Aktyvus palangiškis kovoja dėl savo gatvelės

Rasa GEDVILAITĖ, 2018-10-04
Peržiūrėta
2093
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Aktyvus palangiškis Vitoldas nenuleidžia rankų, siekdamas, kad jo gyvenamojoje gatvėje būtų tvarka.
Aktyvus palangiškis Vitoldas nenuleidžia rankų, siekdamas, kad jo gyvenamojoje gatvėje būtų tvarka.

Beržų take, esančiame tarp Kretingos ir Vasario 16-osios gatvių, gyvenantis Vitoldas Čepulis papasakojo, jog jau ne kartą į Savivaldybę kreipėsi dėl jų gatvelėje besilaikančio vandens po lietaus. „Smarkiau palijus, mūsų gatvėje susikaupia didžiulės pelkės, o vanduo bėga į kiemus. Juk norisi gyventi tvarkingai, visi stengiamės, tvarkomės, o štai pati gatvė nėra itin geros būklės“, – sakė jis.
Palangiškis V. Čepulis atkreipė dėmesį į kaimyninius kiemus, kurių kai kurie pakelti, kad palijus vanduo neplautų kiemų. O tie, kurių kiemai nėra aukščiau, neišvengia lietaus vandens, jis tiesiog bėga į kiemus.
„Vanduo teka per visą kiemą, nieko nepadarysi. Kai kuriems, štai, kur yra nuolydis, vanduo teka tiesiai į namus. Negerai čia padaryta, neturėtų taip vanduo laikytis“, – kalbėjo palangiškis.
Jis papasakojo, jog dėl jų nedidelės gatvelės būta įvairių svarstymų ir anksčiau. Pastatyti ženklai, draudžiantys stovėti, kadangi gatvė nėra plati, negali važiuoti sunkiasvorės mašinos. Pro Beržų taką dažnai praeina ir vaikai, kadangi netoliese yra V. Jurgučio pagrindinė mokykla.
„Būtina atsižvelgti į saugumą, kai dažnai eina pėstieji, tarp jų ir daug vaikų. O visko čia būna. Stovėti draudžiama, o vis tiek palieka automobilius vasaromis. Lekia kiti pasiutusiu greičiu, iki nelaimės – tik vienas žingsnis. Net dviaukščiai autobusai važiuoja, esu net nufilmavęs, jog taip yra. Niekaip neina sustabdyti kelių eismo pažeidėjų“, – vardino V. Čepulis bėdas.
O atėjus rudeniui, gyventojai susiduria su kitom bėdom. Kretingos gatvėje esantys šuliniai nesurenka viso lietaus vandens, tad jis nuteka į jų taką. Palangiškis parodė, kad kai kurie šuliniai išvis neveiksmingi.
„Prieš kurį laiką buvau išsikvietęs Palangos miesto savivaldybės atstovą Kostą Jakubauską, jis man sakė, kad kai pradės rekonstruoti Kretingos gatvę, tai ši problema ir bus sutvarkyta. Bet jau kiek metų praėjo, niekas nieko nedaro. Dar kai dirbo komunalininkų vadovu Konstantinas Skierus, ir jis buvo atvykęs padėti išspręsti šią problemą. Visi viską tik žada, bet niekas nieko nedaro“, – nusivylęs buvo palangiškis.
Jis atkreipė dėmesį ir į tai, kad reiktų įrengti šaligatvius jų take. „Esama kurorte tokių gatvelių, kur įrengti šaligatviai, niekas nebestato automobilių ir puikiausiai visi pravažiuoja. Mūsų gatvėje taip pat galėtų taip padaryti. Ir saugiau būtų, nebekiltų grėsmės, kad kas užlėks pėstiesiems ant galvų, – kalbėjo Vitoldas. – Čia daug visokių nesąmonių padaryta. Kaip ir šviestuvai, kurie yra septynių metrų aukščio, apšviečia tik namų stogus, tačiau ne pačią gatvę. Kodėl taip reikia daryti, nesuprantu“.
Palangos miesto savivaldybės administracijos Ūkio ir turto skyriaus vedėjas Kostas Jakubauskas patvirtino, kad išties prieš kurį laiką apie šios gatvės problemą kalbėta, tačiau iki šiol jokio sprendimo padaryti negalima, kadangi Kretingos gatvėje numatyta rekonstrukcija.
„Ten vienoje Kretingos gatvės vietoje laikosi vanduo, tad nukenčia ir Beržų tako gyventojai. Bet kai bus Kretingos gatvės rekonstrukcija, šios problemos nebeliks, – sakė jis. – Su tuomečiu UAB „Palangos komunalinis ūkis“ direktoriumi K. Skierumi tuomet svarstėme, kaip reiktų padėti žmonėms, jis tuomet pasiūlė, kad reiktų įpjauti asfaltą, tačiau duobės gi nepadarysi“.
Pasiteiravus apie galimą šaligatvį, vedėjas suabejojo, ar įrengtas šaligatvis netrukdytų gyventojams patekti į savo namus.
Palangos miesto savivaldybės administracijos Statybos skyriaus vedėjas Algimantas Rimas informavo, jog šios Kretingos gatvės dalies rekonstrukcija numatyta 2019–2020 metais, tai yra įtraukta į trejų metų strateginį miesto planą, kurį visi gali pamatyti, jis skelbiamas viešai.
„Bet kokiu atveju šios dalies rekonstrukcija numatyta tuomet, kai bus baigti dabartiniai įvažiavimo darbai ir baseino statybos“, – sakė vedėjas.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Trečiadienį, gegužės 8 d., „Palangos tiltą“ pasiekė liūdna žinia: mirė Donatas Žuolys, aktyvus Palangos kraštovaizdžio bičiulių klubo narys, rašytojas, medžiotojas, visuomenininkas, šaulių ansamblio „Jūros šauliai“ narys, Lietuvos šaulių sąjungos Palangos rinktinės narys, „Palangos tilto“ bičiulis, laikraščiui parašęs ne vieną straipsnį. „Pripratau prie „senjoro“ statuso ir savo neribotą...


Meravimo dešimtmetį mininčiam miesto merui Šarūnui Vaitkui gerų žodžių negailėjo ir Saulius Skvernelis, buvęs premjeras, dabar – Seimo narys, Seimo opozicijos lyderis. „Šarūnas yra tiesiog hyper aktyvus, labai darbštus, sąžiningas ir nuoširdus žmogus. Jis nuolat jaučia didelę asmeninę atsakomybę ne tik tam, ką daro, bet ir visai Palangos...


Š.m. gruodžio 8 d. po netikėtai ištikusios sunkios ligos į amžinybės prieglobstį pasitraukė aktyvus Palangos kraštovaizdžio bičiulių klubo narys Euzebijus Žvirgždinas.


Aktyvus palangiškis kovoja dėl savo gatvelės

Rasa GEDVILAITĖ, 2018 10 04 | Rubrika: Miestas

Beržų take, esančiame tarp Kretingos ir Vasario 16-osios gatvių, gyvenantis Vitoldas Čepulis papasakojo, jog jau ne kartą į Savivaldybę kreipėsi dėl jų gatvelėje besilaikančio vandens po lietaus. „Smarkiau palijus, mūsų gatvėje susikaupia didžiulės pelkės, o vanduo bėga į kiemus. Juk norisi gyventi tvarkingai, visi stengiamės, tvarkomės, o štai pati gatvė nėra itin geros...


Sparčiai keičiantis žiniasklaidos veidui, amžinas etikos ir visuomenės teisės žinoti klausimas įgyja naujų atspalvių. Apie ribą tarp viešo ir privataus, apie visuomenės intereso gynimą ir piktnaudžiavimą juo, apie žiniasklaidos objektyvumo ir etiškumo vertinimą bei šiandieninę žurnalisto duoną ir teisę klysti mintimis dalijosi trijų didžiausių Lietuvoje interneto portalų...


Trečiadienio pavakare Sporto gatvėje nuo komunalininkų genimų medžių krentanti šaka sunkiai sužalojo pro šalį dviračiu važiavusį 1948 m. gimusį palangiškį. Į ligoninę vežamas vyriškis labiausiai sielojosi ne dėl savo traumos, o dėl to, kad jo namelyje liks uždaryti augintiniai: šuniukas ir kačiukas.


Masinė jaunimo mankšta „Augsiu aktyvus 2011“, vykusi šių metų spalio 21 d. 11 val. šalies ugdymo įstaigose, taip pat ir Palangoje, pripažinta Lietuvos rekordu. Rekordus registruojanti agentūra „Factum“ šią mankštą, kuria siekta atkreipti jaunimo dėmesį į būtinybę gyventi aktyviau, pripažino masiškiausia mankšta....


Užkliudžius vieną bėdą, jų pasipylė kaip iš gausybės rago. Taip nutiko ir sodų bendrijoje „Pavėsis“ vandeniui apsėmus vieną iš gatvelių – Aguonų taką. Praėjusią savaitę lietui merkiant vanduo sustabdė sodų bendrijos Aguonų tako gyventojų judėjimą, tad ėmė ieškoti pagalbos, o jos laukdami, nieko nelaukę patys ėmėsi veiksmų. Tačiau, kaip paaiškėjo, pagalbos jie nelabai ir gali sulaukti, nes...


„Tai – mano gyvenimo būdas, visas gyvenimas“, - pripažino palangiškis Deividas Budkovas, draugų dar vadinamas Pitu, praėjusį sekmadienį savo talentu iš televizoriaus ekrano pasidalinęs su visais Lietuvos gyventojais. Aštuoniolikmetis vaikinas savo aistra – važinėjimu BMX dviračiu – sugeba užkrėsti daugelį jaunuolių, pats skindamas itin svarbias pergales ne tik Lietuvoje, bet ir už jos ribų.


Skatinamas aktyvus turizmas

„Palangos tilto“ informacija, 2009 10 06 | Rubrika: Miestas

Palangos miesto savivaldybė, kartu su Klaipėdos rajono, Nicos ir Rucavos (Latvija) savivaldybėmis įgyvendina projektą „Aktyvaus turizmo vystymas pasienio regione“, kuris turi būti įgyvendintas iki 2011 metų vasario 28 dienos. Šio projekto, kurio vertė 4 mln. 880 tūkst. 891 Lt, tikslas – dviračių turizmo plėtra Lietuvos-Latvijos pasienio regione. 


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius