700 MW vėjo jėgainė jūroje planuojama maždaug 30 kilometrų nuo jūros kranto ties Palanga

Palangos tiltas, 2020-11-12
Peržiūrėta
2241
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

700 MW vėjo jėgainė jūroje planuojama maždaug 30 kilometrų nuo jūros kranto ties Palanga

Lietuvai planuojant Baltijos jūroje ateityje įrengti 700 megavatų (MW) galios vėjo jėgainių parką, energetikos viceministras sako, kad jau dėliojama tolesnė projekto plėtra. Projektui numatyta 138 kvadratinių metrų teritorija yra maždaug 30 kilometrų nuo jūros kranto ties Palanga. Ryčio Kėvelaičio teigimu, antrame projekto etape būtų instaliuota dar 700 MW galios. Anot jo, bendras vėjo gamybos Baltijos jūroje potencialas siekia beveik 3,4 tūkst. MW. „Yra antro etapo galimybė, tai būtų dar vienas 700 MW projektas. Perdavimo sistemos operatorius „Litgrid“ vertina galimybes prijungti tokius pajėgumus. Kalbant apie dar vėlesnius etapus, tai yra atviras klausimas ir taip pat galimybė regioniniams projektams“, – nuotolinėje konferencijoje „Offshore Klaipėda“ trečiadienį, lapkričio 11 d., sakė R. Kėvelaitis.

Pasak jo, vien pirmasis projekto vystymo etapas, kuris turi būti baigtas vėliausiai iki 2030-ųjų, galėtų patenkinti apie 25 proc. šalies elektros poreikio. „Šis 700 MW projektas galėtų patenkinti apie 25 proc. Lietuvos elektros poreikio, todėl tai bus didžiausias elektros gamybos šaltinis Lietuvoje“, – sakė R. Kėvelaitis. „Jis  taip pat pritrauks virš 1 mlrd. eurų privačių investicijų, todėl itin svarbu kalbėti apie ekonominę naudą ir galimybes Klaipėdos regione“, – pridūrė viceministras.

Jo teigimu, projektui numatyta 138 kvadratinių metrų teritorija yra maždaug 30 kilometrų nuo jūros kranto ties Palanga ir 43 km nuo Klaipėdos uosto. Joje tokioms jėgainėms tinkamas vėjo greitis bei jūros gylis. „Ji (teritorija – BNS) nuo kranto yra nutolusi per maždaug 30-40 kilometrų ir vėjo greičiai yra geri, vidutiniškai apie 9-10 metrų per sekundę, o gyliai – 35-40 metrų“, – sakė R. Kėvelaitis.

Seimui jau pateiktos kelių įstatymų pataisos, leisiančios Baltijos jūroje įrengti 700 MW galios vėjo elektrinių parką. Jeigu jos būtų priimtos iki Kalėdų, jūrinio vėjo aukcionas galėtų įvykti 2023 metais. Skaičiuojama, kad daugiau nei 1 mlrd. eurų vertės projektas sukurtų per 1,3 tūkst. darbo vietų, o biudžetas gautų beveik 9 mln. eurų su darbo mokesčiais susijusių pajamų. Jūrinio vėjo plėtra Baltijos jūroje yra numatyta Nacionalinėje energetikos strategijoje ir Nacionaliniame Energetikos ir klimato srities veiksmų plane. Iki 2030 metų siekiama Lietuvoje ne mažiau kaip 5 TWh elektros pagaminti sausumoje ir ne mažiau kaip 2 TWh – jūroje.

Energetikos ministerijos duomenimis, šiuo metu vėjo gamybos pajėgumai Lietuvoje siekia 533 MW. Didžiąją dalį Lietuvos elektros poreikio užtikrina importas.

delfi/BNS

Jūsų komentaras:

aaa 2020-11-14 16:33 (IP: 172.69.190.65)
137 m2 (vieno buto plote) įsikurs vėjo jėgainių parkas. Redaktoriau,reikia atidžiai tikrinti,ką spausdinate.

Taip pat skaitykite

Nedidelis Šventosios jūrų uostas, esantis netoli Palangos kurorto ir Latvijos sienos, ateityje galėtų priimti laivus, skirtus vystyti ir prižiūrėti būsimus vėjo parkus Baltijos jūroje. 


Teršalų surinkimas Baltijos jūroje ties Būtingės naftos terminalu baigtas, aplinkosaugininkai skaičiuos, kokio masto žala padaryta į jūrą išsiliejus naftai. 


Palangiškiai ir miesto svečiai, kviečiame į pikniką Palangoje ant jūros kranto! 


Lietuva planuoja vystyti vėjo energetiką Baltijos jūroje, praneša Aplinkos ministerija. 2028 m. Lietuvos teritoriniuose vandenyse ties Palanga pradėsiantis veikti vienas jūrinio vėjo parkas Baltijos šalyse pritrauks virš 1 mlrd. eurų investicijų ir sukurs apie 1 300 naujų darbo vietų.


Vėjo energetikos Baltijos jūroje plėtra kelia vis didesnį atsinaujinančios energetikos projektų vystytojų susidomėjimą – jau šių metų rugsėjį turėtų būti paskelbtas aukcionas pirmojo jūrinio vėjo parko šalia Lietuvos krantų vystymui. 


Aplinkos ministerija penktadienį išplatino pranešimą, kuriame skelbiama apie Švedijos ir Estijos Baltijos jūroje planuojamus statyti vėjo elektrinių parkus.


Energetikos ministras Dainius Kreivys sureagavo į Palangos miesto bendruomenės ir Lietuvos kraštovaizdžio architektų sąjungos keltą problemą dėl jūroje ties Palanga statyti planuojamų vėjo jėgainių parko poveikio kraštovaizdžiui.


Palangos meras Šarūnas Vaitkus trečiadienį, spalio 6 dieną, kreipėsi į premjerę Ingridą Šimonytę, Seimo pirmininkę Viktoriją Čmilytę – Nielsen, energetikos ir aplinkos ministrus Dainių Kreivį bei Simoną Gentvilą, o taip pat į Seimo Ekonomikos ir Aplinkos komitetus, išreikšdamas kategorišką „prieš“ prieš planuojamas Baltijos  jūroje, nuo Klaipėdos iki Būtingės, vėjo jėgaines.


Rugpjūčio 15 d. (sekmadienį) Žolinės proga Palangos poilsiautojus nustebins įspūdingo aukščio sūpynės ant jūros kranto.


Lietuvai planuojant Baltijos jūroje ateityje įrengti 700 megavatų (MW) galios vėjo jėgainių parką, energetikos viceministras sako, kad jau dėliojama tolesnė projekto plėtra. Projektui numatyta 138 kvadratinių metrų teritorija yra maždaug 30 kilometrų nuo jūros kranto ties Palanga. Ryčio Kėvelaičio teigimu, antrame projekto etape būtų instaliuota dar 700 MW galios.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius