Ant Vytauto g. 81 namo sienos gimsta žaismingas, Palangos senajai medinei architektūrai draugiškas karpinys

Palangos tiltas, 2023-08-24
Peržiūrėta
1236
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Ant Vytauto g. 81 namo sienos gimsta žaismingas, Palangos senajai medinei architektūrai draugiškas karpinys

Linas JEGELEVIČIUS

Marijampolietės dailininkės Ievos Voroneckytės ir skuodiškės tautodailininkės- karpytojos Elvitos Šeputaitės kūrybinis tandemas palangiškius ir kurorto svečius vėl pradžiugino nuostabiu, akį glostančiu karpiniu ant sienos – šįkart jis gimsta ant Vytauto g. 81 namo sienos. 

Elvita karpinį sukūrė, o Ieva – jį piešia. Pasinaudodama statybiniu keltuvu!

„Tai – antras toks mano karpinys Palangoje, o Lietuvoje tokių mano karpinių – devyni, o įvairaus formato ir stilistikos gatvių piešinių esu padariusi šiek tiek daugiau nei trisdešimt,“ – I. Voroneckytė sakė „Palangos tiltui.“

„Lig šiol piešiau gyvybės medžių motyvus, o Palangoje, prisitaikydamos prie aplinkos ir mažesnių fasadų, pasirinkome kitokias temas – čia piešiame Lietuvos tautodailininkių karpinių motyvais. Norėjome atvaizduoti Palangos senąją medinę architektūrą. Piešinys Vytauto gatvėje sukurtas pagal 3D iliuziją – yra gylio elementas.  Jis pasižymi ažūriniais raštais, augaliniais motyvais, kiauraračiu, ramiu koloritu ir tokiomis pat spalvomis – klasika, su aiškia aliuzija į medinius raižinius. Žinoma, omeny turėjome ir tai, kad Palanga švenčia 770-ąją gimtadienį,“ – sakė Ieva.

Pirmą tokį piešinį-karpinį Palangoje mergina atliko ant pastato Saulėtekio take.

„Pastatą pasiūlė Palangos kultūros ir jaunimo centro darbuotojai. O į juos kreipėsi miesto komunalininkai – domėjosi, kaip būtų galima paslėpti pastato defektą, kuris atsirado ant jo užgriuvo medžiu,“ – atskleidė dailininkė.

Anot jos, didžioji dauguma Vytauto g. 81 namo gyventojų sutiko, kad namo sieną papuoštų toks karpinys, jam pritarė ir miesto architektas, o Savivaldybė skyrė finansavimą.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Marijampolietės dailininkės Ievos Voroneckytės ir skuodiškės tautodailininkės- karpytojos Elvitos Šeputaitės kūrybinis tandemas palangiškius ir kurorto svečius vėl pradžiugino nuostabiu, akį glostančiu karpiniu ant sienos – šįkart jis gimsta ant Vytauto g. 81 namo sienos. 


Palangoje nuo policijos bėgęs neblaivus vairuotojas atsitrenkė į namo tvorą.Palangoje yra 110 renovuotų daugiabučių namų, tačiau vienas jų – Sodų gatvės 30 – susilaukia ypač daug dėmesio ir neretai rodomas pavyzdžiui.


2022-11-30 prie Lietuvos ir Latvijos valstybių sienos, kelyje Klaipėda–Liepoja, vyko bendra Klaipėdos apskrities VPK ir Latvijos policijos pareigūnų priemonė, kurioje dalyvavo po vieną Palangos m. PK ir Latvijos Respublikos Kuržemės regiono policijos valdybos pareigūnų ekipažą.


Kas vyksta Palangoje, Smilčių g. 61? Nijolės Štarienės, žemės sklypo Palangoje, Neringos 38a, savininkė, su „Palangos tiltu“ pasidalino įtarimais, kad minėtu adresu galimai vyksta nelegalios statybos. Savo susirašinėjimu su miesto architektu pasidalinusi moteris retoriškai klausė „Palangos tilto“ : „Ar be leidimo iš vieno aukšto...


Pernai kovą siautusi stipri audra „Laura“ nuo kopagūbrio į paplūdimį nuvertė 1921-aisiais pastatytą apie 3 metrų aukščio mūrinį obeliską, ženklinusį prieš šimtą metų nustatytą Lietuvos valstybės sieną su Latvija. Rengiantis minėti Palangos grąžinimo Lietuvai 100 metų jubiliejų, kovo 1-ąją „Pasieniečių klubo“ entuziastai, gavę paveldosaugininkų...


Jaunimo savaitę diskutuota, ar kurortas yra draugiškas jaunimui

"Palangos tilto" redakcija, 2020 08 13 | Rubrika: Miestas

Rugpjūčio 12 d. Lietuvoje ir pasaulyje švenčiama Tarptautinė jaunimo diena. Todėl šia proga Palangoje, didžiausiame šalies kurorte, visą savaitę buvo organizuojami įvairūs renginiai ir iniciatyvos – nuo patirtinio žygio miškais ir pajūriu iki seminarų apie socialinius tinklus bei darbą Palangoje.


Kas nupieš ant „Alangos“ sienos?

"Palangos tilto" informacija, 2019 04 12 | Rubrika: Miestas

Viešbutis „Alanga“ kviečia jungtis prie organizuojamos gražios iniciatyvos – masyviu, ilgą išliekamąją vertę turinčiu piešiniu ant „Alangos“ pastato fasado sienos (vietoje šiuo metu esančio reklaminio stendo) nutapytu piešiniu papuošti Palangos miestą.  


Rugsėjo 15-oji – Tarptautinė kovos su prostatos vėžiu diena. Šią dieną yra skatinama atkreipti dėmesį į padažnėjusius vyrų prostatos ligų atvejus – šia liga serga kone kas trečias vyresnis nei 50 metų vyras. Klaipėdos universitetinės ligoninės Urologijos skyriaus vedėjas Raimundas Venckus kviečia vyrus, kuriems virš 50 metų, nepabūgti kasmet atvykti urologo...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius