200 centų prisidės prie Palangos gražėjimo ir turizmo infrastruktūros plėtros ar prie verslo traukimosi į šešėlį?

"Palangos tilto" informacija, 2023-06-21
Peržiūrėta
1375
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Aldo Kazlausko nuotr.
Aldo Kazlausko nuotr.

Ateinančią savaitę vyksiančiame savivaldybės Tarybos posėdyje bus teikiamas sprendimo projektas padidinti Vietinę rinkliavą už naudojimąsi Palangos miesto viešąja turizmo ir poilsio infrastruktūra, dar kitaip vadinamą pagalvės mokestį, kurio dydis nesikeitė jau septynerius metus. 

„Tam, kad išvengtume nereikalingų interpretacijų ir šio klausimo eskalavimo, neva rinkliava drastiškai, neatsakingai ir su niekuo nepasitarus didinama net (!) 100 procentų, norėčiau paaiškinti, kodėl svarstome tai daryti,“ – savo įrašą Facebook tre pradeda Palangos meras Šarūnas Vaitkus.

Jis pažymi, kad lėšos, surinktos už naudojimąsi Palangos miesto viešąja infrastruktūra, panaudojamos išskirtinai turizmo reikmėms ir rinkodarai, kurorto paplūdimiams ir viešosios erdvėms tvarkyti, kurortinei infrastruktūrai gerinti, kultūriniams renginiams organizuoti ir kitiems būtiniems dalykams, kurie padeda Palangos svečiams grožėtis kurortiniu miestu, čia gerai jaustis, mylėti Palangą ir vėl čia sugrįžti. 

„Iki šiol nakvoti pasilikęs svečias mokėdavo 1 euro rinkliavą už naktį, dabar ji būtų 2 eurai, kitaip tariant – 200 centų. Ar šis turistų prisidėjimas prie kurorto pokyčių, Palangos gražėjimo ir turizmo infrastruktūros plėtros yra daug ar mažai? Juolab kad šio rinkliavos nemoka vaikai iki 18 metų ir ligoniai, atvykstantis į Palangos gydyklas su Teritorinių ligonių kasų siuntimais,“ – sako kurorto meras.

Pasak jį, praėjusiais metais buvo surinkta, ko gero, rekordinė nuo 2012 metų, kai buvo priimtas sprendimas dėl rinkliavos įvedimo, pagalvės mokesčio suma – beveik 808 tūkst. eurų.

„Tad dabar čiumpam skaičiuotuvus, nes be jų niekaip neišsiversim, ir skaičiuojam:

- Vienam iš labiausiai, ko gero, visame pajūryje turistų lankomam ir vienam iš gražiausių Lietuvoje Palangos Birutės parkui tvarkyti, apželdinti ir prižiūrėti – daugiau nei 500 tūkst. eurų;

- Palangos ir Šventosios paplūdimių (kurie, priminsiu, yra valstybės turtas ir yra visų, o ne palangiškių) kasdienis tvarkymas, smėlio valymas, paplūdimių infrastruktūros įrengimas ir priežiūra – per 300 tūkst. eurų.

Beje, mūsų komunalininkai vasarą iš paplūdimių kasdien išveža vidutiniškai pusantros tonos šiukšlių ir įvairių buitinių atliekų, arba 45 tonas per mėnesį;

- Gelbėtojų paplūdimiuose (pliažai, kaip minėjau, yra visos Lietuvos, o ne Palangos) paslaugos, užtikrinant poilsiautojų saugumą – 380 tūkst. eurų;

- Paplūdimiuose ir priekopėje įrengta 14 visiškai naujų, ką tik pagamintų konteinerinių tualetų. Šią vasarą kurorte veiksiančių 33 viešųjų tualetų eksploatavimas, priežiūra ir tvarkymas – per 350 tūkst. eurų;

- Šią vasarą kurortui apželdinti ir želdiniams prižiūrėti – 350 tūkst. eurų, iš jų net 20 proc. daugiau nei pernai būtent kurorto viešųjų erdvių gėlynams;

- Ką tik atnaujintas beveik 2 km dviračių ir pėsčiųjų takas nuo „Lino“ iki Kunigiškių, čia įrengtas ir apšvietimas – 102 tūkst. eurų.

- Prieš vasarą sutvarkytos ir atnaujintos vaikams skirtos erdvės – Vaikų žaidimų parkas Šermukšnių gatvėje, kur atvežta papildomai smėlio, ir Lietuviškų pasakų parkas pušyne ties Birutės parku – beveik 20 tūkst. eurų.

- Atidarytas atnaujintas Palangos turizmo informacijos centras – apie 50 tūkst. eurų (be to, panaudotos ir Europos Sąjungos lėšos).

- Prie jūros tilto, koncertų salės ir muzikinio fontano bei Šventojoje įrengti keturi nauji interaktyvūs infoterminalai, kur jau šią vasarą turistai gali rasti jiems aktualią informaciją; Palangoje ir Šventojoje įrengtos dvi saulės baterija įkraunamos „SunEco“ viešųjų paslaugų

stotelės, kur galima savo jėgomis pasiremontuoti dviračius, prisipūsti padangas, pasikrauti mobiliuosius įrenginius – apie 50 tūkst. eurų (papildomai panaudotos ir Europos Sąjungos lėšos).

- Reprezentaciniams ir kitiems miesto renginiams, kurie į kurortą pritraukia išskirtinai didelius turistų srautus, vien šią vasarą organizuoti: birželio pradžioje vykusiam festivaliui „Myliu Palangą 770“, chorų šventei, retro muzikos, gatvės teatrų festivaliams, koncertų ciklui „Orkestrų vasara“, Joninėms ir kitiems – beveik 200 tūkst. eurų,“ – aiškina tokio sprendimo naudą didžiausio šalies kurorto vadovas.

„Toli gražu nesuminėjau visko, kas surinkto pagalvės mokesčio dėka skiriama konkrečiai mūsų svečiams, kurių kasmet vis daugėja ir kuriems nuoširdžiai esame dėkingi, kad jie atvažiuoja. 

Tačiau net suskaičiavus aukščiau paminėtas priemones, gauname nemažą sumą – per 2 mln. 300 tūkst. eurų, arba vien per vasarą susidarančią beveik 1,5 mln. eurų skylę savivaldybės biudžete. Ir šią skylę turime užlopyti nesuremontuota poliklinika, neįrengtu stadionu moksleiviams, nerekonstruota muzikos mokykla, nerenovuotu darželiu „Ąžuoliukas“, nepastatytais Šventosios bendruomenės namais, galiausiai – palangiškių būstų apšildymo šaltuoju metu kaštais,“ – priduria Š. Vaitkus.

Anot jo, Palanga turi planų per ateinančius trejus metus sutaupytas savivaldybės biudžeto lėšas, kurios dabar panaudojamos turistinėms reikmėms, investuoti į miesto šilumos ūkį ir pasiekti, kad Palanga būtų mažiausiai už šildymą mokančių miestų dešimtuke.

Tarybai pritarus, jau nuo liepos 10 d. įsigaliotų nauja tvarka ir už nakvynę asmeniui tektų atseikėti nebe 1 eur, o 2 eurus. 1 euro rinkliava buvo nustatyta 2016 metais, prieš tai ji buvo 30 centų.

Palangos miesto Tarybos narė Svetlana Tučkė sukritikavo kurorto valdančiųjų siūlymą didinti rinkliavą: „Labai jau didelė skuba ir, jeigu atvirai, nematau, ar buvo atlikta šio sprendimo įgyvendinimo analizė bei nepateiktos prognozės, kokią įtaką toks sprendimas turės biudžetui. Ar nebus taip, kad dėl tokio sprendimo verslas trauksis į šešėlį. Mokestiniai pakeitimai pagal praktiką ir logiką visu pirma yra išdiskutuojami, o jau tada įgyvendinami. Bet tik ne Palangoje,“ – sako jos įrašas Facebook.

Meras Š. Vaitkus sako, kad pagalvės mokesčio didinimo klausimas aptartas ir su dauguma miesto Taryboje esančių tarybos narių, ir su Palangos viešbučių ir restoranų asociacija.

„Dar kartą noriu priminti, kad rinkliavą moka ne verslas, ne nakvynės paslaugas teikiantys palangiškiai, o mūsų svečiai. Ir dar kartą noriu padėkoti jiems, o mūsų verslą ir miestiečius paraginti surinktą rinkliavą sąžiningai pervesti į miesto biudžetą,“ – įrašą baigia Š. Vaitkus.

„Palangos tilto“ inf.

Aldo Kazlausko nuotr.

Jūsų komentaras:

Palangonas 2023-06-24 17:11 ([email protected] / IP: 172.69.52.143)
O ar reikia rinkti pagalvės mokestį palangiškiams, nuomojantiems gyvenamą plotą jaunimui, atvykusiam užsidirbti ir mokantiems 8 - 10 eurų už naktį? Ar mokestis galioja tik atvykusiems poilsiauti? Jei nereikia, tai, logiškai, negali apmokestinti ir atvykusio dirbti nuotoliniu būdu ir mokančio galimai šimtą eurų už naktį. Jei iš dirbančių mokestį rinkti privalu, tai šis mokesčio pakėlimas pabrangina norinčiam dirbti jaunimui mokestį už gyvenamą plotą manding dešimčia nuošimčių... Va tokia aritmetika...

OB 2023-06-22 15:11 (IP: 162.158.222.175)
Pirmiausia reikia užtikrinti, kad visi nuomojantis butus, kotedžus, namus ... deklaruotų savo veiklą ir mokėtų visus mokesčius. Ar kas nors bent paskaičiavo, kokia tai galėtų būti suma. Palanga plečiasi, daug kas įsigyja būstą būtent nuomai, bet deklaruoti veiklą ir mokėti mokesčius nenori. Tai ne į naudą dirbantiems sąžiningai bei iškreipia nuomos rinką. Tiesiog nemokėdami nei cento už verslo liudijimą, psd, sodrai, bookin.com, pvm už Booking.com ir tt gali pasiūlyti mažesnę kainą

Socialiai atsakingas nuomotojas 2023-06-21 19:29 (IP: 172.68.138.83)
Išsinuomavus kambarį 100 gramų nemokamai. Kad naktį geriau miegoti.

Kamilija 2023-06-21 19:26 (IP: 172.68.138.83)
Reklama. Pigūs ausų kamštukai nuo triukšmo. Valančiaus gatvėje gyvenantiems nemokamai.

Dėl triukšmo 2023-06-21 19:24 (IP: 172.68.138.83)
Pirmą sutvarkykit " girdyklas" Salynas kaip leido muzika taip ir leidžia. O mokesčius kelti tai greitai sugebate. Ar gėda akių nebado. Kaip nuomoti kambarį Valančiaus gatvėje jeigu nuo gyventojų po savaitgalio nėra kur akių dėti dėl nemiegotos nakties ir kaip reikia dar paprašyti pagalvės mokestį 2€.

Jura 2023-06-21 19:12 (IP: 172.70.247.128)
Mokesčiai, baudos ir draudimai belikę čia... Liūdna... Cekiukams mažai?... Pikta, gerai, kad šaliai yra fainesniu ir su protu nesusipykusiu kurortų... Rinkliavų rinkliavos iš Palangos belikę...

Taip pat skaitykite

Ateinančią savaitę vyksiančiame savivaldybės Tarybos posėdyje bus teikiamas sprendimo projektas padidinti Vietinę rinkliavą už naudojimąsi Palangos miesto viešąja turizmo ir poilsio infrastruktūra, dar kitaip vadinamą pagalvės mokestį, kurio dydis nesikeitė jau septynerius metus. 


Kaip ir kiekvienais metais, Palangos miesto savivaldybė, rūpindamasi savo miesto gyventojų saugumu, prisidėjo prie Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento prie Vidaus reikalų ministerijos organizuojamos akcijos „Gyvenkime saugiai“. 


Rugsėjo 27-ąją visame pasaulyje minima Pasaulinė turizmo diena. Šių metų Jungtinių Tautų Pasaulio turizmo organizacijos paskelbta Pasaulinės turizmo dienos tema – „Turizmas – pokyčių ir augimo veiksnys“.


Su praėjusį penktadienį, rugsėjo 3 d., Palangoje apsilankiusiu susisiekimo ministru Mariumi Skuodžiu kurorto meras Šarūnas Vaitkus aptarė ne vieną miestui aktualų klausimą. Kurhauze vykusio susitikimo metu, kuriame dalyvavo gausi Susisiekimo ministerijos delegacija, taip pat – Lietuvos automobilių kelių direkcijos vadovas Remigijus Lipkevičius, Seimo Ekonomikos komiteto pirmininkas Kazys...


Jau kitą savaitę Pirties gatvėje prasidės infrastruktūros tvarkymo darbai – vairuotojų patogumui iki spalio bus nutiestas pravažiavimas iš Pirties g. į Taikos g., taip pat sutvarkyta šios miesto dalies aplinka.


2007–2013 metais Palangos miesto savivaldybėje įgyvendinamiems viešojo ir privataus sektoriaus turizmo projektams skirta beveik 52 mln. litų ES struktūrinių fondų parama. Palangos miesto savivaldybės administracija įgyvendino aktyvaus poilsio infrastruktūros plėtros projektus. Šiuo metu vykdo Birutės parko tvarkymo ir kempingo įrengimo darbus. Lietuvos dailės muziejui...


Rusijos ir Baltarusijos turizmo verslo atstovai viešėjo Palangoje

„Palangos tilto” informacija, 2013 05 06 | Rubrika: Miestas

Paskutinėmis balandžio ir pirmosiomis gegužės dienomis Palangos turizmo informacijos centro (TIC) kvietimu Lietuvoje viešėjo turistinių turų operatoriai iš Maskvos, Kaliningrado, Smolensko ir Minsko. Svečiai buvo supažindinti su Vilniaus, Kauno, Trakų, Nidos, Druskininkų ir, žinoma, mūsų miesto turizmo infrastruktūra bei naujovėmis. Kaip sakė Palangos TIC direktorė Alla...


Klaipėda prisidės prie skrydžio į Londoną finansavimo, jeigu Palangos valdžia sutiks prie oro uosto kurorte pavadinimo įrašyti ir žodį „Klaipėda“?


Europos Sąjungos (ES) Sanglaudos skatinimo veiksmų programa Palangos miestui davė didelės naudos: rekonstruojama Meilės alėja, restauruojama Botanikos parko istorinė dalis, vykdoma Turizmo informacijos centro plėtra, plečiamas tarptautinis Palangos oro uostas, atnaujinta „Baltijos“ mokykla, gerinama Rąžės, Ošupio ir Žiogupio upių ekologinė būklė. Tai – tik dalis...


UAB „Palangos vandenys“ vykdo antrąjį projekto „Vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo infrastruktūros plėtra ir renovavimas Palangos mieste“ etapą. Svarbiausias rezultatas – 6,2 kilometrų vandentiekio ir 4,7 km buitinių nuotekų tinklų paklojimas bei dviejų buitinių nuotekų siurblinių statyba. „Jau dabar keletas palangiškių gyvenamųjų namų yra prisijungę prie vandentiekio tinklų ir naudojasi...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius