„Amber Wind 2025“ programoje – varinių pučiamųjų ansambliai ir meistriškumo dirbtuvės

Palangos tiltas, 2025-05-19
Peržiūrėta
208
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Sonum Brass Ensemble
Sonum Brass Ensemble

Gegužės 23– 25 d. Palangoje vyksiantis tarptautinis pučiamųjų muzikos festivalis „Amber Wind 2025“ žada ne tik aukštos meninės vertės koncertus, bet ir unikalią galimybę mokytis iš užsienio kolegų. Festivalio programoje – du išskirtiniai ansamblių koncertai bei meistriškumo dirbtuvės, skirtos varinių pučiamųjų muzikos gerbėjams ir atlikėjams.

Vienas pagrindinių festivalio svečių, kuris ir atidarys festivalį, – Belgijos trombonų kvintetas „Crossbones Trombones“. Šį ansamblį sudaro penki jauni profesionalai – Bram Meese, Pieter Vandermeiren, Daniel Quiles Cascant, Peter Delannoye ir Søren Brassaert – kuriuos vienija aistra muzikai, drąsa ieškoti naujų išraiškos formų ir troškimas skleisti trombonų muziką netikėtose erdvėse. Jų repertuare darniai susipina klasikinė muzika, džiazas, kino garso takeliai ir populiarioji muzika – visa tai pateikiama originaliose, netikėtose aranžuotėse, kurios sužavi net ir išrankiausią klausytoją.

„Crossbones Trombones“ koncertas vyks gegužės 23 dieną, penktadienį, 20 val. Palangos kurhauzo koncertų salėje. Klausytojų lauks energingas, aukščiausio lygio pasirodymas, kuriame netrūks kūrybiškumo ir gyvo muzikinio bendravimo. Šio koncerto kulminacija – bendras pasirodymas su atvirų meistriškumo dirbtuvių dalyviais, kurias „Crossbones Trombones“ nariai surengs tą pačią dieną, gegužės 23-ąją, 13 val. 

Į dirbtuves kviečiami visų amžiaus grupių ir lygių varinių pučiamųjų instrumentų atlikėjai. Apšilimo sesiją ves Daniel Quiles Cascant – buvęs Antverpeno simfoninio orkestro pirmasis trombonininkas, šiuo metu grojantis Ispanijos nacionaliniame orkestre. Po jos vyks praktinė repeticija su Pieter Vandermeiren – patyrusiu dirigentu, trombonininku ir mentoriumi. Dalyviai kartu ruoš du kūrinius, kuriuos tą patį vakarą scenoje atliks kartu su „Crossbones Trombones“. 

Kitas festivalio akcentas – Lietuvos publikai jau pažįstamas ansamblis „Sonum Brass Ensemble“, kuris pasižymi netradicine sudėtimi ir šiuolaikišku požiūriu į muziką. Ansamblio pavadinimas kilęs iš lotyniško žodžio sonus – garsas, tonas. Kolektyvas susikūrė 2013 metais kaip trio (altinis trombonas, tenoro trombonas ir tūba), tačiau greitai įsitvirtino šalies ir tarptautinėje šiuolaikinės muzikos scenoje. Ansamblis koncertavo festivaliuose „Druskomanija“, „Muzikos ruduo“, „Two Days and Two Nights of New Music“ Ukrainoje, įrašė du albumus – „Louder – Quieter“ (2019) ir „Last Few Minutes“ (2024).

„Sonum Brass Ensemble“ koncertas nuskambės Palangos Birutės parko rotondoje antrąją festivalio dieną, gegužės 24-ąją, 17 val. 

Festivalio renginiai nemokami ir atviri visiems, besidomintiems gyva muzika bei norintiems patirti, kaip skamba aukščiausio lygio pučiamųjų pasaulis Palangoje.

 „Amber Wind 2025“ finansuoja Palangos miesto savivaldybė ir Lietuvos kultūros taryba. 

Festivalio programa: https://orkestras.pro/events/amber-wind-2025-tarptautinis-puciamuju-muzikos-festivalis/

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Gegužės 23– 25 d. Palangoje vyksiantis tarptautinis pučiamųjų muzikos festivalis „Amber Wind 2025“ žada ne tik aukštos meninės vertės koncertus, bet ir unikalią galimybę mokytis iš užsienio kolegų. 


Po metų pertraukos, kai Palanga svetingai priėmė Europos varinių pučiamųjų orkestrų čempionatą, didžiausias pajūrio pučiamųjų muzikos žanro renginys „Amber Wind“ grįžta su nauja jėga.


Balandžio 30 – gegužės 7 d. Palangos delegacija lankėsi Malmės mieste, Švedijoje, kur vyko Europos varinių pučiamųjų instrumentų orkestrų čempionatas. 


Palanga jau kitąmet taps Europos pučiamųjų muzikos sostine – ketvirtadienį kurorto meras Šarūnas Vaitkus pasirašė sutartį su Europos varinių pučiamųjų orkestrų asociacija (EBBA) dėl Europos varinių pučiamųjų orkestrų čempionato (EBBC) organizavimo Palangoje. 


Praėjusią savaitę, ketvirtadienį, kovo 12 d., Palanga sulaukė liūdnos žinios iš Europos varinių pučiamųjų orkestrų asociacijos (EBBA) - varinių pučiamųjų orkestrų čempionatas Palangoje, turėjęs vykti balandžio pabaigoje ir gegužę, yra atšaukiamas.


Palangos delegacija grįžo iš lapkričio 1-3 dienomis Norvegijoje, Stavangerio mieste, vykusio susitikimo su Europos varinių pučiamųjų asociacijos (EBBA) vadovais, kurio metu aptarti pasirengimo kitąmet Palangoje vyksiančiam Europos varinių pučiamųjų orkestrų čempionatui klausimai.


Antradienį Palangos miesto savivaldybės meras Šarūnas Vaitkus ir VšĮ Palangos orkestras vadovas Vygantas Rekašius žiniasklaidos atstovams pranešė džiugią žinią: patvirtinta, jog Europos varinių pučiamųjų orkestrų čempionatas Palangoje vyks 2020 metais. Iki šiol buvusios abejonės išsklaidytos po praėjusią savaitę gauto sprendimo.


Šį savaitgalį Palangoje ne tik skambėjo varinių pučiamųjų muzika bei vyko tarptautinė konferencija „Nauji vėjai“, sukvietusi šios srities ekspertus ir muzikantus iš daugybės šalių, bet ir žengtas žingsnis link galimybės didžiausiame šalies kurorte 2019–2020 m. surengti Europos varinių pučiamųjų orkestrų čempionatą – penktadienį tarp...


Šį savaitgalį Osle (Norvegija) vykusiame 46-ajame Europos varinių pučiamųjų orkestrų čempionate pabuvojusi ir su Europos varinių pučiamųjų orkestrų (European Brass Band Aassociation) asociacijos nariais susitikusi Palangos delegacija parvežė dvi džiugias žinias: pateikta paraiška mūsų mieste rengti Europos varinių pučiamųjų orkestrų čempionatą 2019-aisiais, o 2016-aisiais...


Šiandien Palangoje lankėsi bei su miesto vadovais ir kultūros specialistais susitiko Europos varinių pučiamųjų orkestrų (European Brass Band Aassociation) asociacijos prezidentas Ulf Rosenberg bei šios asociacijos tarybos narys Jacob Dijkstra. Palanga siekia, kad prestižiškiausias Europoje pučiamųjų muzikinis renginys 2016 m. vyktų būtent šiame kurorte.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius