiškesnis savo skaitytojams nei kitas laikraštis.
Čia – mano nuomonė. Ką skaityti, rinkotės jūs, gerbiamieji.
Šiais metais „Palangos tiltui“ pavyko padidinti prenumeratą, gerokai padidinti laikraščio pardavimus. „Palangos tilto“ internetinė svetainė www.palangostiltas.lt siūlo tik Palangos naujienas, yra itin lankoma, kaip ir „Palangos tilto“ paskyra socialiniame tinkle Facebook, kur mūsų sekėjų būrys viršijo 3500.
Populiarus “Palangos tilto” vasaros priedas „Lietuvos pajūris“ tapo atskiru sėkmingu leidiniu. Jį jau spėjo įsidėmėti ne tik Palangos, bet ir šalies skaitytojai.
Vadinasi, prie to prisidėjau ir aš, laikraščio redaktorius.
Žinau, kad visada bus nepatenkintų žmonių – valdžia, laikraščiu ar oru, tačiau aš didžiuojuosi, kad per 10 metų buvau milžiniškos Palangos transformacijos liudininkas ir dalyvis.
Ačiū, bičiuliai, kad buvote ir esate su „Palangos tiltu.“ Vadinasi, ir su manimi.

 

 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Palangos miesto laikraštis "Palangos tiltas" gruodžio 30 d., trečiadienį, išleido 20 puslapių EXTRA "Palangos tilto" numerį. Nors laikraštis paprastai išeina penktadieniais, redakcijos kolektyvas įsitikinęs, kad šiuo nelengvu laikotarpiu palikti nemažai palangiškių - juolab per didžiausias metų šventes - be laikraščio...


Prasiplėtusiam „Gradiali“ pernai prireikė per 10 tūkst. kubų vandens daugiau ir per 2019 metus sunaudojęs apie 24,7 tūkst. kubų šis sveikatos centras tapo vandens pirkimo lyderis, kuris gerokai atitrūko 21 tūkst. kubų vandens ribos nepasiekusios "Palangos gintaro" sanatorijos bei "Palangos" viešbučių komplekso.


Jono Pirožniko, Palangos paplūdimio gelbėtojų vado, telefonas ir racija mūsų 15 minučių pokalbio metu vis pypsėdavo, skambėdavo. "Taip dirbu visą vasarą," - šyptelėjo J. Pirožnikas. "Jūs - Palangos, Lietuvos vasaros sostinės, premjeras," - jam atsakiau. Pagyręs visus savo gelbėtojus, Jonas "Palangos tiltui" prisipažino: "Vis tik labiausiai pasitikiu...


Palangos galerijoje "Ramybė" atidarytos dvi parodos: Šiuolaikinės autorinės juvelyrikos paroda "Simbiozė" ir tapybos paroda "Multivitaminai".


Vienu asmeniniu įvykiu šiandien noriu su jumis visais pasidalinti: šią savaitę miniu savo darbo laikraštyje „Palangos tiltas“ ir portale www.palangostiltas.lt dešimtmetį.


Pas Justiną Masalską, Palangos "tvarkiečių" pirmininką Petras Gražulis, Seimo narys, ilgametis partijos Tvarka ir Teisingumas narys (tiesa, jo narystė buvo suspenduota - L. J.), lankėsi ne kartą. "Pas mane jis yra ilsėjęsis, ir su Birute, su kuria abudu vaikelį pasidarė, yra pas mane lankęsis. Tačiau kaltinimais, kad dabar Petras (Gražulis - aut.) išžagino moterį...


Ketvirtadienį, balandžio 9 d., nuotoliniu būdu įvykusiame miesto savivaldybės Tarybos posėdyje Tarybos valdančiųjų konservatorių balsais Rima Narkienė, nebuvo patvirtinta Palangos lopšelio-darželio "Gintarėlis" direktore, nors anksčiau visi Tarybos komitetai balsavo už jos kandidatūrą. R. Narkienė "Palangos tiltui" sakė, kad toks Palangos Tarybos balsavimas dėl...


Laiškanešiai karantino metu turi labiau suktis: siuntų padaugėjo, be to, laiškanešiai į namus atneša ne tik mėgstamą leidinį, tačiau ir socialines išmokas, kai kam - ir pensijas. "Palangos tiltas" kalbėjosi su "Lietuvos pašto" Palangos skyriaus vadove Modesta Mėliūniene.


Žygimantas Šeštokas, "Palangos kuršiai" direktorius: "Komanda pradeda NKL sezoną gerai nusiteikusi" (visą interviu skaitykite laikraštyje "Palangos tiltas" kitą penktadienį).


Startuoja nauja palangos miesto laikraščio "Palangos tiltas" rubrika: Skundų dėžutė.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius